Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 101

Θέμα: Kallisti Ferries

  1. #21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι φαίνεται η εταιρεία ''ήρθε για να μείνει'', και το αποδεικνύει αυτό εμπράκτως. Εκτός από την μελλοντική δρομολόγηση του Σαρδηνία Βέρα, το CORSICA EXPRESS συνεχίζει τα δρομολόγια του, την στιγμή που τα περισσότερα ταχύπλοα από αρχές Σεπτέμβρη άρχισαν να παρουσιάζουν συμπτώματα .....κρυολογήματος.
    Να λοιπόν που μόνο ένα μήνα μετά το πιο πάνω ποστ, τίποτα δεν φαίνεται να κινείται στην συμπαθεστάτη Kallisti Ferries, που τόσους φανατικούς φίλους απέκτησε με την συνέπεια της.

    Το Corsica Express παραμένει σβηστό και ...σφραγισμένο στο λιμάνι του Πειραιά, το Σαρδηνία Βέρα εξακολουθεί να είναι κάτοικος νέου μόλου (ελπίζω όχι μόνιμος), και στο site της εταιρείας δεν υπάρχει ούτε μια ανακοίνωση για μελλοντικά δρομολόγια, ή έστω μια αναφορά στην απόκτηση και δρομολόγηση του Σαρδηνία Βέρα.

    Η εταιρεία εξακολουθεί να εμφανίζεται στο site της ως πλοιοκτήτρια ενός πλοίου (του Corsica), ενώ στα δρομολόγια που δίνει, το ...ρολόι έχει σταματήσει στις 6 Ιανουαρίου.

  2. #22
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Μηνύματα
    80

    Προεπιλογή

    Μεγαλη επιτυχια. Τωρα ειδικα που θα μεινει το Μυκονος αντε γεια.

  3. #23
    Εγγραφή
    Oct 2007
    Μηνύματα
    622

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι φαίνεται η εταιρεία ''ήρθε για να μείνει'', και το αποδεικνύει αυτό εμπράκτως. Εκτός από την μελλοντική δρομολόγηση του Σαρδηνία Βέρα, το CORSICA EXPRESS συνεχίζει τα δρομολόγια του, την στιγμή που τα περισσότερα ταχύπλοα από αρχές Σεπτέμβρη άρχισαν να παρουσιάζουν συμπτώματα .....κρυολογήματος.
    Μου προκαλει απορια η προσεγγιση του θεματος διχως αντικειμενικοτητα.
    Το γ ε γ ο ν ο ς οτι ολα τα ταχυπλοα το Χειμωνα ειναι παθητικα αμφισβητειται απο καποιον?,αν οχι δεν υπαρχει λογος να συζηταμε,αν ναι θα ακουγα με ιδιαιτερο ενδιαφερον τι κινητρο εχει καποιος επιχειρηματικα να λειτουργει σε μια συγκεκριμενη γραμμη πλοιο/σκαφος το οποιο ειναι ζημιογονο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη AegeanIslands : 24-01-2008 στις 19:26
    ...απίστευτος ο κόσμος κι ο χαρακτήρας μας...

  4. #24

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από AegeanIslands Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Μου προκαλει απορια η προσεγγιση του θεματος διχως αντικειμενικοτητα...
    Καλέ μου φίλε AegeanIslands πρέπει να το παραδεχτείς και μόνος σου, ότι δεν είσαι και πολύ σαφής, όταν λες ότι προσεγγίζω το θέμα χωρίς αντικειμενικότητα. Θα αναγκαστώ λοιπόν να κάνω υποθέσεις.

    Αν λοιπόν εννοείς ότι στο συγκεκριμμένο μήνυμα μου που παραθέτεις, κάνω ''αβάντα'' στο ταχύπλοο της Κallisti σε βάρος ταχυπλόων άλλων εταιρειών, θα έπρεπε εσύ ως αντικειμενικός να παραθέσεις και το παρακάτω (νεότερο, μόλις προ μίας εβδομάδας) μήνυμα μου :

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να λοιπόν που μόνο ένα μήνα μετά το πιο πάνω ποστ, τίποτα δεν φαίνεται να κινείται στην συμπαθεστάτη Kallisti Ferries, που τόσους φανατικούς φίλους απέκτησε με την συνέπεια της.

    Το Corsica Express παραμένει σβηστό και ...σφραγισμένο στο λιμάνι του Πειραιά, το Σαρδηνία Βέρα εξακολουθεί να είναι κάτοικος νέου μόλου (ελπίζω όχι μόνιμος), και στο site της εταιρείας δεν υπάρχει ούτε μια ανακοίνωση για μελλοντικά δρομολόγια, ή έστω μια αναφορά στην απόκτηση και δρομολόγηση του Σαρδηνία Βέρα.

    Η εταιρεία εξακολουθεί να εμφανίζεται στο site της ως πλοιοκτήτρια ενός πλοίου (του Corsica), ενώ στα δρομολόγια που δίνει, το ...ρολόι έχει σταματήσει στις 6 Ιανουαρίου.
    Nομίζω λοιπόν ότι η πρώτη υπόθεση περί αντικειμενικότητας, απορρίπτεται πανηγυρικά. Ας πάμε στην δεύτερη.

    Αν εννοείς ότι δεν είμαι αντικειμενικός, επειδή δεν αναφέρω ότι τα ταχύπλοα τον χειμώνα είναι παθητικά (γνωστό τοις πάσι !!!) και ταυτόχρονα να εκφράσω την συμπαράσταση μου στους δυστυχείς πλοιοκτήτας τους, θα σου απαντήσω ότι (δυστυχώς ή ευτυχώς), δεν είχα καθόλου αυτό στο μυαλό μου όταν έστελνα το ποστ που παραθέτεις ως επιχείρημα, και ήθελα απλά να επισημάνω ότι το ταχύπλοο της Kallisti συνέχιζε να ταξιδεύει (φαντάζομαι με παθητικό όπως πολύ σωστά είπες και εσύ) την στιγμή που άλλα ταχύπλοα είχαν σταματήσει από τις αρχές Σεπτεμβρίου. Μήπως το αμφισβητείς αυτό ??? Δεν νομίζω.:wink:

    Όσο για το ''τι κινητρο εχει καποιος επιχειρηματικα να λειτουργει σε μια συγκεκριμενη γραμμη πλοιο/σκαφος το οποιο ειναι ζημιογονο.'', μμμμμμ..... δεν ξέρω να σου απαντήσω. Μήπως να ρωτήσεις τους νησιώτες που εξακολουθούν πεισματικά να παραμένουν στα νησιά τους και τον ...χειμώνα, ή μήπως να ρωτήσεις την κυβέρνηση για το τι κίνητρα δίνει στις εταιρείες ???

    Υ.Γ. Επειδή σε κάποιο προήγουμενο μήνυμα σου μου είχες αναφέρει κάτι περί Χατζηκυριάκειου, να σου απαντήσω ότι το ίδιο ισχύει και για τα παιδιά από το Πασαλιμάνι. :wink:

  5. #25
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Και Μυτιλήνη η Καλλίστη???????Από Μαή

  6. #26
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Με Regina ή Vera????? Ηδού η ερώτηση!

  7. #27
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Μηνύματα
    1.479

    Προεπιλογή

    Για REGINA ή VERA δε ξέρω αλλά για ''καλοκαιρινή αρπαχτή'' όπως παλιά το ΦΑΙΔΡΑ, ίσως!!!

  8. #28
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    At Sea
    Μηνύματα
    6.325

    Προεπιλογή

    Εγώ βλέπω να παίζει γρήγορο για Χίο....

  9. #29
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    Athens, Syros-Tinos
    Μηνύματα
    9.162

    Προεπιλογή Εμ... τα θες!

    Κι αργό για Μυτιλήνη, αφού έτσι κι αλλιώς δεν τα πάς τα γρήγορα

  10. #30
    Εγγραφή
    May 2005
    Περιοχή
    PIRAEUS-SANTORINI
    Μηνύματα
    86

    Wink

    υπομονη μεχρι το Μαρτιο!!!!

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας