Σελίδα 68 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 1858666768697078 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 671 έως 680 από 889

Θέμα: Fast Ferries Andros [Eptanisos, King Hung, Shinko Maru]

  1. #671
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Σπατα
    Μηνύματα
    92

    Προεπιλογή

    Για βοήθεια του καπτα Μάρκου έχει πάει στο Αικατερίνη Π. και ο καπτα Αχιλλέας Ταρλάμης!

  2. #672
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Απο φωτογραφια στο facebook , λευκή τσιμινιέρα και από τη μια μπάντα κόκκινο πλέον και δημιουργείται στο πανω ντεκ χώρος με ανεμοθώρακες.
    http://www.rafinavessels.webs.com

  3. #673
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Λαμία & Αργοστόλι
    Μηνύματα
    556

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο φωτογραφια στο facebook , λευκή τσιμινιέρα και από τη μια μπάντα κόκκινο πλέον και δημιουργείται στο πανω ντεκ χώρος με ανεμοθώρακες.
    Για μας που δεν έχουμε φατσοβιβλιο έχει τίποτα?

  4. #674

    Προεπιλογή

    Να το δούμε το πλοίο στα κόκκινα, και με το κόκκινο Π του Παναγιωτάκη στο φουγάρο του.

    IMG_0402.jpg___IMG_0396.jpg
    Σαλαμίνα - 30/05/2015

    Το νέο όνομα έχει γραφτεί ανάγλυφα και στις δύο πλευρές της πλώρης, αλλά είναι ήδη χρωματισμένο (και τελειωμένο) μόνο στην δεξιά. Να το δούμε λοιπόν έστω και τραβηγμένο από τεραστία απόσταση, και αφού προηγουμένως .....διάβηκα κατσάβραχα και πουρνάρια για να μπορέσω να το τραβήξω σε αυτήν την καλύτερη δυνατή γωνία.

    IMG_0537.jpg
    Σαλαμίνα - 30/05/2015

  5. #675
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Πάτρα, Κεφαλονιά
    Μηνύματα
    47

    Προεπιλογή

    Μιας και γραφτηκε και επισημα το καινουριο του ονομα πανω στο πλοιο πρεπει να αλλαξει και το ονομα εδω στο θεμα!!

  6. #676
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το δούμε το πλοίο στα κόκκινα, και με το κόκκινο Π του Παναγιωτάκη στο φουγάρο του.

    IMG_0402.jpg___IMG_0396.jpg
    Σαλαμίνα - 30/05/2015

    Το νέο όνομα έχει γραφτεί ανάγλυφα και στις δύο πλευρές της πλώρης, αλλά είναι ήδη χρωματισμένο (και τελειωμένο) μόνο στην δεξιά. Να το δούμε λοιπόν έστω και τραβηγμένο από τεραστία απόσταση, και αφού προηγουμένως .....διάβηκα κατσάβραχα και πουρνάρια για να μπορέσω να το τραβήξω σε αυτήν την καλύτερη δυνατή γωνία.

    IMG_0537.jpg
    Σαλαμίνα - 30/05/2015
    Με την διχρωμία συν το κόκκινο Π βελτιώνεται αισθητά η εμφάνιση του άγαρμπου φουγάρου.

    Μάλλον ανάποδα τα έκαναν στο όνομα.Έπρεπε να γράψουν λοξά,λεπτά κ καλλιγραφικά Fast Ferries (κατά το Βlue Star) κ με έντονα κεφαλαία ΑΝΔΡΟΣ γιά να προβάλλουν αυτό που έσπευσαν να καπαρώσουν από τους Αφούς Στεφάνου. Έτσι κ αλλιώς Fast Ferries θα γράφει στις παντες.Να μου το θυμηθείτε,ο ασχετος κόσμος ποτέ δεν θα το πει ΑΝΔΡΟΣ. Ας το κοιτάξουν στην εταιρεία που νομίζω ότι μας διαβάζουν.

    Εύγε γιά την προσπάθειά σου.Παλιότερα τα ίδια έκανα κ εγώ.

  7. #677

    Προεπιλογή

    Και η Blue Star το όνομα του νησιού που συνοδεύει το όνομα του πλοίου με καλλιγραφικά το γράφει όπως ακριβώς έκανε τώρα και η Fast Ferries. Kι εγώ θεωρώ ότι το ¶νδρος θα μπορούσε να τονιστεί καλύτερα αλλά δε νομίζω ότι θα υπάρξει θέμα όσον αφορά την εξοικείωση του (τακτικού τουλάχιστον) επιβατικού κοινού με το όνομα.

  8. #678

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον ανάποδα τα έκαναν στο όνομα.Έπρεπε να γράψουν λοξά,λεπτά κ καλλιγραφικά Fast Ferries (κατά το Βlue Star) κ με έντονα κεφαλαία ΑΝΔΡΟΣ
    Δεν ειναι αναποδα! Κατα το Blue Star το εκαναν! Γιατι ετσι ακριβως ειναι κ τα Blue Star!

  9. #679
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    κυψελη-Βαθυ Ιθακης
    Μηνύματα
    2.413

    Προεπιλογή

    Μάλλον είμαι ο μόνος στον οποιο αρέσει αυτό το φουγάρο, μιας και μου φέρνει στο μυαλό τα παλιά Ι.star και Ι.sun
    Όλους τους ξέμπαρκους τους τρώει το σαράκι
    μα όσοι ταξίδεψαν ζηλεύουν την ΙΘΑΚΗ

  10. #680
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ιθακη Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον είμαι ο μόνος στον οποιο αρέσει αυτό το φουγάρο, μιας και μου φέρνει στο μυαλό τα παλιά Ι.star και Ι.sun
    Σε εκείνα ήταν κομψό κ το οποίο εξισορροπούσε θαυμάσια το πλωριό ψεύτικο.Ουσιαστικά πρόκειται γιά άλμπουρο-φουγάρο, mack κατά τους Αμερικάνους από το mast+stack.

Σελίδα 68 από 89 ΠρώτηΠρώτη ... 1858666768697078 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας