Σελίδα 257 από 280 ΠρώτηΠρώτη ... 157207247255256257258259267 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.561 έως 2.570 από 2794

Θέμα: Blue Star Chios [Νήσος Χίος - Nissos Chios]

  1. #2561
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιστρέφοντας από το δρομολόγιο του πήγε και έδεσε δίπλα στις δεξαμενές και μετά πήγε στην Ε1. Γιατί????

    Bάζει στα πλευρά του το Operated by Blue Star Ferries

  2. #2562
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Τέσσερα δρομολόγια την εβδομάδα κατά πως φαίνεται θα έχει το ΝΗΣΟΣ ΧΙΟΣ. 3 προς την άγονη Δωδεκανήσου (Τρίτη-Πέμπτη-Κυριακή μεσημέρι) και ενα προς Χίο-Μυτιλήνη κάθε Σάββατο μεσημέρι!!! Λες και δεν του φτάνουν τρία γεμάτα άγονη δρομολόγια έπρεπε να έχει δρομολόγιο και το Σάββατο!!! Βέβαια είναι και πλοίο που έχει καλό δρόμο!!! ¶σχημο πάντως κατά τη γνώμη μου που ενώ στα δρομολόγια της Τρίτης και της Κυριακής έχει προσέγγιση στην Παροναξία, αυτή την έχει μόνο στο "κατέβασμα" όχι στην επιστροφή! Και όχι τίποτε άλλο φαίνεται πως η Παροναξία θα έχει λιγότερα δρομολόγια συμβατικών φέτος! Καλό θα ήταν το πλοίο να προσέγγιζε στη Νάξο και την Πάρο και στις επιστροφές. Επιπλέον δεν καταλαβαίνω το νόημα της ύπαρξης του δρομολογίου -εάν εγκριθεί και επίσημα- προς Χϊο-Μυτιλήνη τα Σάββατα, τη στιγμή που λίγο νωρίτερα θα φεύγει το ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ προς αυτά τα νησιά (έστω με Ψαρά και Οινούσσες)

  3. #2563
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Νήσος Χίος αφού επέστρεψε από το δρομολόγιο του και ξεφόρτωσε στον Πειραιά πήγε στη ΝΑΥΣΙ. Φωτο ....αύριο.

  4. #2564
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Νήσος Χίος αφού επέστρεψε από το δρομολόγιο του και ξεφόρτωσε στον Πειραιά πήγε στη ΝΑΥΣΙ. Φωτο ....αύριο.
    Kάτι δουλειές θα κάνει,θα βάψουνε τα μπάννερ κ σε 2 μέρες θα γυρίσει Πειραιά.

  5. #2565
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Στο Νήσος Χίος όπως βλέπουμε έχει μπει το baner της Blue Star και πριν λίγο αναχώρησε από την ΝΑΥΣΙ και πήγε στην Ε1. Καλή συνέχεια.

    ΝΗΣΟΣ-ΧΙΟΣ-312-14-06-2018.jpg

  6. #2566
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Δεν ξέρω πως το βλέπετε εσείς,αυτό με τα banner μου φαίνεται κάπως.
    Αν είναι ΚΡΗΤΗ Ι ή παλιά το BS1 στη Βόρειο Θάλασσα εντάξει χάνεται στον όγκο του βαποριού αλλά σε μικρά σχετικώς βαπόρια όπως τώρα,χτυπάει άσχημα αυτό το "γραμματόσημο" που βάζουν κολλάει με την επιγραφή κ το όνομα.

  7. #2567
    Εγγραφή
    May 2016
    Περιοχή
    Πειραιάς, Αντίπαρος, κλπ..
    Μηνύματα
    692

    Προεπιλογή

    Ταξίδεψα για Πάρο την περασμένη Παρασκευή. Μου φάνηκε πιο άνετο εσωτερικά από το Μύκονος και ένα κλικ πιο γρήγορο (3 ώρες και 40 λεπτά από τα φανάρια του Πειραιά ως τον Άγιο Φωκά) από όλα τα ίδια -ή σχεδόν ίδια- (Μύκονος, Δήλος και Πάτμος).

    Έχω αρχίσει να θεωρώ τα Πάρος και Νάξος, είναι πλέον ξεπερασμένα στην Παροναξία. Μάλλον γιατί καλόμαθα από την άνεση του Σάμος (το ερωτεύτηκα το πλοίο) πέρσι και από την ταχύτητα του Χίος φέτος.

    Κρίμα που χάθηκε για τη γραμμή το Χίος, πάντως..

  8. #2568
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.879

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από threshtox Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ταξίδεψα για Πάρο την περασμένη Παρασκευή. Μου φάνηκε πιο άνετο εσωτερικά από το Μύκονος και ένα κλικ πιο γρήγορο (3 ώρες και 40 λεπτά από τα φανάρια του Πειραιά ως τον Άγιο Φωκά) από όλα τα ίδια -ή σχεδόν ίδια- (Μύκονος, Δήλος και Πάτμος).

    Έχω αρχίσει να θεωρώ τα Πάρος και Νάξος, είναι πλέον ξεπερασμένα στην Παροναξία. Μάλλον γιατί καλόμαθα από την άνεση του Σάμος (το ερωτεύτηκα το πλοίο) πέρσι και από την ταχύτητα του Χίος φέτος.

    Κρίμα που χάθηκε για τη γραμμή το Χίος, πάντως..
    'Είναι όντως φίλε μου ιδανικό πλοίο για Παροναξία-πιο ιδανικό και από το ΣΑΜΟΣ για τη συγκεκριμένη γραμμή. Πάντως και εκεί που πήγε δεν είναι καθόλου άσχημα γιατί και καλές ελικτικές δυνατότητες για τα λιμάνια των μικρών νησιών της Δωδεκανήσου έχει, και καλό δρόμο έχει προκειμένου να καλύπτει τυχόν καθυστερήσεις σε ένα τόσο μεγάλο δρομολόγιο, και αρκετές καμπίνες περιλαμβάνει (επίσης απαραίτητο για το συγκεκριμένο δρομολόγιο). Ευτυχώς που έστω 3 φορές την εβδομάδα θα το βλέπει η Παροναξία τουλάχιστον. Πάντως γενικά εχω την αίσθηση ότι φέτος θα λείψει από την Παροναξία το τρίτο συμβατικό για Πειραιά που υπήρχε μέχρι πέρσι (να θυμίσω ότι πέρσι υπήρχαν ΔΗΛΟΣ/ΠΑΤΜΟΣ/ΝΗΣΟΣ ΣΑΜΟΣ- δεν συμπεριλαμβάνω το ΝΑΞΟΣ που έπιανε μόνο Νάξο 3 φορές την εβδομάδα καθοδόν για μικρές Κυκλάδες) και νομίζω πωα αυτό θα φανεί ιδιαίτερα τον Αύγουστο. Το ότι και το ΝΑΞΟΣ θα πιάνει φέτος και Πάρο στα πρωινά δρομολόγια του δε νομίζω ότι "πατσίζει" και πολλά (ξεπερασμένη η χωρητικότητά του όπως πολύ σωστά είπες)

  9. #2569

    Προεπιλογή

    Χθες στο λιμάνι του Πειραιά.

    IMG_0030.jpg
    Πειραιάς - 16/06/2018

  10. #2570
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Μηνύματα
    1.011

    Προεπιλογή

    Ωραία ώρα να φτάνεις στο νησί!

    IMG_2667.jpg IMG_2668.jpg

Σελίδα 257 από 280 ΠρώτηΠρώτη ... 157207247255256257258259267 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας