PDA

Επιστροφή στο Forum : Αν ακούσετε κάτι...



Asterias
30-03-2005, 00:25
Αν τύχει και ακούσει κάποιος να πωλείται ή να υπάρχει σε κακή-διορθώσιμη κατάσταση κανένα μικρό σκαφάκι τύπου FINN, Optimist, 470, catamaran ή κάτι άλλο τέτοιο ας βάλει κάποια δημοσιεύση...

Ως Ναυτοπροσκόπυς μας ενδιαφέρει ένα άνοιγμα σε τέτοιου είδους σκάφη και όπως θα καταλαβαίνεται ή άγαπη για τη θάλασσα απέραντη άλλα δυστυχώς τα οικονομικά μας δεν είναι σε πλήρη άνθιση!

sailing_2004
24-05-2005, 17:27
Καλησπέρα,
Στον Ναυτικό Όμιλο Βουλιαγμένης όπου εργάζομαι ώς προπονητής στα Laser, έχουμε κάποια σκάφη Optimist, ένα 49er, τρία, Europe, ένα Finn, ένα Laser και ένα RS600, τα οποία τα πουλάμε. Κάποια από αυτά θέλουν επισκευή και η τιμή τους είναι χαμηλή και κάποια είναι σχεδόν καινούργια. Αν σας ενδιαφέρει και θέλετε να το συζητήσουμε από κοντά παρακαλώ
αποστείλετε ή πμ ή e-mail.

Φιλικά,
Νίκος

Asterias
25-05-2005, 00:54
Κατ`αρχάς πρέπει να μας πείς τι σχέση είχες με τους Ολυμπιακούς Αγώνες :D :D :D ήσουν παρών στους αγώνες;; και ως τι;;

Κατά δεύτερον μπορείς, εαν θές, να μας αναφέρεις τιμές κλπ για τα σκάφη που παρουσιάζεις, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Ευχαριστούμε πολύ και αναμένουμε νέα σου...

sailing_2004
25-05-2005, 01:11
Δεν υπάρχει μεγαλύτερο όνειρο από έναν Ιστιοπλόο, και γενικότερα ένα αθλητή, από το να συμμετάσχει καθοποιονδήποτε τρόπο σε μια Ολυμπιάδα. Έτσι κι εγώ μιας και το έχω παρατήσει χρόνια το άθλημα και το γύρισα σε coaching είπα να βοηθήσω όπως μπορώ!
Το 2002 ήμουν στο Rescue Team, στη Regatta του 2003 ήμουν Chief Rescue, στην Ολυμπιάδα ήμουν Pin End στον Τερματισμο του στίβου C(charlie) στα 470 ανδρών-γυναικών και Τornado (τρελά πανηγύρια στην τελευταία κούρσα της Σοφίας-Μίλης) και στην Παρολυμπιάδα πάλι στο Rescue Team.

Τώρα σχετικά με τα σκάφη, ξέρω πώς δίνουμε 2 Europe που αγοραστηκαν αμέσως μετά την Ολυμπιάδα από την Γερμανίδα Αθλήτρια και τα σκοτώνουμε λόγω κατάργησης της συγκεκριμένης κατηγορίας σαν Ολυμπιακή στα 3000¤ κομπλέ με full extra. Ένα Europe Dimas, ελληνικής κατασκευής στα 2000¤, το Finn που είναι σε άψογη δίνεται στα 2500¤, Το RS600 είναι επίσης στα 2500¤. Τώρα το Laser και τα Optimistακια, τα οποία χρειάζονται επισκευή σίγουρα είναι πολύ φθηνότερα και θα πρέπει να προηγηθεί συνεννόηση με τον Έφορο Ιστιοπλοΐας του ομίλου πριν σας πώ τιμές.

Την Κυριακή που μας πέρασε είχαμε και μια ομάδα από Λυκόπουλα στον όμιλο για να γνωρίσουν το άθλημα της ιστιοπλοΐας BTW!!!

Φιλικά,
Νίκος

Asterias
25-05-2005, 01:22
Ήμουν κ Εγώ εκεί!!!!

Και το 2003 και το 2004 ήμουν στα σκάφη της Swacth στις χρονομετρήσεις των αθλητών. Το 2003 στο Bravo (49er & mistral Nίκος for ever) και το 2004 στα Εurope κ Laser. Ε! Kαι έτσι όταν δεν είχαμε τι να κάνουμε στήναμε και καμια σημαδούρα σε άλλους στίβους.

sailing_2004
25-05-2005, 01:29
¶ψογα, Σίγουρα τότε, τουλάχιστον φατσικώς! έχουμε βρεθεί. Θα χαρώ να τα πούμε από κοντά. Κερνάω καφέ στον όμιλο παιδιά!!!!

Νίκος

Asterias
25-05-2005, 01:31
Έκλεισε...!!!

Μιλάμε αυριο για τα σκάφη και κανονίζουμε!!

Κάνετε και τέτοια ε;; Ποια λυκόπουλα ήρθαν κ απο ποια περιοχή;;;

Καλημέρα σε όλους!!!!

sailing_2004
25-05-2005, 01:40
Από τον Πειραιά ήταν τα πιτσιρίκια! Τρελαθήκανε, έκανε και καλό καιρό και το χάρηκαν!
Νίκος

Asterias
25-05-2005, 01:42
Μάλιστα-μαλιστα!!!

Θα σημειωθεί στα πρακτικά και από Σεπτέμβρη ετοιμάσου και για τα δικά μου!!!!! :D :D :D

kokos7
16-05-2009, 12:12
καλησπέρα, επειδή δεν βλέπω πότε έγινε αυτή η συζήτηση υπάρχει ακόμα το finn?
υπάρχει κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας?
Ευχαριστώ

Philippos
17-05-2009, 03:09
Για δες εδω! http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=44989