Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 10 από 47

Θέμα: Γραμμή Καβάλα/Θεσσαλονίκη-Λήμνος-Μυτιλήνη-Χίος-Σάμος-Ικαρία

  1. #1
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Βορειοανατολικό Αιγαίο
    Μηνύματα
    1.953

    Προεπιλογή Γραμμή Καβάλα/Θεσσαλονίκη-Λήμνος-Μυτιλήνη-Χίος-Σάμος-Ικαρία

    Καλως ηλθατε στο θεμα μιας γραμμης, ζωτικης σημασιας, η οποια εχει αποδεχθει φιλετο για τις ναυτιλιακες και στην παρουσα φαση και μεχρι νεοτερας μενει ορφανη, λογω της μηχανικης βλαβης του ΘΕΟΦΙΛΟΣ που την εκτελουσε...!!!!

    Πιο συγκεκριμενα γραμμη αναλυεται ως εξης:

    Καβαλα-Λημνος-Μυτιληνη-Χιος-Καρλοβασι-Αγιος Κυρικος και πισω.
    Καβαλα-Λημνος-Μυτιληνη-Χιος-Βαθυ και ανεβασμα Θεσσαλονικη.
    Θεσσαλονικη-Λημνος-Μυτιληνη-Χιος-Βαθυ και ανεβασμα Καβαλα.

    ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Νομιζω(με καθε επιφυλλαξη), πως εχει προκυρηχθει και τεταρτο δρομολογιο(Θεσσαλονικη-Λημνος-Μυτιληνη-Χιος-Καρλοβασι-Αγιος Κυρικος και πισω.), αλλα δεν ειναι στο πακετο των προηγουμενων και δεν την εχει αναλαβει καποιο πλοιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giovanaut : 21-06-2010 στις 19:03
    "..Ἀπάνωθέ μου σκούπισε τὴ θάλασσα ποὺ στάζω καὶ μάθε με νὰ περπατῶ πάνω στὴ γῆ σωστά.."
    Ν. Καββαδίας

  2. #2
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νεο Καρλοβασι-Σαμος & Νέο Ηράκλειο-Αττικής
    Μηνύματα
    641

    Post To "Πηνελόπη" στη θέση του "Θεόφιλος"

    To "Πηνελόπη" στη θέση του "Θεόφιλος"

    Το «Πηνελόπη» της «AGOUDIMOS LINES» μίσθωσε η «NEL LINES», προκειμένου να αντικαταστήσει το «Θεόφιλος», που υπέστη ζημιά στη δεξιά κύρια μηχανή του, στις 6 Δεκεμβρίου, πλέοντας προς Θεσσαλονίκη.

    Το πλοίο, με τη συνοδεία ρυμουλκών, έδεσε στο νέο μόλο Δραπετσώνας, όπου θα παραμείνει μέχρι να επιδιορθωθεί η βλάβη του.

    Το Πηνελόπη Θα βαφτεί με τα χρώματα της «NEL» και θα καταπλεύσει στα νησιά μας σύντομα.

    ¶λλωστε από τον Ιούνιο είναι γνωστές οι προθέσεις της εταιρείας για δρομολόγηση του «ΘΕΟΦΙΛΟΣ» από τον Πειραιά για τα νησιά μας.

    Απών από το Πηνελόπη θα είναι ο cpt. Μιχάλης Μισσος, που συνταξιοδοτήθηκε πρόσφατα, αλλά στο τιμόνι του πλοίου θα βρίσκεται ο cpt. Γιώργος Κρητικός, παλαιός γνώριμος από το «Σαμοθράκη»

    Πηγή: armoniaradio.gr
    Μ' ενα 8 στο Αιγαίο... είναι όμορφα σου λέω.
    είναι όμορφα σου λέω... μ' 'ενα 8 στο Αιγαίο

  3. #3
    Εγγραφή
    Jun 2008
    Περιοχή
    Νεο Καρλοβασι-Σαμος & Νέο Ηράκλειο-Αττικής
    Μηνύματα
    641

    Post

    Γραμμή Σάμου – Νησιά Βορείου Αιγαίου – Καβάλας


    F/B ΘΕΟΦΙΛΟΣ

    Από Σάμο κάθε: Δευτέρα Καρλόβασι (21:00) – Χίο (23:59) – Μυτιλήνη (04:00) – Λήμνο (11:30) – Καβάλα (16:30).
    Από Καβάλα κάθε: Τρίτη 21:00 για Λήμνο (02:30) – Μυτιλήνη (10:00) – Χίο (14:00) – Βαθύ (17:30) – Καρλόβασι (20:00).


    Γραμμή Σάμου – Θεσσαλονίκης

    F/B ΘΕΟΦΙΛΟΣ
    Από Σάμο κάθε: Σάββατο Καρλόβασι (07:00) – Βαθύ (09:00) – Χίο (12:30:00) – Μυτιλήνη (16:20) – Λήμνο (23:59) – Θεσσαλονίκη (09:0).
    Από Θεσσαλονίκη κάθε: Κυριακή (15:00) για Λήμνο (23:59) – Μυτιλήνη (08:00) – Χίο (12:0) – Βαθύ (15:00) – ¶γιο Κήρυκο (19:00) – Καρλόβασι (20:30).

  4. #4

    Προεπιλογή

    Και μέχρι νεότερας χωρίς πλοίο..μιας και η ΝΕΛ δεν ανακοίνωσε παράταση δρομολογιών..πιθανά να περιμένει το Σ.Α.Σ για το εάν δώσει το ΟΚ στην νέα σύμβαση μέχρι το 2016 στο ΘΕΟΦΙΛΟΣ

  5. #5
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Μηνύματα
    2.846

    Προεπιλογή

    Απ'ο,τι βλέπω στο σύστημα κρατήσεων, παραμένει το European μεχρι και 21/6, οπότε κατα τα φαινόμενα δεν πάει στα Δωδεκάνησα μέχρι τότε, ουτε και ο Θεόφιλος φαίνεται να ξεκινάει.

  6. #6

    Προεπιλογή

    Νέα ανατροπή Αντί Ιεράπετρα Ταξιάρχης και Θεόφιλος.. (senario #2015)

  7. #7

    Προεπιλογή

    εγινε καμια ανακοινωση οτι δεν θα μπει το ιεραπετρα τελικα?

  8. #8

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από george Xios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέα ανατροπή Αντί Ιεράπετρα Ταξιάρχης και Θεόφιλος.. (senario #2015)
    Καλησπέρα, που το διάβασες αυτό;

  9. #9

    Προεπιλογή

    Aπό ανθρώπους της ΝΕΛ,μέχρι το βράδυ πάντα όπως μου είπαν θα υπάρξει ανακοίνωση από την εταιρία..

  10. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από george Xios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπό ανθρώπους της ΝΕΛ,μέχρι το βράδυ πάντα όπως μου είπαν θα υπάρξει ανακοίνωση από την εταιρία..
    Και με το Ιεράπετρα τι θα γίνει; Πάντως κάπου αλλού θα διαβάσεις ότι ο μπαρμπα Θεόφιλος θα ανέβει δεξαμενή γύρω στις 10/7 οπότε δεν ξέρω πραγματικά τι θα παίξει.
    Ασε εγώ θα πρέπει να κλείσω ειστήρια από Καβάλα για Χιο και μετά από Ψαρά για Λαύριο και όλα αυτά τον Αύγουστο. Βάλε με το νου σου πόσο θα πρέπει να έχω το νου μου μέχρι να βγει το πρόγραμμα

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας