Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 40 από 59

Θέμα: Άρση καμποτάζ για τα κρουαζιερόπλοια...;

  1. #31
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Ασε roci η υποθεση βρωμάει...
    Θα αρχίσουν και σε εσένα τα τηλεφωνήματα εκφοβησμού...
    Απο την μία το κράτος απατεώνας και απο την άλλη οι τραμπούκοι και τεμπέληδες
    Στην μέση εμεις...

  2. #32
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Apostolos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασε roci η υποθεση βρωμάει...
    Θα αρχίσουν και σε εσένα τα τηλεφωνήματα εκφοβησμού...
    Απο την μία το κράτος απατεώνας και απο την άλλη οι τραμπούκοι και τεμπέληδες
    Στην μέση εμεις...
    Ελα ομως που ξερω και εγω τα τηλεφωνα τους...
    Βλεπεις τους γνωρισα καποτε στο παρελθον.
    Και αυτους και πολλους αλλους.

  3. #33
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Αν νομίζετε οτι οι οποιες κινητοποιήσεις γίνονται είτε για πλάκα, ειτε για να προβληθούν κάποιοι κατευθυνόμενοι συνδικαλιστές, μαλλον είστε εκτος πραγματικότητας. Εδω κοντεύουμε να γίνουμε ξένοι μέσα στην ίδια την πατρίδα μας, ξεχαρβαλώνονται θεμελιώδη εργασιακά δικαιώματα και οι οποιες κινητοποιήσεις που λογικό είναι να υπάρχουν, θα τις χαρακτηρίσουμε δήθεν ως πλήγμα για τον τουρισμό μας η' οτι δήθεν δυσφημούμαστε πού ?. Σε αυτούς που επιζητούν τη χρεωκοπία μας όσο το δυνατό πιο γρήγορα ?. Ελεος πιά !!!

  4. #34

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν νομίζετε οτι οι οποιες κινητοποιήσεις γίνονται είτε για πλάκα, ειτε για να προβληθούν κάποιοι κατευθυνόμενοι συνδικαλιστές, μαλλον είστε εκτος πραγματικότητας. Εδω κοντεύουμε να γίνουμε ξένοι μέσα στην ίδια την πατρίδα μας, ξεχαρβαλώνονται θεμελιώδη εργασιακά δικαιώματα και οι οποιες κινητοποιήσεις που λογικό είναι να υπάρχουν, θα τις χαρακτηρίσουμε δήθεν ως πλήγμα για τον τουρισμό μας η' οτι δήθεν δυσφημούμαστε πού ?. Σε αυτούς που επιζητούν τη χρεωκοπία μας όσο το δυνατό πιο γρήγορα ?. Ελεος πιά !!!

    ...έτσι όπως γίνονται,και εννοώ τον τρόπο που γίνονται και τους ανθρώπους που τις διοργανώνουν,ε ναι...για πλάκα γίνονται...για να δικαιολογήσουν τον μισθό τους απο εκεί που τον εισπράττουν....χρόνιααααααα τώρα......

  5. #35

    Προεπιλογή

    Έχω την εντύπωση ότι ξεφύγαμε από το θέμα...

    Πριν επιστρέψουμε ας κάνω κι εγώ ένα μικρό οφτόπικ. Προχτές (την ημέρα των κινητοποιήσεων) το πρωί έμαθα ότι ένα φίλος μου είναι Ύπαρχος σε ένα κρουαζιερόπλοιο 90.000 gt, με μαλτέζικη σημαία και home port κυρίως το Μαϊάμι. Κατεβαίνοντας στον Πειραιά το μεσημέρι είδα τις κινητοποιήσεις. Οπότε μου ήρθε η απορία πως Έλληνες ναυτικοί δουλεύουνε στο Μαϊάμι, στο ¶μστερνταμ, στο Κέηπτάουν που δεν υπάρχει καμποτάζ και αν αρθεί εδώ δε θα βρίσκουν δουλεία. Μάλιστα όταν εδώ θα έχουν το πλεονέκτημα να είναι εξοικειωμένοι με τις θάλασσες, την κουλτούρα και τις διαδικασίες, να κατέχουν αυτο που γράφουν οι πιλότοι local knowledge.

    Μια ακόμα απορία, όλα τα χρόνια δένουν στον Πειραιά και σε άλλα ελληνικά λιμάνια βαπόρια με ξένη σημαία. Ποια η διαφορά αν αντί να δένουν μόνο παίρνον και αφήνουν επιβάτες από εδώ; Νομίζω ότι εκτός από να δένουν θα πάρουν και στόρια από την Ελλάδα, θα χρησιμοποιήσουν ελληνικά αεροδρόμια και ελληνικά μέσα μεταφοράς.

    Σίγουρα χρειάζεται αναβάθμιση των υποδομών προκειμένου να αυξηθεί η κίνηση της κρουαζιέρας. Και εκεί πιστεύω ότι είναι το στοίχημα ώστε να αποφέρει καρπούς η άρση το καμποτάζ αλλιώτικα δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι είτε υπάρχει είτε δεν υπάρχει.

  6. #36
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Περιοχή
    Athens , Tinos
    Μηνύματα
    3.276

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από despo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν νομίζετε οτι οι οποιες κινητοποιήσεις γίνονται είτε για πλάκα, ειτε για να προβληθούν κάποιοι κατευθυνόμενοι συνδικαλιστές, μαλλον είστε εκτος πραγματικότητας. Εδω κοντεύουμε να γίνουμε ξένοι μέσα στην ίδια την πατρίδα μας, ξεχαρβαλώνονται θεμελιώδη εργασιακά δικαιώματα και οι οποιες κινητοποιήσεις που λογικό είναι να υπάρχουν, θα τις χαρακτηρίσουμε δήθεν ως πλήγμα για τον τουρισμό μας η' οτι δήθεν δυσφημούμαστε πού ?. Σε αυτούς που επιζητούν τη χρεωκοπία μας όσο το δυνατό πιο γρήγορα ?. Ελεος πιά !!!
    Εσυ λοιπον despo που εισαι εντος πραγματικοτητας, και τα βρισκεις ολα λογικα, δες τι εκανε μια σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της.
    ΕΔΩ !!!!!!
    Και δεν συνεχιζω γιατι θα παρεκτραπω.
    Ας παρουν θεση και αλλοι που δεν εχουν μιλησει..

  7. #37
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Μηνύματα
    766

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ λοιπον despo που εισαι εντος πραγματικοτητας, και τα βρισκεις ολα λογικα, δες τι εκανε μια σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της.
    ΕΔΩ !!!!!!
    Και δεν συνεχιζω γιατι θα παρεκτραπω.
    Ας παρουν θεση και αλλοι που δεν εχουν μιλησει..

    Μόλις τώρα θα το ανέβαζα και γω...Το διάβασα και έχω απίστευτα νεύρα αλλά και ντρέπομαι πραγματικά...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BULKERMAN : 28-04-2010 στις 09:34

  8. #38

    Προεπιλογή

    Λογικο και επομενο .... αυτο δεν θελαμε (η μαλλον δεν θελανε καποιοι) ;;;; ....

    Φανταζομαι πως αυτο ηταν μονο η αρχη, θα ακολουθησουν και αλλες εταιριες
    [I]I am the Queen of the Sea [/I]

  9. #39

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από rocinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ λοιπον despo που εισαι εντος πραγματικοτητας, και τα βρισκεις ολα λογικα, δες τι εκανε μια σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της.
    ΕΔΩ !!!!!!
    Και δεν συνεχιζω γιατι θα παρεκτραπω.
    Ας παρουν θεση και αλλοι που δεν εχουν μιλησει..


    Μια χαρά!!!! Θα χάσουν την δουλεία τους 400 για το χατίρι 30 χαραμοφαιδων!!!
    Γιατί μη μου πει κανείς ότι ήταν παραπάνω από 30 οι κοπρίτες (δήθεν ναυτεργάτες) προχθές στού Ξαβέρι;

  10. #40
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    25

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από odyseus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά!!!! Θα χάσουν την δουλεία τους 400 για το χατίρι 30 χαραμοφαιδων!!!
    Γιατί μη μου πει κανείς ότι ήταν παραπάνω από 30 οι κοπρίτες (δήθεν ναυτεργάτες) προχθές στού Ξαβέρι;
    AN TO ZENITH ZUTOUSE 100 ELLHNES NAUTIKOUS GIA NA NAUTOLOGHSH
    TA SWMATEIA DEN EICAN NA TO KALUYOUN !!!!!
    TWRA ECASAN THN DOULEIA TOUS 400 ATOMA KAI POSA ESODA CAQHKAN
    APO THN AKURWSH TOU PEIRAIA OLH TH SEZON ?????
    AN DEN EINAI BLAKES TOTE EINAI UPOPTOI !!!!
    NTROPH!!!!!!

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας