PDA

Επιστροφή στο Forum : Βύθιση M/V Ice Prince



avagel
30-06-2009, 13:07
Αυτό είναι ένα απο τα αγαπημένα μου, το Ice Prince με το σινιάλο της Elmar του Ηλιάδη, ο πατέρας μου ήταν μάγειρας σε αυτό και με έπαιρνε μαζί σε ταξίδια όταν ήμουν μικρός. Ωραίες αναμνήσεις και το άδοξο τέλος του πλοίου.
Στα καλά του...
46664
Στο πρώτο του μπατάρισμα...
46665
Το τέλος του...
46667
46666

Natsios
30-06-2009, 15:07
Αυτό είναι ένα απο τα αγαπημένα μου, το Ice Prince με το σινιάλο της Elmar του Ηλιάδη, ο πατέρας μου ήταν μάγειρας σε αυτό και με έπαιρνε μαζί σε ταξίδια όταν ήμουν μικρός. Ωραίες αναμνήσεις και το άδοξο τέλος του πλοίου.
Στα καλά του...
46664
Στο πρώτο του μπατάρισμα...
46665
Το τέλος του...
4666746666


Τι εγινε και χαθηκε ετσι το βαπορι? Σωθηκαν ολοι?

avagel
30-06-2009, 15:56
Όλοι σώθηκαν, το μόνο ατύχημα ο γραμματικός που έμεινε τελευταίος και έσπασε το πόδι του. Τον λόγο του ατυχήματος τον βλέπετε. Αξίζει να σημειωθεί οτι το καράβι είχε πάρει σοβαρή κλίση για τον ίδιο λόγο άλλη μία φορά αλλά ήταν μετά τον απόπλου από το λιμάνι στη Σουηδία και την γλύτωσαν. Την δεύτερη έτυχαν στο Bay of Biscay και πάλι καλά που τους πρόλαβε το λιμενικό της Γαλλίας. Κάποιοι είπαν οτι πρόκειται για κατασκευαστικό λάθος του πλοίου διότι έχει άλλα δύο αδέρφια (Ice King/Ice Queen) που δεν έχουν παρόμοιες εμπειρίες στο παρελθόν τους. Το πλοίο είναι νομίζω Ευρωπαικής κατασκευής, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

Leo
01-07-2009, 08:04
Κατ αρχήν να πω ότι το θέμα μεταφέρθηκε εδώ. Αν καταλαβαίνω καλά οι φωτογραφίες βρέθηκαν σε κάποιο ξένο site.Παρακαλώ με Edit να αναγραφεί η πηγή των φωοτγραφιών ώστε να μην παραβιάζονται τα δικαιώματα του φωτογράφου.