Σελίδα 25 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 152324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 241 έως 250 από 328

Θέμα: Μενεκράτης [Menekratis - Όσιος Δαυίδ]

  1. #241
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Μηνύματα
    1.848

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω φίλε..... δεν έχεις καθόλου άδικο. Το είχα ξεχάσει το ΚΕΡΚΥΡΑ ΕΞΠΡΕΣ, και να σκεφτείς ότι το είχα δει από κοντά και φωτογραφήσει όταν ήταν στην Αμαλιάπολη τον Αύγουστο του '14.
    φταινε φιλε μου η κακεs παρεεs που κανειs....... αρχισεs και εσυ να ξεχναs ??? χμμμμ μαλλον ειναι κολλητικο ....ΠΡΟΣΕΧΕ !!! χαχαχα

  2. #242

    Προεπιλογή

    Πέστα φίλε μου CORFU, πέστα να τα ακούει !!!!! Η καλή μου η καρδιά φταίει που τον κάνω παρέα τον .....γέροντα της Σαλαμίνας !!! Και να σκεφτείς ότι έχω .....τα μισά του χρόνια !!!

  3. #243
    Εγγραφή
    Feb 2005
    Περιοχή
    sea
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Θα το δούμε φέτος στην Σουβάλα και αν ναι πότε περίπου;

  4. #244
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Απ'ο,τι φαίνεται, το πλοίο θα αργήσει να δρομολογηθεί, αφου πλεον δεν ανήκει στην ίδια εταιρεία.

  5. #245

    Προεπιλογή

    Φίλε despo την πώληση του πλοίου την γνωρίζουμε πλέον και από κάποια επίσημη ανακοίνωση ??? Ρωτάω διότι το ότι έχει πουληθεί στην εταιρεία του κ. Κουλούρη στην Κέρκυρα η οποία έχει αγοράσει επίσης και το ΑΜΑΛΘΕΙΑ - ΑΛΚΙΝΟΟΣ, έχει αναφερθεί και γραφτεί στο παρόν θέμα σε προηγούμενα ποστ πριν δύο μήνες (από τον Φεβρουάριο).

    Τώρα όσον αφορά στην γρήγορη ή μη επαναδρομολόγηση του πλοίου στην γραμμή της Αίγινας, δεν νομίζω ότι θα παίξει κάποιο ρόλο η πώληση του. Αν θα κοιτάξουμε στο site της προηγούμενης εταιρείας του (Γραμμές Ευβοικού), το πλοίο έχει μεν αφαιρεθεί από τον "στόλο" της όπως βέβαια και το ΑΜΑΛΘΕΙΑ, αλλά δεν έχει αφαιρεθεί (καθόλου τυχαία πιστεύω) από τα δρομολόγια Πειραιά - Σουβάλα. Πράγμα που για μένα σημαίνει ότι θα συνεχίσει σε αυτά, είτε ναυλωμένο από την "Γραμμές Ευβοικού" είτε σε συνεργασία των δύο εταιρείων.

  6. #246
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Αυτό ακριβώς εννοώ και εγώ. Αφου το πλοίο έχει ηδη αφαιρεθεί απο τον στόλο της Evoikos lines, δεν είναι στην άμεση δικαιοδοσία της εταιρείας πότε θα δρομολογηθεί. Ισως σκέφτονται υπο καθεστώς ναύλωσης να μπεί στη γραμμή μόνο στην περίοδο αιχμής. Πάντως είναι κρίμα διότι εκει που είχε αρχίσει να καθιερώνεται και σαν πλοίο, αλλά και σαν γραμμή, τελικά φαίνεται οτι τα σχέδια βαίνουν προς ανατροπή.

  7. #247
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στο ΣΑΣ στο Νο 26 λέει δρομολόγηση στη γραμμή Λευκίμμη - Ηγουμενίτσα ....αντί Πειραιά Αγία Μαρίνα Σουβάλα από 01/06 έως 31/10/2017.
    Για να δούμε ....τι θα δούμε????

  8. #248

    Προεπιλογή

    Ίνα επαληθευθούν οι πληροφορίες που είχα μάθει από εγκυροτάτη πηγή προ μίας εβδομάδας. Ότι δηλαδή υπήρχε μεγάλος προβληματισμός στην νέα του πλοιοκτήτρια εταιρεία για το που θα δουλέψει το φετινό καλοκαίρι, μιας και υπήρχε ήδη η δηλωμένη δρομολόγηση του στην Αίγινα. Τελικά από ότι φαίνεται, θα ανέβει σύντομα στην Κέρκυρα.

  9. #249
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Λίμνη Ευβοίας
    Μηνύματα
    356

    Προεπιλογή

    το πλοιο θα βγαλει την καλοκαιρινη σεζον στον Πειραια, και αν ανεβει θα ανεβει αργοτερα

  10. #250

    Προεπιλογή

    Ενδιαφέρουσα η πληροφορία που μας δίνεις φίλε FONIADAKIS. Εξ άλλου είναι μία εκτίμηση που είχα κάνει και εγώ πριν λίγο καιρό, ότι δηλαδή τελικά το πλοίο θα δουλέψει το καλοκαίρι στην Αίγινα.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα όσον αφορά στην γρήγορη ή μη επαναδρομολόγηση του πλοίου στην γραμμή της Αίγινας, δεν νομίζω ότι θα παίξει κάποιο ρόλο η πώληση του. Αν θα κοιτάξουμε στο site της προηγούμενης εταιρείας του (Γραμμές Ευβοικού), το πλοίο έχει μεν αφαιρεθεί από τον "στόλο" της όπως βέβαια και το ΑΜΑΛΘΕΙΑ, αλλά δεν έχει αφαιρεθεί (καθόλου τυχαία πιστεύω) από τα δρομολόγια Πειραιά - Σουβάλα. Πράγμα που για μένα σημαίνει ότι θα συνεχίσει σε αυτά, είτε ναυλωμένο από την "Γραμμές Ευβοικού" είτε σε συνεργασία των δύο εταιρείων.
    Μου προξενεί όμως απορία, από την στιγμή μάλιστα που δεν γνωρίζουμε τα αποτελέσματα του σημερινού ΣΑΣ, αν το συμβούλιο σήμερα αποφάνθηκε θετικά ως προς το αίτημα της νέας του εταιρείας για δρομολόγηση του πλοίου από 1η Ιουνίου στην γραμμή της Λευκίμμης (λέμε αν), τότε τι θα πει η εταιρεία του ??? Σας ευχαριστούμε που εγκρίνατε το δικό μας αίτημα για άμεση δρομολόγηση στην Κέρκυρα, αλλά τώρα το ......μετανιώνουμε και το παίρνουμε πίσω ??? Δεν ακούγονται κάπως περίεργα όλα αυτά ???

Σελίδα 25 από 33 ΠρώτηΠρώτη ... 152324252627 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας