Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 41

Θέμα: Καραβολατρικό ταξίδι στην Τήνο..

  1. #21

    Προεπιλογή

    Γιαννάκη αν θές να συνεχιστεί το όμορφο αφιέρωμα σου χωρίς παρατράγουδα (λέω εγώ για κάνα βουντού απο τον Roci...) μην του γράφεις τέτοια πράγματα και τον προκαλείς......Ήταν και συμμαθητές με την Πόπη και όσο να'ναι έχουν και ένα συναισθηματικό δέσιμο...

  2. #22
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nissos Mykonos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που παρατήρησα είναι ότι το πλοίο γυρνάει πάρα πολύ γρήγορα μπορώ να πω πιο γρήγορα και από τα καινούρια πλοία...!

    Αντώνη αυτό ήθελα να γράψω!Τώρα πιστεύω να είμαστε εντάξει!Βλέπεις έχω χάσει το μυαλό μου μετά από αυτό το ταξίδι...!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nissos Mykonos : 25-04-2010 στις 14:43

  3. #23
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nissos Mykonos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντώνη αυτό ήθελα να γράψω!Τώρα πιστεύω να είμαστε εντάξει!Βλέπεις έχω χάσει το μυαλό μου μετά από αυτό το ταξίδι...!!
    χαχαχαχαχα Γιαννη εισαι τρομερος!!!!!!!!
    Μια χαρα. Τωρα θα πιστεψουν ολοι οτι ο Rocinante ειναι ο διμετρος μακρυμαλλης και μυωδης τραμπουκος του Nautilia.
    Για συνεχισε, πανεμορφο το ταξιδι....

    Vinman παλι λαθος κανεις. Δεν θα μπορουσα να ειμαι συμμαθητης της Ποπης. Ειμαι μεγαλυτερος.........

  4. #24
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Mellisia-N.makrh-(Τinos)
    Μηνύματα
    2.131

    Προεπιλογή

    Γιαννη πραγματικα ειναι μαγικες οι φωτογραφιες σου και κατατοπιστικες αρκετα ωστε να νομιζεις οτι εισαι πανω στην Ποπη.Μπραβο σου
    [I][B][FONT=Arial Black][SIZE=3]Βιρα τις αγκυρες για ξενους τοπους.... [/SIZE][/FONT][/B][/I]

    [B][I][FONT=Arial Black][SIZE=3][URL="http://www.kitrinomavra-nea.blogspot.com/"][/URL][/SIZE][/FONT][/I][/B]

  5. #25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχαχαχαχα Γιαννη εισαι τρομερος!!!!!!!!
    Μια χαρα. Τωρα θα πιστεψουν ολοι οτι ο Rocinante ειναι ο διμετρος μακρυμαλλης και μυωδης τραμπουκος του Nautilia.
    Για συνεχισε, πανεμορφο το ταξιδι....

    Vinman παλι λαθος κανεις. Δεν θα μπορουσα να ειμαι συμμαθητης της Ποπης. Ειμαι μεγαλυτερος.........
    Sorry Roci...
    Νόμιζα ότι είχες μείνει κάνα τριάρι,τεσσάρι χρόνια...
    Γιαννάκη το έσωσες οπότε περιμένουμε ανεμπόδιστα πλέον τη συνέχεια του ρεπορτάζ σου απο το όμορφο ταξίδι σου..!!

  6. #26
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Σας ευχαριστώ πολύ όλους! Ας συνεχίσουμε λοιπόν..

    Το Γαύριο καθώς ο ήλιος δύει...
    PA108811.JPG
    Μετά το τέλος της μανούβρας, πήγα για λίγα λεπτά στην πρύμη, για να δω την φορτοεκφόρτωση και να βγάλω και λίγες φωτογραφίες..
    PA108814.JPG
    Λίγο πριν αναχωρήσουμε για την Ραφήνα...
    PA108826.JPG
    Κατά την αναχώρηση...
    PA108831.JPG
    Και μία φωτογραφία την ώρα που μόλις είχαμε βγει από το λιμάνι του Γαυρίου...
    PA108834.JPG
    Συνεχίζεται..

  7. #27
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Συνεχίζουμε λοιπόν..
    Λίγη ώρα μετά την αναχώρηση μας από το Γαύριο ο απογευματινός ήλιος είχε αρχίσει να λούζει την αριστερή μπάντα του πλοίου...
    PA108843.JPG
    Καθώς ο ήλιος έδυε το Θεολόγος Π. μας πλησίαζε, όμως δεν μπορούσα να φανταστώ το τι θα ακολουθούσε...
    PA108875.JPG
    Αυτή για εμένα είναι η καλύτερη φωτογραφία που έβγαλα από αυτό το ηλιοβασίλεμα της 10ης Οκτωβρίου...Όσο και να την βλέπω δεν πιστεύω ότι την έχω βγάλει εγώ...
    PA108879.JPG
    Ο ήλιος συνέχιζε να δύει και το Θεολόγος Π. πλησίαζε πιο κοντά στο Πηνελόπη Α.
    PA108885.JPG
    Λίγο πριν ο ήλιος κρυφτεί πίσω από τα βουνά της Αττικής, το Θεολόγος Π. μπήκε σφήνα στο πλάνο και έκανε την φωτογραφία κατά κάποιο τρόπο ξεχωριστή..
    PA108892.JPG
    Συνεχίζεται..(Μένουν άλλα δύο ποστ ακόμα)

  8. #28
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Ο ήλιος κρύφτηκε πίσω από τα βουνά της Αττικής και το Θεολόγος Π. συνέχισε την πορεία του για την ¶νδρο...
    PA108895.JPG
    Το Θεολόγος Π. με τα χρώματα του ηλιοβασιλέματος να χρωματίζουν τον ουρανό..
    PA108899.JPG
    Μία ακόμα λήψη του ηλιοβασιλέματος πίσω από την βαρδιόλα του Πηνελόπη Α.
    PA108921.JPG
    Κοιτάζοντας προς την πρύμη, από την αριστερή μπάντα του πλοίου, έβλεπα αυτήν την εικόνα...
    PA108922.JPG
    Από την δεξιά μπάντα του πλοίου, έβλεπα αυτήν την εικόνα, Στα αριστερά μας φαίνεται η Εύβοια και στο βάθος η ¶νδρος...
    PA108929.JPG
    Συνεχίζεται..

  9. #29
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Καθώς περνούσαμε από τον κόλπο της Καρύστου, η νύχτα σιγά σιγά έπαιρνε την θέση της στον ουρανό...
    PA108937.JPG
    PA108949.JPG
    Και η τελευταία φωτογραφία που έβγαλα από το ταξίδι..Ενώ έχει νυχτώσει για τα καλά τα φώτα της Ραφήνας βρίσκονται μόνο 25 λεπτά μακριά..Σε αυτό το σημείο πήγα στο σαλόνι του πλοίου για να ξεκουραστώ, αφού ήμουν πολύ κουρασμένος από τις προηγούμενες ώρες που ήμουν στο πόδι..
    PA109023.JPG
    Τα 25 λεπτά πέρασαν γρήγορα και έτσι φτάσαμε στην Ραφήνα...
    PA109036.JPG

    Στο ταξίδι αυτό πέρασα υπέροχα...Τι να πρωτοσχολιάσω...Θα χρειαστώ σελίδες για να εκφράσω αυτά που ένιωσα εκείνη την μέρα..
    Όσο για πλοία που ταξίδεψα μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις και αισθάνομαι τυχερός που κατάφερα να ταξιδέψω με το Highspeed 2 αφού δεν ήξερα τότε ότι θα μας άφηνε..Όσο για το Πηνελόπη Α...Κανένα σχόλιο!Είναι ένα υπέροχο πλοίο και εσωτερικά και εξωτερικά!!Το μόνο που εύχομαι είναι να καταφέρω να ταξιδέψω σύντομα, για να απολαύσω της υπέροχες μανούβρες του καπετάν Κώστα!


    Θα ήθελα να ευχαριστήσω πάρα πολύ τον πατέρα μου δημόσια για το δώρο που μου έκανε, ελπίζω και στα φετινά μου γενέθλια να έχω ένα ανάλογο δώρο, αλλά με διαφορετικό προορισμό..
    P4256922.JPG
    ΤΕΛΟΣ..

    Ελπίζω να μην έγινα κουραστικός.Σας ευχαριστώ πολύ όλους για την υπομονή σας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nissos Mykonos : 25-04-2010 στις 21:10

  10. #30

    Προεπιλογή

    Συγχαρητήρια Γιαννάκη!
    Ταξιδέψαμε και εμείς μαζί μ'εσένα!!
    Πολλά μπράβο και πάντα τέτοια!!

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας