Σελίδα 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 201 έως 210 από 215

Θέμα: Celestyal Cruises (Louis Cruises)

  1. #201
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Tks for the info Henry.

  2. #202
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Οταν έχουν φαντασία οι άνθρωποι ...
    celestyal.jpg

  3. #203
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Σύμφωνα με το shippax η εταιρεία πρόκεται να παραγγείλει σε ευρωπαϊκό ναυπηγείο 2 πλοία των 1200 επιβατών με παράδοση 2020-2022.

  4. #204

  5. #205

  6. #206

    Προεπιλογή

    Αγαπητοί φιλοι είχα την τύχη να ξανα-ταξιδέψω αρχές Σεπτέμβρη με το "CELESTYAL OLYMPIA" σε μια τετραήμερη κρουαζιέρα με προορισμούς Ελληνικά νησιά (Μύκονο-Πάτμο-Ροδο-Ηράκλειο-Σαντορίνη) και Τουρκία (Έφεσος).
    Το πλοιο το είχα ξαναταξιδεψει το 2013 ως "LOUIS OLYMPIA" αλλά για τις εντυπώσεις μου θα σας μιλήσω στο αντίστοιχο θεμα . Η εταιρία εφέτος έκανε κάποιες καινοτομίες και συμφωνα με τα λεγόμενα του προσωπικού τα πλοια της είχαν καλες πληρότητες.
    Οι καινοτομίες αυτές ήταν οι θεματικές κρουαζιέρες είτε με την φιλοξενία κα ποιου τραγουδιστή/τριας είτε είχε θεμα την Ελληνική γευσιγνωσία.Σε εμάς είχε θεμα ελληνικά οιδιποτα και λικέρ οπου ειδικοί μας έδειξαν απίστευτους συνδυασμούς που μπορούν να γίνουν με τα ελληνικά ποτα και το ΟΥΖΟ. Όταν μου έφεραν ένα κοκτέιλ ένα βραδύ με κυριο συστατικο το ούζο και με ονομα ''ΩΠΑ/ΟPA" στην αρχή το υποτίμησα αλλά μετά από δυο συνολικά τέτοια κατάλαβα γιατί λεμε OYZO POWER. Η επόμενη καινοτομία ήταν η προσφορα απεριόριστων ποτών στους Ελληνες/ΕλληνοΚυπριους κατι το οποιο ήταν πραγματικά τέλειο. Επίσης και η εκδρομή στην Έφεσο ήταν πρόσφορα της εταιρείας οπότε ο επιβάτης έβγαινε πολλαπλά κερδισμένος. Από κει και περα σε συζητήσεις που έκανα με προσωπικο του πλοίου προέκυψαν κάποιες ενδιαφέρουσες ειδήσεις που μπορεί κάποιοι φιλοι να τις γνωρίζουν ήδη αλλά μπορεί και κάποιοι άλλοι όχι. Εγω πάντως θα τις αναφέρω αλλά παντα με σχετική επιφύλαξη. Η εταιρεία σκέπτεται σοβαρά να αξιοποιήσει τα δυο ναυλωμένα της (ΤΗΟΜSON MAJESTY,SPIRIT) ενώ στις σκέψεις της είναι και η εύρεση (αγορα-ναύλωση δεν γνώριζαν) πλοίου για μονοήμερες κρουαζιέρες. Στα πλοια που ήδη χρησιμοποιεί το CRYSTAL αναμένεται για τουλάχιστον μια διετία να είναι στην Κουβα ειδικα τωρα που όπως μου είπαν ανοίγει και λογω Αμερικάνων η γραμμή, ενώ το OLYMPIA στις αρχές Οκτωμβρη το πλοιο σταματάει τις κρουαζιέρες του και παει στην Γαλλία για διάστημα τουλάχιστον ενός μηνα ως πλωτο ξενοδοχείο. Αυτά και το άμεσο μέλλον θα δείξει ποια από αυτά θα ισχύσουν και το τι πρόκειται να γίνει.

  7. #207
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από tomcat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι καινοτομίες αυτές ήταν οι θεματικές κρουαζιέρες είτε με την φιλοξενία κα ποιου τραγουδιστή/τριας είτε είχε θεμα την Ελληνική γευσιγνωσία.Σε εμάς είχε θεμα ελληνικά οιδιποτα και λικέρ οπου ειδικοί μας έδειξαν απίστευτους συνδυασμούς που μπορούν να γίνουν με τα ελληνικά ποτα και το ΟΥΖΟ. Όταν μου έφεραν ένα κοκτέιλ ένα βραδύ με κυριο συστατικο το ούζο και με ονομα ''ΩΠΑ/ΟPA" στην αρχή το υποτίμησα αλλά μετά από δυο συνολικά τέτοια κατάλαβα γιατί λεμε OYZO POWER. Η επόμενη καινοτομία ήταν η προσφορα απεριόριστων ποτών στους Ελληνες/ΕλληνοΚυπριους κατι το οποιο ήταν πραγματικά τέλειο. Επίσης και η εκδρομή στην Έφεσο ήταν πρόσφορα της εταιρείας οπότε ο επιβάτης έβγαινε πολλαπλά κερδισμένος. Από κει και περα σε συζητήσεις που έκανα με προσωπικο του πλοίου προέκυψαν κάποιες ενδιαφέρουσες ειδήσεις που μπορεί κάποιοι φιλοι να τις γνωρίζουν ήδη αλλά μπορεί και κάποιοι άλλοι όχι. Εγω πάντως θα τις αναφέρω αλλά παντα με σχετική επιφύλαξη. Η εταιρεία σκέπτεται σοβαρά να αξιοποιήσει τα δυο ναυλωμένα της (ΤΗΟΜSON MAJESTY,SPIRIT) ενώ στις σκέψεις της είναι και η εύρεση (αγορα-ναύλωση δεν γνώριζαν) πλοίου για μονοήμερες κρουαζιέρες. Στα πλοια που ήδη χρησιμοποιεί το CRYSTAL αναμένεται για τουλάχιστον μια διετία να είναι στην Κουβα ειδικα τωρα που όπως μου είπαν ανοίγει και λογω Αμερικάνων η γραμμή, ενώ το OLYMPIA στις αρχές Οκτωμβρη το πλοιο σταματάει τις κρουαζιέρες του και παει στην Γαλλία για διάστημα τουλάχιστον ενός μηνα ως πλωτο ξενοδοχείο. Αυτά και το άμεσο μέλλον θα δείξει ποια από αυτά θα ισχύσουν και το τι πρόκειται να γίνει.
    Φίλε μου ενδιάφέρουσα η περιγραφή σου γιά την κρουαζιέρα κ οι πληροφορίες γιά τα πλοία της εταιρείας.
    Μιά παρατήρηση μόνο.Κατ'αρχήν τα λικέρ είναι ηδύποτα.
    Ορθογραφικά γράφεται ηδύποτα από το ηδύς=γλυκός όπως μάθαμε στο σχολείο.Αν είναι οιδίποτα θα παρέπεμπε σε οίδημα,Οιδίποδα...

  8. #208

    Προεπιλογή

    Celestyal Cruises: Η Σάμος νέος προορισμός στην κρουαζιέρα

    Διαβάστε περισσότερα http://www.nautilia.gr/eidiseis/krou...in-krouaziera/ .

  9. #209

    Προεπιλογή

    Η Celestyal Cruises συζητάει με Kινέζο στρατηγικό επενδυτή

    Διαβάστε περισσότερα http://www.nautilia.gr/eidiseis/krou...giko-ependyti/ .

  10. #210
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Αλλο Celestyal άλλο Celebrity

Σελίδα 21 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 1119202122 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας