Σελίδα 3 από 79 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 790

Θέμα: Αίολος Κεντέρης [Aeolos Kenteris, Red Sea 1]

  1. #21
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εγώ ξέρω για ναύλωση και όχι για πώληση. Κατά την δική μου ταπεινή άποψη μακάρι να πουλήθηκε γιατί θα ανασάνει η ΝΕΛ. Από κει και πέρα μην ξεχνάς πως εκεί κάτω το χρήμα και το πετρέλαιο ρέει αύθονα σε πολύ καλύτερες τιμές από ότι εδώ. Οπότε δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Σωστοι ολοι, το βαπορι ναυλωθηκε στη θεση του θαλασσινη στην Ερυθρα. Ομως το μικρο εχει γινει detained απο το τοπικο port state control γιατι μετα το ναυαγιο του EL BOCACCIO 98 εχουνε αγριεψει οι αραπαδες. Ο Κεντερης εχει φυγει με πλοιαρχους τον Χαρη Τσουκαλα και τον Αποστολη Κουντουρη και ελπιζουν οτι θα τον δουλεψουν στη θεση του μικρου που αναμενεται να γυρισει οσωνουπω
    The world is not enough

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Η Θαλασσινή με detention στην Ερυθρά αλλά χωρίς προβλήματα εδώ?

  4. #24
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Thumbs up

    ΓιΑτι εχεις την εντυπωση οτι η ΔΕΕΠ ειναι σα να λεμε USCG??
    The world is not enough

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Τώρα μου συγκρίνεις τη βούρτσα με τη ............. Λούτσα.
    Αλλά τι δουλειά έχει το USCG στην Ερυθρά.
    Μιλάμε οτι το BOCACCIO βυθίστηκε τόσο γρήγορα που κανείς δεν πρόλαβε να αντιδράσει. Και η αιτία άργησε να μαθευτεί. Πλήρη μεσάνυχτα. Αν σε μια χώρα, που συνέβη ενα τέτοιο δυστύχημα με τόσα θύματα, άφηναν το BOCACCIO να ταξιδεύει και δεν αφήνουν τη ΘΑΛΑΣΣΙΝΗ, τι μπορουμε να υποθεσουμε για την κατάστασή της;
    Εντάξει, μετά από αυτό που συνέβει σίγουρα θα πέρασαν στο άλλο άκρο, αλλά δεν μπορούσαν να διορθωθούν τα προβλήματα της ΘΑΛΑΣΣΙΝΗΣ και έπρεπε να στείλουν τον ΚΕΝΤΕΡΗ?

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Aegean Sea
    Μηνύματα
    142

    Προεπιλογή

    Οπως ελεγε και καποιος στο ΚΕΣΕΝ "σεεε παρακολουθωω" εδω λοιπον αντιστρεφοντας το θα ελεγα δεν με παρακολουθεις. Ακριβως επειδη το USCG δεν μπορει σε καμια περιπτωση να συγκριθει με τους δικους μας φωστηρες γιαυτο και λεω οτι εδω με το γνωστο τροπο προσαρμογης ολα γινονται, καλη θεληση να υπαρχει. Οι αραπαδες τωρα μετα το μακελιο φτασανε στο αλλο ακρο, μην ξεχναμε οτι το βαπορι μας κανει σχεδον-αν οχι-τα ιδια ταξιδια και αρα ειναι στην "εμπολεμη περιοχη". Αρα λογικο ειναι να φτασανε στο αλλο ακρο, το θεμα γιαυτους ειναι ακομα ζεστο. Λεπτομερεις δεν ξερω, αλλα επισης να καταθεσω οτι ουτως 'η αλλως ενδιαφερον για τον ΚΕΝΤΕΡΗ υπηρχε απο το καλοκαιρι, καθως και οτι το βαπορι δεν ειναι μονο detained αλλα υπαρχουν και προβληματα με τους ναυλωτες οικονομικης φυσεως. Μαλον λοιπον καπου στη μεση βρισκεται-ως συνηθως- η αληθεια.
    Επισης το συγχωρεμενο δεν βυθιστηκε καθολου αποτομα, αν διαβασες "Ε" με τις απομαγνητοφωνησεις του VDR το βαπορι καιγοτανε επι ωρες και βουλιαζε σταδιακα και οι ανθρωποι ηταν εκτος φασης.
    Κακα τα ψεμματα κυριοι, αν δε σε εχουνε στη σεντρα συνεχως δε γινεται προκοπη. Μπορει να μην θελω να ακουω για αμερικανους αλλα αυτη η υπηρεσια εχει καταφερει να κανει μονο πραγματικα αξιοπλοα βαπορια να πιανουν τα λιμανια τους
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cortomaltese : 29-11-2006 στις 18:29
    The world is not enough

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Πειραιας-Jinhae Κορέα
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Ίσως όλη αυτή η φαινομενική αναστάτωση να είναι προσωρινή, όπως εδώ άλλωστε μετά το ΣΑΜΙΝΑ, και να σταματήσει όταν "το μαχαίρι φτάσει στο κόκκαλο."
    Τουλάχιστον ο ΚΕΝΤΕΡΗΣ ας δουλέψει καλά εκεί γιατί αρκετά έχει ταλαιπωρηθεί τα πρώτα χρόνια της ζωής του, για το καλό του ίδιου του πλοίου και της ΝΕΛ.

  8. #28
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    1.834

    Προεπιλογή Στην Ερυθρά θάλασσα το Αίολος Κεντέρης

    Το δεύτερο πλοίο της ΝΕΛ, μετά το Παναγιά Πάρου απέπλευσε για τις ζεστές θάλασσες. Πρόκειται για το «Αίολος Κεντέρης» το οποίο απέπλευσε την Κυριακή από τον Πειραιά και θα αρχίζει δρομολόγια μέσα στην εβδομάδα. Τακτική της ΝΕΛ είναι να απασχολεί όσο το δυνατόν περισσότερο μπορεί με κερδοφόρες ναυλώσεις τα πλοία της.
    http://www.marinews.gr/
    [I]"Δύο πράγματα είναι αιώνια, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αν και δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο."[/I]
    [B]Αινστάιν[/B]

    [IMG]http://smiley-msn.com/Gif-Anime/Vehicules/Bateaux//38-Smiley-msn.com-Bateaux.gif[/IMG]

  9. #29
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    611

    Προεπιλογή ?

    τι λετε παιδια;εφυγε ο Κεντερης για Ερυθρα;δεν το πιστευω αυτο, το ερχομενο καλοκαιρι τι θα γινει στην Παροναξια; Μονο τα BLUE STAR;

  10. #30
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Το επόμενο καλοκαίρι δεν νομίζω ότι θα έχει τρομερές διαφορές από αυτό που πέρασε. ¶λλωστε ο Κεντέρης δούλεψε ελάχιστα και μόνο τον Αύγουστο ουσιαστικά. Ωστόσο υπήρχαν και Highspeed, και συμβατικά της HSW και συμβατικά του Αγούδημου πέρα από τα Blue Star.
    Πάντως για να μην αγχώνεσαι, το πλοίο υποτείθεται ότι έχει ναυλωθεί για τους χειμερινούς μήνες στην Ερυθρά μαζί με το ΠΑΝΑΓΙΑ ΠΑΡΟΥ και θα ξαναέρθει το καλοκαίρι. Αν θες τη δικιά μου άποψη όμως, καλύτερα να μείνουν και τα δύο κάτω που και φθηνότερα καύσιμα έχουν και το χρήμα ρέει.

Σελίδα 3 από 79 ΠρώτηΠρώτη 123451353 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας