PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραμμή Ηράκλειο - Ντία (Heraklion - Dia route)



Tsikalos
21-05-2009, 22:01
Δεν ξλερω αν πρέπει να είναι νέο thread αλλά νομίζω τα δρομολόγια από άλλα λιμάνια ταιριάζουν. Θα υπάρξει το καλοκαίρι αυτό σύνδεση του Ηρακλείου με Ντία με εκδρομικό σκάφος?
θα βα΄λουν κάνα καραβάκι για ντία της αναλήψεως που πλησιάζει?
Αν γνωρίζει κανείς φίλος παρακαλώ ας μας ενημερώσει

heraklion
21-05-2009, 23:30
Δεν ξλερω αν πρέπει να είναι νέο thread αλλά νομίζω τα δρομολόγια από άλλα λιμάνια ταιριάζουν. Θα υπάρξει το καλοκαίρι αυτό σύνδεση του Ηρακλείου με Ντία με εκδρομικό σκάφος?
θα βα΄λουν κάνα καραβάκι για ντία της αναλήψεως που πλησιάζει?
Αν γνωρίζει κανείς φίλος παρακαλώ ας μας ενημερώσει

Κάθε καλοκαίρι νομίζω ότι πάνε καραβάκια και οι τουρίστες κάθονται στο νησί 3 ώρες.Αλλά δεν ξέρω σίγουρα.

Tsikalos
26-05-2009, 15:10
Θα υπάρξουν σύμφωνα με ανακοίνωση σε τοπική εφημερίδα δρομολόγισ για τη γιορτή της αναλήψεως. Έχει εκκλησία εκεί Για πιο μόνιμα κι εγώ ήξερα την πληροφορία του Heraklion για το καλοκαίρι

xidianakis
31-01-2010, 21:23
για φετος ακουσα οτι θα βαλουν τουριστικο καραβακι -μικρο-, που θα πηγαινει το πρωι και θα επιστρεφει το απογευμα οπως ειχε γινει πριν απο 3 χρονια αν θυμαμαι καλα... μαλλον με γκρουπακια θα δουλευει....

Tsikalos
03-02-2010, 23:56
Καλή φάση θα είναι αυτή. Άντε να δούμε. Μήπως έχει πλοιάρια και από Χερσόνηασο? Κάπου είχα δει φώτο στο φόρουμ στα τουριστικά νομίζω

Tsikalos
14-05-2010, 18:37
Χτές ήταν της αναλήψεως και στο νησάκι είχαν πανηγύρι.Ένα δημοσιογραφικό οδοιπορικό στην ιστοσελίδα Κρητικής εφημερίδας www.2810.gr (http://www.2810.gr)
Για άλλη μια φορά δεν κατάφερα να πάω....

Tsikalos
13-09-2010, 18:04
Τελικά υπήρχε καράβι για ΝΤΙΑ φέτος. Αλλά το ανακάλυψα αργά. Η μόνη ανακοίνωαη που είχα δει ήταν στο... ΚΤΕΛ. Επίσης έγινε αποστολή καθαρισμού με χορηγό επικοινωνίας Κρητικό κανάλι