Σελίδα 3 από 89 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 889

Θέμα: Fast Ferries Andros [Eptanisos, King Hung, Shinko Maru]

  1. #21
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Post

    Το ότι ήρθε το γύρο της Πελοπονήσου είναι βέβαιο, γιατί τ είδα στο ais. Εξ άλλου ο φίλος gioannis13 είπε ότι πήγε στον Ισθμό από τον Κορινθιακό αλλά λόγω ανέμων δεν το πέρασαν και έφυγε.

  2. #22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από captain 83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως δεν πέρασε από τον ισθμό, αλλά μας ήρθε από κάτω από την Πελοπόννησο;
    Προφανώς φίλε μου. Εξ' άλλου κι εγώ στο μήνυμα μου δεν είπα σε κανένα σημείο ότι το πλοίο πέρασε από τον Ισθμό.

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως μας είπε και ο φίλος nautikos, το πλοίο (μετά από μικρή ταλαιπωρία - καθυστέρηση στον Ισθμό) κατέφτασε στο λιμάνι του Πειραιά και έδεσε στην παγόδα.

  3. #23

    Προεπιλογή

    Συμφωνα με τα ηλεκτρονικα μου ματια:mrgreen: το Επτανησος εδεσε στην παγοδα για να βαλει τα βαρελακια. Χθες ειχε πεσει με τη δεξια μπαντα, αλλα εκανε στροφη και επιασε και με την αριστερη.

  4. #24
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    32

    Talking

    Αχ καταραμενο (ευλογημενο) aisgreece

  5. #25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσουμε πως περιμένει την σειρά του για να ανέβει στη δεξαμενή Βασιλειάδη ?
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από nautikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρισκω πολυ βασιμη την υποψια σου φιλε Espresso. Μαλλον περιμενει να φυγει το Δημητρουλα και να μπει αυτο μεσα.
    Μάλλον φίλε μου ναυτικέ την ''πατήσαμε'' και οι δύο στις προβλέψεις μας.

    Αυτή τη στιγμή το AIS (την ''παρέα'' του οποίου προσωπικά υπερεκτιμώ), δείχνει το πλοίο ανοιχτά της Ύδρας να απομακρύνεται ολοταχώς με νότια κατεύθυνση.

  6. #26

    Προεπιλογή

    Ε τοτε οπως ειπα και παραπανω πηγε στη παγοδα μονο και μονο για τα βαρελακια του.

  7. #27
    Εγγραφή
    Jun 2005
    Περιοχή
    Πειραιας
    Μηνύματα
    32

    Προεπιλογή

    Μηπως μπορειται να μου πειται και μενα πως γινεται να αποκτησω ηλεκτρονικα ματια? Δηλαδη πως μπορω απο το ΑΙΣ να καταλαβω οτι ενα πλοιο εχει κουνηθει και εδεσε αλλιως? Μη μου πειτε να παρακολουθω το καθε τριγωνακι λεπτο προς λεπτο. Και μη μου πειτε οτι το κανετε εσεις αυτο θα τρελαθω

  8. #28

    Προεπιλογή

    Οχι να μην τρελενεσαι Γινεται μια χαρα και για να μαθαινεις, πας εκει που λεει αναζητηση ολων των πλοιων και αφου βρεις το πλοιο που θες, κραταει τις τελευταιες θεσεις του πλοιου. Ετσι λοιπον το πρωι εδειχνε μια κυκλικη πορεια στη λεκανη του λιμανιου και δεν θελει και πολυ μυαλο να καταλαβει κανεις οτι εκανε αλλαγη μπαντας.

    Αν πας τωρα και ψαξεις το Επτανησος θα δεις την πορεια του προς Ν Πελοπονησσο και αρα ξερεις ας πουμε οτι δεν περναει απο τη Διωρυγα. Ελπιζω λοιπον να καταλαβες πως γινεται να αποκτησεις ηλεκτρονικα ματια:mrgreen:

  9. #29
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Chania-Athens-Kefallonia
    Μηνύματα
    3.129

    Προεπιλογή

    Λιμανι Κυλληνης ξημερωμα 25/4/2008.Το (αχ ) Επτανησος λιγο πριν την αναχωρηση του.Σωστο λιμανι,σωστο ονομα,λαθος βαπορι...
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

  10. #30
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Και δυο ομορφες φωτογραφιες από τον φίλο μου τον Νίκο που ταξίδεψε το Πάσχα για Κεφαλονιά .




    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mastrokostas : 04-05-2008 στις 23:11

Σελίδα 3 από 89 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας