Σελίδα 74 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 2464727374757684124 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 731 έως 740 από 1511

Θέμα: Ελληνικά Ρυμουλκά (Greek Tugboats)

  1. #731
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή Ελληνικά Ρυμουλκά (Greek Tugboats)

    ΑΛΕXANDER 5 Φωτογραφίες του συστήματος πρόωσης του πριν τον αποδεξαμενισμό αλλα και όλος ο αποδεξαμενισμός του σε ένα σύντομο βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=NXr6dxEWtIA

  2. #732
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή

    Τα ALEXANDER 3&5 σε ενα μοναδικο χορευτικό μπροστά απο τον πάλε ποτέ Κόκκινο του Πειραια . https://www.youtube.com/watch?v=PTg39jBEtuA



    Ένα απο τα πιο σύγχρονα ρυμουλκά που είχε ήταν το MEGALOCHARI VII σε ένα ρεμέτζο του λοιπόν αυτό το πανέμορφο ρυμουλκό αποθανατίστικε και η αλήθεια είναι οτι ειναι πανέμορφο https://www.youtube.com/watch?v=j6vR74c2d10



    ARMADORES II ένα πλοίο με τον χαρακτηριστικό ήχο των τουμπίνων του να σε κυριεύει https://www.youtube.com/watch?v=pNLy-F16IwM

    ..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SteliosK : 22-08-2016 στις 22:49 Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων

  3. #733
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitris Mentakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ARMADORES II ένα πλοίο με τον χαρακτηριστικό ήχο των τουμπίνων του να σε κυριεύει https://www.youtube.com/watch?v=pNLy-F16IwM
    Tι μηχανές έχει φίλε μου; O ήχος παραπέμπει σε αεριοστροβίλους,περίεργο...

  4. #734
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΥΠΟ ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
    Μηνύματα
    243

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι μηχανές έχει φίλε μου; O ήχος παραπέμπει σε αεριοστροβίλους,περίεργο...
    πολύ σωστά ειναι με αεριοστροβίλους.. δεν θυμάμαι τύπο . ο Ήχος μοιάzει πολύ με τα FLYINGCAT 4 & 3

  5. #735
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή ΑΡΜΑΔΟΡΕΣ ΙΙ

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ΒΙΚΤΩΡ ΧΙΩΤΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι μηχανές έχει φίλε μου; O ήχος παραπέμπει σε αεριοστροβίλους,περίεργο...
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Dimitris Mentakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολύ σωστά ειναι με αεριοστροβίλους.. δεν θυμάμαι τύπο . ο Ήχος μοιάzει πολύ με τα FLYINGCAT 4 & 3
    Περιέργως δεν έχει αεριοστροβίλους. Είχα αναρωτηθεί και εγώ όταν το είχα ακούσει από κοντά κάποια στιγμή. Το Greek Shipping Directory 2014 αναφέρει ότι φέρει 2 Αμερικάνικες ΜΕΚ General Motors "2 Vee Oil 2SA 8 Cyl 3200 BHP". Πιθανότατα αυτός ο χαρακτηριστικός ήχος που ακούγεται να είναι τα turbo των μηχανών (το έχω παρατηρήσει και σε άλλα πλοία).

  6. #736
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιέργως δεν έχει αεριοστροβίλους. Είχα αναρωτηθεί και εγώ όταν το είχα ακούσει από κοντά κάποια στιγμή. Το Greek Shipping Directory 2014 αναφέρει ότι φέρει 2 Αμερικάνικες ΜΕΚ General Motors "2 Vee Oil 2SA 8 Cyl 3200 BHP". Πιθανότατα αυτός ο χαρακτηριστικός ήχος που ακούγεται να είναι τα turbo των μηχανών (το έχω παρατηρήσει και σε άλλα πλοία).
    Έτσι μάλιστα,είπα κ εγώ!

  7. #737

    Προεπιλογή

    Ένα νέο ρυμουλκό που κτίζεται στο ναυπηγείο του Γιώργου Φραντζή στο Πέραμα. Το όνομα του θα είναι ΟΡΦΕΑΣ ΗΛΙΟΣ !!!!!

    IMG_0006.jpg__IMG_0009.jpg__IMG_0010.jpg
    Πέραμα - 17/09/2016

    Μετά το νέο ΠΑΝΤΑΝΑΣΣΑ, και το νέο ΠΑΝΤΟΚΡΑΤΩΡ ολοκληρώνει τις απαραίτητες εργασίες στο ναυπηγείο Παναγιωτάκη, για να ενταχθεί στον στόλο του ομώνυμου ομίλου. Να παρατηρήσουμε το ανοιχτό γαλάζιο χρώμα που έχει βαφτεί η υπερκατασκευή, κάτι που γίνεται σιγά σιγά και στα υπόλοιπα ρυμουλκά της εταιρείας.


    IMG_0216.jpg
    Σαλαμίνα - 24/09/2016

  8. #738
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Αγρίνιο
    Μηνύματα
    445

    Προεπιλογή

    Το ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΧΙΙ κάτι πήρε από τον κόλπο της Ελευσίνας και αυτή τη στιγμή βρίσκεται ανοικτά της Μακρονήσου με προορισμό την γνωστή μας παραλία στην Τουρκία, Αλιάγα. Ποιο αποχαιρετάμε άραγε;;;

  9. #739

    Προεπιλογή

    Νέο απόκτημα για την εταιρεία Ζούρου στην Θεσσαλονίκη το ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Ζ (πρώην OCEAN UNITE - IMO 9586540 - Κατασκευής 2010, Ινδονησία), φωτό εδώ. Το πλοίο μας έρχεται από την Σιγκαπούρη, και αυτήν την ώρα βρίσκεται στις Σποράδες με πορεία προς την συμπρωτεύουσα.

  10. #740
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.127

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέο απόκτημα για την εταιρεία Ζούρου στην Θεσσαλονίκη το ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Ζ (πρώην OCEAN UNITE - IMO 9586540 - Κατασκευής 2010, Ινδονησία), φωτό εδώ. Το πλοίο μας έρχεται από την Σιγκαπούρη, και αυτήν την ώρα βρίσκεται στις Σποράδες με πορεία προς την συμπρωτεύουσα.
    Το σουλούπι προδίδει ευρωπαϊκή σχεδίαση.

Σελίδα 74 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 2464727374757684124 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας