Σελίδα 256 από 280 ΠρώτηΠρώτη ... 156206246254255256257258266 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 2.551 έως 2.560 από 2794

Θέμα: Blue Star Chios [Νήσος Χίος - Nissos Chios]

  1. #2551
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Arrow

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από proussos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα να βαφτεί από τη μία πλευρά στα χρώματα της Blue Star και έχει ο Θεός...
    Αν σας αηδιάζει τόσο , θα μπορείτε να το κοιτάζετε από την άλλη πλευρά της αρεσκείας σας !

    Όταν ναυλώθηκε το ΚΡΗΤΗ Ι ή ΙΙ από τη Blue Star δε θυμάμαι να του αλλάξανε σινιάλα. Του βάλανε ένα αυτοκόλλητο και τέλος.
    Στη προκειμένη περίπτωση είναι "τύπου ναύλωσης" η δρομολόγηση του πλοίου στα 12νησα.
    Οπότε πιος ο λόγος να του αλλάξουν σινιάλα ?? Ας βάλουν και σ'αυτή τη περίπτωση ένα αυτοκόλλητο όλα καλά!

  2. #2552
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Akis Dionisis Εμφάνιση μηνυμάτων

    Όταν ναυλώθηκε το ΚΡΗΤΗ Ι ή ΙΙ από τη Blue Star δε θυμάμαι να του αλλάξανε σινιάλα. Του βάλανε ένα αυτοκόλλητο και τέλος.
    Στη προκειμένη περίπτωση είναι "τύπου ναύλωσης" η δρομολόγηση του πλοίου στα 12νησα.
    Οπότε πιος ο λόγος να του αλλάξουν σινιάλα ?? Ας βάλουν και σ'αυτή τη περίπτωση ένα αυτοκόλλητο όλα καλά!
    Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το πρόβλημά σου.
    ΒSF είναι γιά Κυκλάδες,Δωδ/νησα κ ΗSW γιά Β.Αιγαίο.Γιά τα σινιάλα έτσι αποφάσισαν.Κ ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ νομίζω θα βαφτεί στα χρώματα της ΗSW.
    Mας αρέσει δεν μας αρέσει,αυτό είναι.

  3. #2553
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    Ν.ΜΑΚΡΗ-ΣΥΡΟ-ΤΗΝΟ
    Μηνύματα
    1.150

    Προεπιλογή

    Και εγω θα ήθελα να του βάλουν το σήμα της ANAΝGEL MARITIME..... αλλα δεν γίνεται......
    Γυαλίζει ο Σημ της μηχανής τα δυο ποδάρια.
    Ο Ρεκ λαδώνει στην ανάγκη το τιμόνι.

  4. #2554
    Εγγραφή
    May 2014
    Περιοχή
    ΖΑΚΥΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    1.632

    Προεπιλογή

    Τελικα εχει πλακα που ασχολειστε με τι χρωμα θα βαφτει? Εγω θα προτεινα με λιγο χιουμορ οπως και ο φιλος Proussos να το βαψουν απο την μια BSF και απο την αλλη HSW. Μαλιστα στον Ενα Καταπελτη Επιβατων να βαλουν HSW και στον αλλο BSF. Ετσι θα μαθουμε τελικα ποσοι προτιμουν την μια και ποσοι την αλλη Εταιρεια.

  5. #2555
    Εγγραφή
    Jan 2015
    Περιοχή
    Αθήνα και Κρήτη
    Μηνύματα
    304

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dionisos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα εχει πλακα που ασχολειστε με τι χρωμα θα βαφτει? Εγω θα προτεινα με λιγο χιουμορ οπως και ο φιλος Proussos να το βαψουν απο την μια BSF και απο την αλλη HSW. Μαλιστα στον Ενα Καταπελτη Επιβατων να βαλουν HSW και στον αλλο BSF. Ετσι θα μαθουμε τελικα ποσοι προτιμουν την μια και ποσοι την αλλη Εταιρεια.
    Όταν είχε πρωτοέλθει το ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ στο Ηράκλειο, ολοκαίνουργιο, το 1992, είχε ανοίξει τους 2 τεράστιους καταπέλτες αυτοκινήτων και ένα επιβατών, πρύμα όλα.

    Έρχεται μια κυρία, που είχε συνηθίσει τα ΚΑΝΤΙΑ και ΡΕΘΥΜΝΟΝ, και ρωτά τον διπλανό μου, χωρίς να γνωρίζει πως ήταν ο πρώτος πλοίαρχος (στην ιστορία) του πλοίου, ο αείμνηστος Λευτέρης Δημοτάκης, "-Ποιό φεύγει κύριε για Πειραιά, το δεξί ή το αριστερό?"... Έδωσε την αναμενόμενη απάντηση, .."το μεσαίο"!

  6. #2556
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη!!!
    Μηνύματα
    2.239

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν καταλαβαίνω ποιό είναι το πρόβλημά σου.
    ΒSF είναι γιά Κυκλάδες,Δωδ/νησα κ ΗSW γιά Β.Αιγαίο.Γιά τα σινιάλα έτσι αποφάσισαν.Κ ο ΔΙΑΓΟΡΑΣ νομίζω θα βαφτεί στα χρώματα της ΗSW.
    Mας αρέσει δεν μας αρέσει,αυτό είναι.
    Πρόβλημα κανένα! Απλά λέω τη προσωπική μου άποψη τι του ταιριάζει και τι όχι.
    Και για να το γυρίσουμε κι άλλο στη πλάκα και στο χαβαλέ,
    αυτό που λέει ο προυσος μου ακούγεται πιο δίκαιο... Η κάθε πλευρά με τα σινιάλα της κάθε εταιρίας...

  7. #2557
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Εν πλω!
    Μηνύματα
    3.094

    Προεπιλογή

    Εξαιτίας αυξημένων συγκοινωνιακών αναγκών το Νήσος Χίος με την λήξη της απεργίας απόψε τα μεσάνυχτα θα εκτελέσει έκτακτο δρομολόγιο για Εύδηλο, Καρλόβασι & Βαθύ.

  8. #2558
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αμπελόκηποι/Αρτέμιδα
    Μηνύματα
    1.880

    Προεπιλογή

    http://www.dimokratiki.gr/01-06-2018...ikikamen-quot/
    Δύο φορές την εβδομάδα κάθε Τρίτη κ Πέμπτη η σύνδεση των Λειψων το καλοκαίρι με το Νήσος Χίος! Ωραία είδηση. Τα δρομολόγια παρακαλώ μέσω Παροναξιας Φούρνων Πάτμου κ ΘΑ συνεχίζει κλασικά για Λέρο Κάλυμνο Κώ Συμη κ Ρόδο

  9. #2559
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Επιστρέφοντας από το δρομολόγιο του πήγε και έδεσε δίπλα στις δεξαμενές και μετά πήγε στην Ε1. Γιατί????

  10. #2560
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Amorgos Greece
    Μηνύματα
    944

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιστρέφοντας από το δρομολόγιο του πήγε και έδεσε δίπλα στις δεξαμενές και μετά πήγε στην Ε1. Γιατί????
    ...προφανως θα αλλαξει ροτα..
    Τα προσεχη του δρομολογια για Παρο,Ναξο,...κτλ
    ειναι μπλοκαρισμενα στο συστημα...

Σελίδα 256 από 280 ΠρώτηΠρώτη ... 156206246254255256257258266 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας