Σελίδα 51 από 139 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 501 έως 510 από 1388

Θέμα: Μπλου Σταρ 2 [Blue Star 2]

  1. #501
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι βρε συνονοματε το λες αυτο?Αφου και στη κανονικη του θεση, μπορεις να βγαλεις φωτο, πηγαινοντας ακριβως απεναντι ,στο φαρο της Ακαντιας,να το τραβηξεις καταπλωρα και να συνεχιζεις να το τραβας μεχρι καποιο σημειο.Βγαινω λιγο εκτος θεματος αλλα το λιμανι της Ροδου ειναι απο τα λιγα λιμανια που ειναι η χαρα του καραβολατρη........Αξεχαστες στιγμες.............:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
    Eυχαριστώ πολύ παίδες... Και θα συμφωνίσω με τον Γιάννη ότι μπορείς να φωτογραφήσεις ένα πλοίο από όποια μεριά θές, αρκεί να έχει μεταφορικό μέσο...
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  2. #502
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι βρε συνονοματε το λες αυτο?Αφου και στη κανονικη του θεση, μπορεις να βγαλεις φωτο, πηγαινοντας ακριβως απεναντι ,στο φαρο της Ακαντιας,να το τραβηξεις καταπλωρα και να συνεχιζεις να το τραβας μεχρι καποιο σημειο.Βγαινω λιγο εκτος θεματος αλλα το λιμανι της Ροδου ειναι απο τα λιγα λιμανια που ειναι η χαρα του καραβολατρη........Αξεχαστες στιγμες.............:mrgreen::mrgreen::mrgreen :
    Συμφωνω μαζι οτι το λιμανι της Ροδου ειναι η χαρα του καραβολατρη γιατι εχω παει και εχω κανει τρελες βολτες(χωρις να εχω βγαλει φωτο) αλλα το λεω γιατι οπως και στον Πειραια πρεπει να πας απεναντι για να βγαλεις την πλωρη του,ενω στην Ακαντια που ειναι πλαγιοδετημενο μπορεις να βγαλεις την πλωρη χωρις να "ταλαιπωρηθεις"αν δεν εχεις μεταφορικο μεσο!!!Αμα εχεις μεταφορικο μεσο μπορεις βγαλεις απο οποια πλευρα θες!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nissos Mykonos : 18-01-2009 στις 16:54

  3. #503
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Aθηνα
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Nissos Mykonos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω μαζι οτι το λιμανι της Ροδου ειναι η χαρα του καραβολατρη γιατι εχω παει και εχω κανει τρελες βολτες(χωρις να εχω βγαλει φωτο) αλλα το λεω γιατι οπως και στον Πειραια πρεπει να πας απεναντι για να βγαλεις την πλωρη του,ενω στην Ακαντια που ειναι πλαγιοδετημενο μπορεις να βγαλεις την πλωρη χωρις να "ταλαιπωρηθεις"αν δεν εχεις μεταφορικο μεσο!!!
    Johny σ αυτο παω πασο.Συμφωνω μαζι σου........Αλλα και αυτη η ταλαιπωρεια ειναι γλυκια.Ιδιαιτερα με παρεα σαν αυτη του Μιχαλη ,δεν θελεις κατι αλλο...........

  4. #504
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Περιοχή
    Νέα Φιλαδέλφεια - Χώρα Σάμου
    Μηνύματα
    2.455

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Johny σ αυτο παω πασο.Συμφωνω μαζι σου........Αλλα και αυτη η ταλαιπωρεια ειναι γλυκια.Ιδιαιτερα με παρεα σαν αυτη του Μιχαλη ,δεν θελεις κατι αλλο...........
    Εγω Γιαννη δεν εχω κανενα προβλημα να ταλαιπωρηθω!!Μακαρι το καλοκαιρι να ειμαστε στο λιμανι της Ροδου μαζι με τον Μιχαλη και να φωτογραφιζουμε τον βαπορα!(εννοηται το Blue Star 2)!Καλυτερα να σταματησουμε εδω γιατι ειμαστε λιγο off topic!

  5. #505
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από scoufgian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Johny σ αυτο παω πασο.Συμφωνω μαζι σου........Αλλα και αυτη η ταλαιπωρεια ειναι γλυκια.Ιδιαιτερα με παρεα σαν αυτη του Μιχαλη ,δεν θελεις κατι αλλο...........
    Μην λες μεγάλια λόγια, την επόμενη φορά με τα πόδια, από το Μανδράκι μέχρι την Ακαντιά... και όχι μόνο βολτούλα στο Μανδράκι...
    όσο για τους επισκέπτες στο νησί μου το έχω αναφέρει χιλιάδες φορές πως είναι χαρά μου να βρεθούμε!!!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  6. #506
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Σίφνος
    Μηνύματα
    2.019

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην λες μεγάλια λόγια, την επόμενη φορά με τα πόδια, από το Μανδράκι μέχρι την Ακαντιά... και όχι μόνο βολτούλα στο Μανδράκι...
    όσο για τους επισκέπτες στο νησί μου το έχω αναφέρει χιλιάδες φορές πως είναι χαρά μου να βρεθούμε!!!
    Mιχαλακι εισαι φοβερος μπραβο και για ολες τις ομορφες φωτο που εβαλες και εδω και στα δυο Αγουδημοπλοια.Α ρε Ροδο ατελειωτη!!!Μην φοβασε 5ημερη εκει θα ειμαστε....

  7. #507
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Λέρος
    Μηνύματα
    905

    Προεπιλογή

    Φίλε Μιχάλη σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να είσαι γερός να ξαναβγάλεις τέτοιες φωτο!

  8. #508
    Εγγραφή
    Aug 2008
    Μηνύματα
    1.558

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από mike_rodos Εμφάνιση μηνυμάτων
    O καλύτερος τρόπος για να ευχηθώ στο αγαπημένο μας φόρουμ πιστεύω πως ήταν να βγάλω σήμερα μερικές φωτογραφίες από το λιμάνι της Ρόδου. Ας αρχίσω από το αγαπημένο μου καράβι το blue star 2, δεμένο τον τελευταίο καιρό στην Ακαντιά για να προστατεύεται από τους ισχυρούς νοτιάδες. Οπότε χρόνια πολλά nautilia.gr, αφιερωμένες εξαιρετικά στον ιδρυτή της σελίδας και σε όλους τους υπεύθυνούς για την σωστή λειτουργία του φόρουμ. Επίσης στο μικρό μας φίλο eliaslan και στο συνάδελφο θαυμαστή του bs2 laz.


    Συνημμένο Αρχείο 27232


    Συνημμένο Αρχείο 27233


    Συνημμένο Αρχείο 27234


    Συνημμένο Αρχείο 27235


    Μιχάλη σε υπερευχασιστώ!!
    Πολύ ωραίες φωτογραφίες!!
    Δε ξέρεις πόσο θέλω να έρθω στην Ρόδο και μάλιστα με το bs2!
    Τωρα(στις φωτο σου) είναι ο συνδυασμος και τον δύο:
    ΡΟΔΟΣ - BLUE STAR 2!!!!!

  9. #509
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Να είστε πάντα καλά παιδιά! Καλο δεχούμενοι στο νησί μας!!!
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

  10. #510
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    1.977

    Προεπιλογή

    Για ακόμη μία φορά το bs2 απαγγιάζει δυτικά του νησιού για να προφυλαχθεί από τους ΝΑ ανέμους... Δυστιχώς αυτό το λιμάνι ποτέ δεν θα φτιαχτεί... Αφιερωμένες στο απίστο Θωμά, που εχθές με τσιγκλιζέ ότι δεν πρόκειτε να πάω.... Αλλά ορίστε φίλε μου Γιάννη... Έχω και άλλες πολλές αλλά θα τις ανεβάσω κάποια άλλη στιγμή...


    DSCN1086.jpg


    DSCN1078.jpg


    DSCN1068.jpg


    DSCN1084.jpg


    DSCN1076.jpg
    [SIZE=3][B][SIZE=4][SIZE=3][SIZE=3][URL="http://meteorama.blogspot.com/"]Προγνώσεις ανέμων ελληνικών θαλασσών[/URL]

    [/SIZE]
    [/SIZE] [/SIZE] [/B][/SIZE]

Σελίδα 51 από 139 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας