Σελίδα 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 111 έως 120 από 173

Θέμα: Εκπαίδευση - Σπουδές στο εξωτερικό

  1. #111
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    οι γνωριμιες ειναι βασικος παραγοντας επιλογης σχολης/σχολειου/πανεπιστημιου.. μην τις υποτιμουμε
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #112

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Morgan Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι γνωριμιες ειναι βασικος παραγοντας επιλογης σχολης/σχολειου/πανεπιστημιου.. μην τις υποτιμουμε
    φίλε Morgan αν η απάντησήση αναφέρεται στο σχόλιο μου θα ήθεα να διευκρινήσω ότι ακριβώς αυτό υποστηρίζω και εγώ...απλός ως προσωπική μου επιλογής θέλω να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό που πρώτα να μου αρέσουν τα μαθήματα δεύτερον να είναι σχετικά καλό και τριτον μαζί να έχει όνομα και να βρίσκεται στις ΤΟP θέσεις σχετικών λιστών.

    Αν τώρα θα έρθουν και γνωριμίες καλός να έρθουν και έίναι ένας επιπλέον λόγος επιλογής αλλά δε θα διαλέξω το city ή το LSE για τις γνωριμίες..πχ το μεν city δε θα το διαλέξω καθόλου το δε LSE τουλάχιστον είναι και γνωστό και βρίσκεται στις TOP θέσεις των ευρωπαϊκών πανεπιστημίων...

    φιλικά..εγώ(Γιώργος Χ)

  3. #113
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Σαφως οι λογοι να επιλεξει καποιος το ενα ή το αλλο πανεπιστημιο ειναι υποκειμενικοι..
    και εγω βαση του περιεχομενου σπουδων θα επελεγα την σχολη παντως.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #114

    Προεπιλογή

    Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλητερο μεταπτυχιακο που μπορει να κανει καποιος στα ναυτιλιακα ανεξαρτητως κοστους?

  5. #115
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Sto City tou Londinou, to programma tou Grammenou. Des prohgoumena posts, genika.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη .voyager : 30-10-2008 στις 04:17

  6. #116
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από polivios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο πιστευεται οτι ειναι το καλητερο μεταπτυχιακο που μπορει να κανει καποιος στα ναυτιλιακα ανεξαρτητως κοστους?
    ama postareis se 2 - 3 topics den tha pairneis apanthseis alla tha diagrafontai ta mhnymata...

    kalws irthes
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  7. #117

    Προεπιλογή

    γνωμη μου το θεμα δεν εξαρταται αποκλειστικα απο το πανεπιστηιμο αλλα περισσοτερο απο μας/σας και το ποσο εσυ θα ασχοληθεις με αυτο και το τι θα κυνηγισεις διοτι οπως λενε... αν δε βρεξεις κωλο δε τρως ψαρι...

  8. #118

    Προεπιλογή

    Εχεις δικιο φιλε μου σε αυτο που λες αλλα παρολαυτα δεν με βοηθησε καθολου η απαντηση σου..

  9. #119

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από polivios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις δικιο φιλε μου σε αυτο που λες αλλα παρολαυτα δεν με βοηθησε καθολου η απαντηση σου..
    Δεν υπαρχει καλυτερο μεταπτυχιακο υπαρχει τι θέλεις να κανεις εσύ και τι σου αρέσει. Τι να σπουδάσεις στο Παγκοσμιο Ναυτιλιακό Πανεπιστημιο, που ασχολειται με ναυτιλιακα θεματα και ειναι απο τις καλυτερες σχολες, οταν θέλεις να γινεις manager ή ναυλομεσιτης. Να μην βλεπουμε το μεταπτυχιακό σαν κατι που θα μας βρει δουλειά να δουλεψουμε να κατασταλαξουμε και μετα να το κανουμε......

  10. #120

    Προεπιλογή

    Ρε παιδια εγω απλα θελω να μερικεσ απο τις καλυτερες σχολες για να δω πιο προγραμμα μου ταιριαζει καλυτερα και να δω αν υπαρχει και κατι που δεν ηξερα θελετε να με βοηθησετε? (το ΜΕL αξιζει ξερει κανεις)? Ρωταω γιατι υπαρχουν πολλες σχολες και καποιες ισως δεν αξιζουν γιαυτο θα ηθελα να ακουσω τι πιστευει ο καθενας οτι αξιζει. Παρακαλω απαντηστε μου.

Σελίδα 12 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 21011121314 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας