Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 28

Θέμα: Ταξίδι στην άγονη των Δωδεκανήσων με το Ιεράπετρα Λ.

  1. #1
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή Ταξίδι στην άγονη των Δωδεκανήσων με το Ιεράπετρα Λ.

    Ανοίγω αυτό το θέμα καθώς θεωρώ πως θα ήταν πολύ όμορφο να έχουμε συγκεντρωμένες τις εμπειρίες μας από κάθε ταξίδι που κάνουμε. Είναι κρίμα να χάνονται μέσα στο θέμα του κάθε πλοίου. Ελπίζω να σας αρέσει και να το υποστηρίξετε.

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Θεωρώ ότι είναι σωστή η σκέψη του Θανάση.
    Θα ήθελα με την ευκαιρία να ενημερώσω και στους άλλους φίλους που έχουν μοιραστεί μαζί μας τις εμπειρίες τους απο ταξίδια σε διάφορα θέματα πλοίων, αν το επιθυμούν να μου στείλουν σε ΠΜ το λίνκ, ώστε να τα μεταφέρουμε εδώ.

  3. #3
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Ήδη από τις 4 το απόγευμα εγώ και ο Φώτης (dokimakos21) είμασταν έξω από το πλοίο Ιεράπετρα Λ. Το ταξίδι μας για την Ρόδο και τα ενδιάμεσα λιμάνια ότι είχε αρχίσει. Η ανυπομονησία μας για το ταξίδι εμφανής. Παρέα μας έξω από το πλοίο μέχρι την στιγμή της αναχώρησής μας ο Μάνος (vinman). Κατά τις 17.25 βλέπουμε το καπετάνιο στην θέση του στην βαρδιόλα του πλοίου και όλα φωνάζουν ότι είμαστε έτοιμοι για αναχώρηση. Ενώ είμασταν σε φωτογραφική έξαρση μέσα στον Πειραιά το υπόλοιπο ταξίδι και μέχρι την Κάλυμνο μας βρήκε να ξεκουραζόμαστε. Στην Κάλυμνο, το πρώτο λιμάνι που προσεγγίσαμε το ξημέρωμα αναλάβαμε δράση όπως είδατε και στο θέμα του πλοίου. Ήταν η στιγμή που οι φωτογραφικές πήραν για τα καλά φωτιά και έμελλε να σβήσουν μόνο στο Ηράκλειο. Μετά την Κάλυμνο ακολούθησε η Κως και έπειτα η Σύμη. Και τα δύο αυτά λιμάνια είχαμε την χαρά να τα απολαύσουμε καθώς ο ήλιος είχε ήδη πάρει την θέση του και ο καιρός ήταν υπέροχος. Ύστερα από κάμποση ώρα ταξίδι η Ρόδος ακούει το Ιεράπετρα Λ. να σφυράει και εμάς να βρισκόμαστε από ώρα έξω στην πρύμνη για να χαρούμε την είσοδό μας στο λιμάνι. Αφού έδεσε το πλοίο μας περίμεναν εκεί οι καλοί φίλοι Νίκος (ελμεψή) και Μιχάλης (mike_rodos) όπου και μας κράτησαν παρέα μέχρι και την άφιξη του Πρέβελη και αναχώρισή μας. Μας ξενάγησαν σε όλη την χώρα της Ρόδου και μας φιλοξένησαν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο και τους οφείλουμε ένα πραγματικά μεγάλο "ευχαριστώ". Το τοπίο της Ρόδου μας χάρισε μεγάλες φωτογραφικές συγκινήσεις όπως θα μπορέσετε να καταλάβετε εν καιρώ. Η ώρα είχε ήδη περάσει και το Πρέβελη ακουγόταν πίσω από το λιμενοβραχίονα (καθώς είχαμε στηθεί για να απαθανατίσουμε την έλευσή του). Το ταξίδι μας όμως δεν τελείωνε εκεί.
    Μετά την επιβίβασή μας δεδομένης της απερίγραπτης κούρασης που νιώθαμε από μια γεμάτη μέρα κοιμηθήκαμε μέχρι την Κάσο (εγώ προσωπικά μέχρι και μετά από αυτή). Ο Φώτης πάλι στο καθήκον όπως καταλάβατε ! Μετά από κάμποση ώρα στο πλοίο φτάνουμε Σητεία. Καθόμαστε για κάμποσα λεπτά και μετά αναχωρούμε για Ηράκλειο. Εκεί στον κόκκινο μας περίμενε ο Αρτέμης με την κρητική υποδοχή του...
    Οι άνθρωποι... ίσως το σημαντικότερο κομμάτι...
    Ο Φώτης πραγματικά με σκλάβωσε με το να μου δώσει την ευκαιρία να κάνω αυτό το ταξίδι και δεν ξέρω πραγματικά πως να τον ευχαριστήσω.
    Ο Μάνος... βοήθησε να ξεκινήσει ένα ταξίδι με τον καλύτερο τρόπο και αυτό έγινε. Με εφόδιά μας τα καλαμπούρια του και το χιούμορ του επιβιβαστήκαμε με ένα τεράστιο χαμόγελο...
    Η Φανούλα που μας κρατούσε παρέα σε όλο το ταξίδι μας μέσω του τηλεφώνου...
    Ο Μιχάλης και Νίκος... Παιδιά που γνωριστήκαμε για πρώτη φορά και όπως λένε πάντα η "καλή μέρα από το πρωί φένεται". Και με τα παιδιά η "μέρα" όχι απλά καλή δεν ήταν, αλλά τέλεια. Μας χάρισαν μοναδικές στιγμές στο νησί τους και δεν ξέρω αν ένα "ευχαριστώ" αρκεί.
    Ο Αρτέμης... έμελλε να κλείσει αυτό το ταξίδι με τον καλύτερο τρόπο ! Αν και δεν κατάφερα να τον δω αρκετά, είμαι σίγουρος ότι μιας και γειτονάκια θα πιούμε ένα καφεδάκι σύντομα.

    Οι φωτογραφίες από το ταξίδι μας θα ανεβούν τόσο από μένα όσο και από τον Φώτη στο παρόν θέμα, εν ευθέτω χρόνω όμως...

    Περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ ! Σας ευχαριστούμε πραγματικά όλους και μακάρι κάποια στιγμή να καταφέρω να ανταποδώσω τα όσα κάνατε για μας ! Να είστε πάντα καλά ! Να έχετε πάντα τόση ζωντάνια μέσα σας και κυρίως να κάνετε αυτό που αγαπάτε... Να ταξιδεύετε για να ταξιδεύουμε κι εμείς μαζί σας !

    Σας Ευχαριστούμε πολύ ! Αφιερωμένη στους συνταξιδιώτες και σε όλο το forum !

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Αααααα ζηλευωωωω. Θελω και εγωωωωω...
    Θαναση μπραβο πολυ καλη η ιδεα σου και ευχαριστουμε που μας μετεφερες με τροπο πολυ ζεστο και εμας στο ταξιδι που κανατε με τον πατριωτη μου. Να ειστε καλα και να ακολουθησουν παρομοια ταξιδια.

  5. #5
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Χαίραμε ειλικρινά που βλέπω να δημιουργούνται παρέες μέσα από το Ναυτιλία,υπέροχων φίλων που προσωπικά εκτιμώ . Να ευχηθώ πάντα τέτοια !

  6. #6

    Προεπιλογή

    τυχεράκιδες μια χαρά ΤΕΛΕΙΑ περάσατε !
    άντε και το επόμενο Ηγουμενίτσα(μέσο πάτρας) :mrgreen:

  7. #7
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    μονο Ηγουμενιτσακαι απο εδω-και απο εδω

  8. #8
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς/Τήνος
    Μηνύματα
    1.718

    Προεπιλογή

    Καταρχας Μπραβο Θαναση για την εμπνευση για την δημιουργια αυτου του θεματος..!Με καλυψες απολυτα με οσα ειπες για το ταξιδι μας..!
    Θα ηθελα να ευχαριστησω και εγω καταρχας ολους εσας που βγαλατε πρωτη την φωτογραφια μου στο Διαγωνισμο Φωτογραφιας τις ANEK LINES κερδιζοντας αυτο το ταξιδι!
    Τον Νικο Μαρουλη για την δουλεια που κανει εδω στο Nautilia.gr!
    Τον Mike Rodos και τον ελμεψη για το χρονο που περασαν μαζι μας χωρις να μας αφησουν παραπονεμενους...!!Οπως ειπε και ο Θανασης εν καιρο θα ανεβει αρκετο υλικο το οποιο θελουμε να μοιραστουμε με αυτην την Θαλασσινη παρεα...!
    Τον Αρτεμη για την παρεα του εχθες στο Ηρακλειο (οταν αλλαξα τα σχεδια μου) πηγαινοντας με να βγαλω φωτογραφιες που δυσκολα θα ξαναβγαλω..!
    Τελος θα ηθελα να ευχαριστισω εσενα Θαναση για την παρεα σου σε ολο το ταξιδι αν και σε αφησα με ενα παραπονο(στο ΠΡΕΒΕΛΗΣ)...!!

    Υ.Γ.1 Οντως φιλε mastrokosta ειναι πολυ ωραιο να σχηματιζονται παρεες με αν8ρωπους με το ιδιο χομπι...!

    Υ.Γ.2 Συντομα φιλε Νικολα θα μας δεις να περναμε και απο τα μερη σου...
    [COLOR="Silver"][B][URL="http://www.facebook.com/group.php?gid=162473033561&ref=ts"]Fotis ferries photo gallery[/URL] [/B][/COLOR]

  9. #9
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Είμαι πολύ χαρούμενος Φώτη που μόνο αυτό ήταν το παράπονό μου !

  10. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dokimakos21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ.1 Οντως φιλε mastrokosta ειναι πολυ ωραιο να σχηματιζονται παρεες με αν8ρωπους με το ιδιο χομπι...!

    Υ.Γ.2 Συντομα φιλε Νικολα θα μας δεις να περναμε και απο τα μερη σου...
    οοοο ευχάριστο νέο αυτό !!
    ¶ντε σας περιμένουμε στην όμορφη-καραβολατρική Ηγουμενίτσα !!

    Υ.Γ όταν αποφασίσετε να πάτε χτυπήστε κανένα τηλ(μπορεί να είμαι Αθήνα)μην μας πιάσετε απροετοιμαστους :mrgreen:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας