PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι τύπος Multihull είσαι?



cataman
17-09-2009, 10:25
Εσύ τί τύπος Multihull είσαι?

Σου αρέσουν τα
56943catamaran

ή προτιμάς τα

56944trimaran?

Ψηφίστε και πείτε μας τί από τους δύο τύπους multihull προτιμάτε και για ποιό λόγο.

Σας ευχαριστώ για την ψήφο σας.
Φιλικά Μάκης(cataman).

Naias II
17-09-2009, 15:49
Φίλε Μάκη εγώ έδωσα την ψήφο μου. Μου αρέσουν τα catamaran, όπως ξέρεις δεν ασχολούμαι με ιστιοπλοΐα και έτσι δεν ξέρω το λόγο παρά μόνο ψήφισα αισθητικά σαν τι θα προτιμούσα αν ήμουν μέσα.:p
Το trimaran πολύ σουζάτο το βλέπω, να σηκώνει ανάποδες κλπ το αφήνω καλύτερα για πιο γερά στομάχια :D

cataman
17-09-2009, 21:51
Σε ευχαριστώ για την ψήφο σου φίλε Naias II.

Πάνω σε αυτό που λες, βάζω το ακόλουθο σκίτσο, που θα μπερδέψει παρά θα βοηθήσει κάποιους να αποφασίσουν τί να ψηφίσουν.

57021
Λοιπόν δυο ή τρείς καρίνες?
Μα φαίνεται ότι χρησιμοποιούν μόνο μία!!!

cataman
25-09-2009, 23:45
Εδώ θα ήθελα όχι μόνο να αποκαλύψω την ψήφο μου αλλά και να την δικαιολογήσω.

Ψηφίζω trimaran για μεγαλύτερη ασφάλεια ανατροπής.

Όταν ξεκίνησα το όλο θέμα με τα multihull στην αρχή μου άρεσαν πάρα πολύ τα catamaran με σκοπό να αποκτήσω ένα, γι’ αυτό και το nickname (cataman).
Όμως με τον καιρό αλλά και διαβάζοντας περισσότερα για τα trimaran πήρα την απόφαση τελικά να κατασκευάσω ένα trimaran και όχι ένα catamaran όπως σχεδίαζα στην αρχή.
Και επειδή τώρα δεν μπορώ να αλλάξω nickname (και να το κάνω triman) θα συνεχίσετε να με λέτε cataman.

Alexis_k
15-02-2010, 21:41
ψηφιζω καταμαραν..... ειναι πιο ομορφα, πιο πρακτικα, πιο ευκολα να φτιαχτουν.... δηλαδη πιο ανθρωπινα