PDA

Επιστροφή στο Forum : ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών



colin1
30-05-2009, 00:05
Καλησπέρες και καλώς σας βρήκα !

Ασχολούμαι με την ιστιοπλοία 15 χρόνια ενοικιάζοντας σκάφη για τις καλοκαιρινές μου διακοπές αλλά και για 3ήμερα. Όλα αυτά τα χρόνια είχα κατασταλάξει σε 2-3 εταιρίες που απευθυνόμουν για να μου βρουν σκάφη και ως τώρα είμαι ευχαριστημένος κατά 99%.
Όσο περνάνε όμως τα χρόνια γίνεται και δυσκολότερο να γνωρίζω από πολύ πιο πριν τις ημερομηνίες που θα μπορώ να κάνω διακοπές (λογω υποχρεώσεων κλπ) και αυτό δυσχεραίνει τις εταιρίες που απευθύνομαι να μου βρουν σκάφος "όπως το θέλω , όταν το θέλω".
Ξέρω όμως ότι υπάρχουν πολλοί ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών που έχουν ένα το πολύ δύο σκάφη και συνήθως τα παραχωρούν για εκμετάλλευση σε μεγάλες εταιρίες. Αυτές με τη σειρά τους βάζουν και το όποιο δικό τους εμπορικό κέρδος (μικρό ή μεγάλο) και κλείνουν ναύλα.
Μήπως θα ήταν σκόπιμο από αυτό εδώ το φόρουμ να μας γράφουν στοιχεία επικοινωνίας ιδιοκτήτες ώστε να μπορούμε να απευθυνθούμε απευθείας σε αυτούς ?
Και για ενοικιαστές και για ιδιοκτήτες θα υπάρχει όφελος.
Ως ενοικιαστές θα έχουμε καλύτερες τιμές και οι ιδιοκτήτες θα αποκτούν άμεση άποψη για το που δίνεται η περιουσία τους και φυσικά θα εισπράτουν άμεσα τα ναύλα.
Η άποψη σας ?

jerry_p
30-05-2009, 03:19
Καλησπέρες και καλώς σας βρήκα !

Ασχολούμαι με την ιστιοπλοία 15 χρόνια ενοικιάζοντας σκάφη για τις καλοκαιρινές μου διακοπές αλλά και για 3ήμερα. Όλα αυτά τα χρόνια είχα κατασταλάξει σε 2-3 εταιρίες που απευθυνόμουν για να μου βρουν σκάφη και ως τώρα είμαι ευχαριστημένος κατά 99%.
Όσο περνάνε όμως τα χρόνια γίνεται και δυσκολότερο να γνωρίζω από πολύ πιο πριν τις ημερομηνίες που θα μπορώ να κάνω διακοπές (λογω υποχρεώσεων κλπ) και αυτό δυσχεραίνει τις εταιρίες που απευθύνομαι να μου βρουν σκάφος "όπως το θέλω , όταν το θέλω".
Ξέρω όμως ότι υπάρχουν πολλοί ιδιοκτήτες επαγγελματικών ιστιοπλοικών που έχουν ένα το πολύ δύο σκάφη και συνήθως τα παραχωρούν για εκμετάλλευση σε μεγάλες εταιρίες. Αυτές με τη σειρά τους βάζουν και το όποιο δικό τους εμπορικό κέρδος (μικρό ή μεγάλο) και κλείνουν ναύλα.
Μήπως θα ήταν σκόπιμο από αυτό εδώ το φόρουμ να μας γράφουν στοιχεία επικοινωνίας ιδιοκτήτες ώστε να μπορούμε να απευθυνθούμε απευθείας σε αυτούς ?
Και για ενοικιαστές και για ιδιοκτήτες θα υπάρχει όφελος.
Ως ενοικιαστές θα έχουμε καλύτερες τιμές και οι ιδιοκτήτες θα αποκτούν άμεση άποψη για το που δίνεται η περιουσία τους και φυσικά θα εισπράτουν άμεσα τα ναύλα.
Η άποψη σας ?

Νομίζω ότι η ιδέα είναι καλή, ας το προσπαθήσουμε.
Άλλωστε ομολογώ ότι όλες, από τις αρκετές φορές, που είχα ενοικιάσει σκάφη στο παρελθόν ήταν από ιδιώτες, με τους οποίους τελικά γίναμε φίλοι.
Περιμένουμε λοιπόν από τους φίλους ιδιοκτήτες επαγγελματικών σκαφών να κάνουν την αρχή...

fancysailing
01-06-2009, 21:35
Kαλησπερα.Ειμαστε ιδιοκτητες σκαφων.Οτι θελησετε,ειμαστε στην διαθεση σας.

ΓΙΩΡΓΟΣ100
28-06-2009, 21:54
Πολλή καλό θέμα

Alifragi Elisavet
08-08-2009, 15:34
Γεια σας. Το όνομά μου είναι ΑΛΙΦΡΑΓΚΗ Ελισάβετ και διατηρώ, μαζί με τον σύζυγο μου, εταιρία με έδρα την Αθήνα με αντικείμενο την ενοικίαση ιστιοπλοϊκών σκαφών.Επειδή είμαστε μικρή εταιρία την διαχείριση των σκαφών μας την κάνουμε εμείς οι ίδιοι και έτσι έχουμε άμεση επαφή με τους ναυλωτές-πελάτες μας, με συνέπεια την άμεση,προσωπική και πιο οικονομική εξυπηρέτηση τους.

E-mail: [email protected]
URL: http://www.alifragiyachts.gr

Alifragi Elisavet
06-12-2009, 10:51
Καλό θα ήταν αυτό το θέμα να κρατιέται "ζωντανο".Συμφέρει όλους και ιδιοκτήτες και ενοικιαστές.

nikolidak
21-05-2010, 15:49
Αλλη μία πρόταση για σκάφος το καλοκαίρι www.cretan-yachts.com

CaptainAris
19-06-2010, 16:10
Και για ενοικιαστές και για ιδιοκτήτες θα υπάρχει όφελος.
Ως ενοικιαστές θα έχουμε καλύτερες τιμές και οι ιδιοκτήτες θα αποκτούν άμεση άποψη για το που δίνεται η περιουσία τους και φυσικά θα εισπράτουν άμεσα τα ναύλα.
Η άποψη σας ?

Ειναι οπως τα λες colin1 και σε ενα μεγαλο μερος ετσι λειτουργουν τα πραγματα ετσι κι'αλλιως.

Εγω εχω το σκαφος μου ΕΡΑΤΩ που το δινω μονο με skipper τον εαυτο μου υστερα απο πολλα χρονια ενοικιασης μεσω εταιριων που ορισμενες φορες ηταν πιο πολυ πονοκεφαλος και ζημιες.

Τωρα που ειμαι πανω στο σκαφος συνεχεια δεν υπαρχουν πλεον τεχνικα προβληματα και ολες αυτες οι εκνευριστικες μικροζημιες.

Και το πιο σημαντικο ειναι οτι οι πελατες φευγουν παντα ευχαριστημενοι.

Οταν δεν εχω εβδομαδιαια ναυλα κανω ημερησιες κρουαζιερες απο το Ναυπλιο οπου οι πελατες συμμετεχουν στην πλευση του σκαφους.

http://www.captainaris.gr/image/pic-294.jpg

tpournaras
30-06-2010, 14:13
Για όσους ενδιαφέρονται να ταξιδέψουν στις Σποράδες μια καινούργια πρόταση είναι οι RACHES YACHTING www.rachesyachting.gr (http://www.rachesyachting.gr)
Βρισκόμαστε στον Μαλιακό Κόλπο πολύ κοντά στην Αθήνα και με δυο ιδιόκτητα σκάφη αρχίσαμε κρουαζιέρες για τις Σποράδες είτε με skipper είτε χωρίς.
Παράλληλα διοργανώνουμε και ημερήσιες κρουαζιέρες στις ακτές και τα νησάκια της Βορ. Εύβοιας σε πολύ χαμηλές τιμές.
Επικοινωνήστε να σας ενημερώσουμε και για την δική σας εξόρμηση.
[email protected]

CaptainAris
01-07-2010, 08:39
www.rachesyachting.gr (http://www.rachesyachting.gr)

συγχαρητηρια για τον ωραιο σου ιστοτοπο

CaptainAris
01-07-2010, 09:14
www.rachesyachting.gr (http://www.rachesyachting.gr)

συγχαρητηρια για τον ωραιο σου ιστοτοπο

tpournaras
01-07-2010, 14:25
συγχαρητηρια για τον ωραιο σου ιστοτοπο
Σε ευχαριστώ καπετάνιο μου.Καλό καλοκαίρι και καλά πανιά.Αν χρειαστείς πληροφορίες για την περιοχή μου θα χαρώ να βοηθήσω.

ΓΙΩΡΓΟΣ100
25-10-2010, 08:42
Άλλη μία πρόταση για τις διακοπές στις θάλασσες μας
www.greece-sailing.gr (http://www.greece-sailing.gr)
E-mail: [email protected]
Τα σκάφη είναι ιδιοκτησίας μας και η διαχείριση τους γίνεται από εμάς τους ίδιους, γι' αυτό μπορούμε και προσφέρουμε άριστη εξυπηρέτηση και συμφέρουσες τιμές!Επίσης οποιαδήποτε στιγμή μπορείτε να τα δείτε και από κοντά για να έχετε μια σφαιρική εικόνα του σκάφους που θα ενοικιάσετε.
Η βάση μας είναι στην μαρίνα Αλίμου, Καλαμάκι.

CaptainAris
29-10-2010, 19:39
Σε ποια προβλητα ειστε;