Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 46

Θέμα: Έλληνες Ναυτικοί - Οικονομικοί

  1. #31

    Προεπιλογή

    ευχαριστω πολυ admin για παλιά θέματα εχουμε κάτι; για την προυπηρεσία ρωτησα πάλι γιατι μου φανηκε δυσκολο 8 μήνες προυπηρεσία ελπιζω να προλάβω να μαζεψω μεχρι του χρόνου

  2. #32

    Προεπιλογή

    Διαβασα σε καποιο μηνυμα, οτι οι θεσεις εργασίας για μια κοπελα με μπλε φυλλαδιο ειναι 3 κατηγοριων.Εχω 2 απορίες:Οι κοπέλες που ελέγχουν και κόβουν εισιτήρια σε ποια κατηγορία ανήκουν?Είναι λογίστριες? Και το δευτερο ερώτημα αφορα για τις εξετάσεις που πρέπει να δώσει οποιος θελει να ασχοληθει με το λογιστήριο...Ποια είναι η διαδικασία?Την ερχόμενη εβδομάδα θα κάνω τα σωστικά.Μπορώ να ξεκινήσω από αύριο την οποια διαδικασία ?

  3. #33

    Προεπιλογή

    Στις προηγούμενες σελίδες θα δεις τι χρειάζεται για να δουλέψεις στο λογιστήριο κάποιου πλοίου.

  4. #34

    Προεπιλογή Αν δεν υπαρχει προυπηρεσια...

    Αν δεν υπαρχει προυπηρεσια δηλαδη δεν θα μπορεσω να μετεχω σε εξετάσεις?Τις επόμενες μέρες θα βγάλω ναυτικό φυλλάδιο.Τις χάνω τις εξετάσεις?

  5. #35

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Michael Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η επίσημη ύλη για του δόκιμους πάντως είναι αυτή που περιλαμβάνεται προς το τέλος του επισυναπτόμενου. Καλή επιτυχία!
    πωπω δυσκολα.... πολυ διαβασμα ....

  6. #36

    Προεπιλογή οικ αξ

    Καλησπέρα παιδια και καλή χρονια!
    Διαβασα τις προηγουμενες σελιδες και ειδα πως για να μπεις δοκιμος αξιωματικοςσε ενα πλοιο πρεπει να εχεις προεπυρεσια 8 μηνες.Ισχυει κατι τετοιο?

  7. #37

    Προεπιλογή

    Γιατί να μην ισχύει; Λες να το γράψαμε έτσι; Χρειάζεται 8 μήνες θαλάσσια υπηρεσία για να δώσεις εξετάσεις για δόκιμος λογιστής. Μην τα μπερδεύετε δεν εννοεί προϋπηρεσία σαν λογιστής σε βαπόρι αλλά σαν πλήρωμα.

  8. #38

    Προεπιλογή

    καλησπέρα και απο μένα! Πως μπορείς [εννοώ σε τι πλοίο μπαρκάρεις] ώστε να αποκτήσεις την 8μηνη θαλάσσια υπηρεσία για να δώσεις εξετάσεις για δόκιμος οικονομικός αξιωματικός;
    Οι εξετάσεις γίνονται ανα δύο χρόνια τον Δεκέμβρη ε; πχ γίναν τώρα του 2013 επομένως θα γίνουν ξανά το 2015;
    Τέλος έχεις κάποιο όφελος να είσαι κάτοχος πτυχίου ΤΕΙ σχολής Διοίκησης και οικονομίας τμήμα τουριστικών επιχειρήσεων; [σου δίνει προς το παρον γιατι ποιος ξέρει τι θα σκαρφιστούν στο μέλλον δικαίωμα εγγραφής κι στο οικονομικό επιμελήτηριο πχ]
    Ευχαριστώ πολύ !
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη superpan : 21-02-2014 στις 22:10

  9. #39
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Κεφαλονιά
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή Προϋπηρεσία για δόκιμος

    Καλημέρα σε όλους!!! Δεν χρειάζεται πια να έχεις προϋπηρεσία για να δώσεις για δόκιμος. Πριν τις εξετάσεις η ΠΣΟΑΕΝ κάνει σεμινάρια για να βοηθήσει τους υποψηφίους αλλά πρέπει να δηλώσεις συμμετοχή έγκαιρα. Είναι επι πληρωμή. Εγώ έδωσα το 11. Είχαμε βγει τότε καμιά 80αριά δόκιμοι. Δουλειά δεν υπάρχει καθόλου. Είναι πολύ δύσκολα. Εγώ δουλειά δεν έχω βρει. Οι επόμενες είναι το 2015. Μπείτε και στο site www.psoaen.gr

  10. #40
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Κεφαλονιά
    Μηνύματα
    7

    Προεπιλογή Για πτυχία από οικονομικές σχολές

    Όχι δεν παίζει ρόλο τι σχολή έχεις βγάλει. Απλά να έχεις απολυτήριο λυκείου και απολυτήριο πτυχίο Τεε.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας