Σελίδα 9 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 81 έως 90 από 328

Θέμα: Μενεκράτης [Menekratis - Όσιος Δαυίδ]

  1. #81
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Foniadakis εγω τουλάχιστον εδω έμαθα οτι υπάρχει ναυπηγείο στην Αμαλιάπολη. Καλές δουλειές να έχουν οι άνθρωποι, αλλά αυτό που νομίζω οτι έχει περισσότερο ενδιαφέρον είναι να βλέπουμε φωτογραφίες απο πλοία που βρίσκονται εκεί !.
    Φωτο ειναι λιγο δύσκολες γτ το καρνάγιο είναι απομακρυσμένο φίλε despo απο τον κύριο οδικό άξονα...δεν απέχει βέβαια πολύ από την Γλύφα (γυρω στα 30 λεπτα) αλλά πρέπει κανείς να έχει προορισμό το ναυπηγείο για να βρεθεί εκεί καθώς είναι μες στα χωράφια και εκτός του δρόμου προς Αμαλιάπολη. Παρ'ολ'αυτά υπάρχουν μερικές:

    581043_450141601668823_1542022241_n.jpg
    δεν είναι πολύ καλή αλλά μπορούμε να διακρύνουμε τέρμα αριστερά το ΑΜΑΛΘΕΙΑ που βρισκοταν εκείνο τον καιρο για συντήρηση καθώς και το υπο ναυπήγηση τότε ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VI... Η φώτο φυσικά χρονολογείται κάπου στον Μάρτιο του 2012

    (Η φώτο ειναι του κυρίου Αθανασοπουλου Ευαγγελου και βρίσκεται στο Google Earth)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη FONIADAKIS : 09-02-2014 στις 00:08

  2. #82

    Προεπιλογή

    το σαββατο τελειωσε ένα ακομα καρναγιο για το ΟΣΙΟΣ ΔΑΥΙΔ.θα παραμεινη στη μιτζελα 3 με 4 ημερες ακομα αλλα μεσα στη θαλασσα.να το δουμε σε καποιες φωτο τραβηγμενο εξω.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη γλυφα : 16-02-2014 στις 11:01

  3. #83

    Προεπιλογή

    Ευχαριστούμε πολύ φίλε γλυφα για τις φωτογραφίες σου!!! Όσο για την δουλειά που γίνεται, φαίνεται στο ότι δείχνει σαν να πέφτει για πρώτη φορά. Μπράβο στα παιδιά εκεί στην Αμαλιάπολη για την δουλεία τους αλλά και στους πλοιοκτήτες που τα προσέχουν όχι μόνο για θέμα ασφαλείας, αλλά και καλαισθησίας!

  4. #84
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Παντα τα πληρωματα της εταιρειας αυτης κρατανε τα πλοια σε εξερετικη κατασταση...το επιβεβαιωνουν για ακομα μια φορα! Ευχαριστουμε φιλε ΓΛΥΦΑ για τις φωτογραφιες! Επισης τωρα παρατηρησα την αλλαγη...αν βλεπω καλα εχουν προστεθει σκαλες πισω στο ντεκ που οδηγουν στο επανω ντεκ...πραγμα που σημαινει οτι ο ΟΣΙΟΣ θα αποκτησει και επανω ντεκ!

  5. #85

    Προεπιλογή

    Πολύ παρατηρητικό σε βρίσκω φίλε μου FONIADAKIS!!! ¶ρα να περιμένουμε και μικροαλλαγές στο πάνω ντεκ με καθίσματα και τέντες. Ίδωμεν...!

  6. #86
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Stefanos13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ παρατηρητικό σε βρίσκω φίλε μου FONIADAKIS!!! ¶ρα να περιμένουμε και μικροαλλαγές στο πάνω ντεκ με καθίσματα και τέντες. Ίδωμεν...!
    Σιγουρα θα δουμε επεμβασεις....σαυτα που ειπες θα προσθεσω και την πιθανοτητα να υπερυψωσουν λιγο το προστατευτικο καγκελο(νομιζω οτι ετσι ειναι λιγο επικινδυνο!!)

  7. #87

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από FONIADAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα θα δουμε επεμβασεις....σαυτα που ειπες θα προσθεσω και την πιθανοτητα να υπερυψωσουν λιγο το προστατευτικο καγκελο(νομιζω οτι ετσι ειναι λιγο επικινδυνο!!)
    δικιο εχεις φιλε μου.κ μια φωτο λιγο όχι καθαρη αλλα δεν νoμιζω να τα ξαναδουμε ετσι το ΟΣΙΟΣ ΔΑΥΙΔ-ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VII κ στο βαθος το VI.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  8. #88
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γλυφα Εμφάνιση μηνυμάτων
    δικιο εχεις φιλε μου.κ μια φωτο λιγο όχι καθαρη αλλα δεν νoμιζω να τα ξαναδουμε ετσι το ΟΣΙΟΣ ΔΑΥΙΔ-ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ VII κ στο βαθος το VI.
    Μας βαζεις σε σκεψεις φιλε ΓΛΥΦΑ !!

  9. #89

    Προεπιλογή

    Ο Όσιος πρέπει να έχει ήδη αράξει στο λιμάνι της Γλύφας. Πρόλαβε άραγε σε δυο μέρες να τελειώσει τις εργασίες στο επάνω ντεκ?

  10. #90

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε Foniadakis εγω τουλάχιστον εδω έμαθα οτι υπάρχει ναυπηγείο στην Αμαλιάπολη. Καλές δουλειές να έχουν οι άνθρωποι, αλλά αυτό που νομίζω οτι έχει περισσότερο ενδιαφέρον είναι να βλέπουμε φωτογραφίες απο πλοία που βρίσκονται εκεί !.
    αποψη ολοκληρου του καρνάγιου στη μιτζελα
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη γλυφα : 20-02-2014 στις 17:19

Σελίδα 9 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 789101119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας