PDA

Επιστροφή στο Forum : Χριστούγεννιάτικες-Πρωτοχρονιάτικες Ευχές 2008 [Season's Greetings]



efouskayak
11-12-2007, 16:57
Υπάρχει αντίστοιχο θέμα για παλαιότερες γιορτές αλλα για να δούμε φέτος πώς θα περάσετε τις γιορτές.... ?

Ταξιδάκια? Φαγητό? Ρεβεγιόν? Τι καλό έχει το πρόγραμμα σας :p

Και για αρχή εγώ θα παραμείνω σπίτι μου για ήσυχες οικογενειακές γιορτές !!!!!

caterina75
11-12-2007, 17:54
Home sweet home, δίπλα στο τζάκι με θέα την θάλασσα και τη χιονισμένη Δίρφη.

efouskayak
11-12-2007, 23:37
Α ρε κατερίνα τυχερή !!!!!

caterina75
11-12-2007, 23:42
Έλα Έφη, κερνάμε παϊδάκια και καλό κρασί!

mastrokostas
11-12-2007, 23:55
Εφη έχουμε ωραίο νησί παιδι μου !!

efouskayak
12-12-2007, 11:49
Κατερίνα ευχαριστώ πολύ ίσως κάποια στιγμή βρεθούμε μιας που και εγώ έρχομαι στην Ευβοια συχνά πυκνά ...

mastrokosta το ξέρω εσύ θα πάς για τις γιορτές?

caterina75
12-12-2007, 18:04
Έφη μου πολύ ευχαρίστως .... έριξα και μια "σπόντα" στις "συναντήσεις" :grin::grin:

mastrokostas
12-12-2007, 20:49
Κατερίνα ευχαριστώ πολύ ίσως κάποια στιγμή βρεθούμε μιας που και εγώ έρχομαι στην Ευβοια συχνά πυκνά ...

mastrokosta το ξέρω εσύ θα πάς για τις γιορτές?
Θα παω αλλά δεν ξέρω πότε !Έχω άδεια από την ερχόμενη Δευτέρα , αν και τα Χριστούγεννα προτιμώ της μεγάλες πόλης .

efouskayak
13-12-2007, 12:12
Θα παω αλλά δεν ξέρω πότε !Έχω άδεια από την ερχόμενη Δευτέρα , αν και τα Χριστούγεννα προτιμώ της μεγάλες πόλης .

Και εγώ μια απο τα ίδια έχω άδεια απο Δευτέρα (ελεγα να μην το πώ γιατι ύπαρχουν κάποιοι που θα με πάρουν με τις πέτρες) αλλα και εγώ εδώ θα μείνω μου αρέσει να είμαι σπίτι στις γιορτές....

sonia24
17-12-2007, 14:10
Τρικαλα Θεσσαλίας με αναχωρηση από αυτο το Σαββατο.

Ελπίζω να εχει αρκετο χιόνι...

Petros
21-12-2007, 23:10
Και εγώ μια απο τα ίδια έχω άδεια απο Δευτέρα (ελεγα να μην το πώ γιατι ύπαρχουν κάποιοι που θα με πάρουν με τις πέτρες) αλλα και εγώ εδώ θα μείνω μου αρέσει να είμαι σπίτι στις γιορτές....

Γιατι να σε παρουν με τις πετρες για το 2008 δεν πηρες αρκετες αδειες ακομα.

Maroulis Nikos
22-12-2007, 01:04
Εγώ είμαι Νάξο η αλήθεια είναι οτι θα προτιμούσα να ήμουν κάπου βουνό και χιονισμένα και να μην ασχολούμε με δουλειά αλλά έτσι όπως τα έχω κάνει καλά να πάθω.

efouskayak
24-12-2007, 12:10
Γιατι να σε παρουν με τις πετρες για το 2008 δεν πηρες αρκετες αδειες ακομα.

Νάτα χρονιάρες ημέρες.... αντε να μην αρχίσω.... Χρόνια Πολλάαααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

xara
25-12-2007, 02:20
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!
http://www.youtube.com/watch?v=13SaSh_xW2M

Espresso Venezia
31-12-2007, 21:38
Άιντε ρε παλικάρια με το καλό να μας ...μπει !!! (Το 2008 βέβαια :wink:)

Καλούνται άπαντες οι nautilia members ανά την επικράτεια, σε αυτό το θέμα να μας ενημερώσουν για τα πλοία που θα κάνουν ποδαρικό στα λιμάνια μας.

Πάμε προβλέψεις για το μεγάλο μας λιμάνι τουλάχιστον όσο αφορά τα ακτοπλοικά μας;

Λοιπόν βλέπω στο AIS αυτή την στιγμή (21:30) το Αγ. Γεώργιος στο ύψος της Γλυφάδας (πολύ κοντά :(), το Ρομίλντα στο ύψος του Σουνίου (χμμμμμμμ !!!), το Blue Star II έξω από την Σέριφο (πολύ μακριά :().

And the winner is ????? :confused:

jumpman
31-12-2007, 22:56
provlepsh:BLUE STAR PAROS auth th stigmh konta sthn Bouliagmenh kai malista me meiwmenh taxuthta.Ligo pio mprosta to Romilda epishs me meiwmenh taxuthta.To Blue Star mallon tha mpei prwto.

Maroulis Nikos
31-12-2007, 23:05
Μπορεί κάποιος να μας θυμίσει πρίν αλλάξει ο χρόνος, πέρσυ πιο μπήκε στο λιμάνι του Πειραιά πρώτο ?

Apostolos
31-12-2007, 23:17
Εγώ θέλω Ρομίλντα γιατι κάθε χρόνο ένα Blue Star μπαίνει και καλό δέν έχουμε δεί στην ακτοπλοϊα!

Apostolos
01-01-2008, 00:40
Και ναί η Ρομίλντα μπήκε πρώτη!!!!!!
ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑ

Maroulis Nikos
01-01-2008, 00:44
επιτέλους άλλαξαν φέτος τα πράγματα ;)

Leo
01-01-2008, 01:46
Για τη τάξη των πραγμάτων, πέρυσι μπήκε το Ιθάκη και πρόπερυσι το Μαρίνα αν δεν κάνω λάθος κι εδεσε εέι στο ΥΕΝ κοντά (σίγουρα όμως GA Ferries) είχαν κυκλοφορήσει και σχετικές φωτό πρεξάρχοντος του πούρου του καπετάν Μάκη, άρα λοιπόν δεν είναι όλο Μπλού Στάρ. Είμουν λιμάνι και τα είδα... Είναι άλλο ποιό ήρθε πρώτο και άλλο ποιό μπήκε έτσι? Δεν το σχολιάζω κακόβουλα....'Ομως να ξέρουμε και τα πραγματικά γεγονότα (υπάρχουν ντοκουμέντα για όσα γραφω έτσι?) :wink:

vassilisman
01-01-2008, 03:32
ποις ειναι ο πλοιαρχος που εκανε ποδαρικο ???/ ;);)

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ
01-01-2008, 04:47
Λοιπόν βλέπω στο AIS αυτή την στιγμή (21:30) το Αγ. Γεώργιος στο ύψος της Γλυφάδας (πολύ κοντά :(), το Ρομίλντα στο ύψος του Σουνίου

Καλα ρε παιδια , πως γινετε το Αγ.Γεωργιος (βοηθεια μας http://forum.nautilia.gr/images/icons/icon10.gif ) να ειναι Γλυφαδα και η Ρομιλνταρα η ατελειωτη στο Σουνιο και τελικα να μπη πρωτη :confused: ...

Παλι με μεσω μπηκε πρωτος ο ΚαπταΜακης http://forum.nautilia.gr/images/icons/icon10.gif

Leo
01-01-2008, 07:54
Ο Άγιος Γεώργιος, που ήταν μέσα στο λιμάνι πρίν τα μεσάνυχτα, υποδέχτηκε τον καινούργιο χρόνο και την Ρομίλντα - δίπλα του -σφυρίζοντας όπως και όλα τα άλλα πλοία :wink:. Τελικά η Ρομίλντα έχει ωραία σφυρίχτρα... επιβλιτική και αξιοπρεπέστατη :grin:. Άντε και του χρόνου το Ναυτιλία club, στο λιμάνι τέτοια μέρα!:rolleyes:

Finnpartner_1966
01-01-2008, 11:43
ποις ειναι ο πλοιαρχος που εκανε ποδαρικο ???/ ;);)


O καπτα Iσιδωρος κατι. Τον ειδα στις ειδησεις πριν λιγο. Πρεπει να αλλαξε τον καπτα Γιαννη Μάναλη.

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ
01-01-2008, 15:58
Ο Άγιος Γεώργιος, που ήταν μέσα στο λιμάνι πρίν τα μεσάνυχτα, υποδέχτηκε τον καινούργιο χρόνο και την Ρομίλντα - δίπλα του -σφυρίζοντας όπως και όλα τα άλλα πλοία :wink:. Τελικά η Ρομίλντα έχει ωραία σφυρίχτρα... επιβλιτική και αξιοπρεπέστατη :grin:. Άντε και του χρόνου το Ναυτιλία club, στο λιμάνι τέτοια μέρα!:rolleyes:

Τωρα εξηγητε .... ετσι οπως ειχε γραφτει παραπανω αλλα καταλαβα .....

Espresso Venezia
01-01-2008, 17:39
Τωρα εξηγητε .... ετσι οπως ειχε γραφτει παραπανω αλλα καταλαβα .....

AAAAAAAA, φίλε Παναγιώτη πως με ...προσβάλεις έτσι ; :mrgreen:
Nομίζω πως ήμουν πολύ σαφής :


...Λοιπόν βλέπω στο AIS αυτή την στιγμή (21:30) το Αγ. Γεώργιος στο ύψος της Γλυφάδας (πολύ κοντά :()

Πλάκα κάνω, έτσι; Μην μου παρεξηγηθείς. :)
Άντε και καλή χρονιά, και να βλέπουμε όλο και πιο ωραίες φωτογραφίες σου στο υπέροχο site σου !!!

ΑΣΤΥΠΑΛΑΙΑ
01-01-2008, 19:58
AAAAAAAA, φίλε Παναγιώτη πως με ...προσβάλεις έτσι ; :mrgreen:
Nομίζω πως ήμουν πολύ σαφής :



Πλάκα κάνω, έτσι; Μην μου παρεξηγηθείς. :)
Άντε και καλή χρονιά, και να βλέπουμε όλο και πιο ωραίες φωτογραφίες σου στο υπέροχο site σου !!!

Να' σε καλα Εσπρεσο Βενετια http://forum.nautilia.gr/images/icons/icon10.gif ......

Espresso Venezia
02-01-2008, 00:01
Tο Marinews.gr φιλοξενεί ωραιοτάτη φωτογραφία (πατήστε ΕΔΩ (http://www.marinews.gr/article.asp?NewID=3927)), με τον καπτάν Μάκη Αγούδημο να κόβει την πρωτοχρονιάτικη πίτα πάνω στο Ρομίλντα, που όπως είπαμε και πιο πάνω ήταν το πλοίο που έκανε ''ποδαρικό'' (ή μάλλον καλύτερα ...βαπορικό :p) στο λιμάνι του Πειραιά.

Πάντα τέτοια, και ας ευχηθούμε στον άρχοντα, του χρόνου, να κόψει πάλι πρώτος την πίτα, αυτή τη φορά επί ...νεοτεύκτου !!! :wink:

Πάντως το Marinews μας τα ...μπερδεύει λίγο, αφού το δημοσίευμα αναφέρει ότι και πέρυσι πάλι το Ρομίλντα είχε μπει πρώτο στο μεγάλο μας λιμάνι. :confused:

Τέλος να πούμε για την ιστορία, ότι το τελευταίο πλοίο που απέπλευσε από τον Πειραιά για το 2007, ήταν το Μυτιλήνη.

gvaggelas
02-01-2008, 15:03
Και όπως είναι λογικό το Μυτιλήνη έκανε ποδαρικό στο λιμάνι της Χίου (03.30) και της Μυτιλήνης.

Espresso Venezia
02-01-2008, 15:08
Ευχαριστούμε για την πληροφορία gvaggelas. :)

Επιτέλους μάθαμε και για ένα άλλο λιμάνι εκτός του Πειραιά. Καλό θα ήταν να μαθαίναμε και για άλλα λιμάνια μας, ποιά πλοία μπήκανε πρώτα για το 2008.

Giorgos_D
02-01-2008, 20:31
Το 2006, υστερα απο μια κοντρα Μαρινας - Blue Star Ιθακη (για το ποιο θα πάει πιο αργά για να μπει πρώτο στο λιμάνι), κέρδισε το Μαρίνα....

Ετσι για την ιστορία....;)

thalassolykos
03-01-2008, 01:55
ΣΑΝΤΟΡΙΝΙΟΣ Ο ΠΛΟΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΡΟΜΙΛΝΤΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΙΣΙΔΩΡΟΣ ΛΙΓΝΟΣ!!!

ΣΙΔΕΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ!!!!!

Enalia
03-01-2008, 20:41
O καπτα Iσιδωρος κατι. Τον ειδα στις ειδησεις πριν λιγο. Πρεπει να αλλαξε τον καπτα Γιαννη Μάναλη.
Ναι, λέγεται Ισίδωρος Λιγνός, όπως λέει ο φίλος από πάνω. Έχει ήδη δυο χρόνια στην G.A., από Ύπαρχος στα ΝΤΑΛΙΑΝΑ, ΑΝΘΗ-ΜΑΡΙΝΑ κλπ. Νέο αίμα στην ακτοπλοϊα, καλό παιδί που διαδέχτηκε τον άλλον μεγάλο καπτα-Γιάννη Μάναλη (συμπατριώτες κι όλας!), o οποίος, ύστερα από 36 συνεχείς μήνες στην άγονη με το Ρομίλντα (!!!), έδωσε και πέρασε στους πλοηγούς στις τελευταίες εξετάσεις που έγιναν.

Καλή σταδιοδρομία και στους δύο στα νέα τους καθήκοντα :D
...και καλή χρονιά να έχουμε όλοι μας...