Σελίδα 1 από 437 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 4367

Θέμα: Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

  1. #1

    Προεπιλογή Αριάδνη [Ariadne, Ferry Himuka, Rainbow Bell]

    To νέο απόκτημα της Hellenic Seaways ναυπηγήθηκε το 1996, είναι 195m και έχει υπηρεσιακή ταχύτητα 25 μιλίων.
    Το Himuka στοίχησε 30 εκατ. ευρώ ενώ στο πλοίο θα γίνει πλήρης μετασκευή συνολικού κόστους 15-20 εκατομμυρίων ευρώ.

  2. #2

    Thumbs up

    ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ ΠΛΟΙΟ...Κ ΜΕ 25ΚΟΜΒΟΥΣ!ΤΙ ΝΑ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΩ...ΑΝ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ Κ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ ΘΑ ΧΑΖΕΨΟΥΜΕ ΟΛΟΙ! ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟ Κ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ!

  3. Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Paralia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...συνολικού κόστους 15-20 εκατομμυρίων ευρώ.
    Τόσα πολλά;;; Δεν νομίζω...Θα ναυλωθεί μάλλον το πλοίο άρα θα δωθούν λίγα πράγματα..

  4. #4

    Προεπιλογή

    Eγω παλι εχω μια εντυπωση πως στο μελλον θα εχουμε μια ακομα διαφημηση του στυλ "Παμε δωδεκανησα"...
    Καποιος το ειχε πει το καλοκαιριαναφεροντας μαλιστα στην αρχη πως το Οcean ηταν πολυ καλη λυση αν δεν ναυλωνοταν...
    Κι ετσι εχω μια υποψια τωρα πως...κατι μπορει να γινεται...
    [SIZE=6][COLOR=blue][COLOR=blue][FONT=Arial][SIZE=4]Γιατρέ μου....τα βλέπώ ΟΛΑ μπλε!!![/SIZE][/FONT]
    [/COLOR][/COLOR][/SIZE]

  5. #5
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή

    Εγώ είμαι σίγουρος ότι το πλοίο θα φύγει όπως θα έρθει. Ούτε μετασκευές ούτε τίποτα. Όπως ακριβώς και το πανέμορφο OCEAN. Μια προσαρμογή στους εγχώριους κανονισμούς και έχε γεια καημένε κόσμε. ¶λλωστε τα λιμάνια που μπορεί να μπει αυτό το πλοίο είναι ελάχιστα. Χανιά, Ηράκλειο, Ρόδος, Κως. Θα χρησιμοποιήσω ατάκα ενός φίλου: Αν έρθει ως τάδε trailer τότε απλά τρέξτε να το φωτογραφήσετε όσο είναι καιρός. Αν έρθει ως Νήσος τάδε τότε κάτι γίνεται. Για όσους δεν το ξέρουν, το πλοίο αυτό όπως και το αδερφό του είχαν αγοραστεί πριν μερικά χρόνια από την ΑΝΕΚ αλλά η αγορά ακυρώθηκε λόγω οικονομικών προβλημάτων της Χανιώτικης εταιρίας.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Δηλαδή δεν ήρθε ακόμα και θα πάψουμε να ελπίζουμε τόσο γρήγορα,Και είναι τόσο όμορφο πλοίο.

  7. #7

    Προεπιλογή

    Η ΑΝΕΚ προσπαθούσε μέχρι τελευταία στιγμή να αγοράσει αυτή το πλοίο, αλλά τα οικονομικά της δεν της το επέτρεψαν.

  8. #8

    Προεπιλογή Ακόμα ένα νέο Επιβατηγό - Οχηματαγωγό πλοίο για την HELLENIC SEAWAYS

    Η HELLENIC SEAWAYS με ιδιαίτερη ικανοποίηση ανακοινώνει την αγορά ενός ακόμη Επιβατηγού – Οχηματαγωγού πλοίου, του «FERRY HIMUKA», το οποίο πρόκειται να παραληφθεί εντός του Δεκεμβρίου 2006.

    Το πλοίο κατασκευάστηκε το έτος 1996, στα Ιαπωνικά Ναυπηγεία «MITSUBISHI», έχει μήκος 196 μέτρα, πλάτος 27 μέτρα, υπηρεσιακή ταχύτητα 26 κόμβων και μεταφορική δυναμικότητα 1.800 επιβατών και 700 Ι.Χ. οχημάτων (ή 120 Φ/Γ οχημάτων).
    Η μετασκευή του πλοίου πρόκειται να γίνει στην Ελλάδα και θα αφορά στην προσαρμογή του στους Διεθνείς Κανονισμούς Ασφαλείας, καθώς και στην πλήρη ανανέωση των ξενοδοχειακών χώρων, ώστε οι επιβάτες να απολαμβάνουν στο ταξίδι τους, άνεση και πολυτέλεια εφάμιλλη ενός σύγχρονου κρουαζιερόπλοιου.
    Με την παραλαβή του πλοίου «FERRY HIMUKA», η HELLENIC SEAWAYS ολοκληρώνει ένα ακόμη σημαντικό τμήμα του Επενδυτικού Προγράμματος της, τηρώντας έτσι την δέσμευσή της απέναντι στους κατοίκους των νησιών και στους μετόχους της για συνεχή και διαρκή ανανέωση του στόλου της.

    www.hellenicseaways.gr

  9. #9

    Προεπιλογή

    και το νέο όνομα αυτού... Αριάδνη!!!

  10. #10
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Μηνύματα
    453

    Προεπιλογή Ντόινγκ!!!

    Είναι έγκυρη η πηγή Paralia; Τι ξεκούδουνο ήταν αυτό; Ξεκούδουνο από όλες τις απόψεις. Από τη μια ούτε ΝΗΣΟΣ τάδε ούτε τάδε TRAILER. Από την άλλη ένα καθαρόαιμο όνομα των Μινωικών τη στιγμή μάλιστα που ακόμα δεν έχει παραδοθεί το ΑΡΙΑΔΝΗ ΠΑΛΑΣ.

Σελίδα 1 από 437 1231151101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας