PDA

Επιστροφή στο Forum : Online παιχνιδι



basiaras 27
28-08-2009, 16:46
καλησπερα.θελω να ρωτησω αν υπαρχει περιπτωση να παιζουμε online.αν ναι πως.θελω παρα πολυ να παιξω online.εχω παιξει στο ship simulator κ ηταν τελεια.μπορει να γινει κ εδω?

basiaras 27
28-08-2009, 17:38
κ αλλη μια ερωτηση.υπαρχει ξανα η περιπτωση να υπαρχει εχουμε κοσμο στα πλοια η οταν δενουμε σε ενα λιμανι να καταιβενουν κ να αναιβενουν?ευχαριστω πολυ.

ndimitr93
29-08-2009, 23:05
κ αλλη μια ερωτηση.υπαρχει ξανα η περιπτωση να υπαρχει εχουμε κοσμο στα πλοια η οταν δενουμε σε ενα λιμανι να καταιβενουν κ να αναιβενουν?ευχαριστω πολυ.
Αυτό είναι λίγο υπερβολικό για τα μέχρι τώρα δεδομένα του virtual sailor....στο vehicle simulator που είναι η εξέλιξη του virtual sailor υπάρχει η δυνατότητα να φορτώσεις οχήματα σε κάποιο πλοίο....αυτό βέβαια γίνεται μόνο στην φουλ έκδοση που πρέπει να πληρώσεις...
Ανακεφαλαιώνοντας για να μην το κουράζουμε:
-Το παιχνίδι είναι όπως το βλέπετε
-Οχήματα και επιβάτες μπορούν να φαίνονται όταν δένει το πλοίο μόνο εάν το σχεδιάσει ο σχεδιαστής...(δεν θα κινούνται, θα είναι στάσιμα..)
Καλά ταξίδια!

basiaras 27
30-08-2009, 13:19
οκ αλλα στην ερωτηση σχετικα με το online game δεν πηρα μια απαντηση.οποτε περιμενω κατι νεοτερο αν ειναι ευφηκτο.ευχαριστω παρα πολυ.

ndimitr93
30-08-2009, 13:40
οκ αλλα στην ερωτηση σχετικα με το online game δεν πηρα μια απαντηση.οποτε περιμενω κατι νεοτερο αν ειναι ευφηκτο.ευχαριστω παρα πολυ.
Φίλε μου...είναι δύσκολο να παίξεις online...και εγώ στην αρχή σαν εσένα έκανα, αλλά μετά αποδείχθηκε μάπα το καρπούζι...Όταν παίζεις online πρέπει να παίζεις σε πραγματικό χρόνο...όχι να πατάει ο ένας F4 και να προχωράει το παιχνίδι του....γτ έτσι δεν θα είναι δίκαιο...οπότε για πραγματικό χρόνο και να κάνεις μεγάλες αποστάσεις δεν γίνεται...οπότε το online είναι για μικρές, πχ Πειραιάς-Αίγινα, Πέραμα-Παλούκια, Τήνος-Μύκονος .....;)

basiaras 27
30-08-2009, 17:00
ευχαριστω παρα πολυ.αν κ δεν εχω προβλημα.κ οταν παιζω το παιχνιδι παλι κανω κανονικα τους χρονους σε οποιαδηποτε διαδρομη.δεν παταω το f4.απλα κανω save οταν κουραστω κ ξεκιναω απο εκει που σταματησα.δηλ ασχολουμε κανενα 2ωρο,το σταματαω κ την επομενη ξανασυνεχιζω.....

captainPS
10-01-2010, 14:59
paidia pao oti eme8a xreiazetai ena programmataki gia na pai3oume online!!

theofiloss
04-02-2010, 20:33
θα γινει τελικα τιποτα να παιζουμε on-line?ποιο ειναι το προγραμμα?

chiotis
17-02-2011, 16:45
καλησπερα,
μηπως μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να παιξω online VIRTUAL SAILOR με εναν φιλο μου;;πρεπει να εχουμε την ιδια συνδεση internet ή μπορουμε να παιξουμε ο καθενας απο το σπιτι του;;

chiotis
18-02-2011, 23:28
μηπως ξερει καποιος;;:confused:

dimitris10
27-04-2013, 13:20
Μπορείτε να παίξετε, όπως είπες ο καθένας από το σπίτι του, αρκεί να έχετε καλή σύνδεση και οι δύο / ή περισσότεροι.

Τώρα, τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε για να καταφέρετε να παίξετε online virtual sailor είναι τα εξής:

α) Πρέπει να κατεβάσετε το LogMeIn Hamachi , να φτίαξει ένας από εσάς ένα σέρβερ <<new network>> να πει στους άλλους το όνομα του server και τον κωδικό, να συνδεθείτε όλοι στον ίδιο σέρβερ του Hamachi. Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ https://secure.logmein.com/products/hamachi/download.aspx.

β) Να πατήσετε την IP, την οποία βλέπετε στο network του Hamachi στο οποίο είσαστε συνδεδεμένοι (στο Virtual Sailor -> Network -> Connect, εκεί που γράφει <<Remote IP Adress>>) και μετά πατήστε <<Join an exiting session>>.

γ - και συμαντικότερο!) Πρέπει να έχετε το ίδιο scenery, στο οποίο θα παίξετε, καθώς και τα ίδια πλοία με τα οποία θα παίξετε (εννοείται με τα ίδια ακριβώς ονόματα), έτσι ώστε να βλέπει ο ένας τον άλλον, και......

ΚΑΛΗ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ! :D :D

George_345
28-04-2013, 15:46
Παιδια εγω εχω το ονλαιν παιχνιδι και θελω να παιξω με εναν οποιοδηποτε κυριο ονλαιν:single_eye:

giorgos_249
29-04-2013, 01:08
Πάντως να ξέρετε ότι με το να <<μοιράζετε>> την IP σας σε αγνώστους, δίνετε μεγάλες λαβές σε κάποιον που έχει κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις από δίκτυα, και παράλληλα όχι και τόσο αγαθές προθέσεις....Οπότε το να παίζετε online με αγνώστους, η ατομα που γνωριζετε μονο μεσω internet, η ατομα που ειδατε μια φορα απο κοντα η δυο και λετε "ενταξει, τον ξερω τωρα τι ανθρωπος ειναι " , δεν είναι και το πιο σοφό πράγμα στον κόσμο......

Προσέχετε.....ειδικά οι μικρότεροι που πολλοί από εσάς, πιθανώς δεν έχετε στους υπολογιστές σας κανένα μέτρο ασφαλείας λόγω άγνοιας......Εχω δει παιδιά γυμνασίου γενικά να σερφάρουν εντελώς χύμα, να μην εχουν καν το firewall των windows η αλλο firewall ενεργοποιημενο, ποσο μαλλον αλλα πραγματα για προστασια.....προσέχετε......

dimitris10
01-05-2013, 11:17
Πάντως να ξέρετε ότι με το να <<μοιράζετε>> την IP σας σε αγνώστους, δίνετε μεγάλες λαβές σε κάποιον που έχει κάποιες στοιχειώδεις γνώσεις από δίκτυα, και παράλληλα όχι και τόσο αγαθές προθέσεις....Οπότε το να παίζετε online με αγνώστους, η ατομα που γνωριζετε μονο μεσω internet, η ατομα που ειδατε μια φορα απο κοντα η δυο και λετε "ενταξει, τον ξερω τωρα τι ανθρωπος ειναι " , δεν είναι και το πιο σοφό πράγμα στον κόσμο......
Φυσικά σε αυτό που λέει ο φίλος Γιώργος έχει απόλυτο δίκιο..... Δεν είναι καθόλου σωστό, να μοιράζεστε την IP σας με αγνώστους, ή άτομα που ξέρετε ελάχιστα. Όμως να προσθέσω κάτι που μπορεί να μην ξέρει ο Γιώργος. Άλλο η καθοριζόμενη IP του υπολογιστή και άλλο η IP που παίζεις στο παιχνίδι, η οποία ανοιγοκλείνοντας τη συσκευή <<modem>> αλλάζει. Π.χ. εγώ σήμερα μπορεί να έχω την 214.45.782.7 και αύριο να έχω την 145.47.744.9, δηλαδή δεν έχει να κάνει η μόνιμη IP με την IP του Hamachi που αλλάζει... Φυσικά παν μέτρον άριστον..... αλλά μη γινόμαστε και τόσο υπερβολικοί.. ο άλλος για να έχει <<κακές προθέσεις>> πρέπει να έχει την ανάλογη γνώση, δεν είναι τόσο εύκολο να κάνει πολλές κινήσεις χωρίς να έχει γνώσεις. Όσο για τα <<παιδιά του γυμνασίου>> , δε θα μιλήσω, γιατί γυμνασιόπαιδο είμαι , αλλά όχι όμως να σερφάρω <<χύμα στο κύμα>> και χωρίς προστασία firewall. ;)

giorgos_249
01-05-2013, 15:55
Με το Hamachi, στην ουσία δημιουργείς ένα VPN, στο οποίο συνδέονται οι υπολογιστές που παίζουν.....! Αλλο αυτό.....εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα...Καθε φορα που μπαίνεις σου δίνει έναν αριθμό επάνω. Αυτό όμως δεν είναι η IP σου.

Εγώ μιλάω γενικά, για την IP <<του υπολογιστή που κάθεσαι>> - να το πω ετσι για να γινω κατανοητος, βεβαια χονδρικως μπορει να πει καποιος οτι δεν ειναι και τοσο σωστη αυτη η εκφραση αλλα δεν μας πειραζει ! Αυτο ειναι που δεν μοιράζουμε, οχι γιατι ο αλλος αν θελει δε μπορει να το βρει με χρήση είτε πληροφορικής είτε πονηριάς , αλλά για "την τιμή των όπλων", οπως αλλωστε "για την τιμη των οπλων" υπαρχουν και ολα τα εργαλεια που αφορουν την ηλεκτρονικη ασφαλεια κατα τη γνωμη μου......

Τελοσπαντων, οπως λεει και η γνωστή αοιδός :tears_of_joy:, <<μια είναι η ουσία>> , Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ο Υ Μ Ε..........

dimitris10
02-05-2013, 15:56
Με το Hamachi, στην ουσία δημιουργείς ένα VPN, στο οποίο συνδέονται οι υπολογιστές που παίζουν.....! Αλλο αυτό.....εκεί είναι διαφορετικά τα πράγματα...Καθε φορα που μπαίνεις σου δίνει έναν αριθμό επάνω. Αυτό όμως δεν είναι η IP σου.

Εγώ μιλάω γενικά, για την IP <<του υπολογιστή που κάθεσαι>> - να το πω ετσι για να γινω κατανοητος, βεβαια χονδρικως μπορει να πει καποιος οτι δεν ειναι και τοσο σωστη αυτη η εκφραση αλλα δεν μας πειραζει ! Αυτο ειναι που δεν μοιράζουμε, οχι γιατι ο αλλος αν θελει δε μπορει να το βρει με χρήση είτε πληροφορικής είτε πονηριάς , αλλά για "την τιμή των όπλων", οπως αλλωστε "για την τιμη των οπλων" υπαρχουν και ολα τα εργαλεια που αφορουν την ηλεκτρονικη ασφαλεια κατα τη γνωμη μου......

Τελοσπαντων, οπως λεει και η γνωστή αοιδός :tears_of_joy:, <<μια είναι η ουσία>> , Π Ρ Ο Σ Ε Χ Ο Υ Μ Ε..........

Όπως λέει και ο Γιώργος, *κάτι που ξέχασα να αναφέρω, είναι ότι η IP που λες στον άλλον για να συνδεθεί σε σέρβερ του Hamachi είναι <<μιας χρήσεως>> να το πω κι έτσι, λοιπόν.....αυτά για το Virtual Sailor, για το Vehicle Simulator είναι πολύ πιο απλό το όλο θέμα.