PDA

Επιστροφή στο Forum : ANEN Lines (Ανώνυμη Ναυτιλιακή Εταιρία Νότου)



vinman
07-09-2008, 22:21
Η πρώτη μπροσούρα της Ανώνυμης ναυτιλιακής εταιρεία νότου - ΑΝΕΝ (θυγατρικής της ΑΝΕΚ) τη χρονιά ίδρυσης της.
Το Μυρτιδιώτισσα στη φωτογραφία της μπροσούρας είναι εν μέρη ''μαιμουδένιο''μιας και πρόκειτε για ''πειραγμένη''φωτογραφία του Ανεμος για τις ανάγκες του εντύπου...


15156

15157

alekoskit
15-05-2009, 18:55
Τι γίνεται με την ΑΝΕ Νότου? Έχει κανείς κανένα νέο? Υπάρχει ακόμη ή έκλεισε γιατί δεν βλέπω να υπάρχει καμία ενημέρωση από τη διοίκηση.

dasent
19-06-2009, 13:59
άλλος για Χανιά τράβηξε, κι άλλος για Καλαμάτα, άλλος το πλοίο βούτηξε για μια οκά μαυροχρυσόλιρα...

MILTIADIS
01-11-2009, 03:32
Οι φημες που κυκλοφορουσαν μεχρι προτινως στην ευρυτερη περιοχη της Κισσαμου χανιων,τοπο καταγωγης μου και γενετειρα της εταιρειας,για την επικειμενη αποχωρηση της ΑΝΕΚ απο την μετοχικη συνθεση της ΑΝΕΝ φαινεται οτι επιβεβαιωνονται μετα και απο χθεσινα δημοσιευματα του τοπικου τυπου.Συμφωνα λοιπον με τα οσα ακουγονται η ΑΝΕΚ πουλησε τις 335.837 μετοχες που κατειχε προς περιπου 10.000-20.000 ευρω στον διευθυνοντα συμβουλο της εταιρειας.Η ΑΝΕΚ,οπως συμβαινει συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις,ουτε επιβεβαιωσε ουτε διεψευσε τα οσα λεγονται..
Οποτε λοιπον καλοι μου φιλοι τελεστηκε και η επιμνημοσυνη δεηση της ΑΝΕΝ και αιωνια της η μνημη..

gtogias
01-11-2009, 13:09
Οι φημες που κυκλοφορουσαν μεχρι προτινως στην ευρυτερη περιοχη της Κισσαμου χανιων,τοπο καταγωγης μου και γενετειρα της εταιρειας,για την επικειμενη αποχωρηση της ΑΝΕΚ απο την μετοχικη συνθεση της ΑΝΕΝ φαινεται οτι επιβεβαιωνονται μετα και απο χθεσινα δημοσιευματα του τοπικου τυπου.Συμφωνα λοιπον με τα οσα ακουγονται η ΑΝΕΚ πουλησε τις 335.837 μετοχες που κατειχε προς περιπου 10.000-20.000 ευρω στον διευθυνοντα συμβουλο της εταιρειας.Η ΑΝΕΚ,οπως συμβαινει συνηθως σε τετοιες περιπτωσεις,ουτε επιβεβαιωσε ουτε διεψευσε τα οσα λεγονται..
Οποτε λοιπον καλοι μου φιλοι τελεστηκε και η επιμνημοσυνη δεηση της ΑΝΕΝ και αιωνια της η μνημη..

Μα δεν είναι υποχρεωμένη η ΑΝΕΚ ως εισηγμένη εταιρεία να ανακοινώνει δημοσίως ότι επένδυση/αποεπένδυση κάνει?

MILTIADIS
03-11-2009, 17:52
Νεοτερες εξελιξεις για το''φαντασμα''που ακουει στο ονομα ΑΝΕΝ.
http://www.haniotika-nea.gr/index.php?art_id=41143

MILTIADIS
07-11-2009, 19:46
Οπως πολλοι πιστευω θα εχετε καταλαβει,αυτες τις μερες παιζονται οι τελευταιες πραξεις για την εταιρεια ΑΝΕΝ.Οι εξελιξεις ειναι καθημερινες πλεον,η ΑΝΕΚ επιβεβαιωσε τα οσα ελεχθησαν για την παραχωρηση των μετοχων της και το μελλον για την εταιρεια προδιαγραφεται...ανυπαρκτο(?)
http://www.haniotika-nea.gr/index.php?art_id=41347