Συνομιλία μεταξύ του Μπαρμπαρόσα και του stefos

13 Μηνύματα Επισκέπτη

  1. Ρε μπαρμπαροσα που χαθηκες?
  2. Μεχρι να φαμε τον κοκορα για το βαρκαλα μπορουμε να φαμε και να πιουμε εδω στο σπιτι μου τωρα που θα ρεμπικαρομε τη σουμα.
  3. Νομισα οτι το εσβησα και σου το ξαναστειλα Λαθος
  4. Ναι αμερικανα. Μια φορα που βοηθουσε στο μαγαζι αμα πληρωνοτανε απο τους πελατες φωναζε thank you we love you we love you. Πολυ γελιο. Ο γερο Πιτσολης ηταν απο τους καλυτερους ψηστες. Τα πιο ομορφοψημενα ψαρια σε μαγαζι τα εχω φαει εκει. Ροδισμενα απο εξω και ζουμερα μεσα. Μμμμ... Ουζο μου μυρισε.
  5. Ναι αμερικανα.Αμα πληρωνοτανε απο τους πελατες φωναζε thank you we love you we love you. Πολυ γελιο. Κι ο γερο πιτσολης ηταν απο τους πιο καλους ψηστες που εχω δει. Τα πιο ομορφοψημενα ψαρια που εχω φαει σε μαγαζι τα χω φαει εκει. Ροδισμενα απο εξω και ζουμερα μεσα. Μμμμ..... Μου μυρησε ουζο.
  6. Παντως νομιζω οτι καλο θα ηταν να μπει ενα τετοιο θεμα στο forum. Η γρια Τατση η Πιτσολη που χανε την ταβερνα στον εμποριο. Δυστυχως πολλοι που μεταποιουν ενα καικι εχουν αυτη την λογικη με τα γνωστα αποτελεσματα. Το καικι του Μεννη το χω δει ."Αριστουργημα".
  7. 150 hp?? Δεν ειναι υπερβολικο? Εγω στο 9μετρο λεω για 50hp και σκεφτομαι μηπως ειναι πολλα. Στη βαρκα εχω ενα τρικιλινδρο 27hp στις 3400 rpm και πανω απο τις 2500 δεν εχω ανεβασει. Μαλλον χρησιμοποιουμε τεραστιους κινητηρες για τα σκαφη που εχομε. Ισως ομως αυτη η κουβεντα θα επρεπε να γινεται στο forum και οχι μεταξυ μας για να ακουσουμε κι αλλες γνωμες. Οσο για το υψος της καμπινας συμφονω. Ειναι απεσιες και επικινδυνες ολες αυτες οι πολυκατοικιες και τα πανοσηκωματα που βαζουν στα καικια για να τα κανουν αναψυχης.( Μια συγχωριανη σου καμαρωνε πως η κορη της εχει "κοτερον με λουτροκαμπινε και ιταλικα πλακατσα") Καταστρεφουν καθε σταθεροτητα του σκαφους αποκλειουν τη χρηση πανιων και χαλανε ολη τη χαρη και ομορφια τους.
  8. Τα πιο πολλα ψαραδικα καικια που εχω δει ειναι ρηχα. Πως το σκεφτεσαι να το κανεις , θα του βαλεις πανια?
  9. Για 8μ ο τακης θελει 22000 και ο σαμιωτης 11000. Τελικα το πηγαμε στα 9μ. Το καφενειο ειναι στην Κλοπλυτου (δευτερος δρομος δεξια μπαινοντας απο πλατεια στην απλωταρια) και στο δευτερο στενο ξανα δεξια Μυκιαδων το βλεπεις φατσα. Λεγεται Αλκυονη καφε. Με το καικι απο τις οινουσες εκαμες τιποτα?
  10. Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω δεν φτανουν για κανενα απο τους δυο. Η δουλεια του σαμιωτη δεν φτανει την δουλεια του παπορια με τιποτα αλλα μιλαμε για τα μισα ακριβως χρηματα. Με την βαρκα που εχω τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημενος και ετσι αποφασισα να παω στον ιδιο.
Showing Visitor Messages 1 to 10 of 13