Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 31 έως 38 από 38

Θέμα: Σποράδες [Sporades, Pantelleria, Christina Kavada, Tourlaville, Duke of Holland]

  1. #31
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    To βαποράκι αν δείτε τώρα είναι Ελευσίνα.

  2. #32
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει πουληθεί λίγες μέρες πριν τις 25 Μαρτίου σύμφωνα με τη γνωστή βάση δεδομένων equasis..............Για τη σημαια μπορείς να βρεις εικόνα στο google να δούμε σε ποια χώρα;; Όπως το λες μου θυμίζει την Ισλανδική..........
    Φίλε Γιώργο, στο equasis αναφέρει ως ημερομηνία πώλησης τον Ιούνιο του 2010. Από τότε δεν έχει προκύψει κάτι καινούριο στην ιδιοκτησία του.

    Και από εμένα μια φωτογραφία όπως το είδα πριν μια εβδομάδα. Μήπως έτσι όπως έδυε ο ήλιος έστελνε το μύνημα για τη δύση της καριέρας του πλοίου στην Ελλάδα; 8)

    P1010033.jpg

  3. #33
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από cpt. mimis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναπέρασα γιατί είχα φοβερή απορία.
    Πρύμη έχει ελληνική και πάνω από γέφυρα ίδια με του ερυθρού σταυρού - νοσοκομείου.
    Δεν νομίζω να είναι κάποιας χώρας. Η κύρια πόρτα του λιμανιού ήταν κλειδωμένη και δεν πήγα μέχρι μέσα.
    Αν κάνω λάθος συνχορέστε με.
    Aν είναι σημαία του Ερυθρού Σταυρού μήπως φορτώνει νοσοκομειακό υλικό γιά Λιβύη.

  4. #34
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Περιοχή
    Καρδάμυλα Χίος
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Πολυ πιθανο.

  5. #35
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    ΡΑΦΗΝΑ / ΒΟΛΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ....
    Μηνύματα
    1.996

    Προεπιλογή

    Θα μου επιτρέψετε να είμαι επιφυλακτικός γιατί:

    Καταρχήν η Λιβύη είναι ισλαμική χώρα άρα εκεί έχουν την ερυθρά ημισέλινο, άρα θα έφερε Ερυθρά ημισέλινο και όχι ερυθρό σταυρό αν ήταν. Επιπλέον ο Ερυθρός Σταυρός δεν είναι χώρα που να έχει νηολόγιο. Αν ήταν έτσι το πλοίο θα έπρεπε να φέρει σημαία κάποιας χώρας και από κάτω του Ερυθρού Σταυρού. Επιπλέον δε μπορεί να φορτώνει υλικό για Λιβύη και να είναι αφημένο έτσι....Δε μπορεί........ Μήπως ο σταυρός είναι λευκός και το γύρω κόκκινο;; Γιατί έτσι είναι της Δανίας.........Αλλά λέτε δεν είναι.....σηκώνω τα χέρια ψηλά...........
    http://www.rafinavessels.webs.com

  6. #36
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    10.126

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgos_249 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μου επιτρέψετε να είμαι επιφυλακτικός γιατί:

    Καταρχήν η Λιβύη είναι ισλαμική χώρα άρα εκεί έχουν την ερυθρά ημισέλινο, άρα θα έφερε Ερυθρά ημισέλινο και όχι ερυθρό σταυρό αν ήταν. Επιπλέον ο Ερυθρός Σταυρός δεν είναι χώρα που να έχει νηολόγιο. Αν ήταν έτσι το πλοίο θα έπρεπε να φέρει σημαία κάποιας χώρας και από κάτω του Ερυθρού Σταυρού. Επιπλέον δε μπορεί να φορτώνει υλικό για Λιβύη και να είναι αφημένο έτσι....Δε μπορεί........ Μήπως ο σταυρός είναι λευκός και το γύρω κόκκινο;; Γιατί έτσι είναι της Δανίας.........Αλλά λέτε δεν είναι.....σηκώνω τα χέρια ψηλά...........
    Κατά τα λεγόμενα του cpt Mimis εξακολουθεί να έχει Ελληνική σημαία στην πρύμη και στο άλμπουρο αυτή του Ερυθρού Σταυρού (κανένας άλλος πήγε να το δει.Αν είναι ναύλωση από τον Ε.Σ. θα έχει σταυρό,αν ήταν από την Ερυθρά Ημισέληνο θα είχε το μισοφέγγαρο και αυτό αν ήθελαν να τις υψώσουν από εδώ,εντάξει στην ζώνη αποκλεισμού είναι υποχρεωτικό αλλά και γιά την ασφάλειά τους εννοείται.

  7. #37

    Προεπιλογή

    Μιας και δεν έχει αναφερθεί στο θέμα του, να πούμε ότι το πλοίο με τελευταίο του όνομα το TASIMA διαλύθηκε στο Aliaga πριν τρία περίπου χρόνια.

    Από το equasis :
    Status of ship : Broken Up (since 07/12/2011)

  8. #38
    Εγγραφή
    Dec 2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    10.509

    Προεπιλογή

    Μιας και ο φίλος Νεκτάριος μας το θύμησε σήμερα εδώ, να ανεβάσω μερικές ακόμη φωτο στο Κερατσίνι στις αρχές του 2011.

    P1010036.jpg P1010030.jpg P1010029.jpg

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας