PDA

Επιστροφή στο Forum : olympic 500ccf



arme72
13-08-2008, 16:31
πασιδια γεια σας εχει κανεις το συγκεκριμενοι σκαφακι;;

Δημήτρης Αίγινα.
18-08-2008, 22:40
Φίλε καλησπέρα. Έχω το 490cc με το καθισματάκι πίσω απο την κονσόλα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τους χώρους, την πρακτικότητα, την πλέυση (για το μεγεθός του) και βεβαίως με την ποιότητα. Κάτι μικρολεπτομέρειες μόνο στους μεντεσεδες και στα κλειδώματα που και πάλι ειναι ανώτερα του ανταγωνισμου που ως επι το πλείστον χρησιμοποιει πριτσίνια και οχι περαστές βίδες. Ειναι πιο ακριβό απο τον ανταγωνισμό αλλα σαφώς πιο ομορφο και προσεγμένο. Μια λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξεις είναι οτι πρέπει να βάλεις την άγκυρα μέσα σε μια θήκη γιατι σε καιρό μπορεί με τα κοπανήματα να ραγίσει το gel coat εξωτερικά του ταμπουκιού (το έπαθα με πολύ καιρό και μεγάλη αγκυρα αλλα οπως και να εχει μπορεί να συμβεί). Το πήρα με 40άρα tohatsou tldi και εάν το ξαναγόραζα θα έβαζα την 50άρα. Αν εχεις και εσύ 40άρα δοκίμασε ελάχιστα πιο κοντο βήμα στην προπέλα για καλύτερο νεύρο και ξεκούραστη λειτουργεία (ειδικά με καιρο). Καίω περίπου 0,5 με 0,6 λίτρα το μίλι, με δύο ατομα και πληρη εξοπλισμο για ψάρεμα, με 23 κόμβους πορεία και νομίζω είναι λογική καταναλωση.

arme72
19-08-2008, 08:56
Φίλε καλησπέρα. Έχω το 490cc με το καθισματάκι πίσω απο την κονσόλα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τους χώρους, την πρακτικότητα, την πλέυση (για το μεγεθός του) και βεβαίως με την ποιότητα. Κάτι μικρολεπτομέρειες μόνο στους μεντεσεδες και στα κλειδώματα που και πάλι ειναι ανώτερα του ανταγωνισμου που ως επι το πλείστον χρησιμοποιει πριτσίνια και οχι περαστές βίδες. Ειναι πιο ακριβό απο τον ανταγωνισμό αλλα σαφώς πιο ομορφο και προσεγμένο. Μια λεπτομέρεια που πρέπει να προσέξεις είναι οτι πρέπει να βάλεις την άγκυρα μέσα σε μια θήκη γιατι σε καιρό μπορεί με τα κοπανήματα να ραγίσει το gel coat εξωτερικά του ταμπουκιού (το έπαθα με πολύ καιρό και μεγάλη αγκυρα αλλα οπως και να εχει μπορεί να συμβεί). Το πήρα με 40άρα tohatsou tldi και εάν το ξαναγόραζα θα έβαζα την 50άρα. Αν εχεις και εσύ 40άρα δοκίμασε ελάχιστα πιο κοντο βήμα στην προπέλα για καλύτερο νεύρο και ξεκούραστη λειτουργεία (ειδικά με καιρο). Καίω περίπου 0,5 με 0,6 λίτρα το μίλι, με δύο ατομα και πληρη εξοπλισμο για ψάρεμα, με 23 κόμβους πορεία και νομίζω είναι λογική καταναλωση.Δημητρη σε ευχαριστω που απαντησες.Εγω εχω το 500ccf οχι το 490.Ετσι κανω κ εγω εχω την αγκυρα σε θηκη,αλλα και εκτος αυτου εχω βαλει και μοκετα μεσα στο ταμπουκι για καλυτερη προστασια.Μηχανη εχω 100hp selva-yamaha με καταναλωση 0,70,85 αλλα με πολυ καλες επιδοσεις..Πραγματι η ποιοτητα οπως και εσυ αναφερεις ειναι πολυ προσεγμενη και πιο μπροστα απο αλλες εταιριες.Πληρωνεις κατι μα για παντα το καμαρωνεις για τη ποιοτητα του για το απολυτο φινιρισμα του..Σε ευχαριστω