Σελίδα 8 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 71 έως 80 από 173

Θέμα: Εκπαίδευση - Σπουδές στο εξωτερικό

  1. #71
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kouklentes Εμφάνιση μηνυμάτων
    σχετικα με αυτοπου ειπα γι το παν.αιγαιου γνωριζει κανεις τιποτα?Ειναι καθολου καταξιωμενο?
    μια χαρα ειναι το πανεπιστημιο αιγαιου.
    το ζητημα ειναι το ψαξιμο μετα.
    αν ησουν ετοιμος να δωσεις 8.500 λιρες (!!!!!!) για την αγγλια, προτεινω , 1000% πα.αιγαιου ναυτιλιακα
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  2. #72

    Προεπιλογή

    OK Πα.Αιγαιου ναυτιλιακα αλλα για μεταπτυχιακο η για προπτυχιακο?????????
    Ιδου η απορια...............Το μεταπτυχιακο ειναι ευκολη υποθεση και πολυ οικονομικη απο οτι εχω δει με το πα.Αιγαιου.Ομως ξερω πολυ κοσμο που ηδη ειναι εκει και σπουδαζει Μηπως τελικα γεμισουμε με πτυχια απο το Αιγαιο?????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kouklentes : 12-04-2007 στις 12:25

  3. #73
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    vgainoume off -topic ara den synexizete h kouventa ayth, edw.
    prepei na kaneis oti eksipiretei ton skopo gia to opoio to thes.
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  4. #74

    Προεπιλογή

    Ok εγινε ειμαστε off .Το σκοπο ομως δεν τον ξερω ακριβως ουτε και εγω γι'αυτο ρωταω.(ρωτοντας πασ στη πολη).Αρα θελω μια κατευθυνση για ν α μπορω να αποφασισω τι ακριβως

  5. #75
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Monte-Carlo
    Μηνύματα
    2.595

    Προεπιλογή

    αν θες εργασια σε γραφειο τοτε δυο πραγματα ειναι βασικα, και το κλεινουμε εδω : α.σπουδες έξω ή στην ελλάδα, ολοκληρωμένες ή όχι , προπτυχιακές ή μεταπτυχιακές.
    εγώ βρήκα δουλεία μόλις μπήκα στο πανεπιστήμιο μετά την ΑΔΣΕΝ και μετά από τόσα χρόνια δουλειάς (χρόνος μηδέν) ακόμα να τελειώσω (αυτό το ρίσκο παίζει αν δωσεις μεγαλη βαρυτητα σε μια πολυ απαιτητικη δουλεια), β. ΨΑΞΙΜΟ - πολυυυυυυυυυυ ΨΑΞΙΜΟ!!!!!!!! αυτό είναι βασικά που μετράει
    athinairadio.wordpress.com

    Σαλπάρισε μια νύχτα με πανσέληνο
    και στο στερνό του γράμμα μου 'χε γράψει:
    «Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο
    και ας είναι η φωτιά του να σε κάψει»

  6. #76

    Προεπιλογή

    Φίλε κουκλεντέ από συγγενείς και φίλους που έχω διευθυντάδες σε ναυτιλιακές μου είπαν Αγγλία και μόνο ή κατ;εξέρεση σουηδία στο Μαλμο ή στο Ροτερναμ στο Erasmus Univ. Μας δέχονται με ανθυποπλοιάρχου αλλά θέλει να έχεις και άλλα προσόντα.Κάνε ένα απλό προπτυχιακό και δώσε έμφασή στο μαστερ ή κατευθείαν ένα δυνατό μάστερ. Επίσης εξασφαλίζεις θέση στην Ελλάδα άμα καταφέρεις και δουλέψεις λίγο στην Αγγλία στο Λονδίνο. Ψάξτο καλά όμως πριν κάνεις οτιδηποτε... Ενημερωτικά υπάρχει και οι Η.Π.Α αλλά δεν πιστεύω οτι αξίζει τον κόπο για τόσο λεφτά.

  7. #77

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω για τις πληροφοριες.Νομιζω πως εχω την ιδια αποψη για την δουλεια εξω(στερια)Ομως οπως ειπες ακομα το ψαχνω οσο μπορω..Καμια πληροφορια για το plymouth univercity και συγκεκριμενα ενα προγραμμα που λεγεται one year top up?

  8. #78

    Προεπιλογή

    Το πλυμουθ απο όσο γνωρίζω είναι υποδεέστερο του σολεντ και του λιβερπουλ! Το θέμα είναι τώρα αξίζει να ξενιτευτείς ή να πας σε κανένα BCA? Ειδικά τώρα που τα πτυχία θα γίνουν ισότιμα με τα ελληνικά ΑΕΙ?

  9. #79

    Προεπιλογή

    Το plymouth ειναι υποδεεστερο το solent????????Αυτο ειλικρινα δε το ξερω.Εχω την εντυπωση οτι το plymouth ειναι ενα κατα παραδοση ναυτιλιακο πανεπιστημειο(ετσι νομιζω) και απ'οτι ειδα εχει και ενα προγραμμα που το λεει one year top up programme το οποιο υποσχεται BSc σε ενα χρονο.Αν θελεις δες 'το .Θα ηθελα αλλη μια αποψη .Τωρα για BCA απ'οτι εχω ακουσει δεν εχει και την καλυτερη φημη(λενε για βιομηχανια παραγωγης πτυχιων).Οι γνωμη ομως καποιου φιλου που εχει τελειωσει εκει ειναι οτι δε φαινεται διαφορα στο πτυχιο απο καποιον ο οποιος εχει τελειωσει αγγλια.Δηλαδη το BCA συνεργαζεται με το metropolitan οπου και να εισαι το πτυχιο σου επανω γραφει metropolitan και οχι BCA.βλεπεις οποτε να ξενιτευτει κανεις ή να μη ξενιτευτει.Ιδου η απορια.................

  10. #80

    Προεπιλογή

    Παιδιά είμαι νέος στο forum.Τελειώνω φέτος τις πανελλήνιες και σκέφτομαι να πάω στην Αγγλία να σπουδάσω ναυτιλιακά.Δν ξέρω όμως τι λεφτά απαιτούνται.μπορείτε να με βοηθήσετε?Δν λέω για μεταπτυχιακό απευθείας για πτυχίο.Ευχαριστώ

Σελίδα 8 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας