PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποιά μέλη του nautilia.gr ασχολούνται με αγωνιστική ιστιοπλοΐα?



SV1CDM
04-05-2009, 19:27
Με αφορμή μιά τελευταία δημοσίευση στο θέμα "Νεος για συμμετοχή σε αγώνες" θα ήθελα να παρακαλέσω όσα μέλη ασχολούναται μα αγωνιστική ιστιοπλοΐα να το δηλώσουν εδώ γιατί υπάρχουν σκάφη που χρειάζονται πλήρωμα για αγώνες.
Είτε είστε πλήρωμα σε σκάφος είτε έχετε ασχοληθεί αλλά τώρα δεν έχετε σκάφος δηλώστε το.
Όσοι ανήκετε σε κάποιο σκάφος δηλώστε σε ποιό και άν θυμάστε και το νούμερο των πανιών.
Που ξέρετε..ίσως το nautilia κάποια στιγμή να έχει ένα δικό του σκάφος με πλήρωμα αποκλειστικά μέλη του.
Ελπίζω να υπάρχουν πολλές απαντήσεις και σύντομα...η αγωνιστική περίοδος ξεκίνησε αρκετά θερμή.

blueseacat
04-05-2009, 21:01
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

Name BELL'ANGIOLINA
Class ORC CLUB
Sail Nr GRE-6142
Class BRIGAND 9.5
Designer CAMPER+NICHOLSON

ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΟ ΠΛΗΡΩΜΑ 8 ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΣΤΟ ΣΚΑΦΟΣ ΒΕLL'ANGIOLINA (OMIΛΟΣ ΣΕΑΝΑΤΚ) ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ.
ΕΤΡΕΞΑ ΤΟ 2003 ΣΤΟ RODOS CUP (TOY A.Σ.Ι.Α.Θ. ΡΟΔΟΥ) ΚΑΙ ΤΟ 2006 ΣΤΗΝ AEGEAN REGATTA 2006 (XIOΣ/ΚΑΡΛΟΒΑΣΙ/ΠΑΤΜΟΣ/ΛΕΡΟΣ).

ΔΙΠΛΩΜΑΤΑ ΑΡΧΑΡΙΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ Α.Ν.Ο.Ι.Α.Θ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ Π.Ο.Ι.Α.Θ.

ΤΡΟΜΕΡΗ ΙΔΕΑ ... Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΙΑ ΤΟΥ ΝΑΥΤΙΛΙΑ ... ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ?

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΙΣΩΣ ΑΝΑΖΗΤΗΣΩ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕGEAN REGATTA (23-29 ΑΥΓ. 2009) !

k1983
04-05-2009, 23:26
Mpravo pedia poli kali idea!
Ego ime 26 kano peripu 3-4xronia k exo simetasxi se 2 agones orc.

geotwin
05-05-2009, 19:52
Καλησπέρα και από εμένα.
Είμαι κάτοχος αγωνιστικού διπλώματος από το 2003.
Έχω λάβει μέρος μόνο σε 3 αγώνες, δυστυχώς μετά δε βρήκα σκάφος για να συνεχίσω.
Θα το ήθελα πάρα πολύ να λάβω πάλι μέρος σε αγώνες, αν υπάρχει θέση σε κάποιο σκάφος.

Ευχαριστώ.

SV1CDM
08-05-2009, 02:51
Όταν με το καλό προστεθούν κάποια άτομα, να κάνουμε μία συνάντηση, να ανταλάξουμε στοιχεία, και τα άτομα που είναι μόνιμα μέλη πληρώματος σε αγωνιζόμενα σκάφη και ξέρουν τις ανάγκες για πλήρωμα στα σκάφη τους να μπορούν να καλούν από τους υπόλοιπους να συμπληρώνουν θέσεις.

Κι επειδή κι εγώ δεν συμπλήρωσα.
ΣΚΑΦΟΣ BRISOT-X
ΤΥΠΟΣ X-332
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ORCi-A CLASS 1
ΑΡ. ΙΣΤΙΟΥ GRE-822

synodigos
12-05-2009, 21:41
Καλησπέρα και από μένα.τέταρτη χρονιά φέτος και ακόμα τρελαμένος.

Σκάφος:fata morgana
Όμιλος : Ι.Ο Βόλου ανοικτής θαλάσσης
Τύπος: MAXI 90
Αριθμός Ιστίου: GRE 1136

Πρωτη θέση στο Ranking list Βόλου-Ραχών στην κατηγορία ORCi

evridiki
14-05-2009, 13:58
Καλημερα και απο μενα...
Και εγω ασχολουμε οποτε εχω ελευθερο χρονο, απλα "τρεχω" με διαφορα σκαφη. Ακομα δεν εχω κατασταλαξει....;)

sv8zi
28-05-2009, 18:56
Χαιρετώ την ιδέα

Σκάφος ATLANTIC 31 με όνομα ΕΧ-ΑΝΙΜΟ και Αριθ πανιών GRE 1020 Περιοχή Ιονίου

triantafyllos
28-05-2009, 20:56
εμανουελα σενατκ 1006 στα πανια

SV1CDM
29-05-2009, 15:47
Χαίρμαι που υπάρχει ανταπόκριση.Ελπίζω σύντομα να έχει γίνει μιά ικανοποιητική λίστα που θα μας βοηθήσει όλους μας σ'αυτό που αγαπάμε.:)

pink floyd
29-05-2009, 19:27
Πολύ καλή η πρωτοβουλία.Δεν ξέρω αν θα καταφέρει το nautilia να αποκτήσει το δικό του σκάφος,μακάρι να γίνει,αλλά η ιδέα για μια ας το πούμε
data base πληρωμάτων νομίζω ότι βάζει τα "γυαλιά" στους περισσοτέρους ομίλους που θα έπρεπε να το έχουν ήδη κάνει.Προσέξατε τι είπε ο geotwin???Δεν βρήκε σκάφος να συνεχίσει....την στιγμή που τα σκάφη ψάχνουν για πληρώματα!!!Θα πρότεινα να δηλώσουν και οι κυβερνήτες που θέλουν πληρώματα ούτως ώστε να είναι αμφίδρομο και γιατί όχι να γίνετε η πρώτη "επαφή" μέσω του nautilia.Όσο για μένα τρέχω 10 χρόνια,παρακολούθησα το αγωνιστικό τμήμα της blue aegean yachting με το Θανάση Μπαξεβάνη και προς το παρών τρέχω με διάφορα σκάφη,αλλά ελπίζω να γίνω "μόνιμος"με αυτό που έτρεξα τον τελευταίο αγώνα!!!

jerry_p
30-05-2009, 03:10
... προς το παρών τρέχω με διάφορα σκάφη,αλλά ελπίζω να γίνω "μόνιμος"με αυτό που έτρεξα τον τελευταίο αγώνα!!!

θα γίνεις, ... όλα είναι θέμα τακτικής, φίλε pink !

Πραγματικά η πρωτοβουλία του φίλου SV1CDM φαίνεται να βρίσκει το στόχο της σιγά σιγά ..., οπότε πρέπει να μπώ και εγώ στην data base ...

η "νόμιμη", πλην παραμελημένη σχέση ...

ΣΚΑΦΟΣ don quixote
ΤΥΠΟΣ Nicholson 33
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ORCi
ΑΡ. ΙΣΤΙΟΥ GRE 4084

η "παράνομη", πλην ενθουσιώδης σχέση ...

ΣΚΑΦΟΣ optimum 3
ΤΥΠΟΣ Farr 52
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ORCi / IRC
ΑΡ. ΙΣΤΙΟΥ GRE 53

SV1CDM
24-06-2009, 18:01
Απ'ότι βλέπω δεν υπάρχει άλλη προσθήκη τουλάχιστον μέχρι τώρα.
Στο τέλος του μήνα θα κάνω την λίστα μέ όσους έχουν δηλώσει...συμπεριλαμβανομένου και εμού και θα γίνει μιά προσπάθεια να συναντηθούμε να το συζητήσουμε και να ανταλλαχθούν στοιχεία.
Οι υπόλοιπες λεπτομέρειες στην συνάντηση.
Αυτο δεν αποκλείει οποιοδήποτε μέλος του ναυτιλία να ακολουθήσει στην συνάντηση.Ευπρόσδεκτος οποιοσδήποτε είτε για να μάθει για το σπόρ...είτε απο περιέργεια..ή απλά για την παρέα.
Θα τα πούμε σύντομα.

cataman
24-06-2009, 23:04
..........Αυτο δεν αποκλείει οποιοδήποτε μέλος του ναυτιλία να ακολουθήσει στην συνάντηση.Ευπρόσδεκτος οποιοσδήποτε είτε για να μάθει για το σπόρ...είτε απο περιέργεια..ή απλά για την παρέα.
......
Με θέλετε στην παρέα σας, παιδιά??
Έχω ακόμα απορίες και ενδιασμούς και πιστεύω ότι με την συναναστροφή με άτομα του χώρου θα μπορέσω να μάθω περισσότερα.

SV1CDM
25-06-2009, 14:03
Με θέλετε στην παρέα σας, παιδιά??
Έχω ακόμα απορίες και ενδιασμούς και πιστεύω ότι με την συναναστροφή με άτομα του χώρου θα μπορέσω να μάθω περισσότερα.

Όλοι τις έχουμε τις απορίες μας...και λύνονται στην πράξη...και όπως είπα όλοι ευπρόσδεκτοι...;)

geotwin
27-06-2009, 12:34
αναμένουμε με ανυπομονησία.........η ιδέα είναι καταπληκτική !! :)

tmike
27-06-2009, 22:17
Paidia prostheste me sti lista:

Mexri persi imoun pliroma sto skafos AEGEAN 1 (carter 30, ORCi, GRE 971)
Fetos etoimazomai na lavo meros stin Aegean Reggata me to diko mou skafos Leucippe (Beneteau Oceanis 320, ORCi)

evridiki
13-07-2009, 10:37
Paidia prostheste me sti lista:

Mexri persi imoun pliroma sto skafos AEGEAN 1 (carter 30, ORCi, GRE 971)
Fetos etoimazomai na lavo meros stin Aegean Reggata me to diko mou skafos Leucippe (Beneteau Oceanis 320, ORCi)

Καλη επιτυχια στην Ρεγγατα!!
Να υποθεσω απο τα γραφομενα οτι το σκαφος σου ειναι καινουργιο? Παντως να περασεις ωραια!!!!:D

tmike
14-07-2009, 17:26
Nai to agorasa prin 3 mines, metaxeirismeno kai to etoimazo gia tous agones :-)

geotwin
14-07-2009, 17:53
σου ευχόμαστε τα καλύτερα με καλές θάλασσες, ούριους ανέμους και πολλές νίκες :)

tmike
16-07-2009, 13:26
Sas euxaristo!

evridiki
13-08-2009, 10:09
Θα ειμαι και εγω στην Ρεγκατα με το σκαφος "Αελλα". Με χαρα θα τα πουμε εκει!!! Καλους αγωνες και ανεμους να εχουμε!!!:D

antreas.32
27-08-2009, 19:28
Καλησπέρα και από μένα
Είμαι καινούργιο μέλος στο Nautilia.gr-Forum,και ενδιαφέρομαι να ασχοληθώ με αγωνιστική ιστιοπλοΐα.
Ελπίζω να υπάρχει κάποια θέση σε σκάφος.
Έχω δίπλωμα από το ιστιοπλοϊκό τμήμα ΟΦΣΠ.
Ευχαριστώ

Ωκυρρόη
18-10-2009, 12:50
Κανείς που να τρέχει με..J24?:rolleyes:

triantafyllos
18-10-2009, 12:54
θελω εχεις j 24

Ωκυρρόη
18-10-2009, 12:57
θελω εχεις j 24
Δικό μου όχι! Τρέχω με του ομίλου μου απλά αναρωτιόμουν αν υπάρχουν και άλλοι που να τρέχουν με τόσο μικρά σκάφη...

triantafyllos
18-10-2009, 13:02
στο ωραιο ρεθυμνο τρεχεις; κανετε και εναν αγωνα το καλοκαιρι απο οτι ξερω .πρεπει να περνατε πολυ καλα εκει κατω. τι θεση εχεις στο σκαφος

Ωκυρρόη
18-10-2009, 13:11
Ναι Ρέθυμνο, καλά περνάμε..... ...τρέχω κυρίως 2 αλλά κάνω και θέση 3 αν χρειαστεί....Εσύ;...

triantafyllos
18-10-2009, 13:46
ΕΓΩ ΠΙΑΝΟ Η ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΜΠΑΛΟΝΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΜΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΡΕΧΟΥΜΕ 2 ΤΟ ΠΟΛΥ 3 ΑΤΟΜΑ ΥΠΑΡΧΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΠΛΗΡΩΜΑΤΑ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ. ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΣΗ 2 ΚΑΙ 3 ΜΕ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ .

TsoGlan
22-04-2010, 16:43
Λίγο οutdated η απάντηση αλλά εδώ και 2 Σαβ/ακα και εγώ ασχολούμαι με την αγωνιστική ιστιοπλοΐα..! :D

Σε ρόλο trimmer μαΐστρας προς το παρόν - αλλά πού θα μου πάει, θα φτάσω και μέχρι την πλώρη! ;)

Κουμπαρος
23-04-2010, 08:03
Σε ρόλο trimmer μαΐστρας προς το παρόν - αλλά πού θα μου πάει, θα φτάσω και μέχρι την πλώρη! ;)

Είμαι σίγουρος πως το λες αστειευόμενος αυτό, αλλά έχε υπόψη πως ένας καλός μαιστράς είναι από τους πιο σημαντικούς παίκτες που ο κάθε skipper εύχεται να έχει σε αυτό το μαγικό παιγνίδι της ιστιοπλοιάς. Είναι ο άνθρωπος που μετά από τον τιμονιέρη πρέπει να μάθει να 'νοιώθει' το σκάφος ώστε να μην υπακούει απλώς τις εντολές του δεύτερου.

k1983
18-12-2010, 16:20
kalispera trexo sixna se offshore agones k 8elo apo kero na trekso me j an xriazeste kapia stigmi pliroma pite m na stilo to til m!!
Kostas

evridiki
18-12-2010, 16:32
kalispera trexo sixna se offshore agones k 8elo apo kero na trekso me j an xriazeste kapia stigmi pliroma pite m na stilo to til m!!
Kostas

Καλησπερα Κωστα. Μετα χαρας, αλλωστε μεχρι τον Μαρτιο που ξεκινανε παλι οι αγωνες, πιστευω να εχουμε την χαρα να σε δουμε και σε καποια συναντηση μας. Αν θες στειλε προσωπικο μηνυμα με περισσοτερες λεπτομερειες.