Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 9 από 9

Θέμα: Βλάβη στο AquaMarine

  1. #1

    Προεπιλογή Βλάβη στο AquaMarine

    Σας παραπεμπω στο λινκ από το τροκτικο.

    http://troktiko.blogspot.com/2010/04...post_6744.html

    Αναρτήθηκε πριν απο λίγη ώρα, δεν φαίνεται να
    είναι κατι το σοβαρο, για λογους ενημέρωσης το αναμεταδίδω κι εγώ.
    [I] Δεν θα κοπούμε ποτέ κουφάλα σκραπατζή! [/I]

  2. #2
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    Καλά όταν διαβάζω αυτό το "... του απαγορεύτηκε ο απόπλους.... ", θεωρώ ότι η πολιτεία έχει επιτελέσει το έργο της στο ακέραιο!!!!!! Δηλαδή ηρεμώ και χουζουρεύω στον καναπέ μου....

  3. #3

    Προεπιλογή

    Captain όταν με το καλό βρεθούμε παρέα και με τον άλλον captain θύμισέ μου να τον τσιγκλήσουμε λίγο να μας πει μια σχετική ιστορία με υπερβάλλοντα ζήλο της πολιτείας. Νομίζω ότι η ιδιότητα της Ελληνικής Πολιτείας να ρίχνει βάρος εκεί που δεν πρέπει είναι στα όρια υπαρκτού σουρεαλισμού και επιστημονικής φαντασίας.
    Εύχομαι να διορθωθεί γρήγορα η βλάβη και η διεκπεραίωση της γραφειοκρατίας να περιοριστεί σε μια υπογραφή…
    [I] Δεν θα κοπούμε ποτέ κουφάλα σκραπατζή! [/I]

  4. #4
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Aθήνα
    Μηνύματα
    152

    Προεπιλογή AQUA MARINE

    Βλάβη στο κρουαζιερόπλοιο «AQUA MARINE»

    Προσέδεσε με ασφάλεια στο λιμάνι του Ηρακλείου




    Μηχανική βλάβη
    παρουσιάσθηκε στις 5.30 το πρωί της Πέμπτης στο κρουαζιερόπλοιο «AQUA MARINE», ενώ έπλεε περίπου 8 ναυτικά μίλια βορειοανατολικά του Ηρακλείου. Το κρουαζιερόπλοιο προερχόταν από τη Ρόδο και μετέφερε 998 επιβάτες.
    Ο πλοίαρχος του κρουαζιερόπλοιου ενημέρωσε τη Λιμενική Αρχή Ηρακλείου ότι παρουσιάσθηκε βλάβη στη δεξιά κύρια μηχανή.
    Έτσι, στις 6.15, το πλοίο προσέδεσε στο λιμάνι του Ηρακλείου. Εκεί δέχθηκε την απαγόρευση του απόπλου έως ότου αποκατασταθεί πλήρως η βλάβη και προσκομισθεί σχετικό βεβαιωτικό από τον αρμόδιο Νηογνώμονα.
    [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]... [/COLOR][/SIZE][/I][/B][SIGPIC][/SIGPIC] [B][I][SIZE=3][COLOR=blue]καλές όρτσες ...[/COLOR][/SIZE][/I][/B]

    [URL="http://www.incredimail.com/app/?tag=emoticon_click_me&lang=12&version=5853821&setup_id=12000007&aff_id=102&addon=IncrediMail&id=95202&guid=AD4202F0-F54B-44A5-A8EE-064D52CB2D6D"]
    [/URL]

  5. #5

    Προεπιλογή

    To Αquamarine πριν λιγη ώρα έκανε δοκιμαστικό έξω απο το λιμάνι Ηρακλέιου κ επέστρεψε στο λιμάνι για να παραλάβει τους υπόλοιπους επιβάτες του ώρα 11:30..ελπίζουμε να εχουν λυθεί τα όποια προβλήματα κ το πλοίο να συνεχίσει κανονικά το προγραμμά του!!!Παρακάτω το Aquamarine μπαίνοντας σήμερα εν 11:30 στο λιμάνι Ηρακλείου έπειτα απο το δοκιμαστικό του!!!
    Συνημμένο Αρχείο 84942
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη artmios sintihakis : 16-11-2010 στις 01:54

  6. #6
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Πειραιάς - Λειψοί
    Μηνύματα
    458

    Προεπιλογή

    Έχει παρουσιαστεί πρόβλημα σε μία από τις 4 μηχανές του πλοίου και περιμένει το ΟΚ για να φύγει από το λιμάνι του Ηρακλείου. Το πλοίο θα συνεχίσει κανονικά το ταξίδι του για Σαντορίνη και μετά για Πειραιά
    [B]ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΓΟΝΑ ΝΗΣΙΑ, ΑΛΛΑ ΑΓΟΝΑ ΜΥΑΛΑ........[/B]

  7. #7
    Εγγραφή
    Apr 2007
    Περιοχή
    Παντα κοντα στην θαλασσα
    Μηνύματα
    4.510

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Leo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά όταν διαβάζω αυτό το "... του απαγορεύτηκε ο απόπλους.... ", θεωρώ ότι η πολιτεία έχει επιτελέσει το έργο της στο ακέραιο!!!!!! Δηλαδή ηρεμώ και χουζουρεύω στον καναπέ μου....
    Γιατι βρε φίλε ????
    Αν το πλήρωμα ,πιάσει τα κουπιά και ανοιχτούν στα βαθιά ????
    Τότε τι να σου κάνει η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ?
    Εγώ αν ήμουν η Πολιτεία ,θα πέρναγα χειροπέδες στον Πλοίαρχο ,στον ύπαρχο , στον Πρώτο μηχανικό ,αλλά και στην αγγλίδα τραγουδίστρια που της αρέσουν !!!

  8. #8
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή

    To Happy Εnd είναι εδώ...

    AQUAMARINE.JPG

  9. #9
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Το Aqua Marine πάντος πέρασε απο Σαντορίνη. Δεν κάθησε πολύ, 1 ώρα μόνο, αλλά το Nautilia ήταν εκεί. Θαμπέςλίγο λόγο ύψους, καιρού κτλπ. Χαρισμένες για τους προλαλήσαντες.

    AQUA MARINE 03 15-04-2010.jpg

    AQUA MARINE 04 15-04-2010.jpg

    AQUA MARINE 05 15-04-2010.jpg

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας