Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 171 έως 173 από 173

Θέμα: Εκπαίδευση - Σπουδές στο εξωτερικό

  1. #171

    Προεπιλογή

    Καλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα (νεος στο forum) εχω καποιες αποριες και θα ηθελα αν καποιος γνωριζει κατι σχετικο να μου απαντησει.
    Ειμαι σπουδαστης ΑΕΝ εξωτερικου ομως...σε ναυτικο κολλεγιο. Εχω τελειωσει το πρωτο μου εξαμηνο απο δεκεμβριο ηδη ξεκινησα το επομενο αλλα ταυτοχρονα ψαχνομαι και για πρακτικη..Απο το κολλεγιο μου λενε οτι δεν υπαρχει κανενα θεμα σε τι σημαια θα πρεπει να κανω τους 12 μηνες σαν δοκιμος δλδ ειναι της επιλογης μου.Οποτε κανω αιτησεις εδω και μηνες σε ελληνικες εταιρειες, και εκανα καποια τηλ. επισης και οι περισσοτερες απο αυτες μου λενε δεν μπορουμε να σε παρουμε λογο σχολης. Επικοινωνησα με το υπουργειο και με e-mail και τηλεφωνικος και μου δηλωσαν οτι εφ' οσον η σχολη σου ειναι σε ευρωπαικη χωρα δεν εχεις κανενα απολυτως προβλημα. Το μονο θεμα ειναι το αναλογο ΚΕΠ που θα εχεις να ειναι στην αγγλικη...επισης να σας πω οτι εχω ελληνικη ιθαγενεια και IMO basic απο την ελλαδα καθως ημουν πρων σπουδαστης στην ΑΕΝ Μακεδονιας. Αν καποιος εχει καποια ιδεα η γνωριζει κατι ας μου απαντησει...γτ οι δυο που θεωρητικα θα επρεπε να ηξεραν μου λενε δυο αντιθετα πραγματα (εταιρειες- υπουργειο). Επισης οι εταιρειες δεν απανταν σε μαιλ λογο του θεματος με την σχολη η λογο της γενικης καταστασης που επικρατει στην δουλεια και ειδικα με τους δοκιμους.
    Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν κανεις σας εχει καποιο βιβλιο η σημειωσεις σε σχεση με ship manuevring.
    Ευχαριστω

  2. #172

    Προεπιλογή

    Πιθανότατα το πρόβλημα είναι ότι αν είσαι από ελληνική ΑΕΝ επιδοτέιτσι ο μισθός σου ενώ από ξένη όχι.

    Καλό βιβλίο είναι του House το Ship Handling μπορείς να ξεφυλίσεις για να δεις αν σου κάνει εδώ

  3. #173

    Προεπιλογή

    Ημέρες Γνωριμίας της Ναυτικής Ακαδημίας Κύπρου στην Ελλάδα

    Διαβάστε περισσότερα http://www.nautilia.gr/ekpedefsi/ime...u-stin-ellada/ .

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας