Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 28

Θέμα: Οδοιπορικό στη Σκανδιναβία

  1. #11
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Αγαπητέ μου Appia_1978, σε ευχαριστούμε γαι την όμορφη ξενάγηση σου στις Σκανδιναυικές χώρες. Μου ξύπνησες αναμνήσεις και όμορφες στιγμές από τα περάσματα μου, αρκετά χρόνια πίσω, με τα φορτηγά που ταξίδευα. Ακόμη το πέρασμα μου με τραίνο από το Helsingborg στο Helsingoer μέσα σε βαγόνι τραίνου με το οποίο μπήκαμε στο φερυ, σε ένα ταξίδι επιστροφής μου στην Ελλάδα, από το Gothenburg μέσω Κοπεγχάγης για την Αθήνα. Αυτό ήταν το 1981-2 και εκτός από πρωτόγνωρο ήταν για μένα κάτι μαγικό και άπιαστο... γνωρίζοντας το πως λειτουργεί το σιδηροδρομικό δίκτυο της Ελλάδας. Δεν θα ξεχάσω ακόμη τα πρωινά και νυχτερινά περάσματα μέσα από τα στενά The sound.... (πάντα ξεφόρτωτοι αφού το βύθισμα διέλευσης είναι κάτω από τα 7μέτρα). Εύχομαι να μας ταξιδέψεις σύντομα και σ άλλα μέρη και να μας μεταφέρεις τις εμπειρίες σου εδώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Leo : 30-08-2009 στις 07:27

  2. #12
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Καλέ μου φίλε Leo καθώς και υπόλοιποι φίλοι μου, σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα ευγενικά σας λόγια. Πιστεύω, ότι αυτός είναι ένας από τους λόγους ύπαρξης των διαφόρων φόρουμ, η ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών
    Ελπίζω σύντομα να μπορέσω να σας παρουσιάσω πάλι κάτι το ενδιαφέρον από τα ξένα!

  3. #13
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Appia απλά υπέροχο ! Πραγματικά σε ζηλεύω... Συνδυάζεις δύο από τις μεγάλες μου αγάπες ! Το αυτοκίνητο και το πλοίο... Και όταν αυτό συνοδεύεται από τα τοπία και τις υπέροχες πόλεις της Βόρειας Ευρώπης νομίζω ότι είναι το κάτι το διαφορετικό ! Σ' Ευχαριστούμε που μοιράστηκες τόσες όμορφες φωτογραφίες μαζί μας ! Ελπίζω να καταφέρω να ακολουθήσω τα χνάρια σου προς το Βορρά...

  4. #14
    Εγγραφή
    Jul 2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    114

    Προεπιλογή

    Απίστευτο οδοιπορικό και υπέροχα καταγεγραμμένο. Ωραία μέρη και πλοία. Κι ωραίες φωτογραφίες επίσης.
    Σ' ευχαριστώ πολύ για την γεύση του ταξιδιού σου που μας χάρισες.

  5. #15
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ πολύ!
    Το μόνο πράγμα που με λύπησε πραγματικά, ήταν ότι δεν κατάφερα να δω το ¶γ. Ανδρέας ...

  6. #16
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Φίλε Appia πραγματικά υπέροχο ταξίδι .Έχω περάσει το 97 από Helsingoer προς Helsingborgόπου έμεινα μια εβδομάδα .Θυμάμαι ήταν τέλη Αυγούστου και η θερμοκρασία ήταν 16 βαθμους . Έτρεχα να αγοράσω μπουφάν να ζεστάνω το κοκαλάκι μου ,μιας και είχα παει με κοντομάνικα .
    Το βαποράκι που πέρασα απέναντι , δεν θυμάμαι το όνομα του ,αλλά θυμάμαι ότι είχε ράγες και έπαιρνε επιβατηγά βαγόνια .
    Να σαι καλά να κάνεις συχνά τέτοια όμορφα ταξίδια !

    ΥΓ:Στο Helsingborg( Σουηδία) είδα τις περισσότερες όμορφες γυναίκες που έχω δει ever !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 01-09-2009 στις 21:47

  7. #17
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    1.057

    Προεπιλογή

    για 'μενα προσωπικα, οι σκανδιναβικες χωρες ειναι οι πιο ομορφες και με τον πιο καλο -συγχρονο- πολιτισμο.. ειδικοτερα η σουηδια ειναι απο τις πιο ομορφες χωρες που μπορει να επισκεφτει καποιος!.. μεσα στον επομενο χρονο, θα (ξανα)επισκεφτω την σουηδια..
    φιλε ΑΡΡΙΑ 1978 τα θερμα μου συγχαρητιρια για τις υπεροχες εικονες και το φανταστικο ρεπορταζ που μας περιεγραψες!

  8. #18

    Προεπιλογή

    Εκπληκτικό φωτορεπορτάζ φίλε Appia!!
    Σε ευχαριστούμε πολύ...μας χάρισες μοναδικές και ασυνήθιστες εικόνες!!
    Να είσαι καλά!

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Halandri-Egrigoros
    Μηνύματα
    1.098

    Προεπιλογή

    Φίλε Appia ένα ακόμη ευχαριστώ και από εμένα. Μέχρι να το καταφέρουμε και εμείς αυτό το ταξίδι να είστε καλά όσοι μοιράζεστε μαζί μας την υπέροχη αυτή εμπειρία.

  10. #20
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή

    Το μικρό ανοιχτού τύπου φερρυ Ebba Brahe, προσπαθεί να φτάσει!

    http://www.youtube.com/watch?v=QZ33Z...eature=related

    :shock:
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας