PDA

Επιστροφή στο Forum : Καλοκαιρινές Διακοπές - Καλοκαιρινές Αποδράσεις (Summer hollidays)



Σελίδες : [1] 2

Maroulis Nikos
30-05-2005, 18:34
Μιας και η παρέα του naytilia.gr έχει μεγαλώσει αρκετά δημιουργήσαμε μία νέα ενότητα με στόχο να ανταλλάξουμε απόψεις, προτάσεις για τις καλοκαιρινές μας διακοπές :wink:

Morgan
30-05-2005, 18:43
Ios Island!!!!

καλο και φτηνο φαγητο (οταν το ψαξεις) , υπεροχες παραλιες, τραπεζες (ευκολια), φαρμακεια και ιατρεια, σουπερ μαρκετς, ξεφρενη ζωη ΚΑΙ ηρεμη οταν θες...
Το νησι που τα χει ολα.

Εχω παει σε πολλα νησια στο Αιγαιο, στο Ιονιο, την Κρητη κ.ο.κ. αλλα η Ιος συνδυαζει τα παντα!

chrb
30-05-2005, 19:12
Όπου έχει θάλασσα πάμε διακοπές!! :lol:
Κως-Ρόδος---> Παίρνεις το καραβάκι (BLUE ) , μένεις στην Κω 2-3 μέρες , μετά Ρόδο 4-5 και έκλεισε η εβδομάδα+ των διακοπών. Πολύ ωραίες περιοχές και το κυριότερο απολαμβάνεις ταξίδι με καράβι! :lol:

milla
30-05-2005, 21:32
εγώ θα πάω Κέρκυρα από όπου κατάγομαι,αλλά μια και έχω μεγάααληη άδεια,θα κοιτάζω τις προτάσεις σας γιαυτό το καλοκαίρι..και για 2ο νησί!
:) Για την ΚΈΡΚΥΡΑ συστήνω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ,δείτε και τις φωτό που ανέβασα,είναι must....αμέτρητες παραλίες για όλα τα γούστα,πανέμορφα μαγαζιά,τιμές λογικές,τόσα πράγματα να δεις που δεν προλαβαίνεις σε 1 ταξίδι..κοσμοπολίτικος αέρας...(όλες οι ανέσεις του πολιτισμού αλλά σε χαλαρούς ρυθμούς) και αν είστε τυχεροί εκτός των άλλων πάσης φύσεως πλεούμενων μπορεί να δείτε και την θαλαμηγό του Κάρολου της Αγγλίας που έχει σπίτι στο νησί και έρχεται τα καλοκαίρια..(χεχεεε..έρχεται με ένα μικρόοοο καραβάκιιιιιι.... χιχιχιχι).

chrb
30-05-2005, 21:45
Γίνεται και χαμός από κρουαζερόπλοια το καλοκαίρι...
Είναι πραγματικά ένας πολύ καλός προορισμός για ξεκούραση-διασκέδαση η Κέρκυρα και διαφέρει από τα άλλα νησιά του Ιονίου.

efouskayak
31-05-2005, 11:18
Εγώ φέτος λόγω του μωρού δεν θα έχω προορισμό κάποιο απο τα πανέμορφα παραδοσιακά νησιά όμως θα επισκευτώ τα Πολιτικά Ευβοίας (λιγο μεγάλο αλλα νησί) ... όμορφα και ήσυχα για μας τους γονείς :wink:

Ο προορισμός που δεν θα ξεχάσω είναι η Αλόνησσος καταπράσινο νησί με πανέμορφες παραλίες ήσυχες χωρίς κόσμο υπήρχαν παραλίες που ήσουν μόνος σου. 8)

Ωραίο φαγητό (πρόταση η παραδοσιακή για την Αλόνησσο αστακομακαρονάδα). :wink:

Εαν κάποιος απο εσάς πάει να μήν ξεχάσει να επισκευτεί της εγκαταστάσης της ΜοΜ για την διάσωση της θαλάσσιας φώκιας Monachus Monachus (που βρίσκεται στο λιμάνι του νησιού στο Πατητήρι).

Morgan
31-05-2005, 12:45
ωραιο νησι !! υπεροχες παραλιες και ησυχο!

chrb
31-05-2005, 19:52
Τόσο κοντά από Αθήνα και δεν έχω πάει ποτε :roll:

jerry_p
01-06-2005, 08:02
Συμφωνώ με τον Morgan για την Νιό. Είναι τεράστια σε σχέση με αυτό που νομίζουμε ότι είναι (κουράγιο να έχεις να την περπατήσεις) και έχει ποικιλία.
Εγώ βέβαια ερωτεύομαι τα μικρά νησόπουλα, και ας μήν είναι πολύβοα (Καστός, Κάλαμος, Μεγανήσι στο Ιόνιο - Ανάφη, Αρκοί, ΑγαΘνήσι, Μαράθι, Τήλος, Φούρνοι, Δονούσα, Νίσυρος στο Αιγαίο). Εάν υπάρχουν και άλλοι λάτρεις του είδους θα χαρώ να ανταλλάξουμε προτάσεις και εντυπώσεις (μην νομίζετε ότι τα γνωρίζω όλα καλά, απλά μυρωδιά έχω πάρει)
Όσο για τις φετεινές μου διακοπές, "συμπάσχω" και εγώ με την efouskayak, με έναν γλυκύτατο πιτσιρίκο που κλείνει τον πρώτο του χρόνο και ο οποίος θα γευτεί για πρώτη του φορά το Αιγαίο (Σαρωνικός για αρχή, μην πάρουν και τα μυαλά του αέρα - μελτέμια γαρ ...). Επιφυλάσομαι να σας πώ, στο τέλος του καλοκαιριού, πως θα πάρει την ζωή ενός σκάφους. Κατά τα άλλα, λίγη Κεφαλονιά που είναι ο τόπος καταγωγής μου, για να πάρει και ο μικρός μια μικρή δόση "Κεφαλονίτικης ζούρλιας" (πήρε την πρώτη ενός μηνός).
Άν και θα τα ξαναπούμε, εύχομαι να περάσετε όλοι πολύ καλά, όπου και εάν πάτε ....

Morgan
01-06-2005, 08:30
ωχχχ πολυ Αι Γερασιμος πεφτει στο σαιτ και κουρλαμαρα jerry_p...
Παξοι-Αντιπαξοι....ωραιο μικρο μερος και πολυ ομορφο

efouskayak
01-06-2005, 08:36
Τόσο κοντά από Αθήνα και δεν έχω πάει ποτε :roll:

Αν εννοείς την Αλόνησσο δεν είναι και τόσο κοντά ... το πλοίο φεύγει απο τον Αγιο Κωνσταντίνο και αν θυμάμαι καλά είναι περίπου 4 ώρες... πάντως αξίζει τον κόπο... υπενθυμίζω για ήσυχες διακοπές γιατί στις 12 το βράδυ δεν κυκλοφορεί ψυχη 10 ημέρες έμεινα 2 βιβλία διάβασα ... :roll:

Morgan
01-06-2005, 08:39
καλη ιδεα ειναι να μενεις Σκοπελο (υπεροχα!!) και να πεταχτεις δυο-τρεις μερες στην Αλο...

efouskayak
01-06-2005, 08:45
Συμφωνώ με τον Morgan για την Νιό. Είναι τεράστια σε σχέση με αυτό που νομίζουμε ότι είναι (κουράγιο να έχεις να την περπατήσεις) και έχει ποικιλία.
Εγώ βέβαια ερωτεύομαι τα μικρά νησόπουλα, και ας μήν είναι πολύβοα (Καστός, Κάλαμος, Μεγανήσι στο Ιόνιο - Ανάφη, Αρκοί, ΑγαΘνήσι, Μαράθι, Τήλος, Φούρνοι, Δονούσα, Νίσυρος στο Αιγαίο). Εάν υπάρχουν και άλλοι λάτρεις του είδους θα χαρώ να ανταλλάξουμε προτάσεις και εντυπώσεις (μην νομίζετε ότι τα γνωρίζω όλα καλά, απλά μυρωδιά έχω πάρει)
Όσο για τις φετεινές μου διακοπές, "συμπάσχω" και εγώ με την efouskayak, με έναν γλυκύτατο πιτσιρίκο που κλείνει τον πρώτο του χρόνο και ο οποίος θα γευτεί για πρώτη του φορά το Αιγαίο (Σαρωνικός για αρχή, μην πάρουν και τα μυαλά του αέρα - μελτέμια γαρ ...). Επιφυλάσομαι να σας πώ, στο τέλος του καλοκαιριού, πως θα πάρει την ζωή ενός σκάφους. Κατά τα άλλα, λίγη Κεφαλονιά που είναι ο τόπος καταγωγής μου, για να πάρει και ο μικρός μια μικρή δόση "Κεφαλονίτικης ζούρλιας" (πήρε την πρώτη ενός μηνός).
Άν και θα τα ξαναπούμε, εύχομαι να περάσετε όλοι πολύ καλά, όπου και εάν πάτε ....

Να σου ζήσει ο πιτσιρίκος να τον χαίρεσαι πρέπει να έχει γεννηθεί με μικρή διαφορά απο την κόρη μου κλείνουμε τον πρώτο μας χρόνο 22/6 ... :wink:

Μόλις πέρασαν οι πρώτες σαράντα ημέρες απο την γέννηση της φυσικά της έβαλα τα πόδια στην θάλασσα στο Λουτράκι... έγινε ο χαμός ελπίζω φέτος να έχουμε καλύτερη αντίδραση :wink:

jerry_p
01-06-2005, 12:22
@ efouskayak

Έχεις δίκιο, είναι συνομήλικοι (ο δικός μας 17/7). Να σου ζήσει και εσένα.
Ναι και εμείς βρέξαμε τα πόδια μας πρίν καλά καλά σαραντίσουμε στην Κεφαλονιά, και .... προτίμησε να ξεκουραστεί στην παραλία .... αυτή η χρονιά όμως φαίνεται να έχει αρκετό παιχνίδι στη θάλασσα, .... θα δούμε ...

efouskayak
01-06-2005, 12:24
Σε ευχαριστώ πολύ, όσο για τα παιχνίδια στην θάλασσα το εύχομαι... 8)

triad
01-06-2005, 12:46
ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ.Κ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΔΙΠΛΑ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ..

efouskayak
01-06-2005, 12:56
ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ.Κ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ-ΔΙΠΛΑ ΕΙΝΑΙ.ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ..

Ελληνικά ; δεν τα έχω ακούσει... κοντά;

triad
01-06-2005, 13:12
Ελληνικά ; δεν τα έχω ακούσει... κοντά;[/quote]
ΝΟΜΙΖΩ ΚΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ. Κ ΠΕΥΚΙ ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ

Morgan
01-06-2005, 14:00
πευκι και βλαχια ειναι τελεια για ξεκουρασι, μπαρμπουνακια και καλες θαλασσες

efouskayak
01-06-2005, 14:04
Τσούπ νάτος πάλι... 8)

Morgan
01-06-2005, 14:18
Τσούπ νάτος πάλι... 8)

ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ ΡΕΕΕΕΕΕ :cry: :cry: :cry: :cry:

efouskayak
01-06-2005, 14:21
Τσούπ νάτος πάλι... 8)

ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ ΡΕΕΕΕΕΕ :cry: :cry: :cry: :cry:

Καταρχήν αυτό είναι φύση αδύνατο :lol:
Καταδεύτερον forum χωρίς Morganako δεν γίνεται :wink:

triad
01-06-2005, 14:34
πευκι και βλαχια ειναι τελεια για ξεκουρασι, μπαρμπουνακια και καλες θαλασσες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΣΟΥ... :wink: :)

triad
01-06-2005, 14:36
Τσούπ νάτος πάλι... 8)

ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ ΡΕΕΕΕΕΕ :cry: :cry: :cry: :cry:

ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΗΛΙΚΙΑ, ΠΛΗΓΩΝΕΣΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΕΡΜ.ΣΩΣΤΑ???

Morgan
01-06-2005, 14:57
Τσούπ νάτος πάλι... 8)

ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ ΡΕΕΕΕΕΕ :cry: :cry: :cry: :cry:

Καταρχήν αυτό είναι φύση αδύνατο :lol:
Καταδεύτερον forum χωρίς Morganako δεν γίνεται :wink:

με επεισες :arrow:

Morgan
01-06-2005, 14:57
πευκι και βλαχια ειναι τελεια για ξεκουρασι, μπαρμπουνακια και καλες θαλασσες

ΒΡΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΜΕ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ ΛΙΓΟ, ΑΜΕΣΩΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ ΣΟΥ... :wink: :)

αμα ξερω μιλαω! :evil:

Morgan
01-06-2005, 14:58
Τσούπ νάτος πάλι... 8)

ΔΕΝ ΞΑΝΑΜΙΛΑΩ ΡΕΕΕΕΕΕ :cry: :cry: :cry: :cry:

ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΑΙΣΘΗΤΗ ΗΛΙΚΙΑ, ΠΛΗΓΩΝΕΣΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΘΕΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΚΑΙ ΠΡΟΔΕΡΜ.ΣΩΣΤΑ???

ιδια ηλικια εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

triad
01-06-2005, 15:20
ιδια ηλικια εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΣΤΑ 25.ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ.

triad
01-06-2005, 15:23
αμα ξερω μιλαω! :evil:[/quote]

ΓΚΡΡΡΡΡΡΡ

efouskayak
02-06-2005, 12:16
ιδια ηλικια εχουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 24 ΣΤΑ 25.ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΩ ΣΩΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑΣΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ.

Μιά χαρά υπολογίζεις :wink:

Morgan
02-06-2005, 12:26
με τον καλο τον λογο εισαι!!!!

efouskayak
02-06-2005, 12:39
Ναι και δεν με συμφέρει :wink:

xara
02-06-2005, 15:42
Εγώ φέτος λόγω του μωρού δεν θα έχω προορισμό κάποιο απο τα πανέμορφα παραδοσιακά νησιά όμως θα επισκευτώ τα Πολιτικά Ευβοίας (λιγο μεγάλο αλλα νησί) ... όμορφα και ήσυχα για μας τους γονείς :wink:

Ο προορισμός που δεν θα ξεχάσω είναι η Αλόνησσος καταπράσινο νησί με πανέμορφες παραλίες ήσυχες χωρίς κόσμο υπήρχαν παραλίες που ήσουν μόνος σου. 8)

Ωραίο φαγητό (πρόταση η παραδοσιακή για την Αλόνησσο αστακομακαρονάδα). :wink:

Εαν κάποιος απο εσάς πάει να μήν ξεχάσει να επισκευτεί της εγκαταστάσης της ΜοΜ για την διάσωση της θαλάσσιας φώκιας Monachus Monachus (που βρίσκεται στο λιμάνι του νησιού στο Πατητήρι).
Μετά τα Πολιτικά, που είναι πράγματι ωραία, ο δρόμος συνεχίζει, προς Νεροτρβιά και καταλήγει, μετά από μια πολύ ωραία και σύντομη διαδρομή, στην Δάφνη, στην ομώνυμη ταβέρνα. Απο μέσα απο την ταβέρνα, κατεβαίνει κανείς στην παραλία, με την πεντακάθαρη θάλασσα, περνώντας μέσα απο συκιές και πηγές που αναβλύζουν κρύο νερό που χύνεται στη θάλασσα.
Η ταβέρνα, που ο ιδιοκτήτης της λέγεται Δημήτρης, έχει πάντα φρεσκότατο ψάρι, καλά και ντόπια κρέατα και ωραίους μεζέδες.
Μπορεί κανείς να κάνει και ελεύθερο κάμπινγκ.
Καλά να περάσετε, όπου κι αν πάτε τελικά...

efouskayak
02-06-2005, 18:25
Είναι όντως καταπληκτικά εκεί έχω πάει πολλές φορές... είναι μία όαση μόνο 1μιση ώρα απο την Αθήνα... να πάτε...

efouskayak
03-06-2005, 08:41
Και να συμπληρώσω ότι στην συγκεκριμένη ταβέρνα που νομίζω λέγεται Δάφνη σαν την παραλία έχει και μπαράκι που μπορείς να πιείς τον χυμό σου ή την μπύρα σου ακόμα μπορείς όταν κάνεις το μπάνιο σου να δώσεις την παραγγελία σου και να κανονίσεις κάποια συγκεκριμένη ώρα να πάς για φαγητό δίνεις και την παραγγελία σου ... οπότε όλα είναι έτοιμα :!: :!: :!:

xara
03-06-2005, 12:30
Ναι. Δάφνη λέγεται. Ανοίγει και το χειμώνα Σαββατοκύριακα και γίνεται πανικός!

efouskayak
03-06-2005, 12:38
Θα προτείνω να κάνουμε συνάντηση μελών εκεί... να πάμε και εκδρομούλα :D

triad
03-06-2005, 12:58
Θα προτείνω να κάνουμε συνάντηση μελών εκεί... να πάμε και εκδρομούλα :D

ΝΑ ΠΑΜΕ!ΝΑ ΠΑΜΕ!ΜΕ ΤΟ ΠΗΞΙΜΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΑΕΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ, ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.ΔΕ Θ ΑΦΗΣΩ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΟ ΓΙΑ ΞΕΝΥΧΤΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ.ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΕΚΥΨΑΝ ΠΕΡΣΙ, ΖΗΤΗΜΑ ΑΝ ΕΚΑΝΑ 5 ΜΠΑΝΙΑ...

efouskayak
06-06-2005, 09:22
Ασε το περσινό καλοκαίρι ήταν και για μένα πολύ δύσκολο... 2 μπάνια... θα φροντίσω πάντως να την οργανώσω την εκδρομή... :lol:

efouskayak
21-06-2005, 08:45
Πως τα περάσατε το τριήμερο... για όσους ήταν τριήμερο δηλαδή :?: :D

Morgan
21-06-2005, 09:06
πολυ καλα! 8)

efouskayak
21-06-2005, 09:30
Φύγατε :?: Πού πήγατε :?:

Morgan
21-06-2005, 09:43
Φύγατε :?: Πού πήγατε :?:

θα παω Παρνασσο στις 2 / 7 ως 5/7 και μετα τις 7 θα φυγω για ΙΟ (παλι)

efouskayak
21-06-2005, 09:53
Comple ο Morgan και βουνό και θάλασσα μπράβο μπράβο :lol:

Morgan
21-06-2005, 09:56
Comple ο Morgan και βουνό και θάλασσα μπράβο μπράβο :lol:

μου αρεσει γιατι μιλαμε στο ιδιο μηκος κυματος (αλλα ρωτας - αλλα απανταω, αλλα στο τελος...) :idea:

triad
21-06-2005, 09:59
Comple ο Morgan και βουνό και θάλασσα μπράβο μπράβο :lol:

Κ ΜΕΤΑ ΛΕΕΙ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ 3 ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΕΜ ΒΕΒΑΙΑ, ΚΑΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ, ΚΑΤΙ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΕΝ ΜΕΣΩ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ, ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. :) :wink:

efouskayak
21-06-2005, 10:00
Και το καλύτερο μας παρακολουθούν και οι υπόλοιποι :wink:

Morgan
21-06-2005, 10:14
αυτο ειναι το χειροτερο!!!! ειναι αποδειξη για το βαθος του προβληματος ολων μας!!! :lol: :lol: :lol:

Morgan
21-06-2005, 10:19
Comple ο Morgan και βουνό και θάλασσα μπράβο μπράβο :lol:

Κ ΜΕΤΑ ΛΕΕΙ ΔΙΝΕΙ ΜΟΝΟ 3 ΜΑΘΗΜΑΤΑ.ΕΜ ΒΕΒΑΙΑ, ΚΑΤΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ, ΚΑΤΙ ΟΙ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΕΝ ΜΕΣΩ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ, ΠΑΝΕ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ. :) :wink:

3 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ και τα θεωρεις λιγα??? 8O 8O 8O (βρε αμα εδινα τοσα ανα εξεταστικη τωρα θα ειχα τελειωσει,αλλα η δουλεια.... :cry: )
ασε που θα δωσω παραπανω... 8O :wink: 8O

efouskayak
21-06-2005, 10:22
αυτο ειναι το χειροτερο!!!! ειναι αποδειξη για το βαθος του προβληματος ολων μας!!! :lol: :lol: :lol:

χαίρε βάθος αμέτρητο :lol: :!:

triad
21-06-2005, 10:46
Και το καλύτερο μας παρακολουθούν και οι υπόλοιποι :wink:

:?: :?: :?: ενα EXPLAIN PLEASE...

Morgan
21-06-2005, 10:56
δυσκολο 8)

efouskayak
21-06-2005, 10:58
Για να έχει και suspense θα σου πώ μόνο οτι αφού δεν κατάλαβες... είσαι απολύτος normal ..... :wink:

triad
21-06-2005, 11:06
Για να έχει και suspense θα σου πώ μόνο οτι αφού δεν κατάλαβες... είσαι απολύτος normal ..... :wink:

ΚΑΛΑ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΥΡΝΑΩ ΑΠΟ ΣΒΚ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟΥ-ΟΠΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ, ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Κ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ-ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΠΛΗΡΗ ΕΠΑΦΗ.

efouskayak
21-06-2005, 11:07
Για να έχει και suspense θα σου πώ μόνο οτι αφού δεν κατάλαβες... είσαι απολύτος normal ..... :wink:

ΚΑΛΑ, ΣΕ ΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ ΠΕΡΙ ΤΟΥΤΟΥ.ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΓΥΡΝΑΩ ΑΠΟ ΣΒΚ ΥΠΝΟΥ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟΥ-ΟΠΩΣ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ, ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Κ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ-ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΚΤΗΣΕΙ ΠΛΗΡΗ ΕΠΑΦΗ.

Χαχαχαχαχαχα τυχερήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη μπράβο μπράβο....

efouskayak
21-06-2005, 13:05
ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

:!:

efouskayak
21-06-2005, 13:16
Θα προτείνω να κάνουμε συνάντηση μελών εκεί... να πάμε και εκδρομούλα :D

Ακούω συμμετοχές.... Κυριακή 10 Ιουλίου... ολοήμερη στη Δάφνη... μπανάκι φαγητάκι .... και για να το κάνω πιο δελεαστικό... πνιγμός του Morgan στον Ευβοικό 8O :!: :!: :!: :D 8)

triad
21-06-2005, 13:22
[. πνιγμός του Morgan στον Ευβοικό 8O :!: :!: :!: :D 8)[/quote]

ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ HIGHLIGHT ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ, ΑΞΙΖΕΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ :wink:
ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ, ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΓΚΙΖΙΑΚΗ, ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, ΤΖΑΝΑΤΟ(ΑΧ ΑΥΤΗ Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ...)

efouskayak
21-06-2005, 13:25
Εσένα ειδικά σε περιμένω οπωσδήποτε :lol:

Morgan
21-06-2005, 13:25
Pardon????????? 8O 8O 8O 8O 8O 8O

efouskayak
21-06-2005, 13:26
Pardon????????? 8O 8O 8O 8O 8O 8O

τιποτα τίποτα κάτι δικά μας λέμε :wink:

triad
21-06-2005, 13:26
Εσένα ειδικά σε περιμένω οπωσδήποτε :lol:
ΝΑΙ,ΚΑΛΑ ΞΕΡΩ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ :(

efouskayak
21-06-2005, 13:28
Οχι τώρα με πληγώνεις... δεν έφταιγα εγώ... η μικρή με τα δοντάκια της μου χάλασε τα σχέδια... αλλα τώρα θα την φέρω μαζί... ρώτα τον Morgan να σου πει για τι μούρη μιλάμε :!: :!: :!:

triad
21-06-2005, 13:28
Pardon????????? 8O 8O 8O 8O 8O 8O

τιποτα τίποτα κάτι δικά μας λέμε :wink:
ΝΑΙ, ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΠΩΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ, ΚΛΠ,ΚΛΠ...

Morgan
21-06-2005, 13:29
ΜΟΥΡΑΚΛΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ!

efouskayak
21-06-2005, 13:29
Pardon????????? 8O 8O 8O 8O 8O 8O

τιποτα τίποτα κάτι δικά μας λέμε :wink:
ΝΑΙ, ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΑΙ, ΚΑΝΟΝΙΖΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.ΠΩΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ, ΚΛΠ,ΚΛΠ...


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :lol: :lol: :lol:

Morgan τα μπρατσάκια σουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ :!:

triad
21-06-2005, 13:32
ΜΟΥΡΑΚΛΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ!
ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΡΤΥΡΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΧΩΣΕΙΣ ΙΣΟΒΙΑ

efouskayak
21-06-2005, 13:43
ΜΟΥΡΑΚΛΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ!

Εσύ τι θα έλεγες... φυσικά... μοιάζει όμως στην μαμά της στην τσαχπινιά :lol: :lol: :lol:

efouskayak
21-06-2005, 13:43
ΜΟΥΡΑΚΛΑ! ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ!
ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΑΝΤΑ.ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΑΡΤΥΡΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗΣ ΣΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΝΑ ΜΑΣ ΧΩΣΕΙΣ ΙΣΟΒΙΑ

Τρις ισόβια πές καλύτερα :!:

Morgan
21-06-2005, 13:45
εγω?
μα...γιατι το λες αυτο....?

efouskayak
21-06-2005, 13:46
εγω?
μα...γιατι το λες αυτο....?

Ελα ντέ... απορία... :?:

xara
01-07-2005, 01:53
1η Ημέρα : Αθήνα – Χονολουλού (Νήσος Όαχου)

Νωρίς το πρωί αναχώρηση για τη Χαβάη. Άφιξη στην κοσμοπολίτικη Χονολουλού (την πρωτεύουσα της νήσου Όαχου) το ίδιο βράδυ, όπου θα μας υποδεχθούν πανέμορφες κοπέλες με πολύχρωμες γιρλάντες από εξωτικά λουλούδια. Μεταφορά και τακτοποίηση στο ξενοδοχείο. Διανυκτέρευση.

2η Ημέρα : Χονολουλού – “ Pride of Aloha ”

Όλη η μέρα στη διάθεσή σας. Κανένα μέρος στον κόσμο δεν προσφέρει τόσες ευκαιρίες για απολαύσεις. Ήλιος, θάλασσα, χρώματα υπέροχα, λουλούδια, θεάματα εξωτικά, θέατρο παπαγάλων!!! Ένας γύρος στον παράδεισο μοιάζει η σημερινή μέρα μας. Τι να πρωτοδεί κανείς στην υπέροχη αυτή πόλη. Μπορείτε να ξεκινήσετε από το περίφημο Ουακικί Μπητς και να συνεχίσετε με το θρυλικό Περλ Χάρμπορ. Όσοι θέλουν μπορούν να πάρουν μία γεύση εξωτική δοκιμάζοντας μια μίνι κρουαζιέρα με γυάλινο υποβρύχιο, στα γαλαζοπράσινα κρυστάλλινα νερά με τα πολύχρωμα ψάρια και κοράλλια. Αργά το απόγευμα μεταφορά στο λιμάνι και επιβίβαση στο υπερπολυτελές κρουαζιερόπλοιο “ Pride of Aloha ”. Γνωρίστε τις ανέσεις και τους χώρους του πλωτού σας ξενοδοχείου που θα σας φιλοξενήσει για τις επόμενες επτά (7) νύχτες. Αναχώρηση στις 22:00. Διανυκτέρευση στο πλοίο.

3η Ημέρα : Ναγουίλι – Γουίλι, Νήσος Καουάϊ

Άφιξη στις 09:00 στο νησί Καουάϊ, το «νησί των λουλουδιών και των αισθήσεων» όπως το αποκαλούν χαϊδευτικά. Ολόφρεσκο άρωμα από βατόμουρα «Μοκιχάνα» μας υποδέχονται και μας διεγείρουν τις αισθήσεις. Στο φαράγγι «Γουαϊμέα» μπορεί κανείς να απολαύσει τρεχούμενα νερά, ηλιαχτίδες, σύννεφα και απότομους βράχους, στοιχεία που συνθέτουν το πιο εντυπωσιακό ουράνιο τόξο. Για τους πιο τολμηρούς, ένα ταξίδι με ελικόπτερο στην πλευρά του νησιού που είναι προσβάσιμη μόνο από αέρα, θα τους αποζημιώσει πλήρως με ένα τοπίο μοναδικής ομορφιάς. Διανυκτέρευση στο κρουαζιερόπλοιο.

4η Ημέρα: Ναγουίλι – Γουίλι, Νήσος Καουάϊ

Όλη η μέρα στη διάθεσή μας να απολαύσουμε το όμορφο νησί. Αναχώρηση στις 13:00. Διανυκτέρευση στο πλοίο.

5η Ημέρα : Χίλο, Νήσος Χαβάης

Άφιξη στις 09:00 στο Χίλο, της νήσου Χαβάης, που είναι το μεγαλύτερο και νεότερο νησί του συμπλέγματος της Χαβάης. Προαιρετικά μπορείτε να απολαύσετε μια εκδρομή σε ένα νησί γεμάτο βλάστηση, απέραντες φυτείες μπανάνας, “ Macadamia Nuts ” (Περίφημους Ξηρούς Καρπούς) και καφέ (ο καφές «ΚΟΝΑ» είναι ξακουστός σ' όλο τον κ΄ποσμο για την ποικιλία των αρωμάτων του), καταρράκτες και πληθώρα τροπικών λουλουδιών. Όμως το χαρακτηριστικό του γνώρισμα είναι το επιβλητικό ηφαίστειο «ΜΟΝΑ ΚΕΑ». Επιστροφή στο κρουαζιερόπλοιο και αναχώρηση στις 18:00. Διανυκτέρευση στο πλοίο.

6η Ημέρα : Κόνα, Νήσος Καουάϊ

Άφιξη στην Κόνα, που βρίσκεται στο άλλο άκρο της Νήσου Χαβάης. Όλη η μέρα στη διάθεσή μας να την εξερευνήσουμε. Αναχώρηση στις 17:00. Διανυκτέρευση στο κρουαζιερόπλοιο.

7η Ημέρα : Καχουλούϊ, Νήσος Μάουϊ

Άφιξη στις 07:00 στο Καχουλούϊ της νήσου Μάουϊ, που θεωρείται το νησί της νεότητας στα νησιά της Χαβάης. Τόπος ειδυλλιακός, με καταγάλανα νερά, γραφικά ψαράδικα χωριά και τροπική βλάστηση, θεωρείται ο υπ' αριθμ. ένα προορισμός για ερωτευμένους. Προαιρετικά απολαύστε μία περιήγηση στο νησί όπου παλαιότερα έφτασαν οι πρώτοι προτεστάντες μισθοφόροι και συγκρούστηκαν με τους ντόπιους «μη εξαγνισμένους» Πολυνήσιους ιθαγενείς. Δείτε τα μέρη όπου τους φυλάκισαν. Κάντε μία βόλτα στη “ Front Street ” και θαυμάστε τα υπέροχα κτίσματα σε στυλ Νέας Αγγλίας. Απολαύστε το γεύμα σας και το ποτό σας στα παραδοσιακά παραλιακά μπαράκια χτισμένα με χρυσαφί κοράλλια και αγοράστε καταπληκτικά Ταϊτινά μαύρα μαργαριτάρια. Διανυκτέρευση στο κρουαζιερόπλοιο.

8η Ημέρα : Καχουλούϊ, Νήσος Μάουϊ

Το Μάουϊ είναι ένα νησί που δεν χορταίνεται. Έχετε άλλη μία μέρα στη διάθεσή σας να το απολαύσετε. Αναχώρηση στις 18:00. Διανυκτέρευση στο κρουαζιερόπλοιο.

9η Ημέρα : Χονολουλού - Αθήνα

Άφιξη στη Χονολουλού στις 07:00. Εδώ θα αποχαιρετήσουμε το κρουαζιερόπλοιο που μας φιλοξένησε τις επτά (7) τελευταίες μέρες. Όλη η μέρα στη διάθεσή μας για να ολοκληρώσετε τις εντυπώσεις σας και τις αγορές σας. Αργά το απόγευμα μεταφορά στο αεροδρόμιο για την πτήση της επιστροφής στην Αθήνα. Άφιξη στην Αθήνα τη μεθεπόμενη μέρα το απόγευμα.



Πρόγραμμα Κρουαζιέρας
Ημέρα
Λιμάνια προσέγγισης
Άφιξη
Αναχώρηση

ΚΥΡ
Χονολουλού, Οάχου
20:00

ΔΕΥ
Ναουίλιουίλι, Καουάϊ
07:00
διανυκτέρευση

ΤΡΙ
Ναουίλιουίλι, Καουάϊ
13:00

ΤΕΤ
Χίλο, Χαβάη
09:00
18:00

ΠΕΜ
Κόνα, Χαβάη
07:00
17:00

ΠΑΡ
Καχουλούϊ, Μάουϊ
08:00
διανυκτέρευση

ΣΑΒ
Καχουλούϊ, Μάουϊ
18:00

ΚΥΡ
Χονολουλού, Οάχου
07:00


Σημείωση : Απαραίτητη Βίζα εισόδου στις ΗΠΑ

http://www.travelforall.gr/images/pp.jpg
http://www.travelforall.gr/images/Pp1.jpg

http://starbulletin.com/2004/06/27/news/art4a.jpg
Ship Facts:
Gross Tonnage: 77,104
Length: 853 feet
Cruise Speed: 23 knots
Guest Capacity: 2,400
Crew: 750 http://www.cruiseweb.com/NCLIMAGES/ncllogo2004.gif
Πληρ:www.manessistravel.gr
8) :!: :wink: :D
Σε μαγικά νησιά θέλω να βρεθούμε,
εκεί που οι καρδιές ξέρουν ν' αγαπούνε.
Μακριά, στη Χαβάη!

efouskayak
01-07-2005, 08:25
Φύγαμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε :lol: :lol: :lol:

efouskayak
18-07-2005, 10:46
Δεν περνάει ο καιρός ή εμένα μου φαίνεται :?: :cry:

Maroulis Nikos
18-07-2005, 10:56
Δεν περνάει ο καιρός ή εμένα μου φαίνεται :?: :cry:

Μην τα λές αυτά και τα βλέπει ο Morgan 8)

Morgan
18-07-2005, 11:15
αφηστε με εμενα ! συνηθισμενα τα βουνα απο μικρες διακοπες - ως καθολου !
αλλωστε τα 2μερα δεν τελειωσαν αν και ειναι πολυ λιγα...
Τωρα ετοιμαζομαι ψυχολογικα για την Κρητη τον 15Αυγουστο!

efouskayak
18-07-2005, 11:37
Γιατι νομίζεις οτι εγώ θα φύγω για μήνες... :cry: :cry: :cry: 10 μερούλες... και επιστροφή... :cry: :cry: :cry:

Maroulis Nikos
18-07-2005, 11:51
Θα λείπω απο τις 12/8 εώς τις 2/9 :lol: :lol: :lol:

efouskayak
18-07-2005, 12:04
Θα λείπω απο τις 12/8 εώς τις 2/9 :lol: :lol: :lol:

Μπράβο Νίκο μπράβο και μας το λές έτσι κατάμουτρα :!: :!: 8O

Maroulis Nikos
18-07-2005, 12:05
Θα λείπω απο τις 12/8 εώς τις 2/9 :lol: :lol: :lol:

Μπράβο Νίκο μπράβο και μας το λές έτσι κατάμουτρα :!: :!: 8O


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Morgan
25-07-2005, 13:59
λεω να βαλω 1-2 φωτο απο τις διακοπες μου... :?:

efouskayak
25-07-2005, 14:38
βάλε βάλε να δούμε και εμείς.... που φεύγουμεεεεεεεεεεεεεε 8) 8) 8)

triad
25-07-2005, 15:07
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A,ΡΕ ΕΦΗ(Κ ΜΕΙΣ ΕΔΩ... :( )

Morgan
25-07-2005, 15:32
http://www.geocities.com/morgannaytilia/AIos012.jpg


http://www.geocities.com/morgannaytilia/AIos033.jpg

http://www.geocities.com/morgannaytilia/AIos058.jpg

Morgan
25-07-2005, 15:36
ωχ βγηκαν μεγαλες οι φωτο

efouskayak
25-07-2005, 17:19
τίποτα στον κόσμο σαν τα Ελληνικά νησιά 8) 8) 8)

Αχ καημένη αστακομακαρονάδα έπεσες στα δόντια του Morgan :lol: :lol: :lol:

Morgan
26-07-2005, 14:54
Μια φορα εφαγα και γω ο αμοιρος!!!!!
λιγο αστακουδακι, να δω πως ειναι....

efouskayak
26-07-2005, 15:01
αχουυυυυυυυυυυυυυυ το παιδί τι έπαθεεεεεεεεεεεεεμία φορά λέει ... άστα ψόφια σου στον Ανεμόμυλο δεν τσάκισες 2 - 3 8O

Morgan
26-07-2005, 15:05
εκανα διαιτα! ειναι και το αλτσχαιμερ... 8)

efouskayak
26-07-2005, 15:25
με σένα που έχουμε μπλεξει εδώ όχι αλτσχαμερ.. (πώς γράφετε αυτό το πράγμα 8O )

χειρότερα θα πάθουμε 8O :lol: :lol:

milla
28-07-2005, 22:27
:D Alex κανονίζω έξοδο για enzzo για αύριο παρασκευή...αν θέλεις στείλε μήνυμα στο κινητό μου...εγώ δεν έχω το δικό σου!

Alex
29-07-2005, 07:29
καλημέρα, αχ μωρέ έχω κανονίσει, με ποιούς θα πάς? μεγάλη παρέα? αλήθεια δεν μου είπες πώς περάσατε την προηγούμενη παρασκευή

efouskayak
29-07-2005, 08:30
Αγαπητά μου κορίτσια... όχι οτι δεν μας ενδιαφέρει και εμάς :lol: αλλα σας παρακαλώ τα προσωπικά μηνύματα σε ΠΜ

Καλημερούδια.

Alex
29-07-2005, 08:34
βρε δεν είναι τίποτα προσωπικο, συγνώμη αν σε ενόχλησε

efouskayak
29-07-2005, 08:45
Οχι Alex μου δεν με ενόχλησε ούτε χρειάζεται να μου ζητάς συγγνώμη απλώς για την τάξη των πραγμάτων σας έκανα την υπόδειξη. :wink:

Alex
29-07-2005, 08:48
πιστεύω ότι δεν χρειαζόταν, αλλά anyway

efouskayak
29-07-2005, 09:04
Να σου εξηγήσω στο κομάτι των συζητήσεων μπορούμε να συζητάμε τα πάντα απο τα σοβαρά μέχρι της βλακείες αλλα όταν θέλουμε να κανονίσουμε κάτι μεταξύ μας που δεν αφορά το naytilia ή τα μέλοι του καλό θα ήταν να το κανονίζουμε μεταξύ μας δεν αφορά κανένα.

Αυτός ήταν και ο λόγος που έγινε η σύσταση. Κανονίζουμε δημόσια τις συναντήσεις του naytilia ή συναντήσεις που αφορούν τα μέλοι, για αυτόν τον λόγο υπάρχουν τα προσωπικά μηνύματα.

Το να κανονίζουμε κάτι που δεν αποκλείει κανένα μέλος είναι αποδεκτό αλλα το να ανοίγουμε θεματική ενότητα που αφορά 2 άτομα δεν είναι.

Ως administrator του forum αλλα και των γενικών συζητήσεων δεν νομίζω να είμαι αυστηρή αφήνω όλες τις συζητήσεις να εξελιχθούν χωρίς ιδιαίτερες παρεμβολές.

:idea:

Alex
29-07-2005, 09:17
κοίτα, δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνει οποιοσδήποτε admin συστάσεις, αν όντως κάτι δεν πάει καλά σε μια συζήτηση, αλλά όπως θα πρόσεξες την κουβέντα δεν την άρχισα εγώ, και εστάλει το μήνυμα χτες, γιατί λοιπόν δεν έκανες τη σύσταση είτε χτες, είτε σήμερα μόλις μπήκες??? γιατί περίμενες κάποιος να απαντήσει? Θα μπορούσες κάλλιστα με το που το είδες το μήνυμα να έγραφες να μην συνεχιστεί η συζήτηση εφόσον τη θεώρησες προσωπική.

efouskayak
29-07-2005, 09:21
Αγαπητή Alex δεν είμαι όλο το 24ωρο μέσα στο site, είδα το μήνυμα σήμερα το πρωί στις 07:45 δεν προλάβαινα να γράψω γιατι έχω και σε μία δουλειά να πάω. Μόλις μπήκα απο το γραφείο είχες ήδη απαντήσει.

Κανονικά θα έπρεπε να διαγράψω την συζήτηση εξ' αρχής όμως προτίμησα να το συζητήσω μαζί σας. :!:

Alex
29-07-2005, 09:28
να την διαγράψεις? τι το φοβερό περιείχε για να τη διαγράψεις? δεν καταλαβαίνω. Τέλος πάντων αν θέλεις κάντο και τώρα, εμένα δεν με απασχολεί. Απλά θεωρώ ότι δημιούργησες πρόβλημα εκεί που δεν υπάρχει. Και πάλι συγνώμη και καλή σου μέρα

milla
29-07-2005, 10:11
Άντε μην μαλώνετε...διευκρινίζω έφη πως χρειάστηκε να ''επικοινωνήσω'' με αυτό τον τρόπο με την alex γιατί τα pm αργούν πολύ να σταλούν...τόσο που αναρωτιόμουν αν τελικά στέλνονται!!!!!(ας ενημερωθεί ο τεχνικός :!: )..για σένα alex γράψε μου στο mail μου :D

efouskayak
29-07-2005, 10:18
Milla δεν μαλώνει κανείς τουλάχιστον απο την πλευρά μου μία σύσταση έκανα με καλή πρόθεση και αυτό φαίνεται απο κεί και πέρα για μένα το θέμα έχει τελειώσει. :wink:

Alex
29-07-2005, 10:18
καλημέρα, δεν μαλώνουμε , μια κουβεντούλα κάναμε :wink:

Alex
29-07-2005, 10:31
λοιπόν εφόσον ξεκαθαρίστηκε και αυτό, εγώ προτείνω να μιλήσουμε λίγο για καλοκαιρινές αποδράσεις, εε? τι λέτε? αλήθεια έχει πάει κανείς αγκίστρι?

Morgan
29-07-2005, 11:07
ναι 8)

efouskayak
29-07-2005, 11:13
εγώ όχι καλά είναι :?:

Morgan
29-07-2005, 11:15
εγώ όχι καλά είναι :?:

ναι 8)

jerry_p
29-07-2005, 11:15
χμμμ .... σχεδόν ....
Δηλαδή το τσιμπολογάω γύρω γύρω μερικές φορές.
Είναι ήσυχο, όμορφο, έχει μικρές παραλίες για μπάνιο (δεν ξέρω για την προσβασιμότητά τους και τις μετακινήσεις επάνω στο νησί). Η δορούσα είναι ένα μικρό νησάκι δίπλα στη νοτιοδυτική πλευρά του αγκιστριού που διαμορφώνει ένα πολύ ωραίο στενό με ωραία νερά για μπάνιο.

Άλλη ωραία ήσυχη γωνιά του Σαρωνικού, το Βαθύ Μεθάνων. Μικρό γραφικό ήσυχο, κλειστό λιμανάκι στην δυτική πλευρά της χερσονήσου των μεθάνων, με παραλία με μαύρη πέτρα δίπλα, το ηφαίστειο των μεθάνων από πάνω.

Alex
29-07-2005, 11:16
εεε πες κάτι βρε, πετάς ένα ξερό ναι και μας αφήνεις με τη ληγούρα που λέει ο λόγος, καμια πληροφορία???

Morgan
29-07-2005, 11:18
χαχαχαχα !!

λοιπον το Αγκιστρι οταν πηγα εγω πριν 3-4 χρονια, ηταν πολυ ησυχο νησακι...στην πραγματικοτητα ακομα και τα ΣΚ δεν ειχε τον τρελλο κοσμο. Απο τραπεζες οι κατοικοι εκει χρησιμοποιυσαν κυριως την Αιγινα μιας και απο οτι θυμαμαι υπηρχε μονο ενα μασινι αυτοματων πληρωμων της Αγροτικης (για τις συνταξεις)!!!
Τωρα δεν ξερω πως ειναι...παντως θυμαμαι μια πολυ ωραια παραλια και ενα μπαρακι πανω στο κυμα λιγα μετρα απο το κεντρο της "πολης"...
το ξενοδοχειο ακριβως μολις εφτανες στα 50 μετρα δεξια με πισινα, και τοτε πολυ φτηνο!

εχει σχετικα καλη επικοινωνια με Πειραια μεσω Αιγινας

Alex
29-07-2005, 11:29
γελάς εε? κανένα όνομα τίποτα που να θυμάσαι? πώς λέγεται η παραλία π.χ.????

θέλω να πάω για αυτό σε ρωτάω

Morgan
29-07-2005, 11:59
ακριβως οπως τα λες...
κανενα ονομα
τιποτα που να θυμαμαι

να πας και θα τα βρεις ολα!!!! :lol:

Alex
29-07-2005, 12:03
ΚΑΛΑ ΒΡΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

efouskayak
29-07-2005, 13:24
Φεύγωωωωωωωωωωωωωωω και αφήνω πίσω μου συντρίμιααααααααααααα (Morgannnnnnnnnnnnn :twisted: )

θα τα πούμε πάλι 16/8 να είστε όλοι καλά και να περνάτε καλύτερα... κουράγιο σε όσους θα παραμείνουν πίσω (καλή μου Triad :cry: )

Triad σε καθιστώ υπεύθυνη για τον Morgan να τον προσέχεις μήν ξεφύγει τελείως .... :lol: :lol: :lol:

φιλάκιααααααααααααααααααααααα :lol: :lol: :lol: 8)

triad
29-07-2005, 13:36
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ, ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΦΡΕΣΚΙΑ-ΦΡΕΣΚΙΑ

ΥΓ:ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ MORGAN ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ.
ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ Ο MORGAN?

efouskayak
29-07-2005, 13:45
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ, ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΥΡΙΣΕΙΣ ΦΡΕΣΚΙΑ-ΦΡΕΣΚΙΑ

ΥΓ:ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ MORGAN ΠΟΛΥ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ.
ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ Ο MORGAN?

Θα τα κάνω όλα αυτά και θα επανέλθω δυναμικά γιατι απο Σεπτέμβρη μας περιμένουν μεγαλεία στο naytilia.... σας προειδοποιώ.... 8O 8) :!:

Maroulis Nikos
29-07-2005, 13:49
Είμαι και εγώ εδώ για να προσέχω τον morgan :lol: :lol: :lol:
με το που έρχεσαι φεύγω εγώ για διακοπές καλά να περάσεις Εφη καλές Διακοπές καλή ξεκούραση :wink:

efouskayak
29-07-2005, 13:56
Σε ευχαριστώ Νικόλα να είσαι καλά και εσύ το ίδιο αν δεν συναντηθούμε πρίν φύγεις...

Προσέχετε τον Morgan... Νίκο τα δυνατά σου :lol: :lol: :lol:

Maroulis Nikos
29-07-2005, 13:59
Σε ευχαριστώ Νικόλα να είσαι καλά και εσύ το ίδιο αν δεν συναντηθούμε πρίν φύγεις...

Προσέχετε τον Morgan... Νίκο τα δυνατά σου :lol: :lol: :lol:

Μην ανησυχείς ΈΦΗ άλλωστε δεν είναι τυχαίο ότι φεύγω για διακοπές αφού επιστρέψεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Morgan
29-07-2005, 14:06
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΦΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΤΣΟΥΧΤΡΕΣ!!!!!

efouskayak
29-07-2005, 14:15
ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΦΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΤΣΟΥΧΤΡΕΣ!!!!!

Θα βρείς τον τρόπο εσύ να τις κατευθυνεις προς την Ευβοια... είμαι σίγουρη :lol: :lol: :lol:

Να είσαι καλα και καλά κουράγιααααααααααααααααααα

efouskayak
29-07-2005, 14:16
Σε ευχαριστώ Νικόλα να είσαι καλά και εσύ το ίδιο αν δεν συναντηθούμε πρίν φύγεις...

Προσέχετε τον Morgan... Νίκο τα δυνατά σου :lol: :lol: :lol:

Μην ανησυχείς ΈΦΗ άλλωστε δεν είναι τυχαίο ότι φεύγω για διακοπές αφού επιστρέψεις :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:wink: :wink: :lol: 8)

efouskayak
19-08-2005, 08:44
Πήγαμε - ήρθαμε... για να δούμε πώς τα περάσαμε...
Πολιτικά Ευβοίας.
Ησυχία όμορφη θάλασσα και οικογενειακές στιγμές.... εσείς; :?: :roll:

efouskayak
19-08-2005, 08:50
Πήγαμε - ήρθαμε... για να δούμε πώς τα περάσαμε...
Πολιτικά Ευβοίας.
Ησυχία όμορφη θάλασσα και οικογενειακές στιγμές.... εσείς; :?: :roll:

Morgan
19-08-2005, 08:59
μου φαινεται οτι εισαι προκλητικη! :lol:

efouskayak
19-08-2005, 09:25
Είμαι είμαι αλλα πρέπει να το πάρουμε απόφαση.... επιτέλους.... ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (απαγορευμένη έκφραση) :lol: :lol: :lol:

Morgan
19-08-2005, 09:39
τα νευρα μου!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

βρε συ εχουμε ακομα ποσες μερες...αντε για κανα μπανακι θα λασκαρουμε να παμε! αλλα ακομα και αν δεν γινει ουτε αυτο, τι καλο χειμωνα λες???

παντως εμενα με κουρασε η ζεστη..θελω να δροσισει λιγακι , να μπουμε σε κανονικους ρυθμους. Βεβαια αυτο το λεω μετα την επιστροφη μου εδω. Πριν χοροπηδαγα!

efouskayak
19-08-2005, 09:43
Είμαι είμαι αλλα πρέπει να το πάρουμε απόφαση.... επιτέλους.... ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ (απαγορευμένη έκφραση) :lol: :lol: :lol:

Morgan
19-08-2005, 12:03
γραψτο αλλη μια φορα να το καταλαβουμε :lol: :lol:

efouskayak
19-08-2005, 14:02
τα νευρα μου!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

βρε συ εχουμε ακομα ποσες μερες...αντε για κανα μπανακι θα λασκαρουμε να παμε! αλλα ακομα και αν δεν γινει ουτε αυτο, τι καλο χειμωνα λες???

παντως εμενα με κουρασε η ζεστη..θελω να δροσισει λιγακι , να μπουμε σε κανονικους ρυθμους. Βεβαια αυτο το λεω μετα την επιστροφη μου εδω. Πριν χοροπηδαγα!

Να πάμε να πάμε άλλωστε με τόση αδυναμία που σου έχουμε ... θα κάνεις πολλές βουτιές :?: :!: :!:

efouskayak
19-08-2005, 14:03
γραψτο αλλη μια φορα να το καταλαβουμε :lol: :lol:

:twisted: :lol: :!:

Morgan
19-08-2005, 14:39
οταν λεμε βουτιες?????? 8O 8O

efouskayak
19-08-2005, 14:50
Θα δείς επιτόπου.... χιχιχιχιχιχιχι 8)
Σοβαρά τώρα... ποιοί μπορείτε για μπανάκι το Σαββατοκύριακο :?: :?: :?:

Morgan
19-08-2005, 15:05
μου αρεσει που ρωτας, ενω λειπουν σχεδον ολοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

:mrgreen:

εγω παντως Σαββατο παω για υπνο...Κυριακη ισως

efouskayak
19-08-2005, 17:23
:roll: Εσύ μπορείς :lol: :lol: :lol: :?:

Morgan
19-08-2005, 18:28
Ισως Κυριακη!! αλλωστε πρεπει να ρωτησω και το ετερον ημισυ!
Να στειλω μηνυμα??? 8O

efouskayak
19-08-2005, 20:55
φυσικά και το έτερον ήμιση το δικό σου και τα δικά μου υπόλοιπα 2/3 χαχαχαχα και όσοι πιστοί προσέλθετε... περιμένω μηνυμα.... :lol: :lol: :lol:

Morgan
22-08-2005, 08:58
οπως καταλαβατε εσυ και τα 2/3!!! δεν εκανα τιποτα!
πολυ σπαριλας ρε παιδακι μου!!!! :cry:

triad
22-08-2005, 10:57
σπαριλας

:?: :?: :?:

Morgan
22-08-2005, 11:10
8O 8O 8O 8O 8O

ΣΠΑΡΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

efouskayak
22-08-2005, 11:13
Μπορώ να επιβεβαίωσω ότι και εμείς λόγω σπαρίλας επισης δεν κάναμε απολύτως τίποτα...ααααααα πήγαμε στο Αllou την τζουτζούκα χαμοςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :lol: :lol: :lol:

efouskayak
22-08-2005, 11:16
8O 8O 8O 8O 8O

ΣΠΑΡΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Ακεφιά μουρτζουφλιά βαρεμάρα... :lol: :lol: :lol:

Morgan
22-08-2005, 11:19
α ρε πα@υστη Μπαμπινιωτη!

triad
22-08-2005, 11:35
8O 8O 8O 8O 8O

ΣΠΑΡΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΟΚ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ???

efouskayak
22-08-2005, 11:36
α ρε πα@υστη Μπαμπινιωτη!


:lol: :lol: :lol: όχι παίζουμε :!: :!: :!:
το ξεφτίλισα όμως δεν μπορείς να πείς.... :wink:

Morgan
22-08-2005, 12:05
8O 8O 8O 8O 8O

ΣΠΑΡΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΟΚ,ΤΙ ΕΙΝΑΙ???

η ερωτηση απαντηθηκε απο την Μπαμπινιωτισσα

efouskayak
22-08-2005, 12:37
Εγώ εγώ είμαι αυτή.... :lol: :lol: :lol:

Maroulis Nikos
05-09-2005, 10:25
καλοκαιρινές διακόπες τέλος απο αύριο εργασία και χαρά :( :wink:

προς το παρόν θα απολάψω τον τελευταίο καφεδάκι μου στην προβλήτα της Νάξου άγναντέυοντας το πέλαγος :D

Morgan
05-09-2005, 10:28
ΑΣΤΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΕΛΑ ΓΡΗΓΟΡΑΑΑΑ 8)

efouskayak
05-09-2005, 11:31
Βοήθεια μας... 8)

triad
05-09-2005, 12:15
καλοκαιρινές διακόπες τέλος απο αύριο εργασία και χαρά :( :wink:

προς το παρόν θα απολάψω τον τελευταίο καφεδάκι μου στην προβλήτα της Νάξου άγναντέυοντας το πέλαγος :D

ΜΗΝ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΑΙ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΟΥ ΗΡΘΕ

Maroulis Nikos
06-09-2005, 07:22
kalimera


epestrepsa :evil: :twisted:

efouskayak
06-09-2005, 07:54
Welcome on board... :lol:

triad
06-09-2005, 12:03
kalimera


epestrepsa :evil: :twisted:

ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ.ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ,ΚΑΛΑ?ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ?

Maroulis Nikos
06-09-2005, 22:53
kalimera


epestrepsa :evil: :twisted:

ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ ΚΑΠΕΤΑΝΙΟ.ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΑΣΕΣ,ΚΑΛΑ?ΕΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΧΕΙΜΩΝΑ?

kalws sas brhka mou leipsate anwmalih prosgeiwsh h shmerinh eixa exelixeis sthn etaireia mou taytoxrona me thn epistrofh mou 8)


ya perasa teleia tosh xekourash eixa polla xronia na kanw eyxomai na xan symbei kai tou xronou tetoia adeia to kalo einai oti epetai kai synexeia

efouskayak
17-06-2006, 20:48
Για να δούμε που θα ταξιδεψουν φέτος τα μέλη μας :confused:

Εγώ πάλι προς τον ίδιο προορισμό... Πολιτικά Ευβοίας :cool:

Morgan
19-06-2006, 08:50
Ε ΠΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΕΓΩ???

ΙΟΣ

Morgan
19-06-2006, 09:03
ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ , ΠΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ??

efouskayak
19-06-2006, 09:12
31/7 - 14/8 :cool: εσύ?

Morgan
19-06-2006, 09:32
7-17/7!
ΚΑΛΑ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ?

efouskayak
19-06-2006, 09:35
:( 15 μέρες.... που τέτοια τύχη

V-Sail
19-06-2006, 12:33
Μια εβδομαδα Κερκυρα κ μια καπου Αιγαιο.

Που.σου. καλως σας βρηκα :p

efouskayak
19-06-2006, 12:42
Ωραιότατα ....

που.σου καλως όρισες (το πήγαμε λίγο ανάποδα αλλα δεν πειράζει :p )

Morgan
19-06-2006, 12:55
:( 15 μέρες.... που τέτοια τύχη

kai elega pios tha me voithisei :P..............

gvaggelas
19-06-2006, 13:15
Ηράκλειο Κρήτης. Έχω ξαναπάει και πιστεύω ότι θα περάσω super

efouskayak
19-06-2006, 13:19
kai elega pios tha me voithisei :P..............

ωχ ωχ ωχ.... εγώ είμαι εδώ :p φύγε εσύ και μείνε ήσυχος χαχαχαχαχαχαχαχα

efouskayak
19-06-2006, 13:23
Ηράκλειο Κρήτης. Έχω ξαναπάει και πιστεύω ότι θα περάσω super

εγώ ποτέ... αντε να δούμε πότε θα τα καταφέρω :confused:

efouskayak
27-06-2006, 15:19
Τυχεράκιδες του 1ου 15ήμερου του Ιουλίου ετοιμάζεστε ????????????????????????????????? :cool:

xara
01-07-2006, 01:09
ΣΚΟΠΕΛΟΣ!!! 8-7 με JETFERRY1

Maroulis Nikos
03-07-2006, 08:27
ΑΝΔΡΟ ΝΑΞΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ
ΚΑΙ ΣΥΡΟ ΠΑΡΟ ΛΗΜΝΟ σ.κ.

αυτά προς το παρών σίγουρα θα προστεθούν και άλλα μέρη ;)

efouskayak
03-07-2006, 08:46
Γεια σου Νίκο με την τουρνέ σου :D

triad
03-07-2006, 12:20
Σιφνο-Συρο και λιγο Κεφαλονια το Σεπτεμβρη....(καλως εχοντων των πραγματων)

Maroulis Nikos
03-07-2006, 12:38
Γεια σου Νίκο με την τουρνέ σου :D

τώρα που τελείωσα τις εξετάσεις ξεκινάμε δυνατά να σκεφτείς το Σάββατο τελείωσα στις 9 το βράδυ και την κυριακή (χτές) πήγα Τήνο Άνδρο ;)

Νίκος
03-07-2006, 12:50
Αν ξεκινήσουμε με σκάφος από Αγίους Θεοδόρους ξέρετε καμία καλή παραλία προς Πελλοπόνησο να στήσουμε σκηνές? Να μήν έχει πρόσβαση από δρόμο γιατί έχω και δύο μεγάλα σκυλιά (και έχω πάντα πρόβλημα από τους καλούς ανθρώπους που δεν τα θέλουν στη θάλασσα). Για ρίξτε ιδέες σύνδρομοι. :rolleyes:

Kyriakos
03-07-2006, 12:55
..αν είναι σκυλόψαρα ούτε εγώ θα τα ήθελα δίπλα μου...

lifesea
03-07-2006, 13:19
διακοπες φετος μαλλον Ιονιο...Zακυνθο

efouskayak
03-07-2006, 13:46
περιμένω απο όλους φώτο απο τις διακοπές (τοπία) καιρός να φτιάξουμε την δική μας συλλογή. :p

efouskayak
06-07-2006, 18:01
Kyriako, Petro θα πάτε διακοπές? και που?

Kyriakos
07-07-2006, 08:55
:cool::cool: Milos Island, την επόμενη βδομάδα......:cool::cool:

Petros
07-07-2006, 09:43
Μάλλον τέλος Αυγούστου θα φύγω αλλά δεν ξέρω για πόσες μέρες για αυτό δεν έχω κανονίσει το που ακόμα. Α θα πάω και Μαρμαρι το άλλο ΣΚ με το ναυτιλία. (ένα site είναι δεν το ξέρετε).

Maroulis Nikos
07-07-2006, 10:09
Σήμερα φεύγω για Πάρο Σκ.......

Kyriakos
07-07-2006, 10:21
Μας συντόνισε η συντονίστρια και συντονιστήκαμε.
Μάλλον όλοι οι άλλοι έχουν φύγει ήδη...

efouskayak
07-07-2006, 14:45
Υπάρχει πρόβλημα με τον συντονισμό?

Kyriakos
07-07-2006, 14:59
Ίσα - ίσα.... sydonize me baby!

efouskayak
07-07-2006, 18:50
Ίσα - ίσα.... sydonize me baby!

Λίγο μεγάλη δεν είμαι για baby και σεβασμός στους συντονιστές

Kyriakos
08-07-2006, 11:24
Λίγο μεγάλη δεν είμαι για baby και σεβασμός στους συντονιστές
Ο σεβασμός είναι δεδομένος. Το χιούμορ υποκειμενικό. Η ηλικία αδιάφορη.

Καλές διακοπές

efouskayak
08-07-2006, 11:31
Δεκτό. Δεκτό. Δεκτό.

Επίσης.

triad
12-07-2006, 13:33
αντε να ρθει ο Αυγουστος να φυγουμε!!!

efouskayak
13-07-2006, 08:11
:rolleyes: :rolleyes: μερες μετράωωωωωωωωωωωωωωωωωωω αντε αντε αντεεεεεεεεεε

xara
13-07-2006, 13:33
ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΚΟΠΕΛΟ!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ!!!!!!!
http://grecja.home.pl/galerie/sporady/skop_kap_ilias3.jpg

Ο παπα-Νικόλας, στη "Παναγιά του πύργου"

Δοκιμάστε ροφό στιφάδο!

triad
13-07-2006, 13:51
Μαλλον για Κυκλαδες φετος, θα δουμε...

Morgan
18-07-2006, 21:21
ΜΕΓΑΛΗ ΠΙΚΡΑ ΣΤΗΝ ΙΟ ΕΦΕΤΟ.....(οπως παντα βεβαια)

http://img422.imageshack.us/img422/1336/ios2006128db4.jpg (http://imageshack.us)

Morgan
18-07-2006, 21:24
και πολυ κουραση επισης............

http://img308.imageshack.us/img308/2008/ios2006044wv6.jpg (http://imageshack.us)

efouskayak
18-07-2006, 22:44
ασε μας στον πόνο μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Morgan
19-07-2006, 08:40
μα δεν βλεπεις το συννεφακι στην φωτο?? ξερεις τι χαλασμα ειναι αυτο???

efouskayak
19-07-2006, 08:44
Morgan .... δεν αφήνεις το δούλεμα..... πήγες στο νησάκι έκανες μπανακια ... σίγουρα θα έφαγεςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς.... ;) και εμεις εδώ στο πήξιμο .... :)

Morgan
23-07-2006, 09:42
http://img81.imageshack.us/img81/5414/ios2006088ru5.jpg (http://imageshack.us)

μιας και δεν βαζει κανενας αλλος , φωτο απο διακοπες...συνεχιζω ακαθεκτος.....

υ.γ. μαλλον το μυαλο μου ειναι ακομα εκει...

υ.γ. Εφη , πηγα και ηρθα ......Πεμπτη-Παρασκευη...

efouskayak
23-07-2006, 20:23
Πάλι μας πληγώνεις.... δεν έχουμε φύγει ακόμα για να βάλουμε φώτο.... που θα μας πάει όμως κοντοζυγώνει :)

υ.γ πάντως εδώ δεν είναι ποτέ το μυαλό.... σωστή???????????
υ.γ περιμένω νέα .... :confused:

olive oyl
25-07-2006, 02:33
Θα πάω διακοπές γιούπιιιιιι!!!!!
Ζάκυνθο αύριο το πρωί.

efouskayak
25-07-2006, 08:25
Καλά να περάσεις... άντε και στα δικά μας :)

Morgan
25-07-2006, 08:38
εφη στειλε Mail

efouskayak
28-07-2006, 11:07
Καλοκαιρινές διακοπές για πάνταααααααααααααααααα :)
φεύγω αυρίοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο:D

Morgan σε περιμένω Πολιτικά beach !!!!!!!!!!!!!!!!!

Morgan
28-07-2006, 12:33
οπως λεμε MIAMI BEACH???????????

efouskayak
28-07-2006, 12:42
Και καλύτερα μην σου πώ χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα :D

Kyriakos
28-07-2006, 12:50
Καλή ξεκούραση / ανάρωση / διασκέδαση !!!!

efouskayak
28-07-2006, 12:58
ευχαριστώ ευχαριστώ αν και η ανάρωση δεν θα έρθει ποτέ ... είμαι αθεράπευτη

Morgan
01-08-2006, 09:11
http://img143.imageshack.us/img143/1039/dsc030690bm.jpg

ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΙΟ ....

efouskayak
13-08-2006, 10:56
Επέστρεψα και εγώ .... πέρασα πολύ όμορφα ... back to reality
Βλέπω και τις φώτο του Morgan δεν έχω ακόμα το σθένος να σχολιάσω :p

Morgan
26-01-2007, 23:51
ρε παιδια εφτασε το καλοκαιρι ή οχι ακομα?

xara
28-05-2008, 13:40
Δηλώστε στην εργασία σας, πότε θέλετε άδεια :cool:

Νικόλας
28-05-2008, 13:55
εεεε δεν παίζω με κλεύει...:D
ΚΑΛΟΟΟ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙ

JASON12345
28-05-2008, 15:00
http://img143.imageshack.us/img143/1039/dsc030690bm.jpg

ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΤΗΝ ΙΟ ....

morgan αεκάρα είσαι;Και δεν το λες τόσο καιρό;

Morgan
29-05-2008, 09:57
MHN LES TETOIA
KAPOIOI KAI KAPOIES VGAZOUN KANTHLES

efouskayak
29-05-2008, 10:11
και κάτι καντήλες ΝΑ με το συμπαθιο ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΕΣ !!!!!!!!

Elenor
29-05-2008, 11:24
Έχω την εντύπωση ότι η από πάνω μου είναι Ολυμπιακός? :lol:
Κρίμα... :rolleyes: :p

efouskayak
29-05-2008, 12:17
Το καταλάβατε ε?
για να πάμε και λίγο στο θέμα ....
που θα πάτε διακοπές φέτος <<<<<<<<<??????????????????

JASON12345
29-05-2008, 16:09
Στο νοτιότερο σημείο της Ευρώπης:confused:

JASON12345
29-05-2008, 16:45
http://img81.imageshack.us/img81/5414/ios2006088ru5.jpg (http://imageshack.us)

μιας και δεν βαζει κανενας αλλος , φωτο απο διακοπες...συνεχιζω ακαθεκτος.....

υ.γ. μαλλον το μυαλο μου ειναι ακομα εκει...

υ.γ. Εφη , πηγα και ηρθα ......Πεμπτη-Παρασκευη...

Ούουυυυυυυυυυ!!
Ωραίες φωτογραφίες!

emerald
22-06-2008, 19:50
"Η Κάρπαθος

Είναι, μετά τη Ρόδο, το δεύτερο σε έκταση νησί της Δωδεκανήσου.
Βρίσκεται ανάμεσα στη Κρήτη και Ρόδο, στο πέλαγο
που απο την αρχαιότητα πήρε το ονομά του απ' αυτήν "Καρπάθιο Πέλαγος".
Η γεωγραφική θέση του νησιού είναι σημαντική, αφού αποτελεί
βασικό κρίκο της νησιώτικης γέφυρας που ενώνει την Κρήτη
με τη Μικρασία και με τη μακρόστενη κορμοστασιά της δεσπόζει
στις νοτιοανατολικές πύλες του Αιγαίου.

Απο άποψη γεωμορφολογίας η Κάρπαθος, μαζί με το νησάκι Σαρία
που της ανήκει γεωπολιτικά, είναι απο τα πιο προικισμένα Ελληνικά νησιά.
Ασβεστολιθικά πετρώματα αποτελούν το στρωματογραφικό της πυρήνα
και καθορίζουν το μορφολογικό της χαρακτήρα.
Σε μερικές περιοχές αναπτύσσονται πάνω απο τους ασβεστόλιθους
στρώματα φλύσχη, καθώς και νεώτερα στρώματα γύψου, τραβερτίνου,
κροκαλο-λατυτοπάγων και συγχρόνων αποθέσεων.

Η ποικιλία και η χρωματική μαγεία του φυσικού τοπίου της Καρπάθου
είναι μοναδική. Οι εναλλαγές και οι αντιθέσεις είναι τόσο συχνές
και απρόσμενες που δεν αφήνουν περιθώρια για μονοτονία και πλήξη.
Βουνά ψηλά (Λάστος 1215 μ. υψόμετρο, το ψηλότερο στα Δωδεκάνησα)
και κακοτράχαλα, που οι κορφές τους κάποτε-κάποτε εμφανίζονται χιονισμένες. Στις βουνοπλαγιές θα δεί κανείς απόκρυμνες χαράδρες
και δαιδαλώδεις χοίμαρρους, βαθιές σπηλιές προικισμένες με τη θελκτική πολυχρωμία σταλακτιτών, κοιλάδες καταπράσινες και πηγές με κρυστάλλινα νερά που κελαρίζουν μελωδικά, σκορπίζοντας απλόχερα τη δροσιά τους:

"Το δεύτερο παράδεισο οι Καρπαθιές τον έχουν
από 'χουν τα βασιλικά και τα νερά που τρέχουν"

και ακόμα, πευκόφυτες πλαγιές που κατεβαίνουν ως τη θάλλασα,
εκεί που τ' ασπρογάλαζο κύμα φυλάει νωχελικά τις χρυσές αμμουδιές του νησιού. Οι τελευταίες είναι ότι καλύτερο έχει μα προσφέρει η Κάρπαθος: υπήνεμες, καθαρές, παρθένες οι πιο πολλές, γεμάτες υποσχέσεις:

"Πάνω στη Λάστο θ' ανεβώ, στην πιο ψηλή τη ράχη,
να βλέπω τ' ακρογιάλια σου π' άλλο νησί δεν τα 'χει".Ποικιλία, αντίθεση και αρμονία γραμμών, όγκων και χρωμάτων
συνθέτουν την απαράμιλλη γοητεία της Καρπάθου,
αναδεικνύοντας την σαν ένα από τα πιο όμορφα νησιά της Ελλάδας."

Από το site: www.karpathos.gr (http://www.karpathos.gr)
(όσοι ενδιαφέρεστε, εκεί θα βρείτε ακόμα περισσότερες πληροφορίες)

Είναι πραγματικά ένα πολύ ωραίο και γραφικό νησί αν και λίγο μακριά. Πιστεύω όμως, οτι όποτε σας δοθεί ευκαιρία, αξίζει να πάτε.

Επίσης σας παραθέτω και μερικές φωτογραφίες από αυτό το site για να πάρετε μια ιδέα.

Καλές διακοπές λοιπόν!!:)

navigation
28-06-2008, 09:57
Λοιπόν που θα πάτε διακοπές φέτος το καλοκαίρι?:D
Και για αυτούς που αποτελεί όνειρο θερινής νυκτός η λέξη ¨διακοπές¨
που θα θελατε να πάτε?

Εγώ πάτως θα ήθελα να πάρω ένα σκάφος και να γυρίσω τα Δωδεκάνησα...οχι πολλές μέρες...10 μου φτανούν αλλά δυστυχώς συγκαταλέγομαι στους....θα:(....!!!!

dimitris
28-06-2008, 10:35
Διακοπες... διακοπες... θα παρω την οικογενεια 1η Αυγουστου και φυγαμε για Ναξο!!!

Manolishaf
28-06-2008, 10:47
εγώ θα πάω Κρήτη στο χωριό του πατέρα μου είναι πολύ ήσυχα...

Maroulis Nikos
28-06-2008, 13:39
Διακοπες... διακοπες... θα παρω την οικογενεια 1η Αυγουστου και φυγαμε για Ναξο!!!

Και εγώ ψηφίζω Νάξο δαγκωτό ;)

sylver23
28-06-2008, 21:09
εγω ειμαι στο ονειρο ......εχω να κανω την πτυχιακη μου μεχρι σεπτεμβρη οποτε δεν θα παω στο νησι μου --ικαριααααααααααα δεν σου ρχομαι φετος

Elenor
29-06-2008, 13:34
Εγώ θα πάω Κρήτη όπου θα μας φιλοξενήσουν για καμιά βδομάδα-10 μέρες κάτι οικογενειακοί μας φίλοι, και τέλος Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου στο εξωτερικό. Το πιθανότερο είναι λύμνες Γαλλίας-Βόρειας Ιταλίας. ^^ Και εννοείτε πολλά μπάνια!! :D

evridiki
30-06-2008, 11:39
Εγω σκεφτομαι για πιο μακρυα!!! Λος Αντζελες!! Οχι φυσικα οτι τα σκ δεν ειμαστε στα καταπληκτικα νησια μας!!! Μυκονο, Ναξο, Παρο!!! και ισως και πουθενα αλλου!!! :D

sonia24
30-06-2008, 20:50
Εγω σκεφτομαι για πιο μακρυα!!! Λος Αντζελες!! Οχι φυσικα οτι τα σκ δεν ειμαστε στα καταπληκτικα νησια μας!!! Μυκονο, Ναξο, Παρο!!! και ισως και πουθενα αλλου!!! :D

εγω θα ειμαι Miami...απλα και λιτα...ΚΑΛΑ ΘΑ ΘΕΛΑ!!!! σεριφο θα τη βγαλω την τελευταια εβδομαδα του Ιουλιου, εχω τα εισιτηρια στα χερια! :D

evridiki
01-07-2008, 10:22
Εσυ τα εχεις παντως! Εμεις οχι ακομα!!! :( αλλα πρεπει συντομα!!!!!

efouskayak
08-07-2008, 11:28
Εγώ και φέτος θα είμαι στα μαγευτικά Πολιτικά Ευβοίας και θα πάρω μια πρώτη δόση όοοοοοοοοοοοοοοολη την επόμενη εβδομάδα !!!!!!!!!! :D:D:D

sylver23
08-07-2008, 13:59
τελικα κατι παιζει να προλαβω να παω ικαρια.για καντε την προσευχη σας ολοι

ΓιαννηςΤ
08-07-2008, 14:23
επισκοπη ρεθυμνου για αλλη μια χρονια

Morgan
08-07-2008, 14:28
IOS FOR EVER & MONTE CARLO

mastrokostas
08-07-2008, 15:03
μια πρώτη δόση όοοοοοοοοοοοοοοολη την επόμενη εβδομάδα !!!!!!!!!! :D:D:D
Αναρωτιέμαι ποιος δουλεύει τελικά σε αυτήν την χώρα ???ΠΑΛΙ ΑΔΕΙΑ ΡΕ ΕΦΗ ??????????

efouskayak
08-07-2008, 15:20
IOS FOR EVER & MONTE CARLO

Ρε αι παράτα μας με την Ιο χαχαχαχαχαχαχαχα για το Monte Carlo σκασίλα μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

efouskayak
08-07-2008, 15:21
Αναρωτιέμαι ποιος δουλεύει τελικά σε αυτήν την χώρα ???ΠΑΛΙ ΑΔΕΙΑ ΡΕ ΕΦΗ ??????????


Εχουμε εσένα να δουλεύεις Κώστα !!!! Ασε με να πάρω και μια ΑΔΕΙΑ που να μήν είναι αναρωτικήηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!! !!!

Morgan
08-07-2008, 18:56
Ρε αι παράτα μας με την Ιο χαχαχαχαχαχαχαχα για το Monte Carlo σκασίλα μας !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


IOS KAI MONIMES DIAKOPES MONTE CARLO :pppppppppppp

apollo_express
09-07-2008, 00:28
ΝΑΞΟ, πού αλλού;!!!!!!

mastrovasilis
09-07-2008, 10:55
οπου υπαρχει θαλασσα για να μπορω να κανω ψαροντουφεκο να μην πεθανουμε και της πεινας..... χαλκουτσι - αμοργος

scoufgian
18-07-2008, 16:21
φετος οι μεγαλες διακοπες θα μοιραστουν αναμεσα σε ροδο και αρχαια ολυμπια.γιατι αμα μιλησω για τις μικρες αστο καλυτερα.θα χρειαστω 2 post και κινδυνευω να φαω και ban............

efouskayak
21-07-2008, 09:03
φετος οι μεγαλες διακοπες θα μοιραστουν αναμεσα σε ροδο και αρχαια ολυμπια.γιατι αμα μιλησω για τις μικρες αστο καλυτερα.θα χρειαστω 2 post και κινδυνευω να φαω και ban............

Ποτέ ban σε θέμα διακοπών ΠΟΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :p

evridiki
22-07-2008, 12:14
Να τελικα που παρουσιαστηκαν και αλλες μερες διακοπων!! αναρωτιεμαι που να παω..... μηπως να δουμε και την Ιμπιζα πως ειναι?

sonia24
22-07-2008, 12:20
Να τελικα που παρουσιαστηκαν και αλλες μερες διακοπων!! αναρωτιεμαι που να παω..... μηπως να δουμε και την Ιμπιζα πως ειναι?

χαλια θα ειναι...θα εχει πολυ κοσμο φετος, γι' αυτο δεν παω...:p

evridiki
22-07-2008, 12:25
χαλια θα ειναι...θα εχει πολυ κοσμο φετος, γι' αυτο δεν παω...:p

να επιλεξω κατι αλλο? οπως λιμνη Πλαστηρα με οικογενεια και ανιψια που θα την κυνηγω συνεχεια απο πισω? ειναι μολις 2 ετων! μμμμμ.....
Εγω την ηρεμια μου θελω παντως...λες οι Ισπανοι να μου την χαλασουν? ;)

sonia24
22-07-2008, 14:11
να επιλεξω κατι αλλο? οπως λιμνη Πλαστηρα με οικογενεια και ανιψια που θα την κυνηγω συνεχεια απο πισω? ειναι μολις 2 ετων! μμμμμ.....
Εγω την ηρεμια μου θελω παντως...λες οι Ισπανοι να μου την χαλασουν? ;)

φυσικα, δεν το ξερες; δεν ειναι παιδι μου να πηγαινεις να σε τετοια μερη high season...πετσετα δε θα μπορεις να απλωσεις στην παραλια....:D

Baggeliq
23-07-2008, 13:10
Εγώ θα πάω στην πανέμορφη Λέσβο στα μέσα Αυγούστου με το Lissos για πρώτη μου φορά, που περνώ άδεια μέχρι τέλους Αυγούστου για να ξεκούραστο επιτελούς με πορισμό το πανέμορφο Παλαιοχώρι πλωμαριού αν και είδη ξεκουράζομαι τη το καλύτερο

mastrokostas
25-07-2008, 10:51
Φίλοι μου , την κοπανάω σήμερα να ξεκουραστώ και εγώ !Που θα παω ?στην βάρκα μου κάπου στον νότιο Ευβοϊκό, σε διαφορετικούς κάβους κάθε μέρα .Εκεί ξεκουράζομε εγώ .Παω να κάνω reset την CPU μου για να μπορέσουμε να βγάλουμε και τον ερχόμενο χειμώνα .Να στε καλά , και να στε ..φρόνιμοι !Καλές διακοπές σε αυτούς που φεύγουν σήμερα και κουράγιο σε αυτούς που θα φύγουν αργότερα .

efouskayak
25-07-2008, 10:59
Καλές διακοπές mastrokosta καλή ξεκούραση !!!!!!!!!!! :D
Αντε και στα δικά μας την άλλη εβδομάδα :p

nireas
25-07-2008, 14:02
Εγώ πήγα ήδη πριν μια εβδομάδα στην πανέμορφη Σίφνο. Αύριο φεύγω με το φουσκωτό από Λαύριο για Τζιά και από τα μέσα της ερχόμενης εβδομάδας στο νησί μου την Πάτμο μέχρι μέσα Αυγούστου (ας όψεται η εξεταστική του Σεπτεμβρίου):D:D:D

Καλές διακοπές και "καλές θάλασσες" σε όλους...

.voyager
29-07-2008, 16:00
Λευκάδα, Κέρκυρα ή Μύκονο θα πάει κανείς?

Νικόλας
29-07-2008, 17:19
φίλε για Κέρκυρα δεν το βλέπω αλλά κοντά είναι και η Ηγουμενίτσα:D