PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΗΝΕΛΟΠΗ Α. (Virtual)



dimitris10
22-01-2011, 23:02
Και εγώ με την σειρά μου ανακοινώνω την ναυπήγηση του ΕΓ/ΟΓ ΠΗΝΕΛΟΠΗ Α. Ορίστε και μερικές φώτο............

giorgos_249
23-01-2011, 23:39
Πάρα πολύ ωραίο!

GiorgosVitz
24-01-2011, 01:31
Πολύ καλό το μοντέλο σου Δημήτρη! Το περιμένουμε πως και πως!!!

dimitris10
24-01-2011, 15:10
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ.:-D:-D:-DΤο πλοίο έχει κάνει είδη τα πρώτα του δοκιμαστικά και δείχνει ικανοποιητικό.Το μόνο που μου μένει είναι η τοποθέτηση του καταπέλτη.Θα ανεβεί στο φόρουμ σε μια εβδομάδα.(ετσι υπολογίζω:)

IONIAN STAR
24-01-2011, 18:07
Φιλε Δημητρη εξαιρετικο μοντελο !!! :-D

chiotis
26-01-2011, 18:19
Συγχαρητιρια πολυ καλη δουλεια...θα περιμενουμε να κανουμε ενα δρομολογιο προς Ανδρο-Μεστα..

nautical96
27-01-2011, 21:27
πολύ καλό! καλή συνέχεια...;)

vasilakis
16-02-2011, 16:04
Φτιάξε ένα άσπρο φέρετρο καλύτερα. Θα είναι πιο ρεαλιστικό μοντέλο. χαχαχαχαχαχαχαα.

GiorgosVitz
16-02-2011, 16:12
Φτιάξε ένα άσπρο φέρετρο καλύτερα. Θα είναι πιο ρεαλιστικό μοντέλο. χαχαχαχαχαχαχαα.

Τι τρόπος είναι αυτός; Δεν μπορείς δλδ να σεβαστείς τον κόπο του Δημήτρη; Φτιάξ' το καλύτερο και ανεβασέ το αν δε σου αρέσει. Καθόμαστε και σκοτωνόμαστε να φτιάξουμε ένα πλοίο και έρχεται ο καθένας άσχετος και λέει ότι του έρθει στο κεφάλι. Λίγος ΣΕΒΑΣΜΟΣ (http://el.wiktionary.org/wiki/%CF%83%CE%B5%CE%B2%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82) δε βλάπτει.

BULKERMAN
16-02-2011, 16:12
Φτιάξε ένα άσπρο φέρετρο καλύτερα. Θα είναι πιο ρεαλιστικό μοντέλο. χαχαχαχαχαχαχαα.


Μπράβο!!!Την είπες την βλακεία σου???

Κωστάκης
16-02-2011, 16:16
κοιταω ρε φιλε και τα 11 πόστ σου ενα θετικό σχόλιο δεν εχεις βάλλει... Καλα σου καναν και σου δωσαν ban... ελεος πια...μια χαρα είναι και το Superfery και το Πηνελοπη και το expess Santorini.

dimitris10
16-02-2011, 17:09
Παιδια με εκανε και γελασα ο αρρωστος (γριπη ειναι κολλισα και εγω) αφιστε τον τρελο στην τρελα του.Εγω θα συνεχισω να φτιαχνω ''ΑΣΠΡΑ(οχι μονο ασπρα αλλα και μπλε και κοκκινα ) ΦΕΡΕΤΡΑ".

giorgos_249
16-02-2011, 17:38
Ενα αναλογο σχολιο ειχε γινει και πριν καποιους μηνες απο καποιο προσωπο σε θεμα αλλου πλοιου (πορφυρουσα) και ειχα εκφρασει εκει τις αποψεις μου. Μπορουμε να λεμε την προσωπικη μας γνωμη αλλα με ΣΕΒΑΣΜΟ προς την προσωπικοτητα και τον κοπο του αλλου.

EDIT: Και κατι ακομα: (μου περασε μια σκεψη τωρα, την εκφραζω χωρις να ξερω αν ισχυει: ελπίζω με τον όρο "ασπρο φερετρο" να μην εννοούσε ο "vasilakis" το ΠΗΝΕΛΟΠΗ της ΝΕΛ καθως και στοπ θεμα αυτου του πλοιου αναφερθηκε απο τον ιδιο χρηστη ενα αρνητικο σχολιο χωρις ομως τη χρηση της λεξης "φερετρο", καθως προκειται για ενα εξαιρετικο πλοιο αν εξαιρεσουμε την ταχυτητα του, το ατυχημα δεν λεει τιποτα για την αξιοπλοια του, αυτο ετσι για την πληροφορια ..............)

dimitris10
16-02-2011, 17:42
Ειχα δει αυτο το θεμα με το Πορφυρουσα και λιπηθηκα ειλικρινα για τι υπαρχου μερικοι στο καταπληκτικο foroum μας που πετανε καποιες μπαρουφες για γελια. ΄(Το Πηνελοπη της ΝEL δεν θα βαφτει μπλε)και εγω ελπιζω να μην χαρακτηριζει ετσι αυτο το πλοιο γιατι μου αρεσει πολυ.Ισος στο μελλον να βαλω μπρος την ναυπηγηση του.

fourtounakis
02-03-2011, 09:41
file vasilaki kai ka8e vasilaki,exoume diplasiasei tous ba8mous mywpias mas apo tis ateleiwtes wres mprosta apo to pc kai erxesai k milas me auto ton tropo gia ton kopo kai to meraki enos atomou?ti na pw.Poly xontrokommeno k kakogousto 8a elega.Kai kati teleutaio,ta feretra yparxoun mono sta nekrotafeia,sta grafeia teletwn,sto spiti tou Komi drakoula kai sto eksoxiko tis GaGa.

BASILIS
02-03-2011, 12:08
Είναι ντροπή και αίσχος αυτοί οι χαρακτηρισμοί πέρι φέρετρου, να σεβόμαστε τον κόπο των παιδιών που οικειοθελώς και ΔΩΡΕΑΝ μας προσφέρουν μοντέλα για το virtual sailor αν προσωπικά μας αρέσει ή όχι κάποιο μοντέλο είναι προσωπικό μας θέμα ή το κατεβάζουμε ή όχι αν δεν μας αρέσει αλλά στα παιδιά που μας προσφέρουν τα μοντέλα που τώρα τελευταία τα μοντέλα έχουν γίνει ιδιαίτερα ρεαλιστικά είναι ντροπή ανέδεια και αίσχος να μιλάμε με αυτόν τον τρόπο, έπρεπε να τους ευχαριστούμε για κάθε μοντέλο που μας προσφέρουν και που φαντάζομαι θα συνεχίσουν να μας προσφέρουν.