Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 41

Θέμα: Καραβολατρικό ταξίδι στην Τήνο..

  1. #1
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή Καραβολατρικό ταξίδι στην Τήνο..

    10-10-2009...Την παραμονή των γενεθλίων μου ο πατέρας μου, μου επιφύλαξε μία τεράστια έκπληξη..Ένα άκρως καραβολατρικό ταξίδι στην Τήνο..Στις 6:00 το πρωί λοιπόν ξεκινήσαμε από το σπίτι μας με προορισμό την Ραφήνα..
    Όπου εκεί μας περίμενε το Highspeed 2..
    PA107811.JPG
    Λίγο πριν επιβιβαστούμε στο πλοίο βρήκα την ευκαιρία για να φωτογραφήσω την ανατολή..
    PA107812.JPG
    Καθώς η ώρα περνούσε οι γλάροι έκαναν την εμφάνιση τους..
    PA107833.JPG
    Λίγο πριν την αναχώρηση μας, το Αρτεμισία έφτασε στην Ραφήνα..
    PA107871_resize.jpg
    Την ώρα που το Αρτεμισία ακούμπαγε τον καταπέλτη στον ντόκο η φύση μου χάρισε μία υπέροχη εικόνα....
    PA107898.JPG
    Η συνέχεια αύριο...Καλή σας νύχτα..!

  2. #2
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Υπέροχες εικόνες Γιαννάκη!!! Περιμένω τη συνέχεια!! Καλό σου βράδυ!!

  3. #3
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Ας συνεχίσουμε λοιπόν το ταξίδι...

    Στις 7:32 σηκώνουμε καταπέλτη...Και το ταξίδι ξεκινάει!
    PA107918.JPG
    Πρώτος προορισμός, η ¶νδρος...Αυτή ήταν η δεύτερη άφιξη του πλοίου στο Γαύριο...Η ώρα ήταν τέτοια που έκανε ακόμα πιο όμορφο το τοπίο του Γαυρίου...
    PA107964.JPG
    PA107972.JPG
    Η επιβατική κίνηση μπορώ να πω ότι για δεύτερο δρομολόγιο ήταν ικανοποιητική. Αφού αποβιβάστηκαν και επιβιβάστηκαν αρκετοί επιβάτες και οχήματα...
    PA107993.JPG
    Αναχωρήσαμε για την Τήνο, αφήνοντας πίσω μας το υπέροχο τοπίο του Γαυρίου..
    PA108020.JPG
    Συνεχίζεται..

  4. #4
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Αθήνα- Ραφήνα
    Μηνύματα
    353

    Προεπιλογή

    πολυ ωραιες φωτογραφιες!

  5. #5
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Το πλοίο ήταν πιστό στο δρομολόγιο του και έφτασε την προγραμματισμένη ώρα στο λιμάνι της Τήνου..
    Μετά την αποβίβαση μου από το πλοίο, σταμάτησα λίγο πιο πέρα και άρχισα να το ''πυροβολώ'' με τον φακό μου..
    PA108043.JPG
    Μετά από λίγα λεπτά παραμονής στο λιμάνι της Τήνου, το πλοίο έβαλε πλώρη για την Μύκονο...
    PA108052.JPG
    Μετά από την αναχώρηση του Highspeed 2 είχαμε προγραμματίσει, να πάμε να προσκυνήσουμε στην Παναγία της Τήνου, ωστόσο εγώ, δεν έχανα την ευκαιρία να σταματάω και να φωτογραφίζω σχεδόν τα πάντα..
    PA108067.JPG
    Λίγο πριν μπούμε στην εκκλησία για να προσκυνήσουμε το μάτι μου εντόπισε το Highspeed 4, το οποίο είχε αναχωρήσει από την Σύρο..
    PA108068.JPG
    Αφού βγήκαμε από την Εκκλησία είδα ότι το Speedrunner III πλησίαζε στο λιμάνι της Τήνου προερχόμενο από την Σύρο.Εκείνη την ώρα το τρέξιμο άρχισε....!
    PA108075.JPG
    Συνεχίζεται..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nissos Mykonos : 22-04-2010 στις 17:41

  6. #6
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Πραγματικά έτρεχα σαν τρελός για να προλάβω το πλοίο..Σίγουρα όποιος με είδε εκείνη την στιγμή θα πίστευε ότι έχει γίνει κάτι πολύ σοβαρό...
    Όταν έφτασα στο λιμάνι, είδα ότι το πλοίο δεν είχε καν περάσει τα φανάρια του λιμανιού...Αν και το τρέξιμο με κούρασε αρκετά, το αποτέλεσμα των φωτογραφιών με αποζημίωσε και με το παραπάνω..
    PA108078.JPG
    Ο καπετάν Γιώργος Ευμορφόπουλος, πραγματοποίησε μία καταπληκτική μανούβρα...
    PA108093.JPG
    Έπειτα από λίγα λεπτά το πλοίο ήταν έτοιμο για την αναχώρηση, αν και υπήρξε ένα πρόβλημα με την αποβίβαση ενός πούλμαν..
    PA108128.JPG
    Το επόμενο πλοίο που είχε άφιξη στην Τήνο ήταν το Blue Star Ithaki, το οποίο σε αρκετά μεγάλη απόσταση από το λιμάνι..Έτσι αποφάσισα να πάω σε μία καφετέρια να πιω κάτι και να ξεκουράσω και εμένα αλλά και την φωτογραφική γιατί η συνέχεια θα ήταν απελπιστικά κουραστική για αυτήν!
    Αφού ήπια τον χυμό μου, πήρα τον δρόμο και πάλι για το λιμάνι.Το Blue Star Ithaki ήταν λίγο έξω από το λιμάνι και έτσι άρχισα να το φωτογραφίζω..Αφού ο καπετάν Σπύρος Πεφανης σφύριξε κατά την είσοδο του, άρχισε την μανούβρα του..
    PA108182.JPG
    Το πλοίο έκατσε αρκετή ώρα, δεμένο στο λιμάνι μιας και ο κόσμος που έπρεπε να αποβιβαστεί και επιβιβαστεί ήταν πολύς!Μετά το τέλος της φορτοεκφόρτωσης ο καπετάν Σπύρος αναχώρησε από το Τήνο με προορισμό την Μύκονο..
    PA108267.JPG

    Συνεχίζεται..

  7. #7
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Αμέσως μετά την αναχώρηση του Blue Star Ithaki, έφτασε στην Τήνο το Πηνελόπη Α..
    PA108279.JPG
    Αφού το Blue Star Ithaki κόρναρε στο Πηνελόπη Α. και αυτό όπως ήταν αναμενόμενο ανταπόδωσε με ένα μακρύ κορνάρισμα...
    PA108282.JPG
    Ο καπετάν Κώστας Βελαλόπουλος έκανε δεξιόστροφη μανούβρα έξω από το λιμάνι..Αυτή ήταν μία μανούβρα που ευχαριστήθηκα πάρα πολύ μιας και δεν είχα ξαναδεί κάτι τέτοιο..
    PA108304.JPG
    Λίγο πριν ακουμπήσει καταπέλτη το Πηνελόπη Α., έκανε την εμφάνιση του στην Τήνο το Seajet 2, κυριολεκτικά με τις μπάντες...!
    PA108306.JPG
    Το Seajet 2, μετά από λίγα λεπτά αναχώρησε για την Ραφήνα..
    PA108348.JPG
    Η συνέχεια αύριο..Καληνύχτα σε όλους!

  8. #8
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Εως τωρα ειναι ιδιαιτερα απολαυστικο. Ευγε Ιωαννη.

  9. #9
    Εγγραφή
    Aug 2005
    Περιοχή
    Athens - Tinos
    Μηνύματα
    645

    Προεπιλογή

    Τρομερές όλες οι φωτογραφίες. Σε έφτιαξε το νησί μας έτσι?

  10. #10
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Για να συνεχίσουμε λοιπόν το ταξίδι..

    Το Πηνελόπη Α. μετά από την 30λεπτη στάση του στο λιμάνι της Τήνου, εξαιτίας της αυξημένης κίνησης αναχώρησε για την Μύκονο...Στην επιστροφή θα με έπαιρνε μαζί του..Έτσι λοιπόν πήγαμε να φάμε αφού ήδη είχε μεσημεριάσει..
    PA108411.JPG
    Μετά την στάση για το φαγητό, κατέβηκα πάλι στο λιμάνι για τις τελευταίες φωτογραφίες του μέσα λιμανιού..
    PA108419.JPG
    Λίγο αργότερα αναχώρησε το Highspeed 2 καπνίζοντας έντονα, με προορισμό την ¶νδρο και την Ραφήνα..
    PA108432.JPG
    Καθώς είχα πάρει τον δρόμο για το λιμάνι...
    PA108449.JPG
    Εμφανίστηκε το Πηνελόπη Α...Αυτό σήμαινε το τέλος της παραμονής μου στο νησί όμως το ταξίδι, μέχρι την Ραφήνα, είχε αρκετό δρόμο μπροστά του...
    PA108458.JPG
    Συνεχίζεται..

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας