PDA

Επιστροφή στο Forum : Aeolos Kenteris II (Virtual)



Stylianos
27-01-2010, 22:47
ανακοινώνεται απο την Stelios Shipbuilding Group η κατασκευή του HSC Aeolos Kenteris II της Nel Lines,εδω και photo απο την κατασκευη του πλοιου...;)

Stylianos
28-01-2010, 22:59
...τα πλάνα άλλαξαν,τα ναυπηγεία μας εκτός απο τον ΑΙΟΛΟ ΚΕΝΤΕΡΗ ΙΙ,που είναι σχεδόν ετοιμος ναυπηγεί και τα ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ Ι και ΑΙΟΛΟΣ ΚΕΝΤΕΡΗΣ...υπομονή,δεν θα αργήσουν...

Stylianos
01-02-2010, 18:59
ωρίστε και photo απο το HSC AEOLOS KENTERIS II το οποίο είναι έτοιμο να πλευσει...απολαυστε το...;)

Thanasis89
01-02-2010, 22:05
Θέλω να επαναλάβω το εξής : "Σου επισημαίνω ότι αυτό το πλοίο δεν έχει καμία μα καμία σχέση με την πραγματικότητα. Θέλω να προσπαθήσεις περισσότερο. Έχουμε δει πολύ ποιοτικότερα μοντέλα.

Θέλω να επαναλάβω ότι πρέπει σχεδιάζονται και να ανεβαίνουν ΠΟΙΟΤΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ και ΜΟΝΟ ! Ευχαριστώ !"

Και ισχύει και για το Μαρίνα και για τον Αρχάγγελο !

Ergis
01-02-2010, 22:20
τουλαχιστον θα μπορουσες να το πεις πιο κοσμια φιλε μου η με πρωσοπικο μηνυμα και οχι δημοσια........

GiorgosVitz
01-02-2010, 22:47
Thanasis89 όπως λέει και ο Έργης, θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Αν δε σου αρέσει το μοντέλο του Stylianou τότε έχεις το δικαίωμα να μην το κατεβάσεις...Όμως, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσβάλλεις με αυτό τον τρόπο ένα παιδί που διαθέτει τόσο χρόνο για να φτιάξει ένα μοντέλο, αφιλοκερδώς, για να το έχουμε και εμείς στο παιχνίδι... Για μένα αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και ως ένδειξη αλληλεγγύης προς τον Styliano και τον f/b delfini, θα κατεβάσω όλα τα μοντέλα που έχω φτιάξει από το site, και θα το σκεφτώ πάρα πολύ για το αν θα ξαναανεβάσω κάτι. Το ίδιο καλώ να κάνουν οι υπόλοιποι συνάδελφοι- ναυπηγοί..

Ευχαριστώ πολύ

Ergis
01-02-2010, 22:58
Thanasis89 όπως λέει και ο Έργης, θα μπορούσες να είσαι πιο ευγενικός. Αν δε σου αρέσει το μοντέλο του Stylianou τότε έχεις το δικαίωμα να μην το κατεβάσεις...Όμως, δεν έχεις κανένα δικαίωμα να προσβάλλεις με αυτό τον τρόπο ένα παιδί που διαθέτει τόσο χρόνο για να φτιάξει ένα μοντέλο, αφιλοκερδώς, για να το έχουμε και εμείς στο παιχνίδι... Για μένα αυτή η συμπεριφορά είναι απαράδεκτη και ως ένδειξη αλληλεγγύης προς τον Styliano και τον f/b delfini, θα κατεβάσω όλα τα μοντέλα που έχω φτιάξει από το site, και θα το σκεφτώ πάρα πολύ για το αν θα ξαναανεβάσω κάτι. Το ίδιο καλώ να κάνουν οι υπόλοιποι συνάδελφοι- ναυπηγοί..

Ευχαριστώ πολύ

συμφωνω απολυτα με τον συγχωριανο μου.....

Thanasis89
01-02-2010, 23:21
Θέλω να με συγχωρέσετε πραγματικά ! Αλλά αυτό πρώτα δεν τιμάει εσάς αφενός που παιδεύεστε περισσότερο για να φτιάξετε ένα ποιοτικότερο μοντέλο και αφετέρου άλλα παιδιά τα οποία και εκείνα αφιλοκερδώς κατασκεύαζαν τα μοντέλα τους και μας τα χάριζαν με όλη τους την καρδιά. Σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπεται αυτή η συμπεριφορά μου αλλά βλέπω ότι δεν εισακούομε και συνεχίζεται η υποβάθμιση, που δεν τιμάει το παρόν τμήμα του forum του Νautilia.gr και όλους εκείνους που προσπαθούν πραγματικά. Θα ήθελα να ζητήσω συγνώμη και από εσάς και από τα παιδιά αλλά πιστεύω να γίνεται πραγματικά αντιληπτή η πρόθεση μου για την διατήρηση της ποιότητας. Και θα ήθελα να σας πω ότι κι εγώ σχεδιάζω πλοία τα οποία όμως δεν φτάνουν την ποιότητα των δικών σου Γιώργο και άλλων πολλών που έχουν ανέβει. Αυτά από μένα... Ειλικρινά συγνώμη. Ορίστε και ένα δείγμα ενός μοντέλου το οποίο κατ' εμέ δεν θα έπρεπε να ανέβει σ' αυτό εδώ το forum.

75377

Ευχαριστώ πολύ ! Και συγνώμη σαν σας κούρασα.

GiorgosVitz
01-02-2010, 23:31
Φίλε Θανάση, δεν έχω κάτι προσωπικό μαζί σου. Τα μοντέλα των παιδιών, ίσως χρειάζονται βελτιώσεις, δεν αντιλέγω. Ακόμα και τα δικά μου θα μπορούσαν να είναι καλύτερα. Εγώ, διαφώνησα κυρίως, στον τρόπο με τον οποίο είπες τι γνώμη σου. Δε χρειάζεται να είσαι τόσο ακραίος. Μπορείς να πεις τη γνώμη σου με ηπιότερο τρόπο, χωρίς να αποθαρρύνεις τα παιδιά. Φαντάζομαι ότι καταλαβαίνεις πως δεν είναι και πολύ εύκολο να φτιάξεις ένα πλοίο στον υπολογιστή, μιας και κανένας από εμάς δεν έχει σπουδάσει ναυπηγός, απ' όσο φαντάζομαι. Σου ζητάω κι εγώ συγγνώμη με τη σειρά μου, αν ανέβασα τους τόνους και αν σε προσέβαλα μμε αυτά που είπα.

Thanasis89
01-02-2010, 23:44
Έχεις απόλυτο δίκιο για τον τρόπο μου. Γι' αυτό εξάλλου και ζήτησα συγνώμη ! Προσωπικά έχω αρκετό καιρό το SketchUp και συνεχίζω να το ψάχνω. Ειδικότερα οι γάστρες με ταλαιπωρούν ιδιαίτερα καθ' ότι θέλω να τις κάνω όσο το δυνατόν πιο πιστές στην πραγματικότητα. Εύχομαι πραγματικά αυτή η συζήτηση να είναι για το καλό όλων μας που αγαπάμε να σχεδιάζουμε, να προσπαθούμε και να απολαμβάνουμε τα αγαπημένα μας πλοία με αυτόν τον τρόπο. Εύχομαι να συνεχίσεις τόσο εσύ Γιώργο όσο και τα υπόλοιπα παιδιά να μας χαρίζουν τα πλοία τους ώστε πραγματικά αυτό το παιχνίδι, μέσω των τριών διαστάσεων και της σύγχρονης τεχνολογίας, να γίνει απόλαυση.

Leo
02-02-2010, 20:40
Θα παρακαλέσω πολύ να ξαναδούμε αυτό (http://www.nautilia.gr/forum/showthread.php?p=303483#post303483) που ζήτησε ο administrator Νίκος Μαρούλης την ημέρα των πέμπτων γενεθλίων του nautilia.gr.

Είναι εξαιρετικά άσχημο να μην υπάρχει αλληλοσεβασμός μεταξύ μας. Το να την λέμε σε κάποιον δημόσια και μετά να ζητάμε συγνώμη δεν δίνει λύση στο πρόβλημα.

Την στοιχειώδη αξιοπρέπεια την δικαιούνται εξ ίσου όλα τα μέλη και πρέπει να την παρέχουμε απλόχερα.

NIKOSNAXOS
03-02-2010, 15:20
Θα συμφωνησω με τους συντοπιτες μου.Ουδεις ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να κατασκευαζει μοντελα και να τα μοιραζεται και να τα προσφερει σε εμας.Κανενας δεν ειναι τελειος..οποιος δεν θελει απλα δεν κατεβαζει το μοντελο η αν μπορει ας το φτιαξει ο ιδιος στο κατω κατω της γραφης.Φιλε Θαναση ενταξει ζητησες συγνωμη εδω δημοσια αλλα ελπιζω να το εχεις κανει και με προσωπικο μνμ.;)
Εγω προσωπικα θα πω την γνωμη μου σχετικα με τα πλοια του vs.Καθε φορα που βλεπω εναν νεο <<ναυπηγο>> να ανεβαζει πλοιο χαιρομαι παρα πολυ ασχετα αν ειναι καλο η κακο μοντελο.στην αρχη θα ειναι ετσι..στην συνεχεια ομως θα βελτιωθει και θα ειναι πιο ωραια τα μοντελα του.
Μπραβο λοιπον στα παιδια που ασχολουνται τοσες ωρες και μερες και μοιραζονται πανω απο ολα τα δημιουργηματα τους με εμας.Ελπιζω να συνεχισετε ετσι:D