Σελίδα 2 από 89 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 882

Θέμα: Fast Ferries Andros [Eptanisos, King Hung, Shinko Maru]

  1. #11

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από thalassolykos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ΕΛΕΟΣ ΠΟΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΑΛΙΑ...
    Φίλε μου Θαλασσόλυκε με συγχωρείς αλλά δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα σου. Δεν νομίζω να είπε κανείς
    ότι το σημερινό ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ δεν είναι ένα όμορφο και αξιόλογο πλοίο. Απλά (από όσο έχω καταλάβει βέβαια),
    ότι το παλιό ΕΠΤΑΝΗΣΟΣ ήταν πολύ πιό όμορφο και πολύ πιο αξιόλογο. Θέλω να ελπίζω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα
    να προβαίνει σε κρίσεις και συγκρίσεις.

    Επίσης επίτρεψε μου να έχω την άποψη ότι αν θέταμε σε ψηφοφορία το ποίο πλοίο είναι ομορφότερο από τα δύο, η πλειοψηφία
    θα ήταν συντριπτικά υπέρ του VALENCAY, έχεις μήπως καμμιά αμφιβολία ???

    Τώρα όσον αφορά το ''ΠΑΕΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤΑ ΕΙΔΑΜΕ'' μήπως να προτείνουμε στο Ελληνικό κράτος την κατάργηση
    του μαθήματος της ιστορίας στα σχολεία, το κλείσιμο απάντων των μουσείων, ακόμα ακόμα (γιατί όχι) και την ποινικοποίηση της αναπόλησης ???

  2. #12
    Εγγραφή
    May 2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο-Κρήτη
    Μηνύματα
    1.282

    Προεπιλογή

    Φίλε θαλασσόλυκε σεβαστή η αποψή σου, όμως δε νομίζω οτι όταν ένα πλοίο αρχίζει και παλιώνει και αντικαθίστανται απο 1 πιό καινούριο πρέπει να του συμπεριφερόμαστε με ύφος "Ε και τι έγινε μωρέ!Αφού έχει αντικατασταθεί απο ένα πιο καινούριο ποιος το γράφει το παλίο!"..Γιατί κάτι τέτοιο μου έφερε στο μυαλό το προηγούμενο σχόλιο σου.
    Κάθε πλοίο, όσα χρόνια και αν περάσουν, έχει τη δική του ομορφιά, τη δική του ιστορία και πρέπει να το σεβόμαστε πάνω απ'ολα!!
    Αλίμονο αν φερόμαστε έτσι σε όλα τα παλιότερα πλοία!!:roll:
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com"]The shiplovers blog[/URL]>>Δρομολόγια 2010 προς/απο Ηράκλειο
    [URL="http://giannis.fotopic.net"]Gianni's gallery[/URL]
    [URL="http://giannisk88.wordpress.com/"] [/URL]

  3. #13
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Smile

    Το χοντρίνατε (με την καλή έννοια) και δεν κάνει.... Δεν θα πάρω το μέρος κανενός αλλά θα σας πώ τη γνώμη μου. Ότι δηλαδή μάλλον είναι περισσότερα τα θέματα που συζητούνται για "παλαιά" πλοία και ίσως λιγότερα για ενεργά πλοία και/ή μελλοντικά θέματα! Αρα λοιπόν
    ο φίλος θαλασσόλυκος δεν είναι και εντελώς οφσάϊτ! Λοιπόν Ειρήνη, Peace, Paix, Pace, Paz ....:grin:

  4. #14

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Ότι δηλαδή μάλλον είναι περισσότερα τα θέματα που συζητούνται για "παλαιά" πλοία και ίσως λιγότερα για ενεργά πλοία και/ή μελλοντικά θέματα!
    Φίλε μου Leo συμφωνούμε, να λοιπόν η ευκαιρία !!!

    ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΤΕ νέα θέματα ή ποστάρετε σε ήδη υπάρχοντα για ενεργά πλοία και/ή μελλοντικά θέματα !!!
    Αν πας στο προφίλ μου και κλικάρεις στα θέματα που εγώ έχω ξεκινήσει θα δεις γύρω στα 15 που αφορούν ενεργά πλοία και μόνο 2 για πλοία που δεν δραστηριοποιούνται πια. Και αν δεν κάνω λάθος η φωτογραφία που έστειλα στο παρόν thread και έγινε η απαρχή αυτού του διαλόγου, ενεργό πλοίο αφορά.

    Προσωπικά τρέχω στα λιμάνια, βγάζω φωτογραφίες και τις μοιράζομαι μαζί σας, και μάλιστα χωρίς κανένα υδατογράφημα ...copyright, και άλλες τέτοιες αηδίες. Kαι το μόνο που περιμένω είναι μια θετική αντιμετώπιση και συμμετοχή στο διάλογο, και όχι εξυπναδίστικες απαντήσεις του στυλ ''ΕΛΕΟΣ, τι είναι αυτά που γράφετε''. Αν κάποιος διαφωνεί με την ομορφιά ή όχι ενός πλοίου μπορεί απλά να το εκφράσει, και αν δεν του αρέσουν τα θέματα με παλιά πλοία μπορεί κάλλιστα να δημιουργήσει νέα με ενεργά, και να ανεβάσει και φωτογραφίες τους για να ...ξεκουραστούμε και εμείς λίγο.

    ΘΕΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ φίλε Leo, και όχι αρνητική.

    Και μια τελευταία ερώτηση. Αν εσένα σε ρωτάγανε ποιό πλοίο σου αρέσει πιο πολύ από τα δύο, αντικειμενικά τι θα απάνταγες ??? :wink:

  5. #15
    Εγγραφή
    Sep 2007
    Περιοχή
    chalkida
    Μηνύματα
    1.267

    Προεπιλογή

    eptanisos1.jpg

    απόψε το Επτάνησος στο λιμάνι της Πάτρας.

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Athens-Patras-Mytikas
    Μηνύματα
    1.585

    Προεπιλογή

    Το Επτάνησος αποπλέοντας, πριν λίγες ημέρες.

    Photo-0429.jpg

  7. #17

    Προεπιλογή

    Μας ερχεται το Επτανησος για την ετησια του. Αυτη τη στιγμη ειναι νοτια της Αιγινας και ανεβαινει με 18 παρα κατι μιλακια.

  8. #18

    Προεπιλογή

    Όπως μας είπε και ο φίλος nautikos, το πλοίο (μετά από μικρή ταλαιπωρία - καθυστέρηση στον Ισθμό) κατέφτασε στο λιμάνι του Πειραιά και έδεσε στην παγόδα.

  9. #19
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Και ίσως να κάνει και μικρής διάρκειας ετήσια μιας και τέλος του μήνα λήγει η ναύλωση του Εξπρες Σαντορινη.

  10. #20
    Εγγραφή
    May 2007
    Μηνύματα
    727

    Προεπιλογή

    Μήπως δεν πέρασε από τον ισθμό, αλλά μας ήρθε από κάτω από την Πελοπόννησο;

Σελίδα 2 από 89 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας