Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 24

Θέμα: Tαξίδι με το Πρέβελης για Μήλο-Θήρα-Ηράκλειο!

Threaded View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. #1

    Προεπιλογή Tαξίδι με το Πρέβελης για Μήλο-Θήρα-Ηράκλειο!

    Στις 8 Ιανουαρίου πραγματοποίησα ένα ταξίδι για το Ηράκλειο με ένα λίγο ασυνήθιστο δρομολόγιο για τους πολλούς αλλά αρκετά ενδιαφέρον για την καραβολατρική μου τρέλα...!!!
    Έτσι λοιπόν λίγο πριν τα μεσάνυχτα της Παρασκευής το Πρέβελης με περίμενε στο λιμάνι του Πειραιά για ένα όμορφο ταξίδι μέσω Μήλου και Σαντορίνης!!
    Περιττό να αναφέρω ότι απο Πειραιά ήμουν ο μοναδικός επιβάτης του πλοίου για Ηράκλειο σύμφωνα με τον αρχιθαλαμηπόλο...


    Συνημμένο Αρχείο 85866

    Το πλοίο πιστό στην αναχώρηση του σήκωσε άγκυρες ένα λεπτό μετά τα μεσάνυχτα και ενώ ήδη βρισκόμουν στην καμπίνα μου για έναν τετράωρο ύπνο περίπου μιας και στις 04.30 θα είχε εγερτήριο για την επικείμενη άφιξη μας στην Μήλο....και πράγματι λίγα λεπτά μετά τις 05.00 ο Αδάμαντας ήταν μπροστά μας...

    Συνημμένο Αρχείο 85867

    ...και παράλληλα ο καταπέλτης άγγιζε τον ντόκο του λιμανιού...

    Συνημμένο Αρχείο 85868

    ...με τη θέα απο το πρύμιο κατάστρωμα να είναι όμορφη εκείνη την ώρα...

    Συνημμένο Αρχείο 85869

    ...ώσπου λίγο μετά τις 05.30 είχαμε ήδη χαράξει ρώτα για το λιμάνι του Αθηνιού...με τη νύχτα ακόμα να κρατεί καλά...

    Συνημμένο Αρχείο 85870

    Στην Σαντορίνη θα φτάναμε μετά απο περίπου 4 ώρες και έτσι ήταν μία καλή ευκαιρία για ένα καφεδάκι για να ανοίξει καλύτερα το μάτι μιας και μπροστά μου είχα να απαθανατίσω και την ανατολή που θα είχαμε εν πλώ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη vinman : 21-04-2010 στις 00:20

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας