Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 101 έως 110 από 190

Θέμα: Βάσος Κ [Vasos K]

  1. #101

    Προεπιλογή

    Και μία δική μου φωτό χθεσινή από το ναυπηγείο Μπεκρή.

    IMG_0434.jpg
    Σαλαμίνα - 13/12/2014

    Να πούμε εδώ, ότι μιας και το πλοίο έτσι όπως είναι "στριμωγμένο" ανάμεσα σε MENHIR και PORTOFERRAIO δεν προσφέρεται για "άλλης γωνίας φωτογραφίες", θα ήταν καλό να μπορούσε κάποιος να το φωτογραφήσει όπως θα φεύγει για Ουρανούπολη. Κι αυτό γιατί θα έχει σίγουρα ενδιαφέρον η νέα του εικόνα από πλάι μετά την προσθήκη των νέων σκαλών. Για του λόγου το αληθές ας δούμε ως παράδειγμα πόσο είχε αλλάξει η εικόνα του ΠΑΝΑΓΙΑ ΘΑΣΟΣ όταν είχε κάνει μία ανάλογη μετασκευή συγκρίνοντας αυτή με αυτή την φωτό.

  2. #102
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αυτό που λες ....θα ήταν καλό να γίνει,για να δούμε το πλοίο σε πλήρη παρουσίαση, αφού εκεί που είναι δεν μας το επιτρέπουν οι συνθήκες. Αν υπήρχε μεταφορικό μέσο θα ήταν εύκολο, αλλά την Τρίτη λέει για νεφελώδη καιρό .......και με τα πόδια......δεν λέει. Αν είναι ο Ανδριανός εδώ και μπορεί.......ίσως.

  3. #103
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που λες ....θα ήταν καλό να γίνει,για να δούμε το πλοίο σε πλήρη παρουσίαση, αφού εκεί που είναι δεν μας το επιτρέπουν οι συνθήκες. Αν υπήρχε μεταφορικό μέσο θα ήταν εύκολο, αλλά την Τρίτη λέει για νεφελώδη καιρό .......και με τα πόδια......δεν λέει. Αν είναι ο Ανδριανός εδώ και μπορεί.......ίσως.
    Καλησπέρα στην όμορφη παρέα,αυριο μεσημέρι,επιστρέφω Σαλαμίνα,και το θέλω και εγώ παντελή.

  4. #104
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Βάσος Κ πριν μία ώρα έφυγε από Σαλαμίνα πηγαίνοντας για Ουρανούπολη. Βέβαια ακόμη στο AIS του γράφει Πεσσάδα - Αγ. Νικόλαος ....αλλά κάποια στιγμή θα το διορθώσει.
    Εύχομαι καλή συνέχεια στο πλήρωμα, Καλές γιορτές και Καλή Χρονιά.

  5. #105
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Καλές Γιορτές τους εύχομαι και εγώ,δυστυχώς δεν μπορέσαμε να το φωτογραφίσουμε,την ώρα πού θά έφευγε,και το ήθελα πολύ.

  6. #106
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    πετραλωνα
    Μηνύματα
    2.121

    Προεπιλογή

    Σε λίγα λεπτά το Βάσος Κ θα δέση στη Τρυπητή, Καλή συνέχεια να έχει.

  7. #107
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το αγαπημένο σε πολλούς πλοίο σήμερα γιορτάζει. Εύχομαι στο πλοίο και το πλήρωμα του καλά ταξίδια και ο Αι. Νικόλας πάντα μαζί τους.
    Αφού δεν έχουμε καμιά φωτογραφία του (όλο το πλοίο) μετά τη μετασκευή ας το δούμε σε μία παλαιότερη.

    ΒΑΣΟΣ Κ 65 25-12-2013.jpg

  8. #108

    Post

    Κατά -εκπληκτική- σύμπτωση Παντελή, στην φωτό σου υπάρχουν δύο πλοία που θα γιόρταζαν σήμερα (αν υπήρχαν και τα δύο). Δεξιά στη φωτό διακρίνεται το ΝΟΤΕΣ ΕΝ ΠΛΩ, το οποίο είχε κατασκευαστεί και ταξιδέψει τα περισσότερα χρόνια του με το όνομα ΒΑΣΙΛΗΣ. Βυθίστηκε βέβαια τον Απρίλιο του 2014.

  9. #109
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω αν το ξανά είδατε εσείς, αλλά νομίζω ότι σήμερα κάνεις το πρώτο του ταξίδι Ουρανούπολη - Δάφνη από τις 24/12 που έφτασε επάνω. Καλή Χρονιά και καλή συνέχεια σε πλήρωμα και πλοίο.

  10. #110
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Αυτή η ανακοίνωση υπάρχει στο ΣΑΣ, άρα σε λίγο καιρό θα λήξει η σύμβαση που έχει στο ¶γιο Όρος και θα επιστρέψει στη βάση του. Καλή συνέχεια σε όλο το πλήρωμα.
    ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΩΝ Ε/Γ-Ο/Γ “ΒΑΣΟΣ Κ” Ν.Π. 10431 ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΗΓΡΑΜΜΗ ΠΕΣΣΑΔΑ-ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΑΝΤΙ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΛΗΞΟΥΡΙ –ΑΡΓΟΣΤΟΛΙ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΟ 15-05-2015 ΕΩΣ 11-10-2015

Σελίδα 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 910111213 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας