Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 11 έως 20 από 23

Θέμα: Εμπειρίες από τα Νερά του Βοσπόρου και της Θάλασσας του Μαρμαρά

  1. #11
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Και τωρα ας περασουμε στις κτιριακες εγκαταστασεις και υποδομες.
    Τωρα θα σας δειξω τι εννοω, οταν λεω ποιοτητα και συνεπεια, αλλα και ποσο σημασια δινει η BESIKTAS, για τη φροντιδα των ανθρωπων της και των πληρωματων των πλοιων, τα οποια φιλεξενει.

    Η εταιρεια διαθετει ενα stock με απιθανη ποικιλια μηχανολογικων εξαρτηματων, που πραγματικα σπανιζει...

    DSC03761.jpg

    DSC03762.jpg

    Το κτιριο αυτο στεγαζει στα δεξια του την αποθηκη, το χωρο επισκευης μηχανων και εξαρτηματων, τον χωρο που γινονται εργασιες σε σωληνες και σωληνωσεις, αλλα και χωρο για βαφες-αμμοβολες

    DSC03750.jpg

    DSC03757.jpg

    DSC03764.jpg

    και στα αριστερα του, γραφεια στα οποια εγκαθιστανται προσωρινα ανθρωποι των εταιρειων των οποιων τα πλοια κατασκευαζονται η συντηρουνται, κουζινα και εστιατοριο για τους εργαζομενους στα ναυπηγεια και χωροι για ντουζ και αλλαγης ρουχων. Επισης εκει υπαρχει και κομματι του τεχνικου τμηματος των ναυπηγειων.

    Το απιθανο ομως βρισκεται στην οροφη του...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giovanaut : 30-05-2010 στις 15:23
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  2. #12
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Οπως πεντακαθαρα φαινεται υπαρχει γηπεδο για μπασκετ, που προοριζεται για τα πληρωματα των πλοιων που βρισκονται εκει για συντηρηση κι επισκευες, προκειμενου να χαλαρωνουν και να ξεδινουν μετα τη δουλεια,
    ενω δεν λειπει καφετερια με δορυφορικη τηλεοραση για να βλεπουν τα καναλια της περιοχης τους.

    DSC03770.jpg

    DSC03778.jpg

    Κατι παρα πολυ σημαντικο ομως ειναι και ενας αριθμος θαλαμων φιλοξενιας πληρωματων και οικογενειων αυτων που βρισκονται στο ιδιο επιπεδο, για τον λογο αυτο δεν λειπει απο τα ναυπηγεια ουτε ο παιδοτοπος.
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  3. #13
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Ο συγκεκριμενος χωρος, ειναι ο χωρος της κυριας παραγωγης, οπου γινονται η κοπη, η διαμορφωση και η συγκοληση ελασματων.

    DSC03769.jpg

    Τα γραφεια της διοικησης και διπλα η εισοδος απο ξηρας.

    DSC03774.jpg

    Αποψη του NORTHERN BELL.

    DSC03772.jpg
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  4. #14
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Αποψη απο τα γραφεια...
    Στο κτιριο των οποιων υπαρχει και αλλο εστιατοριο και χωροι φιλοξενιας για τους πελατες των ναυπηγειων.

    DSC03780.jpg

    DSC03781.jpg

    Να σημειωσω επισης πως εκτος απο τη μονιμη δεξαμενη η εταιρεια εχει ηδη παραγγειλει και μια πλωτη δεξαμενη, η οποια προκειται να παραδοθει συντομα.
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  5. #15
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Αθήνα- Ραφήνα
    Μηνύματα
    353

    Προεπιλογή

    ευχαριστούμε πολυ φιλε Giovanaut!! υπεροχες!

  6. #16
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή

    Η ωρα της αναχωρησης μας ομως εφτασε,

    DSC03784.jpg

    DSC03786.jpg

    DSC03791.jpg

    και μαζι μ΄αυτη και το τελος της δευτερης μου επισκεψης, στις εγκαταστασεις της BESIKTAS SHIPYARD, μιας εταιρειας προτυπο επαγγελματισμου, ποιοτητας
    και πανω απο ολα με στελεχη "Ανθρωπους", οι οποιοι νοιαζονται πραγματικα για τον "Ανθρωπο" και δεν κανουν εκπτωσεις πουθενα, σε μερες που ολα αυτα σπανιζουν.

    Ενα εγκαρδιο ευχαριστω κι ευχες για επιτυχια και ευτυχια...!!!!!


    Ο Βοσπορος ομως δεν τελειωνει ποτε.....
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  7. #17
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Μυτιλήνη-Βέροια(φοίτηση)
    Μηνύματα
    573

    Προεπιλογή

    Πλούσιο φωτορεπορτάζ και σημαντικές πληροφορίες από μέρη τα οποία δεν έχουμε την ευκαιρία να βλέπουμε συχνά! Σε ευχαριστούμε πολύ Γιάννη! Περιμένουμε με το καλό και τα νεότερα...!!!
    [FONT="Comic Sans MS"][I]Τρικάταρτο η αγάπη σου και ο καιρός αρμύρα
    μια Κυριακή σ΄αντίκρισα και μού΄κλεψες το φως μου
    ό,τι με πνίγει ν΄ αγαπώ είν΄ η δική μου μοίρα
    καλά ταξίδια,μάτια μου,στις θάλασσες του κόσμου...[/I]
    [/FONT]
    [URL="http://www.youtube.com/watch?v=7TrLsoLPy54"][SIZE="1"]Δημήτρης Μητροπάνος - Τα Πλοία Των Ερώτων[/SIZE][/URL]

  8. #18
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Κεφαλλονιά
    Μηνύματα
    3.180

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ και εγώ με τη σειρά μου
    Να ρωτήσω κάτι: Στη μια φωτογραφία φαίνεται ένα ρο-ρο της UND. Υποθέτω ότι πρόκειται για το σκαρί του UND Adriyatik που είχε πιάσει φωτιά στην Αδριατική. Γνωρίζεις μήπως τι θα απογίνει;

  9. #19
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Η shippax αναφερει ότι θα επισκευαστει, θα γίνει επιμηκινση και θα προστεθεί ακόμα ενα ντεκ. Τώρα το πότε...

  10. #20

    Προεπιλογή

    Φανταστικο το οδοιπορικο στην τουρκια Giovanaut και μας γεμιζει ερωτηματικα γιατι αυτες τις απιθανες υποδομες που εχουν στην τουρκια, εμεις δεν τις εχουμε πια.Τις ξεφτιλισαμε, τις ποδοπατισαμε , τις ληστεψαμε.Το πλωτο βαν, λαντζα, βεβαια ολα τα λεφτα

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας