Σελίδα 254 από 280 ΠρώτηΠρώτη ... 154204244252253254255256264 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.531 έως 2.540 από 2794

Θέμα: Blue Star Chios [Νήσος Χίος - Nissos Chios]

  1. #2531
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Γιατί είναι από τα ξημερώματα του Σαββάτου στο νησί και αρκετές φορές τα πλοία βγαίνουν αρόδο μέχρι να πλησιάσει η ώρα της επιστροφής. Για να φούνταρε εκεί, πιθανολογούμε ότι είχε γαρμπή. Ήδη έδεσε στον Αθηνιό. Πέρσι το Νήσος Σάμος το έκανε συνέχεια μέχρι να αρχίσει τα καθημερινά του δρομολόγια.

  2. #2532
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί είναι από τα ξημερώματα του Σαββάτου στο νησί και αρκετές φορές τα πλοία βγαίνουν αρόδο μέχρι να πλησιάσει η ώρα της επιστροφής. Για να φούνταρε εκεί, πιθανολογούμε ότι είχε γαρμπή. Ήδη έδεσε στον Αθηνιό. Πέρσι το Νήσος Σάμος το έκανε συνέχεια μέχρι να αρχίσει τα καθημερινά του δρομολόγια.
    Ακριβώς, πέρσι μάλιστα θυμάμαι πως το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ μέχρι να ξεκινήσει το δρομολόγιο της κυριακάτικης επιστροφής απάγκιαζε και στη Θηρασιά κάποιες μέρες (ανάλογα και με τον αέρα βέβαια)

  3. #2533
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Ενημερώθηκε βραδινές ώρες χθες, η Λιμενική Αρχή Πάρου, από τον Πλοίαρχο του Ε/Γ-Ο/Γ “ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ” Ν.Π. 10883, ότι τόσο κατά τη διαδικασία πρυμνοδέτησης όσο και απόπλου του πλοίου από τον οικείο λιμένα, με προορισμό τους λιμένες Νάξου – Ίου και Σαντορίνης, διαπιστώθηκε βλάβη στην αναδίπλωση του καταπέλτη οχημάτων.
    Από το Λιμεναρχείο Πάρου, απαγορεύτηκε αρχικά ο απόπλους του εν λόγω πλοίου, ενώ στη συνέχεια, κατόπιν αποκατάστασης της βλάβης, επιθεώρησης του από το Τοπικό Κλιμάκιο Επιθεώρησης Πλοίων και προσκόμισης σχετικού βεβαιωτικού διατήρησης κλάσης από τον παρακολουθούντα νηογνώμονα, επετράπη η συνέχιση πλόων του “ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ” με διακόσιους επτά (207) επιβάτες, τριάντα (30) επιβατικά οχήματα, είκοσι δύο (22) φορτηγά και πέντε (05) δίκυκλα.
    ΠΗΓΗ

  4. #2534

    Προεπιλογή

    Χθεσινή απογευματινή αναχώρηση από το λιμάνι του Πειραιά.

    IMG_0555.jpg
    Πειραιάς - 20/04/2018

  5. #2535
    Εγγραφή
    May 2006
    Μηνύματα
    611

    Προεπιλογή !

    Απο δικες μου πηγες το Νησος Χιος πιθανον θα σταματησει τα δρομολογια της Παροναξιας....τελευταιο δρομολογιο στις 1 Ιουνιου....

  6. #2536
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Μηνύματα
    736

    Προεπιλογή

    Το βλεπω για Χιο Μυτιληνη για να καλυψει το κενό του bs1 που θα κατεβει Δωδεκανησα στη θεση του SFXII.

  7. #2537
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Δηλαδή να "διπλώσει" με το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ. Άλλο πλοίο το ένα κι άλλο πλοίο το άλλο.... Δε νομίζω να συμβεί αυτό, αλλά αναμονή για τις εξελίξεις....

  8. #2538
    Εγγραφή
    Dec 2017
    Περιοχή
    Πειραιά - Νάξο - Σητεία
    Μηνύματα
    311

    Προεπιλογή

    Εγώ νομίζω θα πάρει τα δρομολόγια του Νήσος Ρόδος Ικαρία - Σάμο - Καβάλα και το Νήσος Ρόδος να ανέβει για Χίο - Μυτιλήνη μαζι με το Νήσος Σάμος.
    Το Νησος Χίος μου φαίνεται μικρό για να σκαντζαρει το Blue Star I στη Χίο-Μυτιλήνη.
    Έτσι θα έχουμε Blue Star στα Δωδεκάνησα και H.S.W. στο Β. Α. Αιγαίο.

  9. #2539
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    Μάλλον για Δωδεκάνησα προορίζεται παρέα με blue star 2 κ Διαγόρα. Και πιο πιθανο για την αγονη Δωδεκανησου (plus Παροναξια). Σε κάθε περίπτωση πάντως έχουν αφαιρεθεί τα δρομολόγια του από 1 Ιουνίου κ μετά

  10. #2540
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Εγώ ένα πράγμα ξέρω... Πήρε τον έλεγχο η Blue Star και θα γίνει ο κακός χαμός...
    Χώρια ότι τώρα τρέμουν στην έλευση του Ιταλού.
    Μακάρι να πάει Χίο - Μυτιλήνη και γενικώς ΒΑ Αιγαίο [εκεί που ανήκει βάσει ονόματος το πλοίο] παρέα με το ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ και
    το ΝΗΣΟΣ ΡΟΔΟΣ να πάει να παίξει μπάλα όπως πέρυσι το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ στη Παροναξία.
    Η Χίος και η Μυτιλήνη έχουν το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ + ΝΗΣΟΣ ΜΥΚΟΝΟΣ + το πλοίο έκπληξη....
    Έτσι ώστε, να αρχίσει το μονοπώλιο και στη Παροναξία και μετά κλάφτα Χαράλαμπε....
    Προς Θεσσαλονίκη κανένας βρε παιδιά ??? [το πόνο μου εγώ...]

Σελίδα 254 από 280 ΠρώτηΠρώτη ... 154204244252253254255256264 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας