PDA

Επιστροφή στο Forum : ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π.



dimitris10
15-03-2011, 22:20
Με χαρα :D ανακοινωνω την κατασκευη του αρχοντα της Ανδρου ΕΓ/ΟΓ ΘΕΟΛΟΓΟΣ Π.Προκειτε για τον δευτερο Θεολογο που θα ανεβει στο forum ενω ο προηγηθηκε του φιλου giorgos_249. Οριστε ορισμενες φωτο του ακομη σε πολύ πρωιμο σταδιο του πλοιου............
θα ανεβει σε περιπου τρεις εβδομαδες η και νωριτερα.(ειμαι πολυ απροβλεπτος :D)

IONIAN STAR
15-03-2011, 22:49
Καλη αρχη φιλε Δημητρη !!! :D

giorgos_249
16-03-2011, 12:52
Αν και νωρις ακομα φαινεται αρκετα καλο! Καλη συνεχεια!

dimitris10
16-03-2011, 23:38
Οριστε και μερικες φωτο απο την προοδο των εργασιων.;):-D........κυριως σημερα σουλουπωσα την πλωρη του πλοιου.

dimitris10
17-03-2011, 23:56
Μερικες φωτογραφιες απο την πρόοδο των εργασιων πανω στο πλοιο.:-D
στην πρωτη φωτο φαινετε το γκαραζ με σκουρα χρωματα γιατι θελω να τονισω το βαθος.

giorgos_249
18-03-2011, 00:12
Προσεξε ομως λιγακι γενικα τις διαβαθμισεις καθως προκειται για πλοιο και οχι πικανα ζωγραφικης που μπορεις με ενα πινελο και προσθηκη χρωματος στην παλετα απλωνοντας να φτιαξεις 6-7 διαβαθμισμενες αποχρωσεις αν εχεις καποια ανεση στο χρωμα, τουλαχιστον εγω ως εκει μπορω.....

Καμια φορα δηλαδη πειραζοντας το φωτισμο απο το weather - time of day μπορει να φαινεται σαν να εχει τιραντες...........Εκει που χρειαζονται οι διαβαθμισεις ειναι σε μικρες εσοχες του πλοιου που πρωτος ξεκινησα εγω καααααποτε να βαζω λιγο πιο σκουρο χρωμα σε διαφορα πλοια.......

Παραδειγμα απο το πιο προσφατο πλοιο μου:

126814

Οπως βλεπεις αν δεν ηταν λιγο πιο γκρι δεν θα φαινοτανε οτι ειναι πιο μεσα τα παραθυρα. Που θελω να καταληξω; Θελω εν ολιγοις να πω πως το θεμα με αυτο που εκανες εσυ ειναι οτι υπαρχουν διαβαθμισεις που χτυπανε λιγακι ασχημα. Καλυτερα λοιπον καντο ενα συγκεκριμενο γκριζακι και ας φαινεται απεξω οτι το γκαραζ ειναι βαμμενο μεσα γκρι........;)8)

Κατα τα αλλα πολυ ωραιο μοντελακι, μπραβο!

dimitris10
18-03-2011, 13:59
Προσεξε ομως λιγακι γενικα τις διαβαθμισεις καθως προκειται για πλοιο και οχι πικανα ζωγραφικης που μπορεις με ενα πινελο και προσθηκη χρωματος στην παλετα απλωνοντας να φτιαξεις 6-7 διαβαθμισμενες αποχρωσεις αν εχεις καποια ανεση στο χρωμα, τουλαχιστον εγω ως εκει μπορω.....

Καμια φορα δηλαδη πειραζοντας το φωτισμο απο το weather - time of day μπορει να φαινεται σαν να εχει τιραντες...........Εκει που χρειαζονται οι διαβαθμισεις ειναι σε μικρες εσοχες του πλοιου που πρωτος ξεκινησα εγω καααααποτε να βαζω λιγο πιο σκουρο χρωμα σε διαφορα πλοια.......

Παραδειγμα απο το πιο προσφατο πλοιο μου:

126814

Οπως βλεπεις αν δεν ηταν λιγο πιο γκρι δεν θα φαινοτανε οτι ειναι πιο μεσα τα παραθυρα. Που θελω να καταληξω; Θελω εν ολιγοις να πω πως το θεμα με αυτο που εκανες εσυ ειναι οτι υπαρχουν διαβαθμισεις που χτυπανε λιγακι ασχημα. Καλυτερα λοιπον καντο ενα συγκεκριμενο γκριζακι και ας φαινεται απεξω οτι το γκαραζ ειναι βαμμενο μεσα γκρι........;)8)

Κατα τα αλλα πολυ ωραιο μοντελακι, μπραβο!

εχεις δικαιο.τωρα που το ξαναβλεπω δεν μου πολυαρεσει.θα κανω αυτο που ειπες.Ευχαριστω πολυ.!!!

libo23
23-03-2011, 15:03
φιλε οταν τελειωσεις με τον ''θεολογο π'' μηπως μπορεις να φτιαξεις το ''ΜΗΛΟΣ ΕΞΠΡΕΣ'' της LINDOS LINES???(ΣΟΡΡΥ που ποσταρα σε ασχετο ποστ)

dimitris10
23-03-2011, 15:08
Γιατι οχι ;) εαν βρω και το καταλληλο φωτογραφικο υλικο θα αρχισω τις εργασιες.:D

libo23
23-03-2011, 22:46
Γιατι οχι ;) εαν βρω και το καταλληλο φωτογραφικο υλικο θα αρχισω τις εργασιες.:D
ευχαριστουμε φιλε!!!