Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 21 έως 30 από 183

Θέμα: King Leonidas [Agia Aikaterini, Eval Nolom, Prometheus, Ordulis, Πορφύρα, Μιχαήλ Α.]

  1. #21
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Σ'ευχαριστω πολυ Παντελη!!Πολυ ομορφες και σπανιες οι φωτογραφιες σου μιας και μιλαμε για ενα πορθμειο που δεν ειναι και πολυ φωτογραφημενο!Απο γραμμες ομως σκιζει ετσι?
    Πλεον βρισκεται στο καρναγιο της Αμαλιαπολης μισοβουλιαγμενο...
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  2. #22
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    ΣΑΛΑΜΙΝΑ
    Μηνύματα
    21.605

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο φίλε Τάσο, φωτογραφημένο στις 02/07/2010. Κρίμα γιατί ήταν ωραίο σκαρί!!!!

    PAVSANIS (ex- ORDULIS- MIXAHL A) 01 02-07-2010.jpg

    PAVSANIS (ex- ORDULIS- MIXAHL A) 02 02-07-2010.jpg

  3. #23
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Πανεμορφο σκαρι φιλε μου αλλα και 45 χρονων...αρα πολυ δυσκολα τα πραγματα...Μεχρι να καταντησει ετσι ομως αλλωνιζε κυριολεκτικα.Απο την Vyzantine naval μεχρι Κωνσταντινουπολη,Αιγυπτο,ακομα για για Κομορες εχω ακουσει...Γι'αυτο και τα πολλα ονοματα.
    Βεβαια δεν ξερω τι απο αυτα ισχυει και τι οχι.
    Να'σαι καλα για τις φωτογραφιες...ανταποδιδω με μια φωτογραφια του το καλοκαιρι του '96 νομιζω απο την Αιδηψο...Στον ντοκο φαινεται και η χαρακτηριστικη πρυμη του Ιασωνα και στο βαθος δεμενα στην αμμο,το Σαλαμις και ο Καπταν Σταυρος.

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Tasos@@@ : 12-07-2010 στις 20:52
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  4. #24
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Σόρρυ για την διόρθωση ο άλλος πισινός δίπλα στο Ιάσων είναι του Οσιου Δαυιδ και είναι το καλοκαίρι του 2000 είμαι 100% σίγουρος

  5. #25
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Ναι εχεις δικιο φιλε Γιαννη μπορει να ειναι και το 2000...Απλα τοτε χωρις ψηφιακη χανοσουν λιγακι!Σ'ευχαριστω για την διορθωση.
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  6. #26
    Εγγραφή
    Sep 2008
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Φίλε Τάσο έχεις και αλλές συλλεκτίκες φωτό από τα φημισμένα πορθμεία της Αιδηψού?Ένα χαρακτηριστικό του Μιχαήλ Α ήταν η ταχύτητα του σε σχέση με τα άλλα πλοία .

  7. #27
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Ναι φιλε μου υπαρχουν και αλλες φωτο πολλες...σιγα σιγα θα ανεβαινουν...οχι ολες μαζι...Δεν ειναι ωραιο ετσι.
    Επισης θα ηταν ωραιο να εχει καθε καραβι το δικο του θεμα οσο ειναι εφιχτο αυτο.Ανεβαινουν ολα στο θεμα Αιδηψου-Αρκιτσας και εχει γινει πανικος εκει μεσα!!
    Απο τα παλια πορθμεια περα απο τον Μιχαηλ,υπαρχουν θεματα για τον Παυσανια,το Διανα,το Ιασων και ισως ανοιχτει και ενα για το Καπταν Σταυρος μιας και ειναι ακομα εν ενεργεια στο Ριο.
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  8. #28
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Παιδιά κάτι μου λέει ότι πρέπει να το οργανώσουμε καλύτερα. Θέλω να κάνετε λίγο υπομονή μήπως μπορέσουμε και ξεκαθαρίσουμε τα θέματα.
    Αν γίνει κάτι τέτοιο ή κάτι παρόμοιο με αυτό που φανταζόμουν προ ολίγων μηνών πιστεύω ότι θα το απολαμβάνουμε όλοι μαζί !
    Λίγο κράτει να δούμε τι θα κάνουμε και αν κάνουμε κάτι να το κάνουμε όλοι μαζί, γιατί απλά το γουστάρουμε...


    Χίλια μπράβο πάντως !

  9. #29
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθηνα - Πατρα - Αιδηψος
    Μηνύματα
    1.299

    Προεπιλογή

    Αυτο εννοω Θαναση..
    Γιατι δεν γινεται δουλεια αλλιως με τοσα διαφορετικα πορθμεια.Χανεται η μπαλα.Γι'αυτο και περιοριστηκα να ανοιξω μονο για τα πολυ πολυ αγαπημενα μου!!
    [SIZE=3][COLOR=black][FONT=Arial Black][I]POSEIDON EXPRESS[/I][/FONT][/COLOR][/SIZE]

  10. #30
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Ωρωπός - Ρέθυμνο
    Μηνύματα
    3.081

    Προεπιλογή

    Πρέπει να βρούμε την Χρυσή τομή Τάσο ! Θέλω να τα απολαμβάνω, χωρίς να χάνω τον μπούσουλα. Κάπου εκεί μέσα είναι και θα βρεθεί η άκρη... Που θα πάει ;

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας