Σελίδα 124 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 2474114122123124125126134 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.231 έως 1.240 από 1511

Θέμα: Ελληνικά Ρυμουλκά (Greek Tugboats)

  1. #1231
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή CHRISTOS XL & CHRISTOS XII

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Christos XL Σε ρυμούλκηση απο προχθές,βρήκε απάγκιο στην Μήλο( λογω καιρου υποθέτω)
    Το Christos XL, έμεινε βόρεια της Κιμώλου μέχρι 2019-01-31 04:00, και μετά από ένα νυχτερινό τάνγκο με το Christos XII, άλλαξε προορισμό από Ηράκλειο σε Αθερινόλακκο. Το Christos XII έχει τώρα προορισμό το Ηράκλειο.

  2. #1232
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από OfTheHighSeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Christos XL, έμεινε βόρεια της Κιμώλου μέχρι 2019-01-31 04:00, και μετά από ένα νυχτερινό τάνγκο με το Christos XII, άλλαξε προορισμό από Ηράκλειο σε Αθερινόλακκο. Το Christos XII έχει τώρα προορισμό το Ηράκλειο.
    To Christos ΧΧΙΙ
    Θες να πεις,γιατι εγω αυτο βλεπω.

  3. #1233
    Εγγραφή
    Feb 2018
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    509

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    To Christos ΧΧΙΙ
    Θες να πεις,γιατι εγω αυτο βλεπω.
    Εχετε δίκιο, το Christos ΧΧΙΙ. Ευχαριστώ πολύ.

  4. #1234
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από OfTheHighSeas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχετε δίκιο, το Christos ΧΧΙΙ. Ευχαριστώ πολύ.
    Απο όταν ξεκίνησε μου φαινόταν Δύσκολη ρυμούλκηση,για το μέγεθος του XL .καλο βραδυ φιλε μου.

  5. #1235
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Μιας και πιάσαμε κουβέντα για τα ρυμουλκά,ας δούμε και μια φώτο του Christos XLVI.
    P1260906xlvi.JPG

  6. #1236
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή ΧΡΗΣΤΟΣ XXII & ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι

    Το ρυμουλκό ΧΡΗΣΤΟΣ XXII έφερε στις 2-2-2019 στο Ηράκλειο το ημιβυθιζόμενο ποντόνι ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι. Το έβαλαν μέσα με τη βοήθεια του Ηρακλειώτικου ρυμουλκού ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ. Το ποντόνι τοποθετήθηκε στον κόκκινο φάρο στην είσοδο του λιμανιού σε περιφραγμένο χώρο. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι εργασίες θα γίνουν, θα προσπαθήσω να μάθω.
    Λεπτομέρειες για το ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι εδώ και για το ΧΡΗΣΤΟΣ XXII εδώ.
    Πρωινές φωτογραφίες από την άφιξη και απογευματινή του ρυμουλκού :
    DSC_0075.jpgDSC_0096.jpgDSC_0097.jpgDSC_0107.jpgDSC_0139.jpg

  7. #1237
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Νεκτάριε έχει βυθιστεί τίποτε στον περιφραγμένο χώρο, όπως λες????Αν ναι...τότε ήρθαν για να το ανασύρουν.

  8. #1238
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρυμουλκό ΧΡΗΣΤΟΣ XXII έφερε στις 2-2-2019 στο Ηράκλειο το ημιβυθιζόμενο ποντόνι ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι. Το έβαλαν μέσα με τη βοήθεια του Ηρακλειώτικου ρυμουλκού ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ. Το ποντόνι τοποθετήθηκε στον κόκκινο φάρο στην είσοδο του λιμανιού σε περιφραγμένο χώρο. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι εργασίες θα γίνουν, θα προσπαθήσω να μάθω.
    Λεπτομέρειες για το ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι εδώ και για το ΧΡΗΣΤΟΣ XXII εδώ.
    Πρωινές φωτογραφίες από την άφιξη και απογευματινή του ρυμουλκού :
    DSC_0075.jpgDSC_0096.jpgDSC_0097.jpgDSC_0107.jpgDSC_0139.jpg
    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από pantelis2009 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νεκτάριε έχει βυθιστεί τίποτε στον περιφραγμένο χώρο, όπως λες????Αν ναι...τότε ήρθαν για να το ανασύρουν.
    Όχι, δεν έχει βυθιστεί τίποτα εκεί. Έχουν περιφράξει ένα κομμάτι κοντά στον κόκκινο φάρο και έχουν βάλει κάποια μηχανήματα. Μάλλον κάτι θα κατασκευάσουν (μπλόκια ίσως ?) και την θέλουν για να τα μεταφέρουν... Θα προσπαθήσω να ρωτήσω τους ανθρώπους εκεί μήπως βγάλω κάποια άκρη.

  9. #1239
    Εγγραφή
    Oct 2014
    Μηνύματα
    1.290

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από npapad Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ρυμουλκό ΧΡΗΣΤΟΣ XXII έφερε στις 2-2-2019 στο Ηράκλειο το ημιβυθιζόμενο ποντόνι ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι. Το έβαλαν μέσα με τη βοήθεια του Ηρακλειώτικου ρυμουλκού ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ. Το ποντόνι τοποθετήθηκε στον κόκκινο φάρο στην είσοδο του λιμανιού σε περιφραγμένο χώρο. Δεν έχω καταλάβει ακόμα τι εργασίες θα γίνουν, θα προσπαθήσω να μάθω.
    Λεπτομέρειες για το ΑΤΛΑΝΤΙΣ Ι εδώ και για το ΧΡΗΣΤΟΣ XXII εδώ.
    Πρωινές φωτογραφίες από την άφιξη και απογευματινή του ρυμουλκού :
    DSC_0075.jpgDSC_0096.jpgDSC_0097.jpgDSC_0107.jpgDSC_0139.jpg
    Απο το Ηράκλειο δεν έφυγε Μόνο του το Christos XXII !!!! για ψάξε λιγο φιλε,αυτο που εφερε πολυ μου αρεσε.

  10. #1240
    Εγγραφή
    Sep 2015
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Μηνύματα
    1.187

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από andria salamis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο το Ηράκλειο δεν έφυγε Μόνο του το Christos XXII !!!! για ψάξε λιγο φιλε,αυτο που εφερε πολυ μου αρεσε.
    Το Σάββατο το απόγευμα που το τράβηξα είχε μετακινηθεί στο χώρο του εμπορικού λιμανιού (με τους γερανούς) κολλητά με το παροπλισμένο ρυμουλκό ΚΑΠΕΤΑΝ ΓΙΑΝΝΗΣ. Αυτό έφερε ? Λόγω υποχρεώσεων δεν έχω κατέβει στο λιμάνι του Ηρακλείου από το Σάββατο... Αν είναι αυτό θέλω φωτογραφίες από τα μέρη σας παρακαλώ ! Εδώ τα δύο ρυμουλκά μαζί :
    DSC_0172.jpg

Σελίδα 124 από 152 ΠρώτηΠρώτη ... 2474114122123124125126134 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας