Σελίδα 14 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314151624 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 131 έως 140 από 365

Θέμα: Πελαγίτης [Pelagitis, Atlantic Freighter, Stena Grecia, Merzario Grecia, Tor Felicia]

  1. #131
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω τι γίνεται τελευταία με τα ωράριά του, τα οποία έχουν ξεφύγει ειδικά με την προέκταση μεχρι τη Θεσσαλονίκη. Τη Κυριακή που μας πέρασε έφυγε απο τη Μυτιλήνη γυρω στις 10.30 το βράδυ.

  2. #132
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Δε κατάλαβα, που ακριβώς είναι το πρόβλημα ??
    Νομίζω κιόλας, έχει γίνει και σχετική ανακοίνωση από την εταιρία ότι τροποποιούνται οι ώρες αφιξοαναχωρήσεων λόγο προέκτασης δρομολογίου σε Λήμνο και Θεσσαλονίκη, αφού η ΝΕΛ θέλησε να αποκόψει οριστικά το δύο προαναφερθέντα λιμάνια με τη Μυτιλήνη και τη Χίο.

  3. #133
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow Ρο-Ρο 'ΠΕΛΑΓΙΤΗΣ' στη Θεσσαλονίκη!

    Επιτέλους κατάφερα και πήγα στα γρήγορα να δω πρώτη φορά από κοντά και να το φωτογραφίσω.
    Ρο-Ρο 'ΠΕΛΑΓΙΤΗΣ' στο λιμάνι Θεσσαλονίκης!
    DSC_0010 (1)PelatisSalonica (Αντιγραφή) - anevike N.jpg DSC_0021 (1)PelatisSalonica (Αντιγραφή) - anevike N.jpg DSC_0027 (1)PelatisSalonica (Αντιγραφή) - anevike N.jpg
    Υ.Γ.
    Ένας ευγενικός κύριος του λιμενικού, είχε όρεξη για διάλογο βραδυάτικα, αλλά είπα να μη το συνεχίσω, γιατί ακόμα εκεί θα ήμασταν...
    Από πότε το λιμάνι της Θεσσαλονίκης
    είναι "στρατιωτική εγκατάσταση" ?? Μάλλον έχω χάσει επεισόδια...

  4. #134
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ένας ευγενικός κύριος του λιμενικού, είχε όρεξη για διάλογο βραδυάτικα, αλλά είπα να μη το συνεχίσω, γιατί ακόμα εκεί θα ήμασταν...
    Από πότε το λιμάνι της Θεσσαλονίκης
    είναι "στρατιωτική εγκατάσταση" ?? Μάλλον έχω χάσει επεισόδια...
    Θέλει λίγο προσοχή κ εξαρτάται σε ποιόν θα πέσεις.
    Με κάποιο νόμο πριν 75 χρόνια κ αλλά κ πιό πρόσφατα με το ΙSPS τα πράγματα κάπως έτσι είναι.
    Γενικά, τα έχουμε ξαναπεί έδώ μέσα γιά το πρόβλημα.
    Επειδή είσαι κ τραινόφιλος, παρόμοια μου έχει πει "ομοϊδεάτης" σου κ συμφορουμίτης γιά τους σιδηροδρομικούς σταθμούς κ βέβαια όχι γιά τον σταθμό της...Κολοπετεινίτσας.

  5. #135

    Προεπιλογή

    Για τις φωτογραφίες στα λιμάνια έχουμε συζητήσει εδώ όπου στη δευερη σελίδα εχουμε πει και τι προβλέπει ο ISPS.

  6. #136
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Απο Θεσσαλονίκη ανθρωπος που βρίσκοταν εκει μου είπε οτι το πλοίο θα φόρτωνε εκτος απο φορτηγά και αρματα του στρατου, ισως γι'αυτο ο λιμενικος εδειξε παραπάνω ευαισθησία για το θεμα της φωτογραφισης.

  7. #137
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Ναι, πράγματι θα φόρτωνε και άρματα του στρατού τα οποία ήταν στα 15 μέτρα δίπλα μου.
    Εγώ απλά όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες άλλωστε, εστιάστηκα κυρίως στον Πελαγίτη και όχι κάπου αλλού.
    Κάποιος φίλος μάλιστα μου είπε, να πάω στο λιμεναρχείο κάποια στιγμή, να ζητήσω μία άδεια για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
    Από τι μία μου ακούστηκε καλή ιδέα, από την άλλη όμως, δε θέλω να έχω περαιτέρω τρεξίματα, αφού πλέον πάω μία στο τόσο.
    Για τα σιδηροδρομικά θέματα όπως και τα λιμενικά, ναι είναι σε ποιον θα πέσεις.
    Μόνο που εκεί είχα ανοίξει πόλεμο με τους σεκιουριτάδες. Αφού είδαν ότι δεν καταλαβαίνω τίποτα και εφόσον είχα την άδεια σιδηροδρομικών, δε με ξαναενόχλησαν.

  8. #138
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από 2nd mate Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο Θεσσαλονίκη ανθρωπος που βρίσκοταν εκει μου είπε οτι το πλοίο θα φόρτωνε εκτος απο φορτηγά και αρματα του στρατου, ισως γι'αυτο ο λιμενικος εδειξε παραπάνω ευαισθησία για το θεμα της φωτογραφισης.
    Πήγε κ προς τα εκεί το μυαλό μου.

  9. #139
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Μηνύματα
    564

    Προεπιλογή

    Μια ωραία φωτό του Πελαγίτη σε μια πρωινή του άφιξη στη Μυτιλήνη.

    1901620_10152347618130689_5961240469140475102_n.jpg

    Φωτό: Χαρούλα Λαγαρτζή.

  10. #140
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Δεν έκανε την προέκταση του δρομολογίου του μεχρι τη Θεσσαλονίκη εξ αιτίας βέβαια των άσχημων καιρικών συνθηκών και παραμένει στη Μυτιλήνη, στο επιβατικό λιμάνι, αφου δεν υπάρχει άλλο πλοίο εκει.

Σελίδα 14 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314151624 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας