Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 34

Θέμα: Caribbean Express [Kronprins Harald - Hamburg - Admiral of Scandinavia]

  1. #1
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Μηνύματα
    1.374

    Προεπιλογή Caribbean Express [Kronprins Harald - Hamburg - Admiral of Scandinavia]

    Με αφορμή το thread για το EUROPEAN EXPRESS εδώ, να αναφέρουμε οτι στην ACCESS FERRIES του Θανάση Βαλσαμή ανήκει (λογικά ακόμα) και το CARIBBEAN EXPRESS του 1976 το οποίο ταξιδεύει ναυλωμένο κάπου στο Puerto Rico.

  2. #2
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    το καριμπεαν εξπρες ενα πλοιο ψιλοχαλια το οποιο εκανε γραμμη στον Αγιο Δομινικο.το ειχα επιθεωρησει μαζι με τον πατερα μου για διαχειριση του τερατος αυτου.αλλα φυγαμε απο τη πισω πορτα το πλοιο ηταν σε αθλια κατασταση......

    Υ.Γ. δεν ανηκει πια στην Αξες Φερις.το πηρε καποιος εκ Καραιβικης προερχομενος....

  3. #3
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ακομα με Ελληνα Πλοιαρχο ομως.
    Κριμα τετοιος βαπορας να ειναι σε κακη κατασταση, ειχα εκουσει ομως καλυτερα πραματα

  4. #4
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.510

    Προεπιλογή

    Κρίμα αν είναι έτσι... για ένα καράβι που ήταν κάποτε το βασιλοβάπορο της DFDS!

  5. #5
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Piraeus
    Μηνύματα
    980

    Προεπιλογή

    το πλοιο το 2004 .φωτογραφια του σουηδου σε χαλια μαυρα....

    caribbean_express_1976_3.jpg
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Apostolos : 16-04-2010 στις 14:34

  6. #6
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα με Ελληνα Πλοιαρχο ομως.
    Κριμα τετοιος βαπορας να ειναι σε κακη κατασταση, ειχα εκουσει ομως καλυτερα πραματα

    Και με πλοίαρχο Έλληνα ο οποίος έχει θητεύσει δίπλα στον γνωστότερο captain της Ραφήνας...Το πλοίο εκτελεί δρομολόγια από Πουέρτο Ρίκο για ¶γιο Δομήνικο.

  7. #7
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Αρε δρομολόγια με κορμάρες και ρούμι! Απ ότι ξέρω ειναι Πλοίαρχος του ο καπτα Γιώργης Παπαγεωργίου απο την Κάρυστο, γνωστός απο τις θητίες του στο Μαρμάρι Εξπρές, Μαρια Τζ, Ella J και αρκετές φορές στο European Express & Caribbean Express

  8. #8
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Και να συμπληρώσουμε επίσης ότι βρίσκεται κάμποσους μήνες σε διάθεση προς πώληση...
    Καλά ταξίδια εύχομαι στον καπτεν !

  9. #9
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρε δρομολόγια με κορμάρες και ρούμι! Απ ότι ξέρω ειναι Πλοίαρχος του ο καπτα Γιώργης Παπαγεωργίου απο την Κάρυστο, γνωστός απο τις θητίες του στο Μαρμάρι Εξπρές, Μαρια Τζ, Ella J και αρκετές φορές στο European Express & Caribbean Express
    Πρέπει να πηγαίνουν εναλλάξ με τον καπτά-Μήτσο τον Καλύμνιο...Αυτός σίγουρα ήταν μέχρι πρότινος και με θητεία πολλά χρόνια στου Βαλσάμη ( ΕΡΜΗΣ,MILLENIUM EXPRESS νυν EUROPEAN EXPRESS) και από ότι ξέρω εκεί θα πάει πάλι.

  10. #10

    Προεπιλογή

    τωρα που το παρατηρώ καλύτερα νομίζω πως πρέπει να ειναι αδελφό ή ξαδελφο των Ιταλικών Moby Otta και Moby Drea...

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας