PDA

Επιστροφή στο Forum : (Virtual Sailor) Εντυπώσεις & Επιτέυγματα από το Παιχνίδι



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

seaways_lover
15-08-2009, 01:31
Δημιούργησα αυτό το θέμα ώστε όλοι εμείς που ασχολούμαστε με το Virtual Sailor να μπορούμε να δημοσιεύουμε τις εντυπώσεις μας απο το παιχνίδι, να συζητάμε το τι καταφέρνουμε στο παιχνίδι, να λέμε για τα virtual ταξίδια μας και τις εμπειρίες μας ως virtual ναυτικοί. :D

seaways_lover
15-08-2009, 01:43
Μετά από πολύ κόπο κατάφερα να δέσω δύο βαπόρια και ένα καταμαράν σε ένα λιμάνι.
Στην πανέμορφη Μύκονο λοιπόν, το SUPERFERRY II, ο θρύλος ROI BAUDOUIN και το HIGHSPEED 5 δεμένα στο λιμάνι της Χώρας.
Πάντως ειναι δύσκολο να είσαι καπετάνιος σε τρία πλεούμενα ταυτόχρονα.:p
Το print screen αφιερώνεται εξαιρετικά σε όλους τους ναυπηγούς μας, που μας χαρίζουν τέτοια αριστουργήματα και συνάμα ώρες ευχαρίστησης!!!

52403

nautical96
15-08-2009, 19:47
PRAGMATIKA EINAI TELIO MPRAVO PAIDIA!!!!!!!! TO DROMOLOGIO RETHYMNO -PEIRAIA TO EXO KANEI POLES FORES ME DIAFORA PLOIA KAI PALI MPRAVO SAS

nautical96
15-08-2009, 19:48
SEAWEAS LOVEL TO LIMANI TIS MYKONOY APO POU TO VRIKES??????

ndimitr93
15-08-2009, 21:44
Όλοι οι πλοίαρχοι ξεκίνησαν από ναύτες....θέλει υπομονή και απομίμηση....δεν γίνεται να μπαίνει στο λιμάνι με όλο τον δρόμο και μετά να θες να κάνεις και μανούβρα...η ιδανική ταχύτητα είναι γύρω στους 9 κόμβους....;)

seaways_lover
16-08-2009, 03:15
SEAWEAS LOVEL TO LIMANI TIS MYKONOY APO POU TO VRIKES??????


Φίλε nautical96, το λιμάνι της Μυκόνου υπάρχει αρχικά μέσα στο παιχνίδι. Δεν το βρήκα από πουθενά αλλου...:)

seaways_lover
16-08-2009, 03:18
Όλοι οι πλοίαρχοι ξεκίνησαν από ναύτες....θέλει υπομονή και απομίμηση....δεν γίνεται να μπαίνει στο λιμάνι με όλο τον δρόμο και μετά να θες να κάνεις και μανούβρα...η ιδανική ταχύτητα είναι γύρω στους 9 κόμβους....;)


Και τώρα το λές???? Μέχρι να καταφέρω αυτο που είδες στην εικόνα τα εχω βυθισει τα καημένα 1000 φορές!!!!!;)

Bill Kladios
16-08-2009, 12:07
Πάντως για αυτό που είπε ο φίλος ndimitr93, έχω να πώ πως είναι ανάλογα με το καράβι και τις ελικτικές του ικανότητες.Δηλαδή το SUPERFERRY II είναι αρκετά μαϊτζέβελο και με 11 knots να πηγαίνεις,κανοντας ενα καλο ανάποδα(οχι και τις 2 παιδιά είμαστε:P) κάνεις μια απόλυτα ικανοποιητική μανούβρα κ πολύ κοντά στον ντόκο.Τώρα αν πάρεις το POLARIS k πας με 9-10 knots το πιο πιθανόν είναι να πας για βρούβες...Πάντως σαν μέσο όρο ταχύτητας μανούβρας ο φίλος ndimitr93 έχει δίκιο!

Apostolos
16-08-2009, 12:10
Χθές με το φίλο finnpartner κάναμε ενα προτότυπο ρεμέτζο! Ασύρματο δίκτυο, εγώ απο την γέφυρα και εκεινος στα χειρηστήρια και στην πρύμη με ρεμέτζα στην Τήνο και στη Μυτιλήνη!!! Η αίσθηση γίνετε πολύ ρεαλιστική!

ndimitr93
16-08-2009, 12:14
Πάντως για αυτό που είπε ο φίλος ndimitr93, έχω να πώ πως είναι ανάλογα με το καράβι και τις ελικτικές του ικανότητες.Δηλαδή το SUPERFERRY II είναι αρκετά μαϊτζέβελο και με 11 knots να πηγαίνεις,κανοντας ενα καλο ανάποδα(οχι και τις 2 παιδιά είμαστε:P) κάνεις μια απόλυτα ικανοποιητική μανούβρα κ πολύ κοντά στον ντόκο.Τώρα αν πάρεις το POLARIS k πας με 9-10 knots το πιο πιθανόν είναι να πας για βρούβες...Πάντως σαν μέσο όρο ταχύτητας μανούβρας ο φίλος ndimitr93 έχει δίκιο!
Έχω κάνει μανούβρα και στο Πόλαρις και σε πολλά άλλα γαιδουρόπλοια....Το Superferry II σχεδιάστηκε έτσι, ή μάλλον ρυθμίστηκε έτσι γτ πιάνει συχνά σε δύσκολα λιμάνια και χρειάζονται εύκολοι ελικτικοί χειρισμοί...Το Λατώ (http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=74695) θα είναι αντίστοιχης κλάσης του Superferry II καθώς και αυτό μανουβράρει εύκολα....;)

Nissos Mykonos
16-08-2009, 12:27
Το Πολάρις θέλει πάρα πολύ προσοχή στην μανούβρα γιατί είναι που είναι δύσκολο βαπόρι αν το παρακάνεις θα σε βγάλει εκτός πορείας.Πολύ προσοχή θέλει επίσης και το Highspeed 5 στα προσανάποδα εξαιτίας της μεγάλης ιπποδύναμης που έχει..

ndimitr93
16-08-2009, 12:33
Χθές με το φίλο finnpartner κάναμε ενα προτότυπο ρεμέτζο! Ασύρματο δίκτυο, εγώ απο την γέφυρα και εκεινος στα χειρηστήρια και στην πρύμη με ρεμέτζα στην Τήνο και στη Μυτιλήνη!!! Η αίσθηση γίνετε πολύ ρεαλιστική!
Με το SUPERFERRY II??

Bill Kladios
16-08-2009, 13:36
Πάντως καλό 8α ήταν το LATO να γίνει λίγο δύσκολο στην μανούβρα λόγω του σχηματός του (μπαούλου)...Για να ανέβει κ λίγο η δυσκολία του παιχνιδιού σιγά σιγά!!!

ndimitr93
16-08-2009, 13:42
Πάντως καλό 8α ήταν το LATO να γίνει λίγο δύσκολο στην μανούβρα λόγω του σχηματός του (μπαούλου)...Για να ανέβει κ λίγο η δυσκολία του παιχνιδιού σιγά σιγά!!!
Ε δεν είπαμε ότι θα το κάνουμε ίδιο.....αλλά θα είναι σχετικά εύκολη η μανούβρα.....

seaways_lover
16-08-2009, 14:35
Το Πολάρις θέλει πάρα πολύ προσοχή στην μανούβρα γιατί είναι που είναι δύσκολο βαπόρι αν το παρακάνεις θα σε βγάλει εκτός πορείας.Πολύ προσοχή θέλει επίσης και το Highspeed 5 στα προσανάποδα εξαιτίας της μεγάλης ιπποδύναμης που έχει..


Γιάννη εχουμε το Πολάρις στο παιχνίδι? Κι εγώ γιατί δεν το 'χω? :(

seaways_lover
16-08-2009, 15:30
Χθές με το φίλο finnpartner κάναμε ενα προτότυπο ρεμέτζο! Ασύρματο δίκτυο, εγώ απο την γέφυρα και εκεινος στα χειρηστήρια και στην πρύμη με ρεμέτζα στην Τήνο και στη Μυτιλήνη!!! Η αίσθηση γίνετε πολύ ρεαλιστική!

Αυτά είναι!!!! Τρελλανε μας Αποστολη!!!! :D Ασυρματα δίκτυα, αλλος στη γεφυρα, αλλος στην πρυμνη, ρεμετζο απο δω, ρεμετζο απο κει!!! Τέλεια!!!!Απο virual sailor να το λεμε realistic salor...!!!:p

ndimitr93
16-08-2009, 15:36
Αυτά είναι!!!! Τρελλανε μας Αποστολη!!!! :D Ασυρματα δίκτυα, αλλος στη γεφυρα, αλλος στην πρυμνη, ρεμετζο απο δω, ρεμετζο απο κει!!! Τέλεια!!!!Απο virual sailor να το λεμε realistic salor...!!!:p
Γιώργο, εν' όψει της παραγωγής βίντεο με τα πλοία των ναυπηγείων μας, και εγώ με τον Γιάννη το ίδιο κάνουμε....εγώ πλοίαρχος και ο Γιάννης σκηνοθέτης....;)

seaways_lover
16-08-2009, 15:41
Γιώργο, εν' όψει της παραγωγής βίντεο με τα πλοία των ναυπηγείων μας, και εγώ με τον Γιάννη το ίδιο κάνουμε....εγώ πλοίαρχος και ο Γιάννης σκηνοθέτης....;)


Εσεις φιλαρακια μου ειστε ηδη σε άλλη σφαιρα επιτευξεων!!!! Δεν μου κανετε εντυπωση. Ειναι αναμενομενο και απαιτητο πλεον να γινεται κατι τετοιο ή και παραπανω απο εσας τους δυο!!!!:D:D:D

seaways_lover
16-08-2009, 15:45
ΕΧΟΥΜΕ "ΞΕΦΥΓΕΙ" ΛΕΜΕΕΕ.....!!!!!:-D:-D:-D

ndimitr93
16-08-2009, 20:20
ωρίστε για εσας ενα πακετο πλοιων:http://rapidshare.com/files/265146632/Stelios_Highspeed_Ferries_.zip.rar (http://rapidshare.com/files/265146632/Stelios_Highspeed_Ferries_.zip.rar) Sea Runner Mega Jet Speedrunner I&II AEK Empire
Φίλε μου, εκτός του ότι δεν είναι δικά σου τα πλοία, τα έβαλες και σε λάθος thread.....καλό θα ήταν να έγραφες την πηγή από εκεί που τα πήρες, και να πάρεις την άδεια από τον δημιουργό.....διαφορέτικά μπορεί να σου επιβληθούν κυρώσεις από τους διαχειριστές του φόρουμ....;)

seaways_lover
17-08-2009, 01:23
Αφήνοντας την παρεα του στη Μύκονο, ο θρύλος ROI BAUDOIN βρισκεται τωρα στην Τήνο. Σε λίγο θα αναχωρήσει για Σύρο και κατόπιν για Πειραιά. :D

52637

white
21-08-2009, 11:51
kalimera den mporo nato katevaso

Nissos Mykonos
21-08-2009, 11:59
kalimera den mporo nato katevaso
Φίλε white τι δεν μπορείς να κατεβάσεις?

ChiefMate
21-08-2009, 14:26
Paidia epeidi den exw asxolithei me to thema k tha to ithela,mporei kapoios stin synantisi na mou dwsei plirofories k kamia kopia apo to paixnidi?


Eyxaristw!

BRGDS

Nissos Mykonos
21-08-2009, 14:44
Paidia epeidi den exw asxolithei me to thema k tha to ithela,mporei kapoios stin synantisi na mou dwsei plirofories k kamia kopia apo to paixnidi?


Eyxaristw!

BRGDS
Φίλε ChiefMate αφού θα είμαι στην συνάντηση θα σου δώσω εγώ κάποιες πληροφορίες και ένα CD για το παιχνίδι...;)

ChiefMate
21-08-2009, 15:03
Thanks a lot....

white
21-08-2009, 18:14
Φίλε white τι δεν μπορείς να κατεβάσεις?
kalispera file au:http://rapidshare.com/files/265146632/Stelios_Highspeed_Ferries_.zip.rar (http://rapidshare.com/files/265146632/Stelios_Highspeed_Ferries_.zip.rar) Sea Runner Mega Jet Speedrunner I&II AEK Empireto den mporo nakatevaso

ndimitr93
21-08-2009, 20:02
kalispera file au:http://rapidshare.com/files/265146632/Stelios_Highspeed_Ferries_.zip.rar (http://rapidshare.com/files/265146632/Stelios_Highspeed_Ferries_.zip.rar) Sea Runner Mega Jet Speedrunner I&II AEK Empireto den mporo nakatevaso
Έτσι κι αλλιώς είναι "παράνομα" οποτε καλύτερα που δεν τα κατεβάζεις....αυτά που εμπεριέχονται υπάρχουν ήδη ανεβασμένα στο φόρουμ...

basiaras 27
25-08-2009, 14:41
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑΥΤΟΠΑΡΕΑ.ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ?ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ Κ ΠΟΥ?ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΕΙΟ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗΛΗΝΗ ΜΕΣΩ ΧΙΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΑ,ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ

basiaras 27
25-08-2009, 14:43
Κ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΡΑΒΗΞΩ ΒΙΝΤΕΑΚΙ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.ΓΙΝΕΤΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ?

Nissos Mykonos
25-08-2009, 15:38
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΝΑΥΤΟΠΑΡΕΑ.ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ?ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ Κ ΠΟΥ?ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΕΙΟ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΣΤΗΝ ΜΥΤΗΛΗΝΗ ΜΕΣΩ ΧΙΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΚΑΛΑ,ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΑ
Φίλε basiaras27 αναφερόμαστε στην συνάντηση (http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=74323) που θα κάνει το φόρουμ μας στις 28/8/2009...

basiaras 27
25-08-2009, 16:26
ευχαριστω παρα πολυ.θα προσπαθησω να ειμαι εκει.οσο γιαυτο που ρωτησα σχετικα με το βιντεακι η καμια φωτο,πως θα το καταφερω?

Nissos Mykonos
25-08-2009, 16:40
ευχαριστω παρα πολυ.θα προσπαθησω να ειμαι εκει.οσο γιαυτο που ρωτησα σχετικα με το βιντεακι η καμια φωτο,πως θα το καταφερω?

Για να βγάλεις φωτογραφία είναι πολύ απλό.Πατάς το PrtScn(Print Screen) και μετά ανοίγεις την ζωγραφική και κάνεις επικόλληση.Τώρα για βίντεο πρέπει να έχεις ένα πρόγραμμα...
Θα ήθελα όμως να επισημάνω σε όλους, ότι αν δημοσιεύσετε τις φωτογραφίες ή το βίντεο (από πλοία που δεν έχετε κατασκευάσει) σε άλλο σίτε θα πρέπει να γράψουν σε ποιον ανήκει το πλοίο και ότι το πήρατε από το [email protected]..;)

basiaras 27
27-08-2009, 08:45
καλημερα.ευχαριστω παρα πολυ.θα το δοκιμασω

Karolos
27-08-2009, 21:11
Φίλε ChiefMate αφού θα είμαι στην συνάντηση θα σου δώσω εγώ κάποιες πληροφορίες και ένα CD για το παιχνίδι...;)

Εγώ πού είμαι ο ποιό μικρός πώς μπορώ να το αποκτίσω ;

Nissos Mykonos
27-08-2009, 21:22
Εγώ πού είμαι ο ποιό μικρός πώς μπορώ να το αποκτίσω ;
Όταν λες <<ο ποιό μικρός>> τι εννοείς φίλε Κάρολε??

Karolos
27-08-2009, 23:29
Όταν λες <<ο ποιό μικρός>> τι εννοείς φίλε Κάρολε??

Στήν ηλικία φυσικά. Είμαι μόνο *****3 = (53)

Nissos Mykonos
27-08-2009, 23:32
Στήν ηλικία φυσικά. Είμαι μόνο *****3
Και εγώ είμαι 14 παρά 2 μήνες,δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.Θα σου έχω έτοιμο ένα CD αύριο.Το οποίο θα σου δοθεί ΔΩΡΕΑΝ..;)

Karolos
28-08-2009, 05:40
Και εγώ είμαι 14 παρά 2 μήνες,δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.Θα σου έχω έτοιμο ένα CD αύριο.Το οποίο θα σου δοθεί ΔΩΡΕΑΝ..;)



Ευχαριστώ πολύ να είσαι καλά.:p !!!!!!!!

ndimitr93
28-08-2009, 08:52
Και εγώ είμαι 14 παρά 2 μήνες,δεν έχει καμία σημασία η ηλικία.Θα σου έχω έτοιμο ένα CD αύριο.Το οποίο θα σου δοθεί ΔΩΡΕΑΝ..;)

Πολύ πρόσχαρο σε βλέπω συνάδελφε....μπράβο....
¶ και κάτι άλλο.....όχι και 14...είπαμε, μεγάλος μεγάλος αλλά όχι κι έτσι!:mrgreen::mrgreen:

ndimitr93
02-09-2009, 14:57
Στην τελική ευθεία η παράδοση του Λατώ...από εδώ (http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?p=247852#post247852) παρακολουθείτε την εξέλιξη των γεγονότων μέχρι αύριο το μεσημέρι........;)

basiaras 27
03-09-2009, 08:47
εδω πιστευω ειναι το καταλληλοτερο θεμα.σωστα?το ξεκινησα σημερα το πρωι κ σε κανα μισαωρο θα φτασω στην κιθνο.πολυ ωραιο ταξιδι.

basiaras 27
05-09-2009, 12:10
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΑΥΤΟΠΑΡΕΑ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ-ΜΥΚΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΛΑΤΩ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.

ndimitr93
05-09-2009, 12:17
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΝΑΥΤΟΠΑΡΕΑ.ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 20ΛΕΠΤΟ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ-ΜΥΚΟΝΟ ΜΕ ΤΟ ΛΑΤΩ.ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.
Θελω να μου πεις στην Τήνο πως θα κανεις μανούβρα.....!!!!!

basiaras 27
05-09-2009, 12:22
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΩ.ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ?

ndimitr93
05-09-2009, 12:23
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΩ.ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ?
Aν είσαι καλός καπετάνιος θα την βρεις......Αλλιώς κάνε άλλη γραμμή....

basiaras 27
05-09-2009, 12:37
ΘΑ ΔΩ.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ

olympiacos7
06-09-2009, 02:43
55288
Eνα κρυο βραδυ του Νοεμβρη το Λατω και ο βαπορας Νο2 παρεουλα....

ndimitr93
06-09-2009, 13:17
55288
Eνα κρυο βραδυ του Νοεμβρη το Λατω και ο βαπορας Νο2 παρεουλα....
Α....Μάνο μας εκπλήσσεις!!!!!;)

basiaras 27
07-09-2009, 12:23
καλημερα. καταφερα το λατω να κανω μανουβρα στην τηνο.πριν απο λιγο αναχωρησα απο την μυκονο κ επιστρεφω πειραια.

Ergis
11-09-2009, 01:52
Θελω να μου πεις στην Τήνο πως θα κανεις μανούβρα.....!!!!!

εγω το αραξα και στο μεσα αλλα και στο εξω λιμανι μπαινοντας και τις 2 φορες με 11 κομβους κοντα μεσα...στην αρχη δυσκολευτηκα λιγο λογω του χειριστηριου αλλα στο τελος (συνηθησμενος σε αυτο) το παρκαρα με το πληκτρολογιο-ποντικι και μου βγηκε με την πρωτη.θελει βεβαια ενα μικροκολπαακι για να γυρισει οπως το θελουμε......

ndimitr93
11-09-2009, 10:00
εγω το αραξα και στο μεσα αλλα και στο εξω λιμανι μπαινοντας και τις 2 φορες με 11 κομβους κοντα μεσα...στην αρχη δυσκολευτηκα λιγο λογω του χειριστηριου αλλα στο τελος (συνηθησμενος σε αυτο) το παρκαρα με το πληκτρολογιο-ποντικι και μου βγηκε με την πρωτη.θελει βεβαια ενα μικροκολπαακι για να γυρισει οπως το θελουμε......
Μπράβο Γιώργο......εγώ χρησιμοποιώ μόνο πληκτρολόγιο και το συρταρώνω με ακρίβεια......το ποντίκι το χρησιμοποιώ μόνο για την κάμερα.....;) Η αλήθεια είναι ότι δεν το εβαλα ακόμα στην Τήνο εγώ....:cool:

Naias II
11-09-2009, 12:05
εγω το αραξα και στο μεσα αλλα και στο εξω λιμανι μπαινοντας και τις 2 φορες με 11 κομβους κοντα μεσα...στην αρχη δυσκολευτηκα λιγο λογω του χειριστηριου αλλα στο τελος (συνηθησμενος σε αυτο) το παρκαρα με το πληκτρολογιο-ποντικι και μου βγηκε με την πρωτη.θελει βεβαια ενα μικροκολπαακι για να γυρισει οπως το θελουμε......

Δεν ξέρω αν κάνεις το ίδιο κολπάκι με εμένα. Δηλαδή τη τεχνική που χρησιμοποιούν οι ναυτικοί.
Μπαίνω μέσα στο λιμάνι, ρίχνω την άγκυρα έτσι ώστε να είναι σταθερή η πλώρη, γυρίζει το πλοίο και μπαίνει μέσα κουτί. ;)
Σωστός; :D

ndimitr93
11-09-2009, 12:15
Δεν ξέρω αν κάνεις το ίδιο κολπάκι με εμένα. Δηλαδή τη τεχνική που χρησιμοποιούν οι ναυτικοί.
Μπαίνω μέσα στο λιμάνι, ρίχνω την άγκυρα έτσι ώστε να είναι σταθερή η πλώρη, γυρίζει το πλοίο και μπαίνει μέσα κουτί. ;)
Σωστός; :D
Δεν μπορούμε να ρίξουμε άγκυρα στο vs....:confused:
Να ριξουμε δεν μπορουμε αλλα νοητα ναι!!!!! Τωρα το δοκιμασα....Αρκει βεβαια οι σχεδιαστες να εχουν τους αξονες τους στην πλωρη......Ετυχε στο λατω να ειναι στην πλωρη....σε αλλα βαπορια ειναι στην μεση οποτε δεν θα δουλευει ετσι....Οι απανταχου ναυπηγοι κατάλαβαν......

Ergis
11-09-2009, 12:20
Δεν ξέρω αν κάνεις το ίδιο κολπάκι με εμένα. Δηλαδή τη τεχνική που χρησιμοποιούν οι ναυτικοί.
Μπαίνω μέσα στο λιμάνι, ρίχνω την άγκυρα έτσι ώστε να είναι σταθερή η πλώρη, γυρίζει το πλοίο και μπαίνει μέσα κουτί. ;)
Σωστός; :D

δηλαδη ριχνεις την αγκυρα το στριβεις με το stern thruster την ξανανεβαζεις και μετα ααναποδα μεχρι την προβλητα;;;
εγω αγκυρα ριχνω μονο οταν πλεον το ακινητοποιησω το καραβι.
και επισης το stern thruster το χρησημοποιω μονο σε καραβια που εχουν.οποτε στο ΛΑΤΩ δεν το χρησημοποιω.

nik προφανως ενοει το ενα απο τα 2 κουμπακια δεξια,(μου διαφευγει το ονομα)

Naias II
11-09-2009, 12:23
Στο παιχνίδι τρόπος του λέγειν....:D
Πατάω Shift+A κάνει Anchor down και μετά στροφή στα προπελάκια και γυρίζει.

ndimitr93
11-09-2009, 13:15
δηλαδη ριχνεις την αγκυρα το στριβεις με το stern thruster την ξανανεβαζεις και μετα ααναποδα μεχρι την προβλητα;;;
εγω αγκυρα ριχνω μονο οταν πλεον το ακινητοποιησω το καραβι.
και επισης το stern thruster το χρησημοποιω μονο σε καραβια που εχουν.οποτε στο ΛΑΤΩ δεν το χρησημοποιω.

nik προφανως ενοει το ενα απο τα 2 κουμπακια δεξια,(μου διαφευγει το ονομα)
Γιώργο όταν κάνεις anchor, το βαπόρι ακινητοποιείται αλλά μπορεί να πάει δεξιά-αριστερά.....;)

Ergis
11-09-2009, 14:01
Γιώργο όταν κάνεις anchor, το βαπόρι ακινητοποιείται αλλά μπορεί να πάει δεξιά-αριστερά.....;)

ναι το ξερω αυτο,αυτο προφανως θεωρει και ο συναδελφος ΝΑΙΑΣ 2 ως αγκυρα.προσπαθω ομως να καταλαβω τον τροπο που το αραζει.
εγω απολαυσα περισοτερο το μεσα λιμανι,εκει που μπορεις να το αραξεις πλαγιως.ειναι φανταστικο καραβι το ΛΑΤΩ πραγματικα...ανυπομωνω να σχολασω.......;);):rolleyes:

ndimitr93
11-09-2009, 14:39
ναι το ξερω αυτο,αυτο προφανως θεωρει και ο συναδελφος ΝΑΙΑΣ 2 ως αγκυρα.προσπαθω ομως να καταλαβω τον τροπο που το αραζει.
εγω απολαυσα περισοτερο το μεσα λιμανι,εκει που μπορεις να το αραξεις πλαγιως.ειναι φανταστικο καραβι το ΛΑΤΩ πραγματικα...ανυπομωνω να σχολασω.......;):rolleyes:
Εγώ πάλι το βαρέθηκα για αυτό σχεδιάζω άλλα τέσσερα πλοία!!!!!!! Αν βαριέται κανεις τι μπορεί να κανει....:rolleyes::D

Nissos Mykonos
11-09-2009, 14:41
Εγώ πάλι το βαρέθηκα για αυτό σχεδιάζω άλλα τέσσερα πλοία!!!!!!! Αν βαριέται κανεις τι μπορεί να κανει....:rolleyes::D
Kαι εγώ σχεδιάζω αλλά δύο πλοία, δεν αποκαλύπτω ποια είναι..Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχει πάρει φωτιά το χέρι μου....
Τελικά συνάδελφε η βαρεμάρα κάνει καλό...:mrgreen:

Ergis
11-09-2009, 15:12
Kαι εγώ σχεδιάζω αλλά δύο πλοία, δεν αποκαλύπτω ποια είναι..Το μόνο που ξέρω είναι ότι έχει πάρει φωτιά το χέρι μου....
Τελικά συνάδελφε η βαρεμάρα κάνει καλό...:mrgreen:


μιας και το φερε η κουβεντα λοιπον θα πω και εγω οτι ετοιμαζω ενα:D:D;)....βεβαια θα αργησει πολυ...δεν μπορεσα ομως να αντισταθω στον πειρασμο.......

ndimitr93
11-09-2009, 15:31
Δηλαδή έχουμε 2 ο Γιάννης, 4 εγώ, 9 στα ναυπηγεία και 1 ο Γιώργος σύνολο 16!!!!!!!!!!!!!!! Καλά παμε!!!!!!!!!:cool:

Ergis
11-09-2009, 15:47
Δηλαδή έχουμε 2 ο Γιάννης, 4 εγώ, 9 στα ναυπηγεία και 1 ο Γιώργος σύνολο 16!!!!!!!!!!!!!!! Καλά παμε!!!!!!!!!:cool:

πρωτα ο θεος.......

koukou
11-09-2009, 16:41
Κύριοι ,πραγματικά έχετε ταλέντο!!!καλά που φτιάχνετε εσείς κα να καράβι γιατί εγώ δεν βγάζω άκρη !!!στο sketch up την παλεύω με τα μοντέλα δεν μπορώ να πω ,όμως με το πρόγραμμα που το μετατρέπεις το πλοίο για να το βάλεις στο παιχνίδι η μάχη είναι άνιση !!!
Όσο για τα συρταρόματα!!! Πραγματικά ακούει ωραία το λατώ !!!
¶! για το λιμάνι της σούδας (που δίστιχος έχω να το δω από πέρυσι τέτοια εποχή) ΤΕΛΕΙΟ!!!!

Naias II
11-09-2009, 21:26
δηλαδη ριχνεις την αγκυρα το στριβεις με το stern thruster την ξανανεβαζεις και μετα ααναποδα μεχρι την προβλητα;;;


ναι το ξερω αυτο,αυτο προφανως θεωρει και ο συναδελφος ΝΑΙΑΣ 2 ως αγκυρα.προσπαθω ομως να καταλαβω τον τροπο που το αραζει.


Όπως το περιέγραψες παραπάνω.
Όμως αυτή την τεχνική δεν τη χρησιμοποιώ συχνά. Πολλές φορές για να ανεβάσω την αδρεναλίνη :D μπαίνω μέσα στο λιμάνι με 25-30 κόμβους :lol:, άμα δεν ρίξω άγκυρα να φρενάρει την πλώρη θα βαρέσω στο ντόκο :lol:, οπότε χρησιμοποιώ το παραπάνω τρόπο.
Από περιέργεια ποιος άλλος τρέχει μέσα στο λιμάνι;;; :mrgreen:

nautical96
11-09-2009, 23:03
εγω αρχικα την πρωτη φορα που το επεξα το παιχνιδι εμπενα στο λιμανι οσο πιο ψυλα πηγαινε η ταχυτητα επειδη δεν το ηξερα καλα. Αλλα τωρα τελευταια που το εχω μαθει κατεβαζω την ταχυτητα και μπενω στο λιμανι

alcaeos
12-09-2009, 09:03
Αν ειχαμε κατι τετοιο (http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://forum.shipsim.com/Uploads/control12.JPG&imgrefurl=http://www.shipsim.com/ShipSimForum/index.php%3Ftopic%3D4503.0&usg=__9CeeoxXyBWHqF0JSvc3PJzIsPlE=&h=506&w=881&sz=51&hl=el&start=2&um=1&tbnid=oaayAbiQk9Y54M:&tbnh=84&tbnw=146&prev=/images%3Fq%3Dship%2Bsimulator%2Bjoystick%26ndsp%3D 20%26hl%3Del%26sa%3DN%26um%3D1)
θα γινοταν πολυ πιο ρεαλιστικο το παιχνιδι...αλλα αντε να το βρεις ..

Naias II
12-09-2009, 10:20
Φοβερό άμα τα είχαμε..... οι δουλειές μας θα πήγαιναν πίσω.Τέλος :mrgreen:

leonidas
12-09-2009, 10:39
Αν ειχαμε κατι τετοιο (http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://forum.shipsim.com/Uploads/control12.JPG&imgrefurl=http://www.shipsim.com/ShipSimForum/index.php%3Ftopic%3D4503.0&usg=__9CeeoxXyBWHqF0JSvc3PJzIsPlE=&h=506&w=881&sz=51&hl=el&start=2&um=1&tbnid=oaayAbiQk9Y54M:&tbnh=84&tbnw=146&prev=/images%3Fq%3Dship%2Bsimulator%2Bjoystick%26ndsp%3D 20%26hl%3Del%26sa%3DN%26um%3D1)
θα γινοταν πολυ πιο ρεαλιστικο το παιχνιδι...αλλα αντε να το βρεις ..






Χαχαχαχαχα....Τι τιμονιερες τωρα για τα αμαξια, εδω θα στησουμε ολοκληρη γεφυρα στο σπιτι μας! :p:mrgreen:

ndimitr93
13-09-2009, 19:47
Αν ειχαμε κατι τετοιο (http://images.google.gr/imgres?imgurl=http://forum.shipsim.com/Uploads/control12.JPG&imgrefurl=http://www.shipsim.com/ShipSimForum/index.php%3Ftopic%3D4503.0&usg=__9CeeoxXyBWHqF0JSvc3PJzIsPlE=&h=506&w=881&sz=51&hl=el&start=2&um=1&tbnid=oaayAbiQk9Y54M:&tbnh=84&tbnw=146&prev=/images%3Fq%3Dship%2Bsimulator%2Bjoystick%26ndsp%3D 20%26hl%3Del%26sa%3DN%26um%3D1)
θα γινοταν πολυ πιο ρεαλιστικο το παιχνιδι...αλλα αντε να το βρεις ..




Εγώ ξεκίνησα την κατασκευή αλλά με διαφορετικό τρόπο........

cpt babis
13-09-2009, 20:06
Εγώ ξεκίνησα την κατασκευή αλλά με διαφορετικό τρόπο........
Δηλαδη με ποιο τροπο?

ndimitr93
13-09-2009, 20:25
Δηλαδη με ποιο τροπο?
Καμία σχέση με αυτά που λέει αυτός......εντελώς διαφορετικά....Δεν γίνεται να τα πω.....δεν θα τα καταλαβετε......;):cool:

seaways_lover
14-09-2009, 21:14
To Μπλε Αστερι 1 δεμένο στο λιμάνι της Ρόδου, λίγο πριν την αναχωρηση του για Πειραια στις 10 το πρωι.

56671

To μεγαλόπρεπο βαπόρι εν πλώ για Πειραια με 28 κομβους δρομο...

56670

Το βαπόρι μας, μετα απο 14 ωρες υπεροχου ταξιδιού, στο λιμανι του Πειραια!!!

56669

Karolos
14-09-2009, 21:22
To Μπλε Αστερι 1 δεμένο στο λιμάνι της Ρόδου, λίγο πριν την αναχωρηση του για Πειραια στις 10 το πρωι.

56671

To μεγαλόπρεπο βαπόρι εν πλώ για Πειραια με 28 κομβους δρομο...

56670

Το βαπόρι μας, μετα απο 14 ωρες υπεροχου ταξιδιού, στο λιμανι του Πειραια!!!

56669

Αυτό το vir. sailor με αυτά τα γραφικά καί πλοία πως θα γίνει να τό βρώ καί εγώ. Μετά συγχωρήσεως παρακαλώ.

seaways_lover
15-09-2009, 01:47
Φίλε μου Κάρολε, το παιχνίδι μπορείς να το κατεβάσεις από λινκ που υπάρχει δημοσιευμένο στα θέματα του Virtual Sailor Add-Οns, εδώ στο φόρουμ μας. Καθώς και τα βαπόρια που μας χαρίζουν οι ναυπηγοί μας εδώ. Να ΄ναι καλά τα παιδιά.

http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=29256 (http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=29256)

Όλα βρίσκονται σε αυτό το λινκ. Το πρόγραμμα βρίσκεται στο πρώτο ποστ κάτω από την υπογραφή του φίλου alcaeos, “Virtual sailor 7 full”

Τα βαπόρια βρίσκονται διάσπαρτα, αλλά και κάπου συγκεντρωμένα στο ίδιο thread.

Καλές πλόες!!!

seaways_lover
15-09-2009, 01:55
Εχει καποιος να προσφερει στους καπετανιους του VS το "πραγματικό" λιμανι του Πειραια? Γιατι αυτο που εχει απο μονο του το VS ουτε μαρινα για τρατες δεν κανει!!!:p Εκεινο το καημενο το ΛΑΤΩ, Πειραια πηγαινει και Πειραια δεν βλεπει!!! Σαν κρουαζιεροπλοιο σε νησι. Όλο εξω το δενω....!!! Κριμα στο βαποραρο δηλαδη...!!!!

fourtounakis
15-09-2009, 16:49
Καμία σχέση με αυτά που λέει αυτός......εντελώς διαφορετικά....Δεν γίνεται να τα πω.....δεν θα τα καταλαβετε......;):cool:
asxoliasto....

ndimitr93
15-09-2009, 16:57
asxoliasto....
Ανέλυσέ το λίγο το θέμα γιατί δεν νομίζω να καταλάβε κανείς τι υποννοείς!!!! Πόσο μάλλον εγώ!!!!!!!!

Karolos
15-09-2009, 20:35
Φίλε μου Κάρολε, το παιχνίδι μπορείς να το κατεβάσεις από λινκ που υπάρχει δημοσιευμένο στα θέματα του VirtualSailorAdd-Οns, εδώ στο φόρουμ μας. Καθώς και τα βαπόρια που μας χαρίζουν οι ναυπηγοί μας εδώ. Να ΄ναι καλά τα παιδιά.

http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=29256 (http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?t=29256)

Όλα βρίσκονται σε αυτό το λινκ. Το πρόγραμμα βρίσκεται στο πρώτο ποστ κάτω από την υπογραφή του φίλου alcaeos, “Virtualsailor 7 full”

Τα βαπόρια βρίσκονται διάσπαρτα, αλλά και κάπου συγκεντρωμένα στο ίδιο thread.

Καλές πλόες!!!
Ευχαριστώ πολύ. Θα τα βρώ καί ποίος μας πιάνει μετά.

papagiannis
15-09-2009, 23:18
παιδια και σε εμενα ειναι σχετικα σε μικρη κλιμακα το λιμανι του πειραια και εκτος αυτου οταν πλησιασω κοντα το ντοκ με ρουφαει μεσα η μου κανει προσκρουση και μενει ακυβερνητο το καραβι πως γινεται να βαλουμε σε ολα τα πλοια διπλα χειριστηρια ?

Nissos Mykonos
16-09-2009, 06:26
παιδια και σε εμενα ειναι σχετικα σε μικρη κλιμακα το λιμανι του πειραια και εκτος αυτου οταν πλησιασω κοντα το ντοκ με ρουφαει μεσα η μου κανει προσκρουση και μενει ακυβερνητο το καραβι πως γινεται να βαλουμε σε ολα τα πλοια διπλα χειριστηρια ?
Φίλε papagiannis για να μην ''κουτουλάει'' το πλοίο στο ντόκο θα πρέπει να ρυθμίσεις τα graphics όπως φαίνονται εδώ. (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=249067&postcount=3)Τώρα για τα διπλά χειρηστήρια την απάντησή σου θα την βρεις εδώ (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=238939&postcount=3)...

alcaeos
16-09-2009, 14:57
speedrunner lll και iv μαζι

cpt babis
16-09-2009, 15:00
speedrunner lll και iv μαζι
Πολυ ωραια φιλε Αλκαιο!!!!
Μπραβο!!!!

ndimitr93
16-09-2009, 15:26
Τα υπό ναυπήγηση πλοία μας.....Λείπουν μερικά βέβαια γιατί είναι μέσα στα ναυπηγεία....σε λίγο καιρό θα βγουν.....;)
56846

seaways_lover
16-09-2009, 15:30
ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟΤΗΤΑ!!!!!! ΑΜ' ΠΩΣ???;):cool:

cpt babis
16-09-2009, 15:32
Τα υπό ναυπήγηση πλοία μας.....Λείπουν μερικά βέβαια γιατί είναι μέσα στα ναυπηγεία....σε λίγο καιρό θα βγουν.....;)
56846
Μπραβο Νικο και Γιαννη ειστε εκπληκτικοι!!!!

Ergis
16-09-2009, 17:23
Τα υπό ναυπήγηση πλοία μας.....Λείπουν μερικά βέβαια γιατί είναι μέσα στα ναυπηγεία....σε λίγο καιρό θα βγουν.....;)
56846

θα δουμε καποιο απο αυτα αμεσα;;;

Nissos Mykonos
16-09-2009, 17:29
θα δουμε καποιο απο αυτα αμεσα;;;
Γιώργο τα παλάτια πιστεύουμε ότι θα παραδωθούν μέσα στον Οκτώβριο.....Θα σας ενημερώνουμε για τις εξελίξεις....

diagoras
16-09-2009, 18:18
Τα υπό ναυπήγηση πλοία μας.....Λείπουν μερικά βέβαια γιατί είναι μέσα στα ναυπηγεία....σε λίγο καιρό θα βγουν.....;)
56846
Μπραβο παιδια.Ειστε απιθανοι.Σας ευχαριστουμε

Karolos
16-09-2009, 21:22
Καλησπέρα σας.
Εχω ένα πρόβλημα με το V.S.
Κατέβασα το παιγνίδι, ανοίγει καί έχω ένα πρόβλημα.
Βάζω τα καράβια σε ταξίδι κανονικά, όμως όταν αλάζω πλοίο, μου μπαίνουν τα υπόλοιπα πού δέν παρακολουθώ σε αυτόματο πιλότο ενώ εγώ έχω τόν αυτόματο εκτός.
Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει ;;;

seaways_lover
17-09-2009, 01:22
Φίλε μου Κάρολε καλησπέρα. Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος (ας μας διαφωτίσουν τα παιδιά που σκίζουν το VS) μπορείς να καπετανευσεις ένα μόνο πλοίο τη φορά. Επομένως αν έχεις βάλει περισσότερα πλοία ταυτόχρονα στο σκηνικό, λογικά αυτά που δεν ελέγχεις θα μπουν σε κατάσταση «αυτόματου πιλότου». Ακυβέρνητα καραβιά νομίζω πως στο VS δεν επιτρέπονται.:rolleyes: Αν τα λέω σωστά, ελπίζω να βοήθησα. Πάντως μια φορά που το έκανα κι εγώ αυτό, ούτε λίγο ούτε πολύ, έζησα τη Ναυμαχία της Σαλαμίνας!!! Η λέξη «πανικός» δεν περιγράφει την κατάσταση που δημιούργησα…!!!;)

ndimitr93
17-09-2009, 13:35
Λοιπόν.....θα απαντήσω για τον αυτόματο πιλότο....βεβαίως και μπορείς να έχεις ακυβέρνητα πλοία στο παιχνίδι.....
Καταρχάς βάζουμε όλα τα πλοία και ξεκινάμε....
Μετά περνάμε από ένα ένα πλοίο και προσανατολιζόμαστε....
μόλις πάμε στο επόμενο όμως, πατάμε Β και πάμε στην δεύτερη καρτέλα όπου επιλέγοντας ένα ένα τα υπόλοιπα πλοία, ξετσεκάρουμε την επιλογή Auto Pilot....;)
Και μόλις πάμε στο επόμενο τα ίδια....μέχρι που θα φτάσουμε να καπετανεύουμε ένα πλοίο και τα υπόλοιπα θα έχουν την πορεία που τους έχουμε δώσει απο πριν........;)

leonidas
17-09-2009, 19:57
Τα υπό ναυπήγηση πλοία μας.....Λείπουν μερικά βέβαια γιατί είναι μέσα στα ναυπηγεία....σε λίγο καιρό θα βγουν.....;)
56846


ΥΠΕΡΠΑΡΑΓΩΓΗ!!!!!!!

Τα θερμα μου συγχαριτηρια και στους δυο σας!!! :D

Karolos
17-09-2009, 20:34
Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ, θα τό προσπαθήσω.

apollo_express
20-09-2009, 15:32
Όλα τα μονέλα είναι τέλεια! Συγχαρητήρια! Μόλις τελείωσα ένα δρομολόγιο με το "ΛΑΤΩ": Βαθύ - Καρλόβασι - Εύδηλο - Νάξο - Πάρο - Πειραιά.

cpt babis
20-09-2009, 15:55
Όλα τα μονέλα είναι τέλεια! Συγχαρητήρια! Μόλις τελείωσα ένα δρομολόγιο με το "ΛΑΤΩ": Βαθύ - Καρλόβασι - Εύδηλο - Νάξο - Πάρο - Πειραιά.
Eγω στην Μυκονο πηγα να το βαλω και κοιτα τι επαθα:(
57433

nautical96
20-09-2009, 16:54
τωρα μολις ξεκινησα το δρομολογιο πειραιας-σουδα με το λατω

koukou
20-09-2009, 18:08
βορειαδακι αρκετα καλο στο δ.αιγαιο και στο κρητικο!!:rolleyes:
Ειναι κανεις για κανα ιντερνετικο ταξιδάκι?

cpt babis
20-09-2009, 18:24
βορειαδακι αρκετα καλο στο δ.αιγαιο και στο κρητικο!!:rolleyes:
Ειναι κανεις για κανα ιντερνετικο ταξιδάκι?
Εγω μεσα ειμαι αλλα πως θα γινει?

koukou
20-09-2009, 18:34
Θα ήταν καλύτερο να επικοινωνήσουμε με προσωπικό μήνυμα ! :cool:

nautical96
20-09-2009, 18:56
παιδια και εγω μεσα ειμαι

basiaras 27
20-09-2009, 22:38
γεια σας,πως γινετε να παιξουμε ιντενετ?κ εγω ειμαι μεσα.θα το ηθελα παρα πολυ.οποιος μπορει ας με βοηθησει.ευχαριστω

basiaras 27
24-09-2009, 14:53
γεια σας.ποτε θα μπορεσουμε να παιξουμε ενα ιντερνετικο ταξιδακι?

Ergis
26-09-2009, 09:40
γεια σας,πως γινετε να παιξουμε ιντενετ?κ εγω ειμαι μεσα.θα το ηθελα παρα πολυ.οποιος μπορει ας με βοηθησει.ευχαριστω

και εγω θα ηθελα λιγη βοηθεια στο θεμα αυτο.......οποιος καλος συναδελφος εχει την καλοσυνη να με ενημερωσει με π.μ
ευχαριστω

cpt babis
26-09-2009, 09:43
και εγω θα ηθελα λιγη βοηθεια στο θεμα αυτο.......οποιος καλος συναδελφος εχει την καλοσυνη να με ενημερωσει με π.μ
ευχαριστω
Tην απαντηση την εχει δωσει ο Νικος εδω (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=220045&postcount=292) ;)

Ergis
26-09-2009, 10:04
Tην απαντηση την εχει δωσει ο Νικος εδω (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=220045&postcount=292) ;)

THANKS MATE!

cpt babis
26-09-2009, 10:14
THANKS MATE!
Γιωργο εισαι για μια κοντρα απο Παρο μεχρι Ναξο αν εχεις χρονο?;)

basiaras 27
02-10-2009, 08:42
καλημερα εισται ολοι καλα?μολισ ολοκληρωσα με το λατο πειραια σουδα μετα απο 8 ωρες ασταματητου ταξιδιου.ηταν πολυ καλα.

nautical96
02-10-2009, 09:57
μολις τωρα επιστρεφει το highspeed 5 στο πειραια για να ολοκληρωσω το δρομωλογιο πειραιας κεα-ανδρος-τηνος-μυκονος-συρος-πειραιας

ndimitr93
09-10-2009, 15:46
Δυστυχώς μετά απο μία συμπεριφορά με την οποία θίχτηκαν τα ναυπηγεία μας, και χωρίς να αναφερθώ συγκεκριμένα σε ατομα και καταστασεις, θα κλείσουν (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?b=105) επ' αόριστον...Ζητάμε συγνώμη...Τα πλοία που παραμένουν μισοτελειωμένα θα τα αναλάβουν έμπειροι ναυπηγοί, οι οποίοι θα συμμετέχουν σε πλειστηριασμό των πλοίων...
Ευχαριστούμε για την συμπαράστασή σας....

cpt babis
09-10-2009, 17:01
Δυστυχώς μετά απο μία συμπεριφορά με την οποία θίχτηκαν τα ναυπηγεία μας, και χωρίς να αναφερθώ συγκεκριμένα σε ατομα και καταστασεις, θα κλείσουν (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?b=105) επ' αόριστον...Ζητάμε συγνώμη...Τα πλοία που παραμένουν μισοτελειωμένα θα τα αναλάβουν έμπειροι ναυπηγοί, οι οποίοι θα συμμετέχουν σε πλειστηριασμό των πλοίων...
Ευχαριστούμε για την συμπαράστασή σας....
Kριμα γιατι αυτα τα παιδια και ο Νικος και ο Γιαννης ειχαν σπαταλησει τον ελευθερο τους χρονο για να φτιαξουν αυτα τα αριστουργηματα με πολυ κοπο και απιστευτες ωρες δουλειας και ολα αυτα αφιλοκερδως!!!!
Τους αξιζει ενα μεγαλο μπραβο!!!!
Και ενα μεγαλο ευχαριστω!!!!

koukou
09-10-2009, 19:25
ΟΧΙ :cry:!!! βρέ παίδες το είχατε στήσει τόσο ωραία ,μας είχατε βάλει όλους σε virtual αίσθηση ότι μπορούμε να πλοιαρχήσουμε τα καλύτερα βαπόρια των ελληνικών θαλασσών!!! Ένα όνειρο τρελό και απατηλό που μας το κάνετε πραγματικότητα μέσα από τα αριστουργήματα σας το ταλέντο σας και βέβαια τον κόπο σας και τον πολύτιμο ελεύθερο χρόνο σας!!! Αυτή η αναμονή από το ένα πλοίο εώς το πέρας των εργασιών του άλλου ήταν όλα τα λεφτά , η ενημέρωση και τα δελτία τύπου των ναυπηγείων σας ,μας βγάζανε από την ρουτίνα της εβδομάδας ,προσωπικά είχα κάτι να περιμένω γυρνώντας από την δουλειά!!!
Σας ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ για την προσφορά σας !!!!
Παιδεία είστε τρομεροί !!!

Bill Kladios
10-10-2009, 11:24
Οχι ρε παιδιά μην μας το κάνετε τώρα!Αυτη η μηνιαία αναμονή για κάποιο βαπόρι σας ήταν όντως όλα τα λεφτά!ΚΡΙΜΑ!Και όσον αναφορά τα άτομα που σας έθιξαν με την συμπεριφορά τους,τους εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου να τους χαλάσει το bow thruster στην επόμενη μανούβρα τους!Και πάλι μπράβο παίδες!

diagoras
10-10-2009, 16:22
Moλις τελειωσα μια παραξενη αγονη Ανδρος-Συρος-Τηνος-Μυκονος-Παρος-Ναξος-Αγ Νικολαος-Καρπαθος-Ροδος με το Ροδανθη,ενα ακομα εκλπηκτικο μοντελακι των δυο ναυπηγων μας που δυστυχως δεν θα εχουμε πλεον την ευκαιρια να ξαναμανουβραρουμε μοντελα τους:(.Κριμα που εκλεισαν τα καλυτερα ναυπηγεια που ξερω αλλα καθε αποψη δεκτη και σεβαστη.Δεν πειραζει αρκει να ειστε εσεις καλα παιδια.Οσο για αυτον ή αυτους που εθιξαν τα ναυπηγεια σας και το ταλεντο σας ειναι απλα ανοητος ή ανοητοι:evil::-x.Ευχαριστουμε θερμα μεσα απ την καρδια μας για τον ατελειωτο χρονο που ξοδεψατε για να μας προσφερετε αυτα τα αριστουργηματα

Ergis
16-10-2009, 12:33
ζηταω τιμη εκκινησης προσφορας για την τετραδα των παλατιων........

ndimitr93
16-10-2009, 14:50
ζηταω τιμη εκκινησης προσφορας για την τετραδα των παλατιων........
Μετά από επικοινωνία μου με τον Νομικό Σύμβουλο των ναυπηγείων μας, με ενημέρωσε ότι ακόμα δεν μπορούν να αρχίσουν οι διαπραγματεύσεις για την πώληση των πλοίων καθώς χρειάζεται μερική χαρτούρα...Θα σας ενημερώσουμε σύντομα....

Ergis
16-10-2009, 15:40
Μετά από επικοινωνία μου με τον Νομικό Σύμβουλο των ναυπηγείων μας, με ενημέρωσε ότι ακόμα δεν μπορούν να αρχίσουν οι διαπραγματεύσεις για την πώληση των πλοίων καθώς χρειάζεται μερική χαρτούρα...Θα σας ενημερώσουμε σύντομα....

ελπιζω συντομα....ευχαριστω

leonidas
24-10-2009, 15:43
Καλωσόρισες Βάπορα στη Σούδα!!! :D


61823

ndimitr93
24-10-2009, 16:43
Καλωσόρισες Βάπορα στη Σούδα!!! :D


61823
Έτσι έτσι.....να ενημερώσουμε πως σήμερα στις 23:00 σαλπάρει για Σούδα!!!!!:D;)

seaways_lover
25-10-2009, 03:33
To πρώτο μου ταξίδι με τον βαπόραρο!!! Εχουμε δέσει στο λιμάνι της Σούδας. Το ταξίδι και οι φωτογραφίες από την άφιξη αφιερώνονται εξαιρετικά στους υπέροχους δημιουργούς μας, τον Νίκο (ndimitr93) και τον Γιάννη (Nissos Mykonos).
Θερμά συγχαρητήρια παιδιά. Και σ' ανώτερα!!!!;)
61920
61921
Eίστε απίστευτα ταλέντα φίλοι μου. Μέσα από την καρδιά μου, να θαυμάσουμε και να ταξιδέψουμε με πραγματικά βαπόρια απο τα χέρια σας!!!!
Σας ευχαριστούμε.:D

basiaras 27
25-10-2009, 15:23
γεια σας κ παλι.μολισ ξεκινησα απο πειραια για σουδα με το ελ βενιζελος.παρα πολυ καλη δουλεια.

diagoras
25-10-2009, 15:43
Αψογος ο Λευτερης παιδια.Μπραβο σας και παλι και ευχαριστουμε για την επιστροφη σας

Dimitrisvolos
25-10-2009, 15:57
Παρα πολύ καλα όλα τα πλοια σας !!!!
Μπράβο παιδια !! ευχαριστούμε παρα πολυ .......

nautical96
25-10-2009, 16:06
μόλις τώρα ολοκλήρωσα το πρώτο μου ταξίδι με τον Λευτεράκη(ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΣΟΥΔΑ)
61990

manolis132
25-10-2009, 20:53
Λοιπον εγω αφου ειμαι Κρητικος θα σας πω με μαντιναδα:

Για σου μπρε Νικο και Γιαννιω πλοια που δημιουργειτε
και σεις καπετανεϊδες απου τα οδηγειτε

ndimitr93
25-10-2009, 21:00
Λοιπον εγω αφου ειμαι Κρητικος θα σας πω με μαντιναδα:

Για σου μπρε Νικο και Γιαννιω πλοια που δημιουργειτε
και σεις καπετανεϊδες απου τα οδηγειτε

Γειά σου λεβέντη Μανωλιό, τα πλοία να κατέχεις
για θέλουνε περίσσια προσόχη, να μην τα ξετελέψεις!
:p

manolis132
25-10-2009, 21:14
Γειά σου λεβέντη Μανωλιό, τα πλοία να κατέχεις
για θέλουνε περίσσια προσόχη, να μην τα ξετελέψεις!
:p


Γεια σου μπρε Νικολιό!!!!!

ndimitr93
26-10-2009, 18:18
Αναπαράσταση το τι γινότανε χτες στον κόλπο της Σούδας κατα την αναχώρηση του Ελ. Βενιζέλος στο vs !!!;):D
62142

manolis132
26-10-2009, 18:48
Αναπαράσταση το τι γινότανε χτες στον κόλπο της Σούδας κατα την αναχώρηση του Ελ. Βενιζέλος στο vs !!!;):D
62142

Πω πω πολυ παλιοκαιρος!!!!!!!!!!!

nautical96
26-10-2009, 19:11
Αναπαράσταση το τι γινότανε χτες στον κόλπο της Σούδας κατα την αναχώρηση του Ελ. Βενιζέλος στο vs !!!;):D
62142

λίγο ήθελε να τον βρει ο κεραυνος τον Λευτερακη

manolis132
26-10-2009, 19:14
λίγο ήθελε να τον βρει ο κεραυνος τον Λευτερακη

Ε σιγά...Ο Λευτέρης είναι θεριό δεν καταλαβαίνει απο τέτοια!!!!

nautical96
26-10-2009, 19:19
Ε σιγά...Ο Λευτέρης είναι θεριό δεν καταλαβαίνει απο τέτοια!!!!

σωστος....

leonidas
26-10-2009, 19:51
Αναπαράσταση το τι γινότανε χτες στον κόλπο της Σούδας κατα την αναχώρηση του Ελ. Βενιζέλος στο vs !!!;):D
62142

Πςς...
Φοβερο στιγμιοτυπο!!!
Ευχαριστουμε πολυ !!! :D

nautical96
26-10-2009, 20:08
πάντως λίγο ήθελε να με βρεί και εμένα στο σημερινό ημερήσιο
62172

leonidas
26-10-2009, 20:22
Μανουβρα του Θηριου στο Λιμανι της Θεσσαλονικης ! :D

Αφιερωμενη στους δημιουργους... ;)

62177

ndimitr93
26-10-2009, 20:27
Περίμενα να με χτυπήσει κεραυνός και με πέτυχε....!!!! και το χέρι στο PrtScn βέβαια!!!!:D;)
62178

ndimitr93
26-10-2009, 20:46
Να ενημερώσω ότι στο πλοίο έχουν τοποθετηθεί αλεξικέραυνα και συσωρρευτές ηλεκτρικού φορτίου για τέτοιες περιπτώσεις....
Δεν κινδυνεύετε σε καμμία περίπτωση.....;)

leonidas
26-10-2009, 20:48
Να ενημερώσω ότι στο πλοίο έχουν τοποθετηθεί αλεξικέραυνα και συσωρρευτές ηλεκτρικού φορτίου για τέτοιες περιπτώσεις....
Δεν κινδυνεύετε σε καμμία περίπτωση.....;)

ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕΣ!
ξερεις τι τρομαρα ειχα παθει???:p

και ευτυχως εκει βορεια που ειμαι εχει λιακαδα!:p

Nissos Mykonos
26-10-2009, 20:50
Όπως είδατε ο κεραυνός που χτύπησε τον Νίκο δεν προκάλεσε κανένα πρόβλημα στο πλοίο!
Τα ναυπηγεία μας σκέφτονται πάντα την ασφάλεια των επιβατών.....;)

leonidas
26-10-2009, 20:53
Μπραβο σας και παλι!
Παντα σκεφτεστε τον πελατη!:p

Εδω αλλη μια φοτο του Θηριου στη Σαλονικα οπου εδεσε μετα απο μια δυσκολη μανουβρα! :o

62185

nautical96
26-10-2009, 20:54
μετά απο πολλές μανουβρες καταφερα και έδεσα το Λευρέρη στο λιμάνι του Ηρακλειου
62184

ndimitr93
26-10-2009, 20:57
Ναι αλλά δεν καπνίζει!!! Όλα τα πλοία καπνίζουν ακόμα και δεμένα!!!! Για να σας δω στις επόμενες φώτος σας πόσο θα καπνίζουν!!!;)

nautical96
26-10-2009, 21:46
τωρα εεε....δεν έχεις να πεις!!!!
62201

Nissos Mykonos
26-10-2009, 21:56
E οχι και τόσο καπνό φίλε nautical!Θα τις κάψεις τις μηχανές....;)

manolis132
26-10-2009, 21:59
να κανω μια ερωτηση φοτογραφιες απο το vs7 πως τραβαμε??

nautical96
26-10-2009, 21:59
καλά λες...είδη το έχω μαυρίσει το μισό

manolis132
26-10-2009, 22:00
Να κανω μια ερωτηση ?? Φοτογραφιες απο το vs7 πως τραβαμε γιατι θελω να τραβιξω μερικες να τισ ανεβασω

Nissos Mykonos
26-10-2009, 22:03
Φίλε Μανώλη ρίξε μία ματιά εδώ (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=244961&postcount=33) για να δεις πως βγάζουμε φωτογραφίες στο Virtual Sailor...;)

manolis132
26-10-2009, 22:04
Φίλε Μανώλη ρίξε μία ματιά εδώ (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=244961&postcount=33) για να δεις πως βγάζουμε φωτογραφίες στο Virtual Sailor...;)

Ευχαριστο πολυ φιλε Nissos Mykonos

roussosf
26-10-2009, 22:14
το ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ στο παιχνιδι δεν εχει ομαλη κινηση αλλα σαν τα παλια slow motion της tv
αυτο οφειλετε στην μνημη του pc η φταιει κατι αλλο ?

ndimitr93
26-10-2009, 22:18
το ΕΛ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ στο παιχνιδι δεν εχει ομαλη κινηση αλλα σαν τα παλια slow motion της tv
αυτο οφειλετε στην μνημη του pc η φταιει κατι αλλο ?
Στην μνήμη του pc φυσικά και στον επεξεργαστή......;)

leonidas
26-10-2009, 22:22
Δεν φταει και το οτι εχει πιο πολλες λεπτομερεις συγκριτικα με αλλα πλοια...?;)

Nissos Mykonos
26-10-2009, 22:25
Φυσικά και η λεπτομέρεια είναι ένας από τους λόγους που κάνουν το παιχνίδι να τρέχει με λιγότερα fps!Την έχουμε ξανακάνει την κουβέντα αυτή παιδιά μην την ξαναρχίσουμε ....;)

ndimitr93
26-10-2009, 22:25
Δεν φταει και το οτι εχει πιο πολλες λεπτομερεις συγκριτικα με αλλα πλοια...?;)
Εμένα όμως Λεωνίδα, παρόλο που είναι μεγαλύτερο από το Λατώ (όχι σε όγκο, σε μέγεθος αρχείου;)), δεν κολλάει καθόλου, ούτε πηγαίνει πιο αργά....
Αν πάλι έχουμε ανοιχτά άλλα 10 προγράμματα, ε λογικό είναι να κολλάει ελαφρώς....

leonidas
26-10-2009, 22:45
Οκ παιδια!

Καν'τε αυτο που εκανα εγω να δειτε ποσο κολλαει :p


Για τα αγαπημενα σε ολους ναυπηγεια...

G&N Shipbuilding.Co

62225

ndimitr93
26-10-2009, 23:17
Οκ παιδια!

Καν'τε αυτο που εκανα εγω να δειτε ποσο κολλαει :p


Για τα αγαπημενα σε ολους ναυπηγεια...

G&N Shipbuilding.Co

62225


Και ψάχναμε άτομο για διαφημιστική καμπάνια!!!! Λεωνίδα θα μας ετοιμάσεις μία μπροσούρα έτσι???:D:cool:

leonidas
27-10-2009, 21:48
Να ρωτήσω κάτι...
Θα μπει ή δεν θα μπεί? :p

62348

diagoras
27-10-2009, 21:49
Να ρωτήσω κάτι...
Θα μπει ή δεν θα μπεί? :p

62348
Μπαινει Λεωνιδα;).

nautical96
27-10-2009, 21:52
Να ρωτήσω κάτι...
Θα μπει ή δεν θα μπεί? :p

62348

το εχω δοκιμάσει και εγώ και μπένει...αλλα με χίλια ζόρια

leonidas
27-10-2009, 22:05
Χαχαχα...Μπηκε με πολυ τεχνικη! :p

Τωρα ξεκιναω δρομολογιο μακρυ!!!

HIGHSPEED 5

ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΛΗΜΝΟΣ :D

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ! :p

diagoras
27-10-2009, 22:28
Χαχαχα...Μπηκε με πολυ τεχνικη! :p

Τωρα ξεκιναω δρομολογιο μακρυ!!!

HIGHSPEED 5

ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΛΗΜΝΟΣ :D

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ! :p
Θα φτασεις πιο συντομα τουλαχιστον.Αφου εχεις τα μεσα:p

nautical96
27-10-2009, 22:37
Χαχαχα...Μπηκε με πολυ τεχνικη! :p

Τωρα ξεκιναω δρομολογιο μακρυ!!!

HIGHSPEED 5

ΠΕΙΡΑΙΑΣ - ΛΗΜΝΟΣ :D

ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ! :p

εσύ φεύγεις...εγώ τώρα τελίωσα με το highspeed 5 το δρομολόγιο Πειραιάς-Κέα-Ανδρος-Τηνος-Μυκονος-Συρος-Πειραιας
62373

leonidas
27-10-2009, 23:11
Το ταξιδι στη Λημνο ολοκληρωθηκε με επιτυχια!!! :D

Το ταξιδι διερκησε...

3 ωρες και 45 λεπτα !!!!!!


ΟΣΟ ΑΠΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΣΥΡΟ ΜΕ ΤΟ ΙΘΑΚΗ !!! :o


πυραυλος...:cool:

leonidas
27-10-2009, 23:17
Οριστε και η φωτογραφια...

Το HIGHSPEED 5 δεμενο στο νεο λιμανι Μυρινα της Λημνου...;)

62382

Nissos Mykonos
28-10-2009, 00:11
Δύο φωτογραφίες του υπό κατασκευή πλοίου των Ναυπηγείων SPEEDRUNNER III...
Περιστροφή στον κόλπο της Σούδας...
62389
Και δοκιμαστική μανούβρα στο λιμάνι της Τήνου...
62390

nautical96
28-10-2009, 00:45
πολύ ωραίο το speedruner iii πότε θα είναι έτοιμο?

speedrunner IV
28-10-2009, 09:10
παιδια αυτο πλοιο μαζι με το speedrunner IV ειναι απο τα αγαπιμενα μου!!το περιμενω με ανιπομονισια!!

Nissos Mykonos
28-10-2009, 10:13
Φίλε nautical96 υπολογίζουμε ότι τα Speedrunner III-IV θα είναι έτοιμα στα μέσα του άλλου μήνα....;)

nautical96
28-10-2009, 11:08
Φίλε nautical96 υπολογίζουμε ότι τα Speedrunner III-IV θα είναι έτοιμα στα μέσα του άλλου μήνα....;)

ευχαρηστό πολύ για την ενημέρωση θα το περιμένουμε πως και πως...

douzoune
28-10-2009, 11:15
Φίλε nautical96 υπολογίζουμε ότι τα Speedrunner III-IV θα είναι έτοιμα στα μέσα του άλλου μήνα....;)
Αυτά είναι ναυπηγεία. Όχι σαν κάτι άλλα που κάνουν 18 μήνες να ναυπηγήσουν ένα καράβι...:D:cool::D Συγχαρητήρια παιδιά. Κάνετε πολύ καλή δουλειά. Καλή δύναμη, καλή συνέχεια και πάντα ποιοτικές δουλειές...

leonidas
28-10-2009, 11:22
Δύο φωτογραφίες του υπό κατασκευή πλοίου των Ναυπηγείων SPEEDRUNNER III...
Περιστροφή στον κόλπο της Σούδας...
62389
Και δοκιμαστική μανούβρα στο λιμάνι της Τήνου...
62390

ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ !!!!!!!!!
ΠΟΛΥ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΛΗΘΙΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΟ!!!

ΣΚΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!!:D:D:D

cpt babis
28-10-2009, 13:08
Δύο φωτογραφίες του υπό κατασκευή πλοίου των Ναυπηγείων SPEEDRUNNER III...
Περιστροφή στον κόλπο της Σούδας...
62389
Και δοκιμαστική μανούβρα στο λιμάνι της Τήνου...
62390
Τα λογια ειναι περιττα.....:D:D:D

nautical96
28-10-2009, 13:09
επιτέλους...κατέφερα και έδεσα μαζί τα δύο θεργιά στο Πειραιά
62480

diagoras
28-10-2009, 14:22
Δύο φωτογραφίες του υπό κατασκευή πλοίου των Ναυπηγείων SPEEDRUNNER III...
Περιστροφή στον κόλπο της Σούδας...
62389
Και δοκιμαστική μανούβρα στο λιμάνι της Τήνου...
62390
Βολιδα το εργαλειο;):p.Μπραβο παιδια.

leonidas
28-10-2009, 15:05
επιτέλους...κατέφερα και έδεσα μαζί τα δύο θεργιά στο Πειραιά
62480

Μπραβο φιλε.
Να κανω μια παρατηρηση.
Τις φωτογραφιες απο την ζωγραφικη θα τις αποθηκευεις ως αρχειο PNG οπου δεν αλλοιωνεται η φωτογραφια με την αλλαγη αυτη απο BMP...;)

nautical96
28-10-2009, 15:15
Μπραβο φιλε.
Να κανω μια παρατηρηση.
Τις φωτογραφιες απο την ζωγραφικη θα τις αποθηκευεις ως αρχειο PNG οπου δεν αλλοιωνεται η φωτογραφια με την αλλαγη αυτη απο BMP...;)

οκ ευχαρηστό πολύ...γιατι έλεγα και εγω γιατι αλλοιωνεται η οικόνα

basiaras 27
28-10-2009, 15:40
καλησπερα.θελς να κανω μια ερωτηση.πως ανεβαινουν φοτο απο το παιχνιδι στο forum.ευχαριστω

koukou
29-10-2009, 10:40
Φαίνεται φοβερό το μοντέλο !!!!μπράβο ρε παιδιά

Nissos Mykonos
29-10-2009, 18:39
Τα Speedrunner III & IV σχεδόν ολοκληρωμένα, την ώρα που ξεκουράζονται στο λιμάνι του Κισσάμου μετά από δοκιμαστικό πλου, λίγο πριν αναχωρήσουν για την Σούδα...
62675

Nissos Mykonos
29-10-2009, 19:53
Τα αδελφάκια Speedrunner III & IV μόλις έχουν αναχωρήσει από το λιμάνι του Κισσάμου...
62684

koukou
29-10-2009, 20:37
Περιμένουμε με ανυπομονησία τα καμάρια σας!!!να βάζουν κόντρες ανοιχτά του Αγ. Γιώργη!!!πραγματικά είμαστε υπερήφανη που φτιάχνετε των ελληνικό ακτοπλοϊκό στόλο!!!ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!!πιστεύω ότι έχετε πετύχει την πρώτη θέση στην κατάταξη των virtual designers!!!

leonidas
29-10-2009, 21:46
Σκεφτηκα αφου το πήραμε έτσι σοβαρα να ψηφίσουμε ποιον θεωρούμε καλύτερο ναυπηγό.
Υπάρχουν και ναυπηγοί οι οποίοι ετοιμάζουν τώρα τα πρώτα μοντέλα τους και τους έβαλα στην ψηφοφορία επειδή μπορούμε να κρίνουμε από την μέχρι τώρα πορεία τους.
Οσοι θέλουν να αναδείξουν τον καλύτερο ναυπηγό για 3D μοντέλα για το Virtual Sailor 7 του www.nautilia.gr (http://www.nautilia.gr) να ρίξουν την ψήφο τους στον παρακάτω σύνδεσμο (http://www.micropoll.com/akira/mpview/709153-212940)...

koukou
30-10-2009, 14:02
Είναι σεβαστή η προσπάθεια από όλα τα παιδιά που κατασκευάζουν virtual boat ,το συγκεκριμένο ΄΄ ναυπηγείο ΄΄ έχει αξιοπιστία στις ημερομηνίες παράδοσης των μοντέλων και ταυτόχρονα ποιότητα των πλοίων!!!Αυτό με έκανε να εκφράσω την τοποθέτηση τους στην νούμερο ΕΝΑ θέση στους virtual κατασκευαστές!!!
Ζητώ συγνώμη αν με το προηγούμενο post μου φάνηκε να υποβαθμίζω την προσπάθεια των υπόλοιπων παιδιών. Η κατασκευή πλοίων είναι δύσκολη υπόθεση και θέλει υπομονή και πολύ χρόνο!!! Για παράδειγμα εγώ δεν έχω καταφέρει να τελειώσω κανένα από τα μοντέλα που ξεκίνησα

koukou
30-10-2009, 15:42
62818 ενα απο τα πλοια που δεν τελειωσα και μαλλον δεν θα τελειώσω.

cpt babis
30-10-2009, 15:48
62818 ενα απο τα πλοια που δεν τελειωσα και μαλλον δεν θα τελειώσω.
Ωραιο φαινεται δειξε μας και τα αλλα πλοια που εχεις σχεδιασει ;)

koukou
30-10-2009, 16:05
Cpt τα βγάζω στην φόρα για να λέμε και αλήθειες …..εγώ δεν το έχω για κανένα λόγο, για αυτό ενθουσιάζομαι με τις κατασκευές των παιδιών !!!62821

leonidas
30-10-2009, 16:30
Πολυ καλη προσπαθεια φιλε koukou...
Εγω νομιζω οτι πρεπει να συνεχισεις, να μην τα παρατας ωστε να βγουν καλυτερα τα μοντελα σου...
Να επιμηνεις!;)

cpt babis
30-10-2009, 16:42
Πολυ καλη προσπαθεια φιλε koukou...
Εγω νομιζω οτι πρεπει να συνεχισεις, να μην τα παρατας ωστε να βγουν καλυτερα τα μοντελα σου...
Να επιμηνεις!;)
Σωστος ο Λεωνιδας αλλα ενα ενα φιλε koukou;)

manolis132
30-10-2009, 17:54
Λοιπον παιδια και εγω με την σειρα μου εχω ξεκινισει απο χτες το Αρτεμης.Μετα απο την βοηθεια του φιλου Νικου(ndimitr93) ξεκινησα να κατασκευζω το πλοιο χτες το βραδυ.Την δευτερα θα ανεβασω την πρωτη φοτογραφια με την προοδο μου και αναμενεται το μοντελο να ανεβει στο φορουμ την παρασκευη 13 Νοεμβριου.

cpt babis
30-10-2009, 17:57
Λοιπον παιδια και εγω με την σειρα μου εχω ξεκινισει απο χτες το Αρτεμης.Μετα απο την βοηθεια του φιλου Νικου(ndimitr93) ξεκινησα να κατασκευζω το πλοιο χτες το βραδυ.Την δευτερα θα ανεβασω την πρωτη φοτογραφια με την προοδο μου και αναμενεται το μοντελο να ανεβει στο φορουμ την παρασκευη 13 Νοεμβριου.
Μπραβο Μανωλη θα το περιμενουμε:D

ndimitr93
30-10-2009, 18:01
Λοιπον παιδια και εγω με την σειρα μου εχω ξεκινισει απο χτες το Αρτεμης.Μετα απο την βοηθεια του φιλου Νικου(ndimitr93) ξεκινησα να κατασκευζω το πλοιο χτες το βραδυ.Την δευτερα θα ανεβασω την πρωτη φοτογραφια με την προοδο μου και αναμενεται το μοντελο να ανεβει στο φορουμ την παρασκευη 13 Νοεμβριου.
Μανώλη καλύτερα να ανοίξεις και ένα θέμα στις Ανακοινώσεις για κατασκευές πλοίων όπου θα ανεβάσεις και τις πρώτες σου φωτογραφίες...Για αυτό ανοίχτηκαν όλες οι ενότητες....κάθε πράγμα τακτοποιημένο;):D

manolis132
30-10-2009, 18:03
Μανώλη καλύτερα να ανοίξεις και ένα θέμα στις Ανακοινώσεις για κατασκευές πλοίων όπου θα ανεβάσεις και τις πρώτες σου φωτογραφίες...Για αυτό ανοίχτηκαν όλες οι ενότητες....κάθε πράγμα τακτοποιημένο;):D

Εισαι πολυ σωστος Νικο!!

leonidas
30-10-2009, 19:10
Περιμενουμε με αγωνια την προοδο σου φιλε Μανωλη!
Επισης περιμενουμε και το μεγαλο ΜΠΑΜ !!!!!!!!!! ΣΕ 20 ΛΕΠΤΑ!!!

basiaras 27
31-10-2009, 14:29
καλησπερα.πολυ καλη δουλεια με τα 4 αδερφια.λεω να ξεκινησω κανενα δρομολογιο προς αγνωστη κατευθηνση

nautical96
31-10-2009, 14:55
μόλις τώρα τελίωσα το παρθενικό μου ταξίδι με το knossos palace (ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ)
62956

Naias II
31-10-2009, 15:11
¶λλη μια καταπληκτική δουλειά που προσθέτει ενδιαφέρον στο παιχνίδι μας.
Ευχαριστούμε, καλή συνέχεια :cool:

manolis132
31-10-2009, 15:19
Υπολογιζα την πρωτη φοτογραφια του ΑΡΤΕΜΗΣ να την ανεβασω την δευτερα υπολογισα λαθος οποτε παρτε σημερα την πρωτη φοτογραφεια
(Τις επομενες φοτογραφιες και αναφορα σχετικα με την προοδο μου θα
τις ανεβαζω στο θεμα Ανακοινώσεις για κατασκευές πλοίων)

koukou
31-10-2009, 15:20
62958
Ο Λευτεράκης παρέα με το Κνωσός Παλάς στο λιμάνι του Ηρακλείου

koukou
31-10-2009, 15:26
Υπολογιζα την πρωτη φοτογραφια του ΑΡΤΕΜΗΣ να την ανεβασω την δευτερα υπολογισα λαθος οποτε παρτε σημερα την πρωτη φοτογραφεια
(Τις επομενες φοτογραφιες και αναφορα σχετικα με την προοδο μου θα
τις ανεβαζω στο θεμα Ανακοινώσεις για κατασκευές πλοίων)

Φίλε manoli 132,πολύ καλή δουλειά….. το περιμένουμε με ανυπομονησία!!!

manolis132
31-10-2009, 15:29
Ευχαριστω πολυ φιλε koukou!!

diagoras
31-10-2009, 15:31
Σγχαρητητια πολλα παιδια και απο μενα.Απιστευτα τα 4 παλατια.Μου αρεσε παρα πολυ επισης η ναυτικη κορνα που τους βαλατε.Υπεροχη πραγματικα

basiaras 27
31-10-2009, 15:58
Θελω κ εγω παρα πολυ να μαθω να κανω πλοια.μπορει να βοηθησει καποιος?

Nissos Mykonos
31-10-2009, 16:00
Για να δούμε και τα 4 Παλάτια στο Αιγαίο σε ένα δοκιμαστικό που είχαν κάνει πριν 5 μέρες....
62969

ndimitr93
31-10-2009, 18:01
Για να δούμε και τα 4 Παλάτια στο Αιγαίο σε ένα δοκιμαστικό που είχαν κάνει πριν 5 μέρες....
62969
Εγώ δυστυχώς εκείνες τις μέρες έλειπα σε ταξίδι μου στην Κορέα για συναντήσεις με τα ναυπηγεία DAEWOO και δεν ήμουν παρων στην πορεία των πλοίων αλλά με ενημέρωσε επιτυχώς ο συνάδελφος....:cool:

leonidas
31-10-2009, 20:06
Εγώ δυστυχώς εκείνες τις μέρες έλειπα σε ταξίδι μου στην Κορέα για συναντήσεις με τα ναυπηγεία DAEWOO και δεν ήμουν παρων στην πορεία των πλοίων αλλά με ενημέρωσε επιτυχώς ο συνάδελφος....:cool:

Οπ...επαγγελματικο ταξιδακι???:D

Μας συμφερει!;)

ndimitr93
31-10-2009, 20:14
Οπ...επαγγελματικο ταξιδακι???:D

Μας συμφερει!;)
Δεν σας συμφέρει!! Έκλεισα μία τεράστια συμφωνία!!!!!:D

leonidas
31-10-2009, 20:37
Δεν σας συμφέρει!! Έκλεισα μία τεράστια συμφωνία!!!!!:D

Μα γιατι δεν συμφερει η συμφωνια σας τους παικτες και λατρες του VS?:D
Λογικα καμια συμφωνια στα ναυπηγια DAEWOO θα επεσε οπως ειπες...
Δεν ειναι καλο αυτο?:o

ndimitr93
31-10-2009, 20:50
Μα γιατι δεν συμφερει η συμφωνια σας τους παικτες και λατρες του VS?:D
Λογικα καμια συμφωνια στα ναυπηγια DAEWOO θα επεσε οπως ειπες...
Δεν ειναι καλο αυτο?:o
Είναι καλό!!! Εννοούσα ότι έρχονται μεγάλες εξελίξεις!!!:rolleyes:

diagoras
01-11-2009, 00:06
Για να δούμε και τα 4 Παλάτια στο Αιγαίο σε ένα δοκιμαστικό που είχαν κάνει πριν 5 μέρες....
62969
Μεγαλειο.Νικο ταξιδακι σε Κορεα και συμφωνια μαλλον μας συμφερει πολυ;)

basiaras 27
01-11-2009, 02:27
καλημερα κ καλο μηνα.μολις ξεκιναω απο πειραια με το κνωσσος απο πειραια για σουδα.δεν γνωριζω τι ωρα θα γινει η αφιξη.

basiaras 27
01-11-2009, 09:43
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΝΑΥΤΙΚΟΥΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΗΡΕΜΟ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΕΔΕΣΑ ΣΤΗ ΣΟΥΔΑ Κ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ Ο ΛΕΥΤΕΡΑΚΗΣ..ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΑΝΑΧΩΡΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ.

leonidas
01-11-2009, 11:57
FESTOS PALACE...
πλώρη γιά Ηράκλειο...:D

63079

basiaras 27
01-11-2009, 12:07
πριν απο 6 λεπτα ξεκινησα απο την σουδα για πειραια με τον λευτερακι.ευχομαι να εχς ενα ηρεμο ταξιδι.

nautical96
01-11-2009, 12:42
πριν λίγα λεπτά άφησε πίσω του το λιμάνι του Ηρακλέιου το Κνωσος...και προς ολοταχός για Πειραία
63094

manolis132
01-11-2009, 13:23
Παιδια να κανω μια προταση αν οσοι ειστε μεσα τωρα θελετε γιατι δεν παιζουμε ενα online(αν θελετε)

nautical96
01-11-2009, 13:35
Παιδια να κανω μια προταση αν οσοι ειστε μεσα τωρα θελετε γιατι δεν παιζουμε ενα online(αν θελετε)

οκ...και πως θα γίνει αυτο?

manolis132
01-11-2009, 13:38
Μμμμμ...εγω εχω το hamachi καπου ειχα διαβασει εδω στο φορουμ οτι γινετε με αυτο το προγραμμα

Nissos Mykonos
01-11-2009, 13:41
Όσοι θέλετε να παίξετε online καλύτερα να επικοινωνήσετε με πμ...Ευχαριστώ.;)

manolis132
01-11-2009, 13:43
Φιλε Νησσος Μυκονος μηπως θημασαι πως παιζουμε online??

basiaras 27
01-11-2009, 15:22
εχω φυγει απο σουδα στις 12.00 κ ακομα ειμαι κοντα στην μηλο.εχω ακομα μελλον μπροστα μ.εχει κ αστραπες.τι αλλο θελω?

cpt babis
01-11-2009, 16:27
Εδω (http://www.nautilia.gr/forum/showpost.php?p=220045&postcount=292) θα βρειτε τι θα κανετε για online παιχνιδι ;)

manolis132
01-11-2009, 16:39
Παιδια εγω κανω χοσρ με ip 192.168.2.3 θα ειμαι στην σουδα οποιος θελει να κανει join να παιξουμε

basiaras 27
01-11-2009, 17:38
manoli132 den se briskw sto hamachi.

Nissos Mykonos
01-11-2009, 17:43
Παιδιά θα ήθελα να το επισημάνω άλλη μία φορά.Για τέτοια θέματα καλύτερο είναι να επικοινωνείτε μέσω Π.Μ..;)Ευχαριστώ.

ndimitr93
01-11-2009, 20:38
Με ζημιά έκλεισε ο απολογισμός του διμήνου Σεπτ-Οκτ 2009 για τα G&N Shipbuilding Co. (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?u=3863)
Περισσότερα εδώ (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?b=116)...

Nissos Mykonos
01-11-2009, 21:37
Τα ναυπηγεία μας θα θέλανε να σας ενημερώσουν για την δημιουργία Foto Gallery περισσότερα εδώ. (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?b=117)

Με εκτίμηση,
G&N Shipbuilding Co.

koukou
01-11-2009, 21:47
Με ζημιά έκλεισε ο απολογισμός του διμήνου Σεπτ-Οκτ 2009 για τα G&N Shipbuilding Co. (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?u=3863)
Περισσότερα εδώ (http://www.nautilia.gr/forum/blog.php?b=116)...

Για σκέψου να έκαναν και απεργία οι εργαζόμενοι και να καθυστερούσατε στις παραδώσεις ;οι ποινικές ρήτρες θα αύξαναν την ζημιά του διμήνου!!!θα την πατάγατε σαν τη cosco !!
Μήπως να ζητήσουμε οικονομική βοήθεια από το Κράτος ,η να μπείτε στο χρηματιστήριο; ndimitr93 μήπως να το γυρίσετε σε λαϊκή βάση θα βοηθήσουν όλοι οι virtual φίλοι;;;

Naias II
01-11-2009, 22:01
Ελπίζουμε να μην διώξετε τους εργαζόμενους για να βγάλετε τα έξοδα,έτσι;
Αλλιώς θα κινητοποιήσουμε τα συνδικάτα :p

ndimitr93
01-11-2009, 22:02
Για σκέψου να έκαναν και απεργία οι εργαζόμενοι και να καθυστερούσατε στις παραδώσεις ;οι ποινικές ρήτρες θα αύξαναν την ζημιά του διμήνου!!!θα την πατάγατε σαν τη cosco !!
Μήπως να ζητήσουμε οικονομική βοήθεια από το Κράτος ,η να μπείτε στο χρηματιστήριο; ndimitr93 μήπως να το γυρίσετε σε λαϊκή βάση θα βοηθήσουν όλοι οι virtual φίλοι;;;
Φίλε μου δόξα τω Θεώ τα ναυπηγεία μας έχουν αρκετό ρευστό...αυτή η ζημιά οφείλεται στο ότι κατασκευάστηκαν τα παλάτια αλλά δεν πουλήθηκαν αρκετές μετοχές....Στο επόμενο δίμηνο θα ανέβουν κατακόρυφα τα κέρδη!!!

diagoras
01-11-2009, 22:46
Θα ορθοποδισουν τα ναυπηγεια.Οπως ειπε και ο Νικος μην ανησυχειτε;)

nautical96
01-11-2009, 22:52
τα ναυπηγεία είναι σκληρά για να πεθάνουν!!:cool::cool::cool:

seaways_lover
02-11-2009, 02:08
Πραγματι ειναι πολυ σκληρα!!!
Κι οταν παραδιδουν τετοια αριστουργηματα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να συνεχισουν να το κανουν. Δηλαδή, να συνεχισουν να μας τροφοδοτουν με ονειρα...:D
63226
Νικο και Γιαννη ειστε καταπληκτικοι και σας ευχαριστουμε θερμα για την υπερπροσφορα σας
Εδω, και τα 4 υπεροχα παλατια κανουν το παρθενικο τους ταξίδι απο το λιμανι της Σουδας με σκοπο να λαβουν τις θεσεις τους στα λιμανια τους απο οπου θα ξεκινησουν τα πολυποθητα ταξιδια τους.;)

nautical96
02-11-2009, 11:57
μόλις τώρα τελίωσα με επυτηχία το δρομολόγιο(ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ)με το κνοσος...ΔΙΑΡΚΕΙΑ:6 ωρες 15 λεπτά(ώρα vs)
63263

ndimitr93
02-11-2009, 16:46
Να τονίσω ότι η ώρα του virtual sailor δεν συμπίπτει με την κανονική....είναι λίγο πιο "γρήγορη"!! Φυσικά μιλάμε για κλάσματα του δευτερολέπτου που όμως σε ένα ταξίδι 9 ωρών φαίνεται!!;)

nautical96
02-11-2009, 16:55
Να τονίσω ότι η ώρα του virtual sailor δεν συμπίπτει με την κανονική....είναι λίγο πιο "γρήγορη"!! Φυσικά μιλάμε για κλάσματα του δευτερολέπτου που όμως σε ένα ταξίδι 9 ωρών φαίνεται!!;)

γιατί μου φάνηκε παράξενο όταν έκανα ένα ταξίδι με το Λατώ για Πειραιά και έτρεχα την ίδια ταχύτητα που πήγεναι και στο κανονικο με το ίδιο δρομολόγιο και είχα παρατηρήσει ότι στο virtual sailor έφτασε πιο γρήγορα

leonidas
02-11-2009, 19:07
Να τονίσω ότι η ώρα του virtual sailor δεν συμπίπτει με την κανονική....είναι λίγο πιο "γρήγορη"!! Φυσικά μιλάμε για κλάσματα του δευτερολέπτου που όμως σε ένα ταξίδι 9 ωρών φαίνεται!!;)

Αληθεια λες???
Δεν το ειχα παρατηρησει ουτε εγω...

Και πως γινεται αυτο?

ndimitr93
02-11-2009, 19:24
Αληθεια λες???
Δεν το ειχα παρατηρησει ουτε εγω...

Και πως γινεται αυτο?
Μισό να πάρω τηλέφωνο τον Papini να μου πει!!!:cool:

diagoras
02-11-2009, 19:35
Πραγματι ειναι πολυ σκληρα!!!
Κι οταν παραδιδουν τετοια αριστουργηματα το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να συνεχισουν να το κανουν. Δηλαδή, να συνεχισουν να μας τροφοδοτουν με ονειρα...:D
63226
Νικο και Γιαννη ειστε καταπληκτικοι και σας ευχαριστουμε θερμα για την υπερπροσφορα σας
Εδω, και τα 4 υπεροχα παλατια κανουν το παρθενικο τους ταξίδι απο το λιμανι της Σουδας με σκοπο να λαβουν τις θεσεις τους στα λιμανια τους απο οπου θα ξεκινησουν τα πολυποθητα ταξιδια τους.;)
Μεγαλειο φιλε seaways_lover:D

Karolos
02-11-2009, 20:19
63325
Η Ραφήνα σε όλο της τό μεγαλείο.

manolis132
02-11-2009, 20:39
ωραια φοτογραφια φιλε μου.εσυ εχεις βαλει πολλα πλοια στο λιμανι.εξηγισε μου ομως γιατι οταν βαζω πολλα πλοια και απομακρινοντε μερικες φορες μου διχνει μερικα σε δυο διαστασεις και οχι τρισδιαστατα

Karolos
02-11-2009, 21:06
ωραια φοτογραφια φιλε μου.εσυ εχεις βαλει πολλα πλοια στο λιμανι.εξηγισε μου ομως γιατι οταν βαζω πολλα πλοια και απομακρινοντε μερικες φορες μου διχνει μερικα σε δυο διαστασεις και οχι τρισδιαστατα
63335

Εάν ενοείς αυτό που βλέπεις στήν φωτό που σού έχω, πάμε στό,
Options__ Graphics = Water and Underwater settings__ _Boat καί ξεκληκάρουμαι το Use boat LOD.

Καί εγώ κατά τύχη τό βρήκα.

manolis132
02-11-2009, 21:08
Να σε καλα φιλε μου ευχαριστω πολυ

Karolos
02-11-2009, 21:15
63339

'''Λιμεναρχείο Ραφήνας τό Αλκαίος.
'''Σε ακούει το Λιμεναρχείο.

ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΩ ;;; .... Στό Βενιζέλος ;;;

diagoras
02-11-2009, 21:24
63339

'''Λιμεναρχείο Ραφήνας τό Αλκαίος.
'''Σε ακούει το Λιμεναεχείο.

ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΩ ;;; .... Στό Βενιζέλος ;;;
Ο κακος χαμος:D.Πολυ ωραιες εικονες απο Ραφηνα και με ιστορικα καραβια

leonidas
02-11-2009, 21:49
Ανεβαζω αλλη μια την πρυμη του πλοιου που εχω λατρεψει απο τους φιλους ναυπηγους μου...;)

FESTOS PALACE :D

ΠΕΙΡΑΙΑΣ-ΗΡΑΚΛΕΙΟ 6 ωρες...(ειναι αυτο που λεει ο ndimitr93...:rolleyes:)(με 29.9 kts);)

63349

seaways_lover
03-11-2009, 03:03
Θελω να παρακαλεσω τους υπερτατους ναυπηγους μας, αν μπορεσουν για λιγο να γινουν ... αρχιτεκτονες και να φτιαξουν ενα λιμανι για τον Πειραια!!!!!! Ή αν καποιος άλλος φιλος το εχει, ας κανει ενα λινκακι να το κατεβασουμε κι εμεις οι ταλαιπωροι!!!! Οχι πέστε μου!!!! Ειναι το λιμανι του Πειραια το εικονιζομενο? Ενα βαπορι χωραει μονο ο Πειραιας και εκεινο με το ζορι? Ξερετε τι τραβηξα να το "χωσω" εκει μεσα? Γιατι περι χωσιματος προκειται και ουχι δεσιματος βαποραρου!!!! Κριμα το βαπορι δηλαδη!!!!

63385

Καντε κατι....... νυσαφι πια!!!!;)

seaways_lover
03-11-2009, 03:12
Εκτακτο νυχτερινο δρομολογιο για το Europa Palace σε εξέλιξη!!! Χαμος στη Σουδα απο κοσμο που περιμενει να εξυπηρετηθει, οποτε μεταβενει εκει "πετωντας" με 31 μιλακια!!!!

63386

Χαρισμενο στο φιλο diagora και σε ολους τους λάτρεις του θεματος.:D

leonidas
03-11-2009, 15:28
Θελω να παρακαλεσω τους υπερτατους ναυπηγους μας, αν μπορεσουν για λιγο να γινουν ... αρχιτεκτονες και να φτιαξουν ενα λιμανι για τον Πειραια!!!!!! Ή αν καποιος άλλος φιλος το εχει, ας κανει ενα λινκακι να το κατεβασουμε κι εμεις οι ταλαιπωροι!!!! Οχι πέστε μου!!!! Ειναι το λιμανι του Πειραια το εικονιζομενο? Ενα βαπορι χωραει μονο ο Πειραιας και εκεινο με το ζορι? Ξερετε τι τραβηξα να το "χωσω" εκει μεσα? Γιατι περι χωσιματος προκειται και ουχι δεσιματος βαποραρου!!!! Κριμα το βαπορι δηλαδη!!!!

63385

Καντε κατι....... νυσαφι πια!!!!;)

Θα εποικηνωνησω μαζι σου με πμ φιλε γιατι δεν επιτρεπεται να βαζουμε λινκ απο αλλα σαιτ...:D

ndimitr93
03-11-2009, 15:36
Θα εποικηνωνησω μαζι σου με πμ φιλε γιατι δεν επιτρεπεται να βαζουμε λινκ απο αλλα σαιτ...:D
Επειδή το λιμάνι του Πειραιά λήφθηκε από τον κ. Γιώργο, περιμένουμε να δούμε το ΟΛΥΜΠΙΑ ΠΑΛΑΣ δεμένο στην θέση των παλατιών.....:D:cool:
Λεωνίδα άργησες.......:mrgreen:

diagoras
03-11-2009, 16:07
Εκτακτο νυχτερινο δρομολογιο για το Europa Palace σε εξέλιξη!!! Χαμος στη Σουδα απο κοσμο που περιμενει να εξυπηρετηθει, οποτε μεταβενει εκει "πετωντας" με 31 μιλακια!!!!

63386

Χαρισμενο στο φιλο diagora και σε ολους τους λάτρεις του θεματος.:D
Βρε τον βαπορα.Παντως δεν θα περιμενουν και πολυ στο λιμανι.Ερχεταιιιιιιιιιι