Σελίδα 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 141 έως 150 από 183

Θέμα: King Leonidas [Agia Aikaterini, Eval Nolom, Prometheus, Ordulis, Πορφύρα, Μιχαήλ Α.]

  1. #141
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Δίπλα είσαι πήγαινε μια βόλτα και φωτογράφησε το.

  2. #142

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από γλυφα Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξερουμε το καινουργιο ονομα το πλοιο;;
    Αν δεν το ξέρεις εσύ φίλε μου γλυφα που απέχεις μόνο "ένα τσιγάρο δρόμο", πως να το ξέρουμε εμείς ??? Αν πράγματι αλλάξει όνομα πάντως πάει για παγκόσμιο ρεκόρ, θα είναι το δέκατο στη σειρά, εννέα δηλαδή μετονομασίες (ζωή να 'χει). Παρεμπιπτόντως, το AGIA AIKATERINI προσωρινό ήτονε ???

  3. #143

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Espresso Venezia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν το ξέρεις εσύ φίλε μου γλυφα που απέχεις μόνο "ένα τσιγάρο δρόμο", πως να το ξέρουμε εμείς ??? Αν πράγματι αλλάξει όνομα πάντως πάει για παγκόσμιο ρεκόρ, θα είναι το δέκατο στη σειρά, εννέα δηλαδή μετονομασίες (ζωή να 'χει). Παρεμπιπτόντως, το AGIA AIKATERINI προσωρινό ήτονε ???
    Φίλε μου οι πληροφορίες μου λένε ότι άλλαξε το όνομα αλλά δεν το είδα...άκουσα βέβαια το όνομα,επειδή δεν είμαι σίγουρος όμως δεν το αναφέρω.

  4. #144

    Προεπιλογή

    Νομιζω πως το νεο του ονομα ειναι King Lewnidas αν δε κανω λαθος!!

  5. #145

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω πως το νεο του ονομα ειναι King Lewnidas αν δε κανω λαθος!!
    Πλάκα κάνεις...... ελπίζω !!!!!

  6. #146

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από fwtis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω πως το νεο του ονομα ειναι King Lewnidas αν δε κανω λαθος!!
    αυτο το ονομα ακουσα κ εγω φιλε μου.νωμιζω οτι πρεπει να ειναι και το σωστο.

  7. #147

    Προεπιλογή

    Εξακολουθώ να ελπίζω .....απελπισμένα πως μου κάνετε πλάκα, και οι δύο σας τώρα (ντρόπη σας, και είμαι και γέρος άνθρωπος !!!)

  8. #148
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Ναυπακτος
    Μηνύματα
    262

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Tasos@@@ Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ανοιγω αυτο το θεμα για ενα πολυ ιστορικο φερυ ανοιχτου τυπου.
    Κατασκευαστηκε το 1965 στα ναυπηγεια Αναστασιαδη Τσορτανιδη.Οι κυριες διαστασεις του: 52,13 m. μηκος, 8,23 m. πλατος και 1,52 m. βυθισμα.
    Το πλοιο το γνωρισα οταν ηταν δρομολογημενο στην γραμμη Αιδηψου - Αρκιτσας.
    Ξεχωριζε απο τα υπολοιπα για τις αψογες ναυπηγικες γραμμες του, την ταχυτητα του και την -αρκετη- πολυτελεια που μπορουσε καποιος να αναζητησει σε παντοφλα εκεινης της εποχης.Να σημειωθει εδω οτι το καραβι καποια στιγμη στην ζωη του ειχε υποστει γερη μετασκευη που αυξησε το μηκος και το πλατος του του και μεγαλωσε και τις υπερκατασκευες του.
    Στην πορεια του περασε απο πολλους ιδιοκτητες, αλλαξε πολλα ονοματα (Porfyra, Ordulis, Kuguar, Pavsanis) και ταξιδεψε σε πολλα μερη εντος και εκτος Ελλαδας .
    Θα ηταν πολυ ωραιο οποιος διαθετει φωτογραφιες (προ η μετα μετασκευης), η ιστοριες για την ζωη του να τις ανεβασει εδω....
    Κανω την αρχη με μια φωτογραφια απο το λιμανι της Αιδηψου στα μεσα της δεκαετιας του '90.Διπλα του διακρινονται ο Νικος Π. και το Σαλαμις.
    Αφιερωμενη φυσικα στον Δημητρη,τον Παντελη,τον Θαναση,τον Λακη,τον Ben,τον Leo,τον mikigtr,τον TSS APOLLON,τον Παναγιωτη,τον Γιαννη και ολη την υπολοιπη υπεροχη παρεα των ανοιχτων

    Κοιτά να δεις λοιπόν που τα πλοία θα βρεθούν μαζί πάλι μετά από 20 χρονιά αν δεν κάνω λάθος..

    Ζευς και Μιχαηλ

  9. #149

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από apost Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτά να δεις λοιπόν που τα πλοία θα βρεθούν μαζί πάλι μετά από 20 χρονιά αν δεν κάνω λάθος..

    Ζευς και Μιχαηλ
    Δεν το λες σωστά. Ή ΝΙΚΟΣ Π και ΜΙΧΑΗΛ Α, ή ΖΕΥΣ και ...ΚΙΝΓΚ ΛΕΩΝΙΔΑΣ (This is Sparta !!!), ήμαρτον !!!

  10. #150
    Εγγραφή
    Nov 2016
    Περιοχή
    Nafpaktos
    Μηνύματα
    149

    Προεπιλογή

    Τι γίνεται ωρέ με το παπόρι ???? Ένα χρόνο και ...συμπλήρωσε και ούτε φωνή ούτε ακρόαση!!!!!!!???????

Σελίδα 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 51314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας